Jump to