Jump to content


Photo
- - - - -

World News


  • Please log in to reply
2943 replies to this topic

#2881 Dani 007

Dani 007
  • Members
  • 487 posts

Posted 15 March 2019 - 18:56

Povodom teroristickog akta na Novom Zelandu oglasio se srboVski krmak i fasista Milorad  Dodik:

''Mediji vode antisrpsku kampanju,  napad nema veze sa Srbima i i Srpskom''!!

 

Govori tip koji suruje sa pro -fasistickim strankama u Evropi i  gde  skolske ustanove i studentske domove   u Republici Srpskoj naziva po zlocincima koje je terorista Brenton Tarant opisivao kao heroje.

 

Govori tip koji ima redovne sastanke s' Putljerovim Nocnim vukovima i Goranom Davidovicem Firerom.  :yucky:  :yucky:


  • 2

#2882 L.Sprewell

L.Sprewell
  • Members
  • 10,793 posts

Posted 15 March 2019 - 21:19

...i Vucicem, idejnim tvorcem "100 muslimana za jednog srbendu".


  • 2

#2883 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 15 March 2019 - 21:40

...i Vucicem, idejnim tvorcem "100 muslimana za jednog srbendu".

 

Mislim ….. vuchic jeste sveCki chovek, ali si ti na pogreshnom topiku "World News"  :rotflmao: Jel mozesh bar topik da pogodish, poshto su ti postovi potpuno glupavi, provokatorski uanlajneri?

 

Vuchic je preshao jedan dugi put od fashiste do ……. ako nishta drugo "iskrenog brata sa bracom Arapima"  :wicked: . On ce vrlo lako da se vrati na fashistu, za sekund, tu je bio eksperAt.

 

ALI …..OpoziciJonom boshku obradovicu, poznatijem kao Zver, taj put niti je u planu, niti ga je on kadar preci. Jednostavno PREGLUP  :rotflmao: I povrh svega primitivan, zaostao kao muda za veprom!

 

On je ostao opoziciJono-intelektualno zaglavljen na "100 muslimana za jednog ČaČanina".  :lol+:

 

E sad ….. koliko je inteligentno biti protiv vuchica - a za obradovica ….. to neka drugi procene ….. poshto ti nisi u stanju. 


Edited by Denis Jasharevic, 15 March 2019 - 21:46.

  • 0

#2884 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 15 March 2019 - 21:52

...

 

... 

 

Ajde, ne drombuljaj!

 

Nije AV 'idejni tvorac - 100 za jednog'. Bezao si ca casova istorije.

Trebao si da citas ondasnju opoziciju, gde je takvo govorenje bilo normalizovano.

 

Pre neki dan je lik iz 'pozicije' je izjavio - 'da je danas Djindjic ziv - bio bi uz AV'!

;)

A nije bas da skroz nije u pravu.

 

Evo nesto od ondasnjeg 'opoziciJonog govorenja' lik koga smatraju za novog sVrBskog sveTca!

 

>> ... Ta Djindjićeva podrška Miloševiću biće i kasnije nastavljena ... Tipična je u tom pogledu jedna od njegovih izjava: "Zna se ko je trenutno najvazniji politicar u Jugoslaviji i neka on bude predsednik" (Politika, 30.5.1996).
... 
... Umjesto Miloševića Djindjić će otkriti sada ovog novog idola obozavanja: "Uvek kada je srpski narod bio zajedno sa kraljem, sa patrijarhom, on je bio jak i pobedjivao"!? ... <<
S. Inic, 'Portreti'
 

Eno, i ona spodoba, profesorka-blogerka, Comicka, kao stari ds-manipulator dovela u vezu ludaka na NZ sa sVrBijom.

 

Pa zar se likovi na celu sa onim manekenom nisu razbili od drombuljanja da ne postoji kolektivna krivica, vec samo individualni 'strasni zlocin'.

 

A sada zlocin ludaka u NZ dovode u direktnu vezu sa sVrBijom / AV-om?

:ajme:

 

Ta iscasena logika kad likovi, da bi posto-poto dokazali licnu ideolosku glupariju nalik je drombuljanju, da je Breivik jos 2011 nagovestio dolazak D. Trampa!

:twak:

 

...


  • 0

#2885 Plavi Golub

Plavi Golub
  • Members
  • 136 posts

Posted 16 March 2019 - 07:55

Ti mislils na onu Twiter poruku (Comicka) ili postoji jos nesto? Kako je ona pozvala na kolektivnu odgovornost Srba?

Pa on se sam, na nasu zalost, povezao sa balkanskim prostorima, lik je imao cak "turneju" u potrazi za inspiracijom, sta li, iako je pokupio svasta na raznim stranama sveta, pa se danas mnogi posipaju pepelom.

A to sto je pokupio kao "nasu" referencu, pokupio je na mestima gde se slicni mozgovi sa raznih strana skupljaju, pa verovatno i neki poreklom sa Balkana.

Zlocin moze da bude i grupni (vise individua ukljucenih). Krivica svakog ponaosob je individualna.

Edited by Plavi Golub, 16 March 2019 - 08:04.

  • 0

#2886 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 16 March 2019 - 10:31

...

 

... 

 

Nemam ja ni zelje a ni potrebe da pratim svaku razbarusenu sakaludu na drustvenim mrezama, ili u njihovim zblanutim glavama. Za to postoje odgovarajuce sluzbe.

 

Moja jednostavna poruka toj sakaludi - pomiri se sa time da ste izgubili izbore zbog sopstvenih budalastina, pa nema potrebe da se vadite na tudje. 

 

Ne znam zasto bi se neko licimurski 'posipao pepelom', sto je samo politikantska drljavina, zato sto se nekoj sakaludi u glavi dogodio 'kvrc', ili se od viska emocija (koje staju u stotinak reci) dohvatila drustvenih mreza, ili ludak poceo da konstruise neko svoje 'carstvo gde vlada drugarstvo ...'.

 

Dosad jos nisam video strucno objasnjenje za 'referencu / slicne mozgove', osim kod likova / likinja koji naganjaju neku svoju 'referencu', umisljajuci da je to nesto 'progresivno' i da ce po tome biti upamceni.

 

NZ ludak bio u Rumuniji, interesovala ga porodica Cantacuzino? Moze biti. Ima tamo u Rumuniji i tur po mestima gde je bio poznat Vlad Țepeș, alijas Drakula (na rumunskom Dracul - djavo) pa nije svaki turista koji je obisao ta mesta postao vampir. Oko slusanja muzike ne bih - to je vec budalastina.

 

Ako me bas interesuje neka pravna definicija - zna se kod koga cu to da pogledam.

Amateri / emotivni aktivisti tu treba da se drze po strani.

 

Odavno je poznato u psihijatriji / kriminologiji da jedan ludak kad nesto umisli - ne moze ga se spreciti. Kada kolektiv ludaka nesto umisli - to je vec drugacije. Ne mogu sVrbovi da paze i maze svoje junake, elementarne zlocince, a da se sablaznjivo krste 'pu, pu' na tudje, isto takve zlocince.

Ni svoje nisu osudili i normalno je da ce ih kolektivno do kraja zivota razvlaciti po blatu. 

 

Ali, u ime neke civilizacijske istine, a ne licimurskog politicarenja, cime se bavi blogerska nakaza, koja duva u iste diple kao i 'vlasti'.

 

...


  • 1

#2887 kirovec

kirovec
  • Members
  • 1,135 posts

Posted 16 March 2019 - 10:55

 

Ovo je fasizam: demokratski socijalizam/Green new deal za belce.

 

 

Dobro zapazanje, kod Benona sam nesto slicno primetio ranije, bio sam zacudjen koliko tu ima socijalistickih ideja ali samo za belu rasu. To sam primetio kad je bio kod Sargona koji je takodje levicarski beli desnicar :D


Edited by kirovec, 16 March 2019 - 10:57.

  • 0

#2888 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 16 March 2019 - 11:17

...

 

Ima analiticara koji tvrde da se u sadasnjem svetu podela izmedju 'levice / desnice' poprilicno izgubila.

 

Jednostavno - jedan oblik prelazi u drugi i obratno, bez neke jasne granice.

To samo potvrdjuje da im je izvoriste isto, ali da na stvari gledaju sa raznih strana zida.

;)

 

Demokratija se utunjavila kompromisima, liberalizam se pogubio u nekom vulgarnom populizmu i 'velikim sakokovima' - a ovo dvoje ekstremista kolo vode kod neuke svetine.

 

...


Edited by Kinik, 16 March 2019 - 11:18.

  • 0

#2889 Plavi Golub

Plavi Golub
  • Members
  • 136 posts

Posted 16 March 2019 - 11:54

...



Nemam ja ni zelje a ni potrebe da pratim svaku razbarusenu sakaludu na drustvenim mrezama, ili u njihovim zblanutim glavama. Za to postoje odgovarajuce sluzbe.

Moja jednostavna poruka toj sakaludi - pomiri se sa time da ste izgubili izbore zbog sopstvenih budalastina, pa nema potrebe da se vadite na tudje.

Ne znam zasto bi se neko licimurski 'posipao pepelom', sto je samo politikantska drljavina, zato sto se nekoj sakaludi u glavi dogodio 'kvrc', ili se od viska emocija (koje staju u stotinak reci) dohvatila drustvenih mreza, ili ludak poceo da konstruise neko svoje 'carstvo gde vlada drugarstvo ...'.

Dosad jos nisam video strucno objasnjenje za 'referencu / slicne mozgove', osim kod likova / likinja koji naganjaju neku svoju 'referencu', umisljajuci da je to nesto 'progresivno' i da ce po tome biti upamceni.

NZ ludak bio u Rumuniji, interesovala ga porodica Cantacuzino? Moze biti. Ima tamo u Rumuniji i tur po mestima gde je bio poznat Vlad Țepeș, alijas Drakula (na rumunskom Dracul - djavo) pa nije svaki turista koji je obisao ta mesta postao vampir. Oko slusanja muzike ne bih - to je vec budalastina.

Ako me bas interesuje neka pravna definicija - zna se kod koga cu to da pogledam.
Amateri / emotivni aktivisti tu treba da se drze po strani.

Odavno je poznato u psihijatriji / kriminologiji da jedan ludak kad nesto umisli - ne moze ga se spreciti. Kada kolektiv ludaka nesto umisli - to je vec drugacije. Ne mogu sVrbovi da paze i maze svoje junake, elementarne zlocince, a da se sablaznjivo krste 'pu, pu' na tudje, isto takve zlocince.
Ni svoje nisu osudili i normalno je da ce ih kolektivno do kraja zivota razvlaciti po blatu.

Ali, u ime neke civilizacijske istine, a ne licimurskog politicarenja, cime se bavi blogerska nakaza, koja duva u iste diple kao i 'vlasti'.

...

Pa sad jedan ludak mozda ne moze da se spreci, ali steta koju moze da se napravi moze da se limitira na nivou zajednice. A da li moze da se spreci, pa mozda i moze, ali to kosta ne samo novca, nego i dodatnog angazovanja, pa se sve svodi na nece valjda. Retki su ti koji bas "polude" tek tako, a da bas niko ne primeti.

Neces mi spustiti ni sa ovim amateri/emotivni aktivisti. Nesto ne nalazim mnogo profesionalizma u ostalim postovima, a i emocije samo prste. One mogu biti svakakve. Posebno u nacinu diskvalifikacije svih onih sa kojima se ne slaze uz put mora da se zalepi po jos neki deskriptivni epitet. Da sam od onih koji hiperventiliraju na takve stvari, pa da se potresem, ali srecom nisam.

Edited by Plavi Golub, 16 March 2019 - 11:57.

  • 1

#2890 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 16 March 2019 - 12:39

...

 

... 

 

 

'Zajednica'?

:frust:

Aha, samo da uvedemo neku orwelijansku 'policiju uma' ili da angazujemo 'progresivnog' robocop-a: 'negde se sprema zlocin!'

:twak:

Ovo je 4um gde se pise, pa 'voznja' ume da bude brza, i nije za snebivljive decake / devojcice koji bi da se samopotvrde na pogresan nacin. Umesto da rade na sebi, smanje kolicinu 'internetskog suma', ti bi da 'popravljaju zajednicu' ... udaljenu vise hiljada milja.

 

Btw, ja ovde vidim samo 'emocije koje prste' kod progresivno angazovanih, koji me podsecaju na jednog bivseg hiperventilirajuceg 4umasa ciji je skoro svaki post bio: 'jos jedan strasan zlocin USofA imperializma'! 

I taj je sam sebe diskvalifikovao.

;)

Na Baliju je u onom zloglasnom bombaskom napadu poginulo preko 200 ljudi. Pa se zaboravilo. Sa druge strane kad god osude na smrt nekog lika iz Ozilenda / NZ koga uhvate sa drogom - pocne koektivno zapevanje, da mu se 'postedi zivot'. Za sta, da mu se postedi? Da umre od neke bolescine na ulici / u bolnici?

Sjajan je to zivot, ocigledno.

 

Sa druge strane 'progresivni' politikanti se ubise oko brige za refugees tj. - zabole ih uvo za sopstvene gradjane, pa se uvek nadje neki ludak koji bi takodje da 'popravi' zajednicu, ali na svoj nacin.

 

Nema razlike izmedju nacina kako americka demokraturska bagra 'popravlja zajednicu' masovnim uvozom nelegalnog imigrantskog nasilnickog & kriminalnog djubreta, i ovog ludaka sa puskom.

 

To su samo dve strane istog novcica.

 

...


  • 0

#2891 boxcube

boxcube
  • Members
  • 598 posts

Posted 16 March 2019 - 19:36

Dobro zapazanje, kod Benona sam nesto slicno primetio ranije, bio sam zacudjen koliko tu ima socijalistickih ideja ali samo za belu rasu. To sam primetio kad je bio kod Sargona koji je takodje levicarski beli desnicar :D

 

Od kad to?


  • 0

#2892 Plavi Golub

Plavi Golub
  • Members
  • 136 posts

Posted 16 March 2019 - 21:44

...




'Zajednica'?
:frust:
Aha, samo da uvedemo neku orwelijansku 'policiju uma' ili da angazujemo 'progresivnog' robocop-a: 'negde se sprema zlocin!'
:twak:
Ovo je 4um gde se pise, pa 'voznja' ume da bude brza, i nije za snebivljive decake / devojcice koji bi da se samopotvrde na pogresan nacin. Umesto da rade na sebi, smanje kolicinu 'internetskog suma', ti bi da 'popravljaju zajednicu' ... udaljenu vise hiljada milja.

Btw, ja ovde vidim samo 'emocije koje prste' kod progresivno angazovanih, koji me podsecaju na jednog bivseg hiperventilirajuceg 4umasa ciji je skoro svaki post bio: 'jos jedan strasan zlocin USofA imperializma'!
I taj je sam sebe diskvalifikovao.
;)
Na Baliju je u onom zloglasnom bombaskom napadu poginulo preko 200 ljudi. Pa se zaboravilo. Sa druge strane kad god osude na smrt nekog lika iz Ozilenda / NZ koga uhvate sa drogom - pocne koektivno zapevanje, da mu se 'postedi zivot'. Za sta, da mu se postedi? Da umre od neke bolescine na ulici / u bolnici?
Sjajan je to zivot, ocigledno.

Sa druge strane 'progresivni' politikanti se ubise oko brige za refugees tj. - zabole ih uvo za sopstvene gradjane, pa se uvek nadje neki ludak koji bi takodje da 'popravi' zajednicu, ali na svoj nacin.

Nema razlike izmedju nacina kako americka demokraturska bagra 'popravlja zajednicu' masovnim uvozom nelegalnog imigrantskog nasilnickog & kriminalnog djubreta, i ovog ludaka sa puskom.

To su samo dve strane istog novcica.

...

Dobr, razumeli smo se odgovornost za ove ludake lezi u onima koji su im uvezli izbeglice, one koji su im u par decenija izvezli poslove i ostavili dokon mozak kao djavolje igraliste, a sad su straassno zabrinuti za njihov, well being i ukazuju im na krivce, necemo ni pogledati.

Ali dobro ukapirala sam matricu, svaki put kad neko od ove sorte napravi sr**** bilo gde, nacicemo, u zavisnosti od elokventnosti, nacin da to objasnimo negom liberalnom zahebotinom.

I kakve veze ima uvoz imigranata u SAD sa dogadjajem na drugom kraju sveta? Ili svi sa liberalnim misljenjem treba da posluze odvodnici besa za preveslane od svojih finansijsko poslovnih elita, jer navodno podrzavaju masovni uvoz kriminalaca koje odakle.

Docim se slazem sa kategorizacijom nase opozicije, nisam ni jednim cinom uzrokovala ni jednu izbeglicu na tom prostoru, a mnogi kojima sad gledas kroz prste zgrnuli prvi milion na njihovoj tragdeiji. Kao i oni preslikani u susednim drzavama.

Danas sam ja libtard, a oni su put u buducnost. I isto sra**** all around the world.

Edited by Plavi Golub, 16 March 2019 - 21:50.

  • 0

#2893 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 16 March 2019 - 22:14

...

 
 
Gledam onog NZ ludaka u robijaskim haljama, pa se momentalno setih jednog romana.
 
Neki sovjetski disident Jurij Dombrovski je napisao roman 'Fakultet nepotrebnh stvari' gde je opisao scenu isledjivanja u ČK, sto je bio izum carske Ohrane ('Охрана' - tajna policija) i njihove metode tamnicenja zatvorenika.
 
Najopasniji su bili cuvani u Petropavloskoj tvrdjavi, u SPtB, u delu tvrdjave koji se zvao 'Aleksejevski ravelin'. 
Kasnije svi zatvorenici su prebaceni u tvrdjavu Sliselburg (Noteburg).
 
Politicki zatvorenici su drzani u samicama, ciji su podovi i zidovi bili izolovani debelim suknom, da se nije cuo ni zvuk. Robijasi su nosili bele dugacke zenske halje, bez donjeg vesa, papuce, sto se pretpostavljalo da ce biti veliki udar na moral.
 
Tokom saslusanja nisu primenjivane fizicke mere, vec izum bolonjskog pravnika Hipolita Marsejskog - tzv. 'veglia' / 'budilnik'. Jednostavno - tokom nekoliko dana islednici nisu dozvoljavali optuzeniku da spava. Malo ko je bio u stanju da to izdrzi. No, posto je to bio spor metod, ČK likovi su vise voleli fizicku silu.
 
Kad sam video ovog nesretnika u beloj halji pomislio sam - policija uvek ostaje samo policija.
 
...

  • 1

#2894 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 16 March 2019 - 22:59

...

 

... 

 
 
Nismo se razumeli. Ne zelim da se razumem. Nema potrebe da mi ucitavas svoje projekcije / zelje.
Ne zanimaju me tvoji velekovrtljaji uma - oko posla, 'djavoljeg igralista', 'well being', elita' i slicno.
Tudja matrica mi nista ne znaci.
I kakve veze imas ti sa 'dogadjajem na drugom delu sveta'?
Sta je to 'liberalno misljenje' i kvalifikuje li bilo koga za bilo sta? 
Sad se neko samoproglasi za ovog_onog, nekog novokomponovanog vernika - pa ajde, udri svi u iste daire?
To sto neko licno nije uzrokovao ni jednim cinom neku nepodopstinu ne znaci da i na njega ne deluje 'istorijski totalitet'.
Takodje vise puta sam nesto piskarao oko vukojebinskih vatrogasaca i zelje da gase 'svetski pozar'.
:ajme:
Ne treba meni spocitavati to sto je neko 'zgrnuo milion na necijoj tragediji', niti citati moje misli - koga simpatisem a koga ne.
To je uzaludna rabota, jer me zivotno iskustvo naucilo da nema koristi od kolektivne vriske i zapomaganja. A ja nikad nisam voleo da marsiram u bilo cijim kolonama.
 
Kako je rekao jedan budista:
 
>> ... If there's a remedy when trouble strikes, what reason is there for dejection?
And if there is no help for it, what use is there in being glum? ... <<
 
...

  • 0

#2895 Plavi Golub

Plavi Golub
  • Members
  • 136 posts

Posted 17 March 2019 - 11:43

^
OK dosledan si svom nick-u. Nisam ni ja daleko od cinika.

Vest/clanak washington posta u vezi afere prijema na elitne univerzitete. Pisala zena na neki nacin umesana u to.

https://www.washingt...m=.5100c3e1249f

Ispod citat jednog komentatora koji je zapazio nesto sto je meni upalo u oci u nacinu kako se ekonomski liberalizam ukorenjuje u Evropi. O kapitalizmu koji lici na neofudalizam.


 
Man Who Fell on Earth:

We do not live in a capitalist society nor a meritocracy in the US.
It is simply disguised neo-feudalism.

Run by the privileged, for the privileged, in order to promote further gains for the privileged from generation to generation.
Corporations--with essentially the same rights as people in the US--definitely count as privileged.

The privileged sell this neo-feudalism as capitalism by claiming that there is no barrier to becoming privileged, which the ignorant, like Trumpkins, buy.

Tell it to the kids who didn't get into the higher ranked schools because of the college admissions scandal.
Tell it to the millions of others who have similarly been run over by the privileged in a myriad of different ways.

But of course, even if "no barrier to privilege" were true, it would be only half the story.
The other half is that the privileged use their privilege to stay privileged, for many generations.
Privilege is bought (courts, schools, legislation), integrity is sold.

Time to change the rules to level the playing field.
Unless we want to sink further into neo-feudalism.


  • 0