Jump to content


Photo
- - - - -

svetska ekonomija


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
210 replies to this topic

#16 Dugi

Dugi
  • Members
  • 156 posts

Posted 28 January 2010 - 14:20

Na mrezi ima svega

Олга ЧЕТВЕРИКОВА

БИЛДЕРБЕРГ – 2009: „ГЛОБАЛНА ЕЛИТА“ ПРЕД ИЗБОРОМ



Hvala za update o Bilderberg grupi Moksha!!! Bas sam se pitao sta se desava sa njima, malo sam prestao da ih pratim.

Forum na kome je postovao lik iz mog prethodnog posta me je takodje uveo u svet Bilderberga. Veoma interesantno stivo!

#17 dekss

dekss
  • Members
  • 2,131 posts

Posted 28 January 2010 - 15:08

Evo kako je pocelo moje interesovanje za ekonomiju a apsolutni laik sam bio pre toga (i sada mislim da sam apsolutni laik ali , na veliku zalost, da mnogo vise znam od velike vecine zaposlenih po svim bankama na svetu):

"Posted 02 July 2007 - 06:24 PM
A major financial tsunami will soon hit us. It is likely to bring the international monetary system down with it. Central banks are now trying to stem the rising tide but will be overpowered by the sheer magnitude of US$ 2 Trillion in collateralised debt obligations and mortage backed securities.

Protect yourselves before it is too late.
"

Pa onda:
"Posted 03 August 2007 - 09:22 PM
...POTENTIALLY CATASTROPHIC CATEGORY FIVE FINANCIAL STORM INTENSIFYING TO UNPRECEDENTED LEVELS ...SUSTAINED SELL-OFF THREATENING THE CURRENCY MARKETS AND THE INTEGRITY OF THE INTERNATIONAL MONETARY SYSTEM ...SIMILARLY SEVERE CREDIT MARKET CONDITIONS WERE LAST SEEN AT THE ONSET OF THE GREAT DEPRESSION IN 1929

A FINANCIAL CATASTROPHE WARNING IS IN EFFECT FOR THE WORLD CURRENCY, STOCK AND BOND MARKETS.

THE CREDIT CRUNCH ORIGINATED IN MORTGAGE BACKED SECURITIES AND RECENTLY SPREAD TO THE LBO AREA CONTINUES TO GATHER DESTRUCTIVE FORCE. CONTAGION IS NOW SPREADING TO CORPORATE BONDS AND IS FORECAST TO EVENTUALLY AFFECT THE SOVEREIGN BOND MARKETS.

LIQUIDITY SURGE - THE FEDERAL RESERVE OF NEW YORK AND OTHER CENTRAL BANKS AROUND THE WORLD ARE EXPECTED TO SOON UNLEASH A WALL OF
LIQUIDITY IN THE ATTEMPT TO STAVE OFF THE UNAVOIDABLE COLLAPSE OF MAJOR INVESTMENT BANKS AND ULTIMATELY OF THE BOND MARKET.
SUCH ATTEMPTS ARE UNLIKELY TO BE SUCCESSFUL.

IN ANY CASE PREPARATIONS TO PROTECT CAPITAL BY SELLING ALL PAPER ASSETS, IN PARTICULAR THOSE DENOMINATED IN US DOLLARS, AND BUYING HARD ASSETS
SHOULD BE RUSHED TO COMPLETION AS SOON AS POSSIBLE..."

Obratite paznju na datume postova i proverite sta da li tada bilo uopste reci o takvim stvarima u main stream medijima. Covek koji je to postovao je napravio neverovatno tacne prognoze (tada i kasnije, a i mnogo ranije!!!) i ocigledno je da je bio vise nego dobro informisan. Njegovi postovi su bili citirani kasnije i u main strem medijima kada se na sva usta govorilo (a i dan danas se govori) da ovu krizu niko nije mogao da predvidi. Kasnije su na par foruma neki clanovi uspeli da provale ko je on ustvari poredeci njegove izjave sa izjavama koje su nasli na nekim drugim mestima. Ljubazno ih je zamolio da ne otkrivaju njegov identitet, sto su oni i uradili ali se on povukao sa foruma na kome je postovao.

Njegov pogled na buducnost se najbolje ogledao u njegovom avataru


kako to da si poverovao ovakvim prognozama. velika vecina ni sad ne veruje.
niti se slicne prognoze, cak ni sad, mogu naci u mainstream medijima. sporadicno da, ali retko.

optimizam je direktiva sirom sveta.

steta da je taj prestao da pise. ali sve jedno, koji je to forum, ako nije tajna. mozda bolje posalji na pp jer ne znam da li su dozvoljeni linkovi do drugih foruma (ko ce citati forumska pravila :ph34r: )

inace, i na fb92 ima slicnih prognoza (pogledaj 'kraj dolara'. sumnjam da ces uspeti da ces procitati bas sve postove :) )


i, dobro dosao :D

nadam se da ces nastaviti da posecujes i postujes na fb92.

#18 Dugi

Dugi
  • Members
  • 156 posts

Posted 28 January 2010 - 15:29

kako to da si poverovao ovakvim prognozama. velika vecina ni sad ne veruje.
niti se slicne prognoze, cak ni sad, mogu naci u mainstream medijima. sporadicno da, ali retko.


Kako sam poverovao? Vrlo jednostavno.

Krajem avgusta/pocetkom septembra 2007 je rekao da ce u nardene dve nedelje jedna poznata britanska banka kolabirati i da ce ljudi stajati u redovima da podignu svoju ustedjevinu iz nje. Nedelju dana nakon toga to se i dogodilo? Zar to nije dovoljno?

Onda - Oktobar 2008 - tog famoznog petka se pojavio sa vescu da postoji ogromna sansa da se RBS/HBOS/i ne znam ko jos ne otvore za biznis u ponedeljak. Dva meseca nakon toga ministar finansija i direktori tih banaka su to javno priznali u Panorami u udarnom terminu BBCja! Zar to nije dovoljno?

Posle toga - BBC javlja da Lloyds TBC kupuje HBOS uz pompu da je to najbolji potez decenije. On se javlja sa vescu da je ta kupovina napravljena tako sto je Gordon Brown NAREDIO direktoru Lloyds TBSa da kupi HBOS jer su im gubici takvi da ih niko ne moze spasti a Lloyds je tada najbolje stajao od svih banaka zbog male eksponiranosti na americkom trzistu nekretnina. Upozorio je da je to kraj LLoyds TBSa i da nece moci da prezive. Nekoliko dana/nedelja kasnije BBC otvoreno priznaje da je Lloyds TBS kupio HBOS nakon sastanka koji je Gordon Brown imao sa direktorom! Nekoliko meseci kasnije Lloyds priznaje da je kupovina HBOS bila ogromna greska i prima pomoc drzave tako da drzava nacionalizuje Lloyds TBS jer postaje vecinski vlasnik obzirom na kolicinu novca koji pumpaju u banku. zar to nije dovoljno?

Boom u ceni zlata najavljuje jos od 2004 kada je unca bila oko $300 i savetuje ljude da ustedjevinu pretvore u zlato- cena je sada cetiri puta veca! Da li je to dovoljno? Isto je i sa trzistem nekretnina. da li je to dovoljno?

itd...itd

Pogledaj njegove postove koje sam postovao - on 2007 pise da ce vlede USA/UK i ostalih poceti da stampaju pare u nenormalnim kolicinama da bi pokusale da spasu sto se spasti ne moze!

Morao je da promeni forume i cesto puta je bio banovan zbog konflikata sa ljudima tipa Kontrola i Barryja koji od drveca nisu mogli da vide sumu. Dosta njegovih postova je izbrisano.

Poslacu ti na pm detalje.

Pozdrav

#19 dekss

dekss
  • Members
  • 2,131 posts

Posted 28 January 2010 - 15:34

evo par članaka nabacanih bez reda i veze:


India could be world's 'third largest economy by 2012'

India could overtake Japan to become the worlds third largest economy behind the United States and China by 2012 when measured by purchasing power parity, according to a new forecast by PricewaterhouseCoopers.

The accounting and professional services firm says its projections suggest China could be the largest economy in the world as early as 2020.
...


moje misljenje da se ovakva predvidjanja zasnivaju na trenutnim ili trendovim iz nedavne proslosti, i da je nerealno da se tako nastavi. ali, ko zna, mozda predvidjanja ipak imaju smisla....


Roubini: Greece Is Bankrupt

Are we concentrating too much on sovereign debt concerns? Not according to Noriel Roubini, who can still live up to his pessimistic reputation.

