Jump to content


Photo

Vojislav Koštunica izjavio je u subotu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
120 replies to this topic

#1 pulsar

pulsar
  • Members
  • 1,721 posts

Posted 08 February 2003 - 13:02

KOSTUNICA: HRIŠĆANSTVO JE OSNOV ZA KONSTITUISANJE EVROPE | 11:56 | Izvor: Beta

Beograd -- Predsednik Jugoslavije Vojislav Koštunica izjavio je u subotu da je Srbiji, kao postkomunističkom društvu, potrebna "moralna obnova i duhovno isceljenje", dodavši da se "ne živi samo od reformskog hleba", već da se "mora i duh nečim okrepiti". "Da bismo iscelili rane od poslednjih 50 godina, i da bismo kao društvo imali jasan putokaz, potreban je sistem vrednosti, kome vera istinski može da pomogne", rekao je Koštunica učestvujući na medjunarodnoj konferenciji "Hrišćanstvo i evropske integracije".

"Hrišćanstvo je osnov za konstituisanje ujedinjene Evrope, jer ekonomske integracije same po sebi nisu dovoljne, već je potrebno i duhovno i kulturno objedinjavanje evropskih država", ocenio je predsednik Jugoslavije.

#2 Diskutant

Diskutant
  • Members
  • 8,262 posts

Posted 08 February 2003 - 14:46

PreCedniku nikako ne pada na pamet da je bas ta politika od pre pedeset godina porodila politiku u zadnjih pedeset godina. Ameba glupa preCednicka na kvadrat.

#3 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 08 February 2003 - 15:03

pulsar:

"Hrišćanstvo je osnov za konstituisanje ujedinjene Evrope, jer ekonomske integracije same po sebi nisu dovoljne, već je potrebno i duhovno i kulturno objedinjavanje evropskih država", ocenio je predsednik Jugoslavije.


Sad ce oni iz EU lepo da poslusaju njegov savet pa da preurede celu uniju vodjeni velikim mislima velikog mislioca.

#4 Rajo

Rajo
  • Members
  • 4,382 posts

Posted 08 February 2003 - 15:16

Henry:
"Sad ce oni iz EU lepo da poslusaju njegov savet pa da preurede celu uniju vodjeni velikim mislima velikog mislioca."

To je mentalitet balkanskih gologuzana. Ne basta im da urede ulaz zgrade dje zive, ali "znaju" kako bi trebalo uredit Evropu i Ameriku.

#5 pulsar

pulsar
  • Members
  • 1,721 posts

Posted 08 February 2003 - 16:37

Kad uhapse monaha Radovana Karadzica, Kostunici ce ostati prazna kelija u nekom manastiru u Crnoj Gori. Mada, ne bi me iznenadilo da se zlikovac Karadzic krije na takozvanoj "Svetoj Gori" pa su zato tamosnji monasi i podigli ustanak da bi sprijecili njegovo hapsenje.

_________________
Cuvaj dobro svoju zenu sve dok imas samo je'nu

[ Izmena poruke: pulsar na dan 2003-02-08 16:37 ]

#6 jama

jama
  • Members
  • 177 posts

Posted 08 February 2003 - 20:26

E Vojislav je definitivno promasio karijeru , to je njegov problem vidim ja ! Ovo sto je izjavio je najobicnija , glupost, los marketing, ma nemam reci , ajde vise nek odlazi dosta se izlupetao za ove dve godine !

#7 pulsar

pulsar
  • Members
  • 1,721 posts

Posted 08 February 2003 - 21:01

Kostunica je izgleda citao suvise jeftinih crkvenih brosura za djecu. Zaista zvuci nevjerovatno koliko je plitko njegovo poznavanje globalnih evropskih kretanja.

Ne znam da li ce iko ovdje zaviriti ko poznaje gospodina Kostunicu, ali bih volio da mu prenese veoma vazan savjet.

"Gospodine Kostunica, pronadjite vremena i razgovarajte sa gospodinom Amfilohijem Radovicem, iskreno i otvoreno, kao sto sam ja kao student jos daleke 1983. razgovarao. Taj vispreni mali covjeculjak u mantiji ce Vam veoma brzo i precizno pokazati sta svijet zaista jeste, kakva i kolika je uloga vjere i pravoslavlja u njemu. To sto gospodin Amfilohije govori za javnost neka ne bude Vas licni pogled i vizija Evrope, zivota i svijeta. Pokusajte od njega izvuci ono sto zaista misli. Vjerujte mi. Moze Vam mnogo koristiti."

_________________
Cuvaj dobro svoju zenu sve dok imas samo je'nu

[ Izmena poruke: pulsar na dan 2003-02-08 21:02 ]

#8 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 08 February 2003 - 21:19

Alo Pulsar,
Predlazem da uputis i jedno otvoreno pismo Dzordz Bushu. Ko zna, mozda pored Kostunichinih ljudi i cia cita ove postove ? :smile:

A sta mislish da i Bush svrati do A.Radovica ? Mozda i da regrutuje Radovana za ove operacije u Iraku ? Covek iskusan, bas onakva kakav im treba.

Za svaki slucaj, ako je Pulsar u pravu, pa neko (od glavonja) stvarno chita ovaj forum, imam i ja poruku:
Moronchine ! Les uns et les autres !

#9 otporasica

otporasica
  • Members
  • 191 posts

Posted 08 February 2003 - 22:20

Pokusacu da dam komentar a da pritom neutralisem prezir koji osecam prema Vojislavu Kostunici i njegovoj politici, koja se moze podvesti u dva atributa: 1. je demagoski populizam a drugi ugadjanje rulji.
Da se ne zavaravamo:u nepismenoj, minimalno edukovanoj, gladnoj i razocaranoj Srbiji pozivi na "vracanje duhovnoj obnovi" nemaju apsolutno "ocevidnost" vec su snazno optereceni znacenjem koje im daje odredjeni okvir interpretacije-bilo da je to politika ili mit ili sistem vrednosti.
Da li ce narod ta znacenja prihvatiti zdravo za gotovo ili interes sustine zahteva da se okvir odredi??? Pri ovom odgovoru uvek treba imati u vidu da svaka ocigledna istina/kao sto je da je hriscanstvo nacelno covekoljublje/izgovorena na ovakav nacin uvek ima svoju buducnost-kroz socijalni, [politicki i slicni uticaj

#10 pulsar

pulsar
  • Members
  • 1,721 posts

Posted 08 February 2003 - 22:31

Lun:
Alo Pulsar, 
Predlazem da uputis i jedno otvoreno pismo Dzordz Bushu. Ko zna, mozda pored Kostunichinih ljudi i cia cita ove postove ? :smile: 
.....
.....
Moronchine ! Les uns et les autres !

"Mr. President, please, go up and read the message of Lun! " :smile:

_________________
Cuvaj dobro svoju zenu sve dok imas samo je'nu

[ Izmena poruke: pulsar na dan 2003-02-08 22:31 ]

#11 Guest_nikcevm_*

Guest_nikcevm_*
  • Guests

Posted 08 February 2003 - 23:13

svako ima slobodu da ocenjuje izjave VK kako hoce i kako ih licno dozivljava. medjutim, ukoliko se neko poziva na danasnju Evropu onda bi trebalo da zna o aktivnostima Ziskara D'Estena i njegovim zalaganjima. No, ukoliko to i ne znate onda bi trebalo da se zapitate zasto Turska nije postala clan EU i zasto to nece nikada postati (posebno sada posle Ramsfeldove izjave o Novoj i Staroj Evropi).

#12 Diskutant

Diskutant
  • Members
  • 8,262 posts

Posted 08 February 2003 - 23:30

E pa - sigurno ne zbog verskih razloga. Vera se "tamo" shvata veoma ozbiljno, i tudja se stiti kao svoja. A to preCednik-dinosaurus ne moze da prizove pameti nikako.

Nije li Ziskar morao da pojede svoju izjavu glede Turske? PreCedniku se dig'o da poziva u krstaski rat, sta li!?

#13 Guest_nikcevm_*

Guest_nikcevm_*
  • Guests

Posted 08 February 2003 - 23:40

Diskutant:
Nije li Ziskar morao da pojede svoju izjavu glede Turske? PreCedniku se dig'o da poziva u krstaski rat, sta li!?

Decko, pokusaj da kontrolises testoseron, ne dozvoli da deluje u oblasitma zivota gde ti uopste nije potreban (postoje mnogo zgodnije situacije gde ti moze koristiti).
Ako ponovo pazljivo procitas sta je VK izjavio, zatim se malo osvrnes oko sebe videces da tu nema nikakvog poziva u rat (samo bi nam to trebalo i bas mi mi mustra da nekoga zovemo). Radi se o oceni nekih drustvenih vrednosti koje su gotovo iskljucivo izrasle u okviru dominantno hriscanskih zemalja.

#14 pulsar

pulsar
  • Members
  • 1,721 posts

Posted 08 February 2003 - 23:46

Te vrijednosti su, nemoj se uplasiti, nastale tamo gdje je duhovni i intlektualni uticaj slobodnih zidara i principa bratstva, ravnopravnosti, raznolikosti, tolerancie, bio dovoljno veliki da srusi principe jednoumlja, jednovjerja i intlektuane zakrzljalosti.

_________________
Cuvaj dobro svoju zenu sve dok imas samo je'nu

[ Izmena poruke: pulsar na dan 2003-02-08 23:46 ]

#15 Guest_nikcevm_*

Guest_nikcevm_*
  • Guests

Posted 08 February 2003 - 23:51

naravno pulsar, masoni, igraci preferansa i ostali skicni drustveni delatnici su dali najznacajniji doprinos.
O, Boze, sta ova zemlje sve mora da trpi.