Jump to content


Photo

Strategija za Sever Kosova


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
364 replies to this topic

#301 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 18 February 2010 - 17:20

I to bas iz Nis!


A sto ne u Nis ????....mora li sve sto iole vredi u ovoj drzavi da se nagura beogradskim guzicama...ma da su bar...
Guzicarima koji bi rodjenu majku prodali za proviziju...a mi balkanski opancari ne zasluzujemo nista...ni kad nam dzabe daju

Sto me zabole ko sta daje Grcima i Bugarima i Albancima i Liliputancima....
Bitno je da se ovaj jad i beda ovde malo uhlebi...Od oko 350 000 stanovnika u Nisu zaposleno je 42-45 000...neka dodju Ruje i
Talibani i Indijanci....evo sad ce i Ameri EI NIs da nesto "smuvaju"....i mi opancari nesto da zaradimo pa da decu na visoke skole da
damo da ne budu i oni kao njihovi ocevi neutemeljeni i neostvareni para-drzavni likovi....

Kad se ti ogromni Iljusini budu "uparkirali" na aerodromu koji su Norvezani napravili a opet ti Rusi od nekih 300-400 bombi ocistili
jedini zadatak nas Nislija bice da ih dobro cuvamo da ih prestonicke lopine nocu ne bi na grbinu natovarile i odnele.

#302 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 18 February 2010 - 17:25

Ma hajde bre kakvi Rusi,vidis da nam nisu ni Dan Drzavnosti cestitali...Obama,Sarkozi,Milo....ali ne i Medvedev.
Ne verujem da su nam "serviseri" zaboravili preneti cestitke ovog poslednjeg...valjda nam salju neku poruku.
Ne znam sta znaci KSB i FSK...(mozda Fudbalski Savez Kosova...?)
NE mislis valjda da ce nekog "Kanaderima" napadati....doduse koliko vode u njih stane,mogu nekog i da poplave... :)

P.S. kako treba da nabrajam...po velicini ili po geografskoj varijanti i blizini...?

edit: interes se ne naplacuje samo parama...


Transformisana OVK if you will!(Kosovske Snage Bezbednosti)
Upravo im je jedan vazhni americki general rekao da kasnije mogu da zovu tu tvorevinu kako god zhele.
Pa i Kosovska Narodna Armija ili KNA :ph34r:

#303 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 18 February 2010 - 17:27

OK, mora da se razume da sve ovo sto se diskutuje ima za cilj da se ide napred. Intersantno da bas danas B92 objavljuje "neimenovanog" nemackog diplomata koji jasno rekao otprilike ono sto ja cesto ovde spominjem. A to je da Srbija ne moze u EU sve dok ne resi pitanje Kosova. Druga stvar jeste da granice ostaju ovakve kakve jesu i mogu da se menjaju samo uz dogovor drzava. Sledece je da niko ne trazi od Srbije da prizna Kosovo ali mora da deluje pragmaticno i Nemac ima i svoj primer odnosno famozni sporazume dveju Nemacke iz 1972.

I posto smo na topik strategije oko severa Kosova tu se jasno vidi da sever ostaje deo Kosova osim ako kosovske vlasti ne prihvataju nesto drugo i zato mora ici ka tome da ponuda za mirno resenje tog problema i bolji zivot gradjana ne sme imati prepreke.

Pominjao sam "meksi" stav Pristine a evo mogao bih i da se malo ispravim i kazem...strpljenje...jer
Vuk Jeremic sve vise dobija po usima zbog svoje zapaljive retorike a na taj nacin salju i poruku Tadicu da
istog malo obuzda...
Nastavi li ovako ova ekipa da vesla,brzo ce doqrciti svima koji se za nesto pitaju po Europi i proci ce neslavno kao
Sloba Sloboda sto i nije strasno....strasno je to sto ce gradjani Srbije opet biti kolateralna steta...a mozda smo to i zasluzili.

#304 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 18 February 2010 - 17:31

Transformisana OVK if you will!(Kosovske Snage Bezbednosti)
Upravo im je jedan vazhni americki general rekao da kasnije mogu da zovu tu tvorevinu kako god zhele.
Pa i Kosovska Narodna Armija ili KNA :ph34r:

Ohohooo..."vazni americki general".... :)
Kod Tebe moze i neka veza da se uhvati...bolje je da Te ne ljutim,a...?..

#305 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 18 February 2010 - 17:48

Ohohooo..."vazni americki general".... :ph34r:
Kod Tebe moze i neka veza da se uhvati...bolje je da Te ne ljutim,a...?..


Ne bre Constantine evo pishe na RTK:

Admirali Fixherald poashtu ka deklaruar se Forca e Sigurisë së Kosovës ka përparuar mjaft dhe sipas tij, është në mbikëqyrje të NATO-s edhe për një kohë. Ndërsa se si do të quhet apo a do të jetë ushtri e Kosovës, Fixherald nuk ka dhënë përgjigje të qartë. Ai ka thënë se pas një kohe janë institucionet vendore që duhet të merren me këtë.

"Da li ce postati vojska Kosova i kako ce se kasnije zvati je stvar kosovskih institucija" rekao je Fidzerald.

jedino sam pogreshio kada sam rekao General a on je u stvari Admiral..jesam li ga degradirao ili unapredio?

Edited by PRESHEVARI, 18 February 2010 - 17:50.


#306 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 18 February 2010 - 19:20

Ne bre Constantine evo pishe na RTK:

Admirali Fixherald poashtu ka deklaruar se Forca e Sigurisë së Kosovës ka përparuar mjaft dhe sipas tij, është në mbikëqyrje të NATO-s edhe për një kohë. Ndërsa se si do të quhet apo a do të jetë ushtri e Kosovës, Fixherald nuk ka dhënë përgjigje të qartë. Ai ka thënë se pas një kohe janë institucionet vendore që duhet të merren me këtë.

"Da li ce postati vojska Kosova i kako ce se kasnije zvati je stvar kosovskih institucija" rekao je Fidzerald.

jedino sam pogreshio kada sam rekao General a on je u stvari Admiral..jesam li ga degradirao ili unapredio?

...ma isto mu dodje....

#307 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 18 February 2010 - 19:34

...ma isto mu dodje....


evo za trud

Posted Image Posted Image

#308 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 18 February 2010 - 19:40

evo za trud

Posted Image Posted Image

nisam samo ja zasluzio evo i za Tebe


#309 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 18 February 2010 - 19:54

nisam samo ja zasluzio evo i za Tebe


sve dok si nam ti ziv i zdrav.. a Admiral takodje. nego, jel' neko primetio neverovatnu nervozu Tadica na onon sastanku SBUN kada se razgovaralo i o strategiji? bez trunke stida nazvao je to "The Final Solution" i govorio o Kosovskoj Vladi kao da govori o Nacistickoj Vladi licno.

znam da je covek psiholog, ali nisam znao da je i psiholoski slucaj. lepo za zemlju koju vodi.

#310 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 18 February 2010 - 19:59

...

.. A sto ne u Nis ????....mora li sve sto iole vredi u ovoj drzavi da se nagura beogradskim guzicama...ma da su bar...
Guzicarima koji bi rodjenu majku prodali za proviziju...a mi balkanski opancari ne zasluzujemo nista...ni kad nam dzabe daju ...



A gde sam ja to rekao, pu, pu - u Beograd? Ako pogledas statistiku koliko se ljudi u zadnjih 20 godina doselilo u Beograd - tu je jako malo beogradjana.
Opet ako verujes da cete od tih aviona da nesto zaradite - varate se. Samo cemo svi morati da platimo uslugu.

Nego po cemu ste vi u Nis ono bese poznati? Nije valjda po avionima?
Pa ajde bRe, da se bavite onim sto vekovima znate, a ne da gradite krstace za jednom u hiljadu godina i cuvate ruske krntije. Tim avionima je zabranjeno da lete po Evropi.
Koliko moze ljudi da se zaposli u aerodromskoj cuvarskoj sluzbi?

Radi se o necem drugom - da su opancari i prestonicke lopine u jurnjavi za iracionalnum glupostima, svima nama, pa i vama u Nis, natovarili na vrat rusku skalameriju - moz' samo zamisliti - "humanitarnu!"

Sto to "humanitarno" ne nature Evropi? Sve sa "novim sistemom bezbednosti?"

Opet da se vratim na nesto staro: kada je ruski kontingent napustio Kosovo, skoro nisam verovao, pa onda podskocio i otisao da sebe castim bocom sampanjca! Nisam mogao da poverujem ocima kad sam citao ruski Net - iz kojih je to razloga ucinjeno. Pa zato sto par generala-lopina nije moglo da se dogovori cije ce jedinice ici "u misiju" - jer im je bilo zinulo dupe za 200 miliona $ koje je placao neko drugi. Toliko su ispizdeli pocetnika-predsednika da je ovaj vratio kompletni kontingent u Rusiju.
Hebote, sada sigurno sam sebi pase jajca ko' zec kelerabu.

A drugo, pogledaj u cemu je Srbija prosle godine ostvarila suficit u izvozu?
U hrani i poljoprivrednim proizvodima.
Tu lezi buducnost Srbije a ne u "automobilskoj industriji & avijonima."

Ne moze Srbija nista Kosovu, osim da se sa njima pristojno dogovori.
Strogo reciprocno.

...

#311 taurus011

taurus011
  • Members
  • 12 posts

Posted 18 February 2010 - 21:13

...
Nego po cemu ste vi u Nis ono bese poznati? Nije valjda po avionima?
Pa ajde bRe, da se bavite onim sto vekovima znate, a ne da gradite krstace za jednom u hiljadu godina i cuvate ruske krntije. Tim avionima je zabranjeno da lete po Evropi.
Koliko moze ljudi da se zaposli u aerodromskoj cuvarskoj sluzbi?




Mozda ce Ruje da pomognu nisku privredu tako sto ce tim avionima da bacaju rublje po gradu... :ph34r:

Mozda je to neka nova tehnika gasenja pozara..... :)

#312 Lorenz

Lorenz
  • Banned
  • 5,827 posts

Posted 18 February 2010 - 22:26

Pominjao sam "meksi" stav Pristine



"Merima" iz Krusevca preduzela prve korake:
Na TV 21 ide reklama omeksivaca rublja "Merix" sa Jelisavetom Sekom Sabljic!

#313 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 19 February 2010 - 00:23

'Kinik' date
...

A gde sam ja to rekao, pu, pu - u Beograd? Ako pogledas statistiku koliko se ljudi u zadnjih 20 godina doselilo u Beograd - tu je jako malo beogradjana.
Opet ako verujes da cete od tih aviona da nesto zaradite - varate se. Samo cemo svi morati da platimo uslugu.

Znao sam da mi tu nesto smrdi...da moze dobro da se "utali" ne bi to beogradske dahije prosledile provinciji....
Nisam ni mislio da su se Beogradjani doselili u Beograd...
Nisam ni mislio da se za svaki let naplacuje nebo ili za koriscenje piste...
Kazu strucnjaci da preventiva kod jednog pozara kosta 4 x manje nego saniranje posledica istog...
Mozda nam ovo ne bi trebalo da nismo nase Kanadare prodali Grcima ali sacekajmo leto,brzo ce....

Nego po cemu ste vi u Nis ono bese poznati? Nije valjda po avionima?
Pa ajde bRe, da se bavite onim sto vekovima znate, a ne da gradite krstace za jednom u hiljadu godina i cuvate ruske krntije. Tim avionima je zabranjeno da lete po Evropi.
Koliko moze ljudi da se zaposli u aerodromskoj cuvarskoj sluzbi?

Po cemu god da smo bili poznati mi u Nis vise ne postoji...osim par javnih preduzeca sve se raspalo a ono sto malo vredi
pokupovali "Beogradjani" Miskovic,Verano...
Doduse stvaramo novi brend...evo vec nekih 75oo ljudi koristi usluge narodne kuhinje,mozdda uspemo da u toku ove godine
"nakupimo" i preko 10 000....

Opet da se vratim na nesto staro: kada je ruski kontingent napustio Kosovo, skoro nisam verovao, pa onda podskocio i otisao da sebe castim bocom sampanjca! Nisam mogao da poverujem ocima kad sam citao ruski Net - iz kojih je to razloga ucinjeno. Pa zato sto par generala-lopina nije moglo da se dogovori cije ce jedinice ici "u misiju" - jer im je bilo zinulo dupe za 200 miliona $ koje je placao neko drugi. Toliko su ispizdeli pocetnika-predsednika da je ovaj vratio kompletni kontingent u Rusiju.
Hebote, sada sigurno sam sebi pase jajca ko' zec kelerabu.

Sa nevedenim vodka precednikom smo dobro i prosli kako smo mu se zaduzili....

A drugo, pogledaj u cemu je Srbija prosle godine ostvarila suficit u izvozu?
U hrani i poljoprivrednim proizvodima.
Tu lezi buducnost Srbije a ne u "automobilskoj industriji & avijonima."

Ne znam,nama je Dinkic obecao da dovede Mercedes u Nis....ako se secas.Posto se ja secam kako je Dinkic
prosao u Stutgartu (dobio je samo prospekte i flajere) ni ovo nije lose....

Ne moze Srbija nista Kosovu, osim da se sa njima pristojno dogovori.
Strogo reciprocno.

Kako stoje stvari tesko ce Srbija reciprocitet da ostvari....doduse nikad se ne zna sve ima svoju cenu
krenes od Kosovo za patike pa u pogadjanju moze da se mazne provizija veca nego za DIN...
Zvanicna Pristina je do sada pokazala da ima neki plan koji malo po malo realizuje pa kome se svidja svidja...
Zvanicni Beograd ne moze ni vremensku prognozu da "ispostuje"...

#314 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 19 February 2010 - 00:25

"Merima" iz Krusevca preduzela prve korake:
Na TV 21 ide reklama omeksivaca rublja "Merix" sa Jelisavetom Sekom Sabljic!

Merix uzimam Seku Ti ostavljam.... :ph34r:
Rece Kinik reciprocitet...

#315 TonyBall

TonyBall
  • Members
  • 2,278 posts

Posted 19 February 2010 - 00:38

Merix uzimam Seku Ti ostavljam.... :ph34r:
Rece Kinik reciprocitet...

Znaci Merix koristis.
A za sudje? :)