“Greece is bankrupt,” Roubini told CNBC.com at WEF. “Look, they have to ask China to help them out.”
...


negde procitah da pravi problemi za EU i EMU prete od španije a ne od grčke. dakle, grčka je samo uvod ...


PIMCO: The US Falls Into The Sovereign Debt Ring Of Fire

Posted Image


podaci na gornjem grafikonu su stari - trebalo bi ih osvežiti i to u 'negativnom' smeru), ali koliko znam krug (sta god on znacio) ostaje ..

#20 Dugi

Dugi
  • Members
  • 156 posts

Posted 28 January 2010 - 23:11

Ne izgleda dobro... Nemci su izgleda jedini koliko toliko dosledni u celoj ovoj farsi i izgleda nemaju nameru da se zrtvuju za Grke i ostale filozofe:
http://www.telegraph...one-crisis.html

#21 dekss

dekss
  • Members
  • 2,131 posts

Posted 28 January 2010 - 23:29

Ne izgleda dobro... Nemci su izgleda jedini koliko toliko dosledni u celoj ovoj farsi i izgleda nemaju nameru da se zrtvuju za Grke i ostale filozofe:
http://www.telegraph...one-crisis.html


ma jednom pročitam oće pomoći grčku, drugi put da neće...
ja ne znam sta je verovatnije.

da mene neko pite ne bih pomogao - jer to bi bio persedan iz koga se posle ne bi mogli nikako isplesti. a kakve su posledice takvog poteza - nemam pojma.
ali mene niko ne pita - a mozda i bolje :ph34r:

a moram dodati i to da imam utisak je da Ambrose evroskeptik pa mi se cini da navodi vodu na tu vodenicu. To ne znači da ne bi mogao biti u pravu, jer gde ima dima ima i vatre.

#22 Dugi

Dugi
  • Members
  • 156 posts

Posted 29 January 2010 - 00:03

ma jednom pročitam oće pomoći grčku, drugi put da neće...
ja ne znam sta je verovatnije.

da mene neko pite ne bih pomogao - jer to bi bio persedan iz koga se posle ne bi mogli nikako isplesti. a kakve su posledice takvog poteza - nemam pojma.
ali mene niko ne pita - a mozda i bolje :ph34r:

a moram dodati i to da imam utisak je da Ambrose evroskeptik pa mi se cini da navodi vodu na tu vodenicu. To ne znači da ne bi mogao biti u pravu, jer gde ima dima ima i vatre.

AEP jeste teski evroskeptik ali kao i svi novinari i on vrlo cesto menja stranu kako vetar duva... Elem novinari Telegrafa su verovatno najbolji u pokrivanju ove krize... ima tu svega ali ne duvaju cesto u istu sviralu sa BBCjem, Timesom i ostalim provladinim medijima.

Nemacka ja mislim nece biti spremna da izvlaci Grke jer nisu oni jedini kojima izvlacenje treba.... Grcka jeste manji problem od Spanije u neku ruku, ali Grci su tradicionalno veoma "laki na obaracu", znaci kod njih nece proci taktike MMFa, snizavanje plata, penzija i ostala stezanja kaisa.... ima odma da lete molotovljevi kokteli, da se pale ambasade, banke.... tako da ja ocekujem tu prvi test za EU i evro. Da li ce Grci da izadju iz EMU - ne znam, ali voleo bih da vidim kako bi to izgledalo... kad je bal nek je maskenbal... pretpostavljam da u EU imaju taktiku spremnu za slucaj da neka od clanica napusti evro - opasnost je da to ispadne dobar potez za np Grke .... sta ce onda da spreci ostale PIIGS da i oni ne urade tako nesto?

#23 dekss

dekss
  • Members
  • 2,131 posts

Posted 29 January 2010 - 00:32

AEP jeste teski evroskeptik ali kao i svi novinari i on vrlo cesto menja stranu kako vetar duva... Elem novinari Telegrafa su verovatno najbolji u pokrivanju ove krize... ima tu svega ali ne duvaju cesto u istu sviralu sa BBCjem, Timesom i ostalim provladinim medijima.

Nemacka ja mislim nece biti spremna da izvlaci Grke jer nisu oni jedini kojima izvlacenje treba.... Grcka jeste manji problem od Spanije u neku ruku, ali Grci su tradicionalno veoma "laki na obaracu", znaci kod njih nece proci taktike MMFa, snizavanje plata, penzija i ostala stezanja kaisa.... ima odma da lete molotovljevi kokteli, da se pale ambasade, banke.... tako da ja ocekujem tu prvi test za EU i evro. Da li ce Grci da izadju iz EMU - ne znam, ali voleo bih da vidim kako bi to izgledalo... kad je bal nek je maskenbal... pretpostavljam da u EU imaju taktiku spremnu za slucaj da neka od clanica napusti evro - opasnost je da to ispadne dobar potez za np Grke .... sta ce onda da spreci ostale PIIGS da i oni ne urade tako nesto?



svidja mi se kako razmišljam - i meni je nešto slično palo na pamet :)
samo ne znam koliko ce biti prijatno biti usred tog maskembala, al0 kud svi turci tud i mali mujo :D


imaju naravno (ili valjda imaju :ph34r: ):
link

#24 Dugi

Dugi
  • Members
  • 156 posts

Posted 29 January 2010 - 01:48

svidja mi se kako razmišljam - i meni je nešto slično palo na pamet :D
samo ne znam koliko ce biti prijatno biti usred tog maskembala, al0 kud svi turci tud i mali mujo :D


imaju naravno (ili valjda imaju :ph34r: ):
link


Da video sam taj link i citao o tome - meni sve to izgleda da se oni spremaju na taj potez pod pritiskom Nemaca. Jednostavno mislim da nema kapaciteta da se pored bailouta svih banaka (od kojih su neke finasijski vece i od mnogih drzava) krene i u bailout drzava - to bi samo produzilo ovu agoniju kojoj se ionako ne vidi kraj.

Ovo jednostavno ne moze da prodje bez zrtava. Neko (svi?!) ce morati da plati - neko manje neko vise. Bilo bi ekstra videti da Grci urade neki salto mortale kao sto AEP sugerise i npr vrate drahmu pa pretvore sav svoj evro dug u "drahma dug" i onda devalviraju drahmu. Znam da zvuci suludo ali zar se vec nismo nagledali suludih stvari u poslednje 2-3 godine. Ali kao sto rekoh problem je onda sto na Grke mogu da se ugledaju i ostali... i sta onda?

Ne znam sve je otvoreno - jedina lepa stvar je sto sad svi mozemo da damo masti na volju i da pravimo najblesavije prognoze koje ipak imaju realnu sansu da se obistine... ja mislim da ovaj put u vozu kome se svi vozimo ipak nema masinovodje :)

#25 dekss

dekss
  • Members
  • 2,131 posts

Posted 29 January 2010 - 13:29

ovi sad kažu da neće pustiti Grčku na cedilu. meni se čini da niko sa sigurnošću ne zna šta će EU uraditi u slučaju većih problema u Grpčkoj


"The European Union made clear on Thursday it would not abandon Greece and let Athens’ mounting debt crisis jeopardise the eurozone, even as Germany and France played down suggestions they had already formulated an emergency rescue plan.

“It’s quite clear that economic policies are not just a matter of national concern but European concern,” José Manuel Barroso, European Commission president, told reporters in Brussels.
"

link


Spoiler! --Click here to view--


#26 dekss

dekss
  • Members
  • 2,131 posts

Posted 01 February 2010 - 22:14

Massive Layoffs Coming in NYC, Nevada, California, Colorado, Arizona, Everywhere
...
NYC May Lay Off 19,000 Workers If State Cuts Aid
...
NYC mayor: State budget would force city layoffs
...
Colorado Springs cuts into services considered basic by many.
...
City of Phoenix details plan for drastic cutbacks.
...
Sacramento County could see $150 million shortfall in 2010-11.
...
Nevada's $900 Million Shortfall
...
Verizon to cut 13,000 jobs
...
Ericsson’s 1,500 job cuts may reach Kansas City area.
...
Jobs That Are Not Coming Back
...


uglavnom, poenta je u sledećem:

Layoff stories are endless, and layoffs in the public sector have barely started. Those layoffs are likely to be staggering unless Obama and Congress are willing to go much deeper in debt, specifically to bail out failed states.
...
4th quarter GDP numbers will give one last reason to celebrate. However, that will be the last hurrah. The next GDP report will be nothing more than a rear view mirror look of inventory rebuilding, failed stimulus plans like cash-for-clunkers, and housing tax credits.

Here's a sobering thought for all the stock market bulls: The best of this "recovery" is now likely behind us, the official unemployment rate is still over 10%, and massive layoffs are on the horizon for city and state workers across the country.


"kriza je završena" govori se na sve strane, ali to su samo pusti snovi!
mogu na "2.-om dnevniku" da pričaju šta god hoće, neprijatne vesti i najave pristižu sa svih strana sveta: SAD, evropa, japan, australija, kina, a da ostalu boraniju i ne pominjem...
u najboljem slučaju ćemo ovako "brljaviti" još neko vreme...

vrhunac civilizacije je bila - olimpijada u Pekingu.
ironično, ali otprilike - istinito.

Edited by dekss, 01 February 2010 - 22:17.


#27 bojant

bojant
  • Members
  • 4,523 posts

Posted 02 February 2010 - 02:32

uglavnom, poenta je u sledećem:



"kriza je završena" govori se na sve strane, ali to su samo pusti snovi!
mogu na "2.-om dnevniku" da pričaju šta god hoće, neprijatne vesti i najave pristižu sa svih strana sveta: SAD, evropa, japan, australija, kina, a da ostalu boraniju i ne pominjem...
u najboljem slučaju ćemo ovako "brljaviti" još neko vreme...

vrhunac civilizacije je bila - olimpijada u Pekingu.
ironično, ali otprilike - istinito.


pa nije baš tačno da se govori na sve strane kako je kriza završena. Tj na neki način jeste teorijski, GDP u poslednjem kvartalu je porastao, što valjda automatski znači da je kraj recesije (nisam siguran ne uzimaj me za 100% sigurnog), ali mnogi stručnjaci upozoravaju na drugi talas krize što može da bude ovo što napominješ.

Naravno, svim odgovara stvaranje atmosfere da je kriza prošla u nadi da će ljudi optimističnije izlaziti na tržište i doprineti rastu, tj sprečavanju drugog talasa. Nema ništa nelogično u tom pokušaju širenja optimizma ma koliko on neosnovano delovao.

Šteta je što je veliki deo bail-out novca iskorišten za održavanje sistema koji je doveo do krize. Ipak je trebalo pustiti da padnu svi koji su trebali da padnu. Ali dobro, nadamo se da će i ovako proći sve na najbolji mogući način

#28 Dugi

Dugi
  • Members
  • 156 posts

Posted 02 February 2010 - 11:57

ovi sad kažu da neće pustiti Grčku na cedilu. meni se čini da niko sa sigurnošću ne zna šta će EU uraditi u slučaju većih problema u Grpčkoj


"The European Union made clear on Thursday it would not abandon Greece and let Athens’ mounting debt crisis jeopardise the eurozone, even as Germany and France played down suggestions they had already formulated an emergency rescue plan.

“It’s quite clear that economic policies are not just a matter of national concern but European concern,” José Manuel Barroso, European Commission president, told reporters in Brussels.
"

Evo ga zadnji update:
http://www.telegraph...-on-Greece.html

A ovo je ono iz texta sto sam ja pominjao:
"The EU draft calls for cuts in "average nominal wages" across the entire public sector, pensions cuts, a rise in the retirement age, a fuel levy and luxury taxes."
...
A sta Grci kazu na to:
"Conservative leader Antonis Samaras said his party would back the austerity plans for the good of the country but it is less clear whether citizens will prove so amenable to "EU diktats", as they are described in the Greek media. Protesters camped in front of the Greek parliament over the weekend. Widspread strikes are planned this month."

"There is a huge perception gap between what Greeks think is the problem and the reality," said one hedge fund manager with Greek ties. "Germany is looking for some blood-letting before coming to the rescue, and I don’t think the people or even the Greek government yet understands that."

Nece to proci bez molotovljevih koktela u to sam jedino siguran.

A kako ce Srbi reagovati na takve diktate... nisam siguran... ja se bojim, kao sto rekoh, da mi kao drustvo vise nemamo "spare capacity" da to preguramo na neki miroljubiv nacin.

Edited by Dugi, 02 February 2010 - 12:11.


#29 dekss

dekss
  • Members
  • 2,131 posts

Posted 02 February 2010 - 13:10

pa nije baš tačno da se govori na sve strane kako je kriza završena. Tj na neki način jeste teorijski, GDP u poslednjem kvartalu je porastao, što valjda automatski znači da je kraj recesije (nisam siguran ne uzimaj me za 100% sigurnog), ali mnogi stručnjaci upozoravaju na drugi talas krize što može da bude ovo što napominješ.

Naravno, svim odgovara stvaranje atmosfere da je kriza prošla u nadi da će ljudi optimističnije izlaziti na tržište i doprineti rastu, tj sprečavanju drugog talasa. Nema ništa nelogično u tom pokušaju širenja optimizma ma koliko on neosnovano delovao.

Šteta je što je veliki deo bail-out novca iskorišten za održavanje sistema koji je doveo do krize. Ipak je trebalo pustiti da padnu svi koji su trebali da padnu. Ali dobro, nadamo se da će i ovako proći sve na najbolji mogući način


ima smisla to što pišeš. to je meni u principu jasno.
samo, ja sam alergičan na bilo kakvo laganje i mazanje očiju.

prosto rečeno: od laži nikad nije bilo niti će biti nikake koristi.
pre ili kasnije istina ili bar njene posledice isplivaju na površinu.


Evo ga zadnji update:
http://www.telegraph...-on-Greece.html

A ovo je ono iz texta sto sam ja pominjao:
"The EU draft calls for cuts in "average nominal wages" across the entire public sector, pensions cuts, a rise in the retirement age, a fuel levy and luxury taxes."
...
A sta Grci kazu na to:
"Conservative leader Antonis Samaras said his party would back the austerity plans for the good of the country but it is less clear whether citizens will prove so amenable to "EU diktats", as they are described in the Greek media. Protesters camped in front of the Greek parliament over the weekend. Widspread strikes are planned this month."

"There is a huge perception gap between what Greeks think is the problem and the reality," said one hedge fund manager with Greek ties. "Germany is looking for some blood-letting before coming to the rescue, and I don’t think the people or even the Greek government yet understands that."

Nece to proci bez molotovljevih koktela u to sam jedino siguran.

A kako ce Srbi reagovati na takve diktate... nisam siguran... ja se bojim, kao sto rekoh, da mi kao drustvo vise nemamo "spare capacity" da to preguramo na neki miroljubiv nacin.


što se tiče grka - pa tamo su već radili molotovljevi kokteli, zar ne... neće to biti ništa novo

a što se tiče srbije. hm. ne znam šta da kežem. slažem se da društvo nema "spare capacity", ali sklon sam da se ne složim da se ne složim sa zadnjim predvidjanjem. čini mi se da je u srbiji i mnogo apatije, a to može da onemogući bilo kakve proteste i/ili nemire.
možda grešim.

#30 Dugi

Dugi
  • Members
  • 156 posts

Posted 02 February 2010 - 15:08

a što se tiče srbije. hm. ne znam šta da kežem. slažem se da društvo nema "spare capacity", ali sklon sam da se ne složim da se ne složim sa zadnjim predvidjanjem. čini mi se da je u srbiji i mnogo apatije, a to može da onemogući bilo kakve proteste i/ili nemire.
možda grešim.


ne znam ... mozda i ja gresim

Nisam cesto u Srbiji ali se svaki put zapanjim kada dodjem... svako svakome j... m..... na svakom koraku... ljudi su puni neke negativne enrgije, lako planu.... sta ce tek biti kad im neko saopsti da mu smanjuje platu za 20% a u isto vreme evro "skoci" na 150 dinara?! Kriminal ce sigurno biti u porastu (ma kako to neverovatno zvucalo), ovi koji su na vlasti to nece preziveti sledece izbore (mada ne vidim da imaju neku konkurenciju) - ko ce ih naslediti nemam pojma, ali ko god da dodje ruke ce mu biti vezane sve i da ima najbolje namere... Penzioneri ce morati da dozive teski reality check - jednostavno mi tu rupu ne mozemo da zakrpimo... zvuci surovo ali ce oni nastradati jednog dana... Moja procena je da ce naredni deep ove krize bas zestoko pogoditi Srbiju jer ce koincidirati/korelirati (da l' se ovako kaze!?) sa padom dinara i kompletnim zavrtanjem kreditne slavine... i onda ce se videti efekti uzasne ekonomske politike od prethodnih 10 godina... ako je za utehu... Mladjan Dinkic verovatno nece biti u vlasti kao polsedica toga :ph34r: