Jump to content

Photo

Prodaja Kosova.......

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
91 replies to this topic

#16 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 17 February 2003 - 13:13

HIGHFELDER
CITAT
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Gosn. Milovan ako pazljivije procitate moj komentar na ponudu iz USA, upravo sam iz razloga vremena ( pogotovo imajuci u vidu stopu razmozavanja medju ########ima ) smatrao da to treba prodati za pristojnu sumu novca, po odredjenim uslovima ( vidi moj originalni predlog ). Niti Kosmetski Srbi, niti Crnogorci niti bilo ko od ostalih naroda tamo nema sta da trazi, u narednih par vekova. Toliko se procenjuje da ce trajati proces civilizovanja ########a , dok pedju iz rodvske zajednice u gradjansko drustvo.
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Vidim da vi mene persirate, pa bolje da se distanciramo ponovo iz vise razloga:
Prvo vam zamjeram , sto nazivate Albance pogrdnim imenom.
Drugo sto se civilizovanosti tice, ni jedan narod sa Balkana nije na zavidnom nivou.
Trece sto vasim opstenjem sa drugima proizvodite mrznju.
Ovo je dobronamjerna kritika, nebih volio da dolijevam ulje na vatru.
Koliko ja znam dobar dio imovine Srba i Crnogoraca je prodat Albancima za lijepe pare, dali po vasem misljenju Albanci moraju ponovo placati svoju legalno stecenu imovinu.
I na kraju pitanje, dali ste vi spremni da jos ratujete sa Albancima.

#17 HIGHFELDER

HIGHFELDER
  • Members
  • 248 posts

Posted 17 February 2003 - 14:27

Prvo bih voleo da mi objasnite o kakvom je pogrdnom nazivu rec ? U svim svojim komunikacijama koristim Kosmetski ########i, ne vidim nista pogrdno u tome, jer se taj narod tako zove. U svakom slucaju objasnite.

Ja licno nisam niti cu ratovati s Kosmetskim ########ima ali ako oni hoce da ratuju s Kosmetskim Srbima, Crnogorcima i ostalim to je na njima da odluce.

Predlazem fokusiranje na temu, a radi se o ponudi od 2.5 Milijarde $ Americke vlade, barem je tako to najavljeno u ovoj temi, i to je jedino o cemu ovde ima smisla razgovarati. Dali ########i treba da ponovo kupuju vec jednom kuplenu imovinu ? Sigurno da oni koji su legalno stekli imovinu ne treba ponovo da je kupuju. Samo ne bih rekao da su kupili ceo Kosmet iako su, planski, dosta privatne zemlje pokupovali. Vi se verovano, zbog odsustva iz zemlje, ne secate kako su vrsili pritisak, sejuci medunacionalni strah. Na taj nacin je ogroman broj Srba i Crnogoraca i pripadnika drugih naroda napustio Kosmet. No ima stvari koje se mogu ispraviti a neke se ne mogu, jedino da sidje sam Gospod Bog i licno presudi. Osim toga zar vi mislite , hipoteticki odete u Califoriju, i pokupujete apsolutno svu zemlju i pretvorite u svoj privatni posed, da bi vam Sjedinjene drzave dozvolile da tu "nekretninu, posto ste vlasnik, stavite u torbu i odnesete je u Mexico. " ( To spada u domen ogranicenog vlasnickog prava - jer suverenitet drzave ostvaruje prece pravo nad zemljom ). To Vam je tako svugde u Svetu i tamo, i gde Vi i ja zivimo.

Licno nemam nameru da bilo koga vredjam, nidi da se zblizavam niti udaljavam. Ovo su otvorene diskusije, bazirane na dobroj i slobodnoj volji, pa ko voli nek izvoli !

Nemojte prebacivati ( mrznju ) svoje predrasude iz druge teme , u kojoj debatujemo, na ovu - predlazem !

[ Izmena poruke: HIGHFELDER na dan 2003-02-17 14:46 ]

#18 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 17 February 2003 - 19:28

HIGHFELDER
CITAT
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Prvo bih voleo da mi objasnite o kakvom je pogrdnom nazivu rec ? U svim svojim komunikacijama koristim Kosmetski ########i, ne vidim nista pogrdno u tome, jer se taj narod tako zove. U svakom slucaju objasnite.

Rijec "########" nasi sugradani Albanci, dozivljavaju kao uvredu:
Primjer za Rome, Ciganin , gabelj.
Za Srbe, Gedzo Srbijanski,
Za Makedonce, Segac.
Redovno slusam radio Slobodna Evropa,
svakog petka ima kontakt emisija sa gradanima bivse domovine, emisiju vodi jedan od dokazanih boraca za mir i suzivot i pomirenje zavadenih naroda juzno slovenskog prostora Rade Radovanovic, dogovoreno je da svako ko koristi gore navedene pogrdne nazive za svoje sugradane, aútomacki bude iskljucen.
Izvinite zbog optuzbe za mrznju, mislio sam da svjesno vrijedate Albance, ako nastavite i dalje sa pogrdnim nazivima povlacim izvinjenje

#19 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 17 February 2003 - 19:48

HIGHFELDER
CITAT

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Predlazem fokusiranje na temu, a radi se o ponudi od 2.5 Milijarde $ Americke vlade, barem je tako to najavljeno u ovoj temi, i to je jedino o cemu ovde ima smisla razgovarati. Dali ########i treba da ponovo kupuju vec jednom kuplenu imovinu ? Sigurno da oni koji su legalno stekli imovinu ne treba ponovo da je kupuju. Samo ne bih rekao da su kupili ceo Kosmet iako su, planski, dosta privatne zemlje pokupovali. Vi se verovano, zbog odsustva iz zemlje, ne secate kako su vrsili pritisak, sejuci medunacionalni strah. Na taj nacin je ogroman broj Srba i Crnogoraca i pripadnika drugih naroda napustio Kosmet.

Iz mog sela se izselilo vise familija na Kosmet, i moj dzed je tamo otisao prodao svo imanje u svom selu i brzo se vratio kad je vidio da na tudoj imovini treba da gradi buducnost za svoje potomke.
Dugo se mucio i radio dok je ponovo kupio svoje imanje, u svom selu, cesto je govorio da ga je Bog kaznio jer se polakomio na tude.
Procitaj planove Garasanina i Cubrilovica o posrbljavanju tih prostora i njihovim planovima de treba naselit Crnogorce da bi se neki prostori zauzeli.
Velike selidbe i Srba i Albanaca, naizmjenicno se ponavljaju sa Kosova zavisno ko vlada u kojem vremenskom periodu.
Zao mi je i jedan i drugi narod, ali ne treba zaboravit da neko na visem nivou planira i vodi narod iz jedne muke u vise bruke.

#20 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 17 February 2003 - 23:22

HIGHFELDER
Bio bih vam veoma zahvalan ukoliko pokusate da sa malo manje recenica kazete ono shto mislite

partizanski pozdrav

preshevari-presevljanin, da li smo sad reshili kom rodu pripadam
une jam shqiptar rastesisht, me pare jam njeri-ne kazhem da nema Srba koji perfektno govore albanski no ja nisam jedan od njih!!!!!

#21 HIGHFELDER

HIGHFELDER
  • Members
  • 248 posts

Posted 18 February 2003 - 13:27

Evo indirektno ogovora sagovorniku G. Milovanu od G. Presevari -a .

U svom odgovodu ( ispred moje poruke ) delom na njegovom jeziku sam kaze da je ########. Ja sam zaista iznenadjen da neko uopste moze biti uvredjen ako ga neko zove imenom naroda kome pripada. Zasto to treba da ima negativnu konotaciju ?

Sto se tice seoba i raseljavanja. U jednoj od tema Foruma komentarisao sam da jos niko, ma kako bio pametan i sposoban, nikada nece moci da promeni proslost. S tim u vezi, kretanja naroda na tim Balkanskim prostorima uvek su bila burna i krvava. Ako tako posmatramo, ni jedno Slovensko pleme pre 6. veka, posle Hrista, nije zivelo na tim prostorima. Teznje ovih ili onih da se narod pomera isle su shodno apetitima tadasnjeg vladara. To je bila pojava kod svih Indoevropskih naroda u stara veremena a neki se eto i danas trude da se pomeraju, ali ne samo Srbi.

Mislim da je ovde ipak bilo reci o kraju 20. veka i o 21. i prodaji Kosmeta pa bi , pretpostavljam, trebalo obratiti paznju na ovu temu.

G. Presevari, ja znam da je Srpski jezik tezak i da ima puno reci, koje nije uvek lako razumeti. Pisati krace ne znaci obavezno, piati jasnije. Podsecate me na Austrijskog kajzera kada su ga upitali sta misli o muzici velikog Mocarta - " Svidja mi se ali ima previse nota ! " . Naravno svi su ostavi u cudu, al' ko je sta smeo da kaze - Kajzerova je najstarija.

#22 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 18 February 2003 - 15:34

Suprotno tome ja mislim da je prava umetnost izraziti svoje misljenje sa shto moguce manje reci,ali ako ti vise godi da uporedjujes poznavanje svog maternjeg jezika sa Mocartovom muzikom.....neka ti bude!!!

ps. i nije tako tezhak jezik,bar za mene.

#23 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 18 February 2003 - 16:06

Nazivati Jevreje, zidovima je isto tako pogrdno i uvredljivo.
Mislim da je vama sve jasno.

#24 HIGHFELDER

HIGHFELDER
  • Members
  • 248 posts

Posted 18 February 2003 - 16:25

Dragi G. Milovan - e. Zaista mi tek sad nista nije jasno.

G. Presevari sam sebe zove ########om ali ako ih neko drugi tako zove to je uvredljivo !?

Sto se tice tog imena naroda ######## - (zemlja Sciperia) mozete konsultovati bilo koji recnik ili enciklopediju( Britanica, Enkarta, Compton, Grollier ) i videcete da se taj naziv korisiti u potpuno pozitivnoj konotaciji kao normalno ime na njihovom jeziku. To bi Vam isto bilo kada bi vas neko zvao Crnogorcem a Vi se uvredite sto Vas nije nazvao Montenegrinom.

Sto se tice reci Zidov ne bih nikako rekao da ona ima negativnu konotaciju, vec se na Hrvatskom jeziku tako nazivaju Jevreji.

Molio bih G. Presevarija da on da svoje misljenje o tome. Jeli ime njegovog naroda
ako se kaze ########i - po njegovom misljenju uvredljivo i jos, kako oni sebe zovu ( narod kao i pripadnik naroda ) na svom maternjem jeziku ? Hvala !

Dajte da se vratimo na temu !

#25 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 18 February 2003 - 16:26

milovan:
Nazivati Jevreje, zidovima je isto tako pogrdno i uvredljivo.
Mislim da je vama sve jasno.

Ma daj Milovane nije vredno truda.Da ti objasnim jednu stvar kod nas albanaca samo neshkolovani ljudi i ljudi koji ocigledno mrze Srbe zovu ih shkije,zato sam jednom reagovao kada je jedna postovana mlada dama sama sebe nazvala "shkine" na albanskom.Iako da podrobnije objasnim rec shkije-shkav potice od reci sllav-sloveni na albanskom i nema tu nicega losheg ali je na modernom albanskom jeziku opsteprihvatljiv kodeks da se Srbi nazivaju Srbima a ne Shkijama a Crnogorci- Malazez shto u prevodi znaci to isto Crnogorci.

#26 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 18 February 2003 - 16:42

HIGHFELDER:
Dragi G. Milovan - e. Zaista mi tek sad nista nije jasno. 

G. Presevari sam sebe zove ########om ali ako ih neko drugi tako zove to je uvredljivo !? 

Sto se tice tog imena naroda ######## - (zemlja Sciperia) mozete konsultovati bilo koji recnik ili enciklopediju( Britanica, Enkarta, Compton, Grollier ) i videcete da se taj naziv korisiti u potpuno pozitivnoj konotaciji kao normalno ime na njihovom jeziku. To bi Vam isto bilo kada bi vas neko zvao Crnogorcem a Vi se uvredite sto Vas nije nazvao Montenegrinom.

Sto se tice reci Zidov ne bih nikako rekao da ona ima negativnu konotaciju, vec se na  Hrvatskom jeziku tako nazivaju Jevreji.

Molio bih G. Presevarija da on da svoje misljenje o tome. Jeli ime njegovog naroda 
ako se kaze ########i - po njegovom misljenju uvredljivo i jos, kako oni sebe zovu ( narod kao i pripadnik naroda ) na svom maternjem jeziku ? Hvala !

Dajte da se vratimo na temu !

Postavio bih ti dva fundamentalna pitanja koje ce jednom zauvek reshiti problem tvog samovoljnog naziva za Albance.
Poshto toliko insistirash na jeziku srpskom i kazes meni da nije lak,onda pretpostavljam da isto tako insistirash na pravilnom srpskom onom opsteprihvatljivom kod srpskog naroda.pa onda na tom srpskom da li se Albanci nazivaju Shiptari ili kako,objasni nam to ?
i drugo kako nazivas Albance iz Albanije i ako i nazivash Albancima zasto ?

#27 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 18 February 2003 - 17:42

Dragi HIGHFELDER,
Naveo sam vise primjera, Jevreji, Albanci, Romi, za mene licno to su pristojni i prihvatljivi nazivi za nase sugradane.
Kad cujem druge nazive mene paraju i srce i dusu. Kako se gore navedeni narodi osjecaju?

#28 HIGHFELDER

HIGHFELDER
  • Members
  • 248 posts

Posted 19 February 2003 - 14:31

Dakle otvorite Atlas Britanica str. 36 i nadjete Balkan. A tamo pise SHQIPERIA / ALBANIA .

Prema tome ako su i Britanci bezobrazni onda pristajem da sam i ja tako bezobrazan i da vredjam. U mom detinjstvu ( u skoli ucili tako )kao i sve do sada, stanovnici Beograda i Kosmeta su najnormaljine ( bez negativne konotacije ) zvani ########i. Negativna konotacija bi bila ########cina, Jevrejcina, Crnogorcina i tome slicno. Stanovnici susedne Albanije su nazivani Albanci. Negde sredinom sedamdesetih, kada i pocinje ceo haos, Jugoslovenski komunisti su poceli da insistiraju na tome da se i oni zovu Albanci iako zive na Kosmetu.

Inace G. Presevari ( You want me to look after your monkeys ) zaobilazi direktno moje pitanje i u paraboli, tako reci iza ledja, postavlja pitanje , kako bi navodno odgovorio na moje - odgovor nije stigao.

Moj ste odgovor obojica dobili, kada na ovom Forumu to neko ozvanici, da ime ######## ima negativnu konotaciju prestacu da ga upotrebljavam.

Sto se mene tice toliko o tome i mislim da bi bilo krajnje vreme preci na temu - Prodaja Kosova.

[ Izmena poruke: HIGHFELDER na dan 2003-02-19 14:33 ]

#29 Mark

Mark
  • Members
  • 27 posts

Posted 20 February 2003 - 11:00

Highfelder
Do sad se ja nisam mesao jel meni ne smeta kako mene neko naziva dok to nije s`losom namerom.
Ja bih samo tebe hteo pitat zasto razlikujes istu grupu time sto Albance s`Kosova nazivas - ########i, a one s`Albanije - Albanci
Albanci s`Albanije samog sebe zovu Shqiptar tako da bolje bi bilo da i njih zoves maternim jezikom -recimo ########i sa ########ije
Da li isto tako razlikujes Madjare da Vojvodinski su Madjari, a oni s`Madjarske su Hungarezi ili ovaj argumenat ne vrijedi kad su u pitanju Madjari ?
Znam da nema nikakve veze sa temom ali bih bio zahvalan na odgovor.

#30 Peacemaker

Peacemaker
  • Members
  • 394 posts

Posted 20 February 2003 - 11:41

[quote]
HIGHFELDER:
Posto je rec o vise sagovornika odgovoricu unazad pocevsi od G./ Gja. Presevari posto iz imena nisam siguran o polu. Isto tako ne znamo jos uvek jel' u pitanju ######## ili ne........

Evo vam primera da jos ima Srbija Lazara da ih na boj salje...ali ovoga puta cyber war jer su od "ground invasion" odavno odustali!?

Ovaj je izgleda sad izasao iz naftalina jer smrdi !

|Peacemaker|

Tvoja sveta sirotinja Kosovo i Metohija i Kosmet ...kasno si se ti setio immigrantu!?