Jump to content


Photo
- - - - -

Skupstinska rezolucija o Srebrenici i "kontrarezolucija"


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1778 replies to this topic

#31 Cro-boy

Cro-boy
  • Members
  • 4,466 posts

Posted 15 January 2010 - 20:46

Da nije bilo junacke odbrane Bihaca to bi se i dogodilo.


apsolutno. Dan-danas mi nije jasno kako se Bihac uspio obraniti, ne samo sto su bili u okruzenju, nego su se borili protiv nekoliko vojski i paradrzava.

#32 šarloakrobata

šarloakrobata
  • Banned
  • 1,617 posts

Posted 15 January 2010 - 20:51

apsolutno. Dan-danas mi nije jasno kako se Bihac uspio obraniti, ne samo sto su bili u okruzenju, nego su se borili protiv nekoliko vojski i paradrzava.


Zezaš se ili stvarno ne znaš?

#33 Hadrian

Hadrian
  • Members
  • 1,011 posts

Posted 15 January 2010 - 20:51

o kolektivnoj odgovornosti Srba i Srbije


Ако посматрамо анатомију било ког злочина, видећемо да се злочин састоји из три компоненте: a) идејни творац [онај ко је осмислио], б) наредбодавац [онај ко је наредио] и в) извршилац [онај ко је урадио]. Некада се a-б-в преплићу у истим људима, некад не, али правило увек стоји. Идејни творци, наредбодавци и извршиоци било ког злочина су увек појединци, ма колико да их има (од једне особе до хиљада људи) - сваки "а, б и в" има своје име и презиме (које се некада сазна, а некада нажалост не).

Правда је кажњавање особа "а, б и в"; Колективна кривица народа и колективна одговорност државе је, са друге стране, чиста демагогија. Народ је аморфна маса коју није могуће ухватити ни за главу ни за реп, а рећи да је читав народ "а, б и в" је уједно и обесмишљавање "а, б и в". Такође, држава не постоји без људи односно појединаца на одговарајућим местима, а давати јој антропоморфистичке карактеристике мимо тих појединаца је такође бесмислица.

Колективна кривица је јудеохрисламски односно библијски концепт који вуче корен из Старог Завета, а базиран је на концепту тзв. "првог греха" који се преноси са колена на колено у недоглед. Преведено, у питању је (монструозна) идеја да неко може да буде одговоран за нешто што је неко други урадио (?), односно да "а, б и в" могу да буду и/или "г, д и ђ" - а бога ми ако треба и сви, "од а до ш", у својој крајности.

Врло библијски за једног самодекларисаног левичара, морам да признам...

edit: typo

Edited by Hadrian, 15 January 2010 - 20:56.


#34 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 15 January 2010 - 20:52

Izjednacavati Srbiju sa Nemackom, Francuskom, Rusijom, Kinom i drugim velikim zemljama je zaista glupo i besmisleno. Najlakse je biti jednostavan i prihvatiti tezu da je sve ratove izazvao Milosevic i tako ce svima nama biti lakse i bolje.

Najlakse bi bilo da malo dalje razradis teoriju o opoziciji koju Hitler nije imao a Milosevic jeste.A za ratove nikada Milosevic i nije bio kriv.Njega su samo provocirali

Velimir Bata Živojinović, glumac, poslanik SPS: Ja otvoreno kažem
da je sramota kad se neko u ovom trenutku bori da se skloni Slobodan
Milošević. Zar da padne predsednik, padne Vlada i raspusti se Skupština u
trenutku kad Srbija ima 300.000 vojnika na ratištima u Hrvatskoj?

Atanasije Jevtić u "Intervjua gledalaca" na NTV Studio B: Pitajte one
kao što je Milošević, Adžić i drugi, šta su mislili kada su započinjali rat. A to je
bio ne samo prljav rat, nego takav rat da smo ostali i poraženih obraza koje ćemo
teško oprati, osim časnih izuzetaka.
(…) Sad su svi odjednom ispali mirotvorci. A, ustvari su kapitulanti,
pred avnojevskim granicama. Pred avnojevskom grobnicom ovog naroda. Izdali
su Srbe u Makedoniji, nekoliko stotina hiljada. Izdali su Srbe u Krajini, Srbe u
Crnoj Gori, Srbe u BiH. Šta će biti sa Srbima na Kosovu, severnoj Backoj.

Amfilohije Radović, mitropolit crnogorsko-primorski: "Mi
govorimo o poturicama u vremenima turskog robovanja, a previđamo jednu
veoma bitnu činjenicu: da su naše moderne poturice mnogo opakije i opasnije
negoli poturice prošlih vekova... njihova izdaja je mnogo opasnija za biće
srpskog naroda negoli, ako hoćete, izdaja poturica pre njih".

General-potpukovnik Andrija Biorčević, komandant Novosadskog
korpusa prilikom susreta sa prethodnicom UNPROFOR-a u Dalju, 16. mart:
"Sve srpske zemlje i srpski narod mora da bude u jednoj državi. A vi ako to ne
budete omogućili diplomatski, mi ćemo ratom omogućiti to. I biće krvi do
kolena..."

Dobrica Ćosić, akademik: "Mi Srbi, Muslimani i Hrvati
uvažavanjem istorijskih iskustava i sadašnjeg stanja među nama, moramo se
što pre pravednije razdeliti i razgraničiti da bismo uklonili razloge da se
mrzimo i ubijamo i da sutra možemo sa što manje prepreka da se
ujedinjujemo u svemu što nam je obostrano razumno i korisno".



#35 revolucionar

revolucionar
  • Banned
  • 2,408 posts

Posted 15 January 2010 - 21:08

Najlakse bi bilo da malo dalje razradis teoriju o opoziciji koju Hitler nije imao a Milosevic jeste.A za ratove nikada Milosevic i nije bio kriv.Njega su samo provocirali

Pa to je zadatak za tebe ako se bavis istorijom. Sve je zabelezeno i zapisano. Dok je Milosevic bio na vlasti postoje podaci o opozicionim manifestacijama. Ti izracunaj koliko je takvih manifestacija bilo, koliko su trajale i koliko je ljudi ucestvovalo. Uz to mozes analizirati broj raznih organizacija u zemlji koje su direktno bile suprostavljene rezimu. Primeni to na hitlerovsku nemacku i dobices precizne podatke. To da li je neko bio provociran, poslusan, glup, bolesan itd. to nije tema ovog topika. Sta ti znace ovi nacionalisticki citati ?

#36 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 15 January 2010 - 21:10

Dok Mladic ne ode u Hag i krivica dobije bar jedno ime i prezime, mogu da donose sta hoce i koliko hoce, kasno su se "setili".
Pratila sam deshavanja tokom ratova i bila bolje informisana od prosecnog gledaoca Dnevnika RTS a, kao gradjanin nicim, bas nicim nisam doprinela da do ratova dodje i ne mogu da nosim teret kolektivne odgovornosti, naprotiv, svoju decu i sebe dozivljavam kao zrtve istog tog rezima koji je vodio ratove i cinio zlocine i u nase ime. Lustracija bi bila jedino zadovoljenje za nas koji smo drugacije mislili i koji smo potpuno marginalizocani i u ovom rezimu koji smo mi doveli na vlast. Kao sto nicim nisam skrivila ubistvo Brisa Tatona u Bg i kao sto to nisam mogla da sprecim, tako nisam mogla da sprecim ni Srebrenicu.
Ja imam problem druge vrste kada se pomenu ratovi i zlocini devedesetih. Ne muci me savest, muci me svest, dusha, podjednako sam oplakala i nashe i "njihove" jer, zlocin je zlocin, ciji god bio.

#37 Cro-boy

Cro-boy
  • Members
  • 4,466 posts

Posted 15 January 2010 - 21:11

Zezaš se ili stvarno ne znaš?


znam dosta toga sta se desavalo (ne iz prve ruke, nego iz medija), ali mi svejedno nije jasno kako su se uspijevali tako dugo odrzavat na povrsini

#38 Mirso

Mirso
  • Members
  • 106 posts

Posted 15 January 2010 - 21:14

Zezaš se ili stvarno ne znaš?


Ajde matere ti, prosvijetli nas!

#39 Cro-boy

Cro-boy
  • Members
  • 4,466 posts

Posted 15 January 2010 - 21:19

Dobrica Ćosić, akademik: "Mi Srbi, Muslimani i Hrvati
uvažavanjem istorijskih iskustava i sadašnjeg stanja među nama, moramo se
što pre pravednije razdeliti i razgraničiti da bismo uklonili razloge da se
mrzimo i ubijamo
i da sutra možemo sa što manje prepreka da se
ujedinjujemo u svemu što nam je obostrano razumno i korisno".



koja monstruozna ideja: polazi se od pretpostavke da se mrzimo, pa se onda, logicno, moramo podijeliti kako se ne bismo klali :ph34r:

#40 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 15 January 2010 - 21:20

Pa to je zadatak za tebe ako se bavis istorijom. Sve je zabelezeno i zapisano. Dok je Milosevic bio na vlasti postoje podaci o opozicionim manifestacijama. Ti izracunaj koliko je takvih manifestacija bilo, koliko su trajale i koliko je ljudi ucestvovalo. Uz to mozes analizirati broj raznih organizacija u zemlji koje su direktno bile suprostavljene rezimu. Primeni to na hitlerovsku nemacku i dobices precizne podatke. To da li je neko bio provociran, poslusan, glup, bolesan itd. to nije tema ovog topika.

Ne postavljas ti meni zadatke tako sto pro napises nebulozu pa se onda vadis iz istog smeca.Posto si genijalno zakljucio da je Milosevic imao bolju opoziciju od Hitlera bilo bi dobro da objasnis kako je pored te dobre opozicije zapodenuo cetiri rata.
Isto tako mozda bi mogao da dokumentujes i broj antiratnih manifestacija ili broj ucesnika istih.Racunam da se radi o stotinama hiljada onih koji su demonstrirali protiv razaranja Vukovara ili Sarajeva.Ne sumnjam da imas detaljne brojke.

Sta ti znace ovi nacionalisticki citati ?

Prilog za tvoju tvrdnju kako Milosevic nije zapoceo sve ratove.

#41 revolucionar

revolucionar
  • Banned
  • 2,408 posts

Posted 15 January 2010 - 21:40

Ne postavljas ti meni zadatke tako sto pro napises nebulozu pa se onda vadis iz istog smeca.Posto si genijalno zakljucio da je Milosevic imao bolju opoziciju od Hitlera bilo bi dobro da objasnis kako je pored te dobre opozicije zapodenuo cetiri rata.
Isto tako mozda bi mogao da dokumentujes i broj antiratnih manifestacija ili broj ucesnika istih.Racunam da se radi o stotinama hiljada onih koji su demonstrirali protiv razaranja Vukovara ili Sarajeva.Ne sumnjam da imas detaljne brojke.

Prilog za tvoju tvrdnju kako Milosevic nije zapoceo sve ratove.

To, ko je zapoceo sve ratove trebalo je delimicno da pokaze i dokaze Haski sud. Ja nisam Milosevicev advokat i da te upozorim - za mene je Milosevic ratni zlocinac. Pod uslovom ako dobijem neke zakljucke i cinjenice da je on zapoceo sve te ratove, nema razloga da u to ne verujem. Ja takodje mogu da proturim tezu kako je ro ratova doslo ne zbog nacionalizma, Milosevica, svetskih sila vec zbog privatizavije. Mozda su mnogi politicki lideri, u tom periodu, nasli mogucnost kako ratom mogu lako da steknu bogatstvo (kradjum i nezakonitim radnjama)...

#42 revolucionar

revolucionar
  • Banned
  • 2,408 posts

Posted 15 January 2010 - 21:51

Врло библијски за једног самодекларисаног левичара, морам да признам...

edit: typo

Revolucionar nije isto sto i levicar. Levicar je Vladan i kao sto vidis on proziva Srbe (citav jedan narod) na kolektivnu odgovornost. Cudno za jednog levicara koji ne uzima u razmatranje socijalne, istorijske, ekonomske, kulturne i medjunarodne parametre.

#43 leone

leone
  • Members
  • 3,630 posts

Posted 15 January 2010 - 21:54

Treba odrzati Tadicevu poliktiku "cetiri stuba".

Jedna rezolucija za unutrasnju, a druga za spoljnu upotrebu.

Sa onakvim i onolikim savjetnicima u kombinaciji sa licnim "sposobnostima" mr presidente-a i koalicionim partnerima liderska uloga u regionu zagarantovana.

#44 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 15 January 2010 - 22:08

Ne slazem sa da postoji nekakva kolektivna etnicka moralna krivica ili odgovornost.

Situacija je vrlo porediva sa Nemackom posle propasti nacizma; nuznost masovne denacifikacije u Nemackoj je uocena i ona je sprovedena, a u Srbiji se to nije dogodilo. Ubedljiva srpska vecina bi i sada da se cenjka sta je bilo, da li je bilo i da li bas tako...
Osim retkih izuzetaka, ne odredjujuci se prema zlocinima devedesetih, nacionalni kolektivitet ih zapravo prihvata na svoja pleca. Ili sto rece Zivkov: "Iz mog placenog poreza kupljen je bar jedan metak i za to sam kriv."

Ti si ipak potpuno zaslepljen. Kako cinjenice mogu biti brkanje baba i zaba?
Da li je cinjenica da su se "Oluja" i "Bljesak" dogodile pre Srbrenice ili je brkanje baba i zaba?
Da li je cinjenica da je moja (nadam se i tvoja) drzava podnela tuzbu medjunarodnom sudu pravde za GENOCID pocinjen nad Srbima u Hrvatskoj 91-95 ili je mozda i to brkanje baba i zaba.
Da je tebi bar neko stradao u Jasenovcu (kao sto je meni 46 blizih i daljih rodjaka od 2 do 71 godine starosti) ne bi ti Jasenovac nazivao ISTORIJOM.
I otkud ti pravo da me nazivas Srpskim nacionalistom koji je pocinio neka zverstva.
Za razliku od tebe ja zelim da se umesto stereotipa i diskvalifikacija razgovara samo ARGUMENTIMA.

Genocid nad Srbima devedesetih u Hrvatskoj?
Pa ta budalastina spada medju vece nacionalisticke gluposti.

Sta je po tebi Srbija ? Po meni to je banana drzava i sumnjam da takva drzava moze da vodi nekakvu nezavisnu politiku bez uticaja velikih sila i drzava. Pogledaj danasnje vesti i videces da i Crna Gora ponizava Srbiju.

Ja, recimo ne vidim kako to Crna Gora ponizava Srbiju; ali vidim vec godinama vas, nacionaliste, koji krivce vidite u svima, jedino ne zelite da pogledate vlastito ruzno i nakazno lice u ogledalu.

#45 revolucionar

revolucionar
  • Banned
  • 2,408 posts

Posted 15 January 2010 - 22:29

Ja, recimo ne vidim kako to Crna Gora ponizava Srbiju; ali vidim vec godinama vas, nacionaliste, koji krivce vidite u svima, jedino ne zelite da pogledate vlastito ruzno i nakazno lice u ogledalu.

Vec kad si nasao korelaciju izmedju nacionalista i estetike pade mi na pamet Papa Benedikt XVI. On toliko estetski deluje ruzno a ima i tako podrugljiv i cinican pogled da je prosto neverovatno kako je "bog" nasao takvo lice da ga predstavlja na zemlji... Kako vidis i bozji ljudi su ruzni i nakazni... :ph34r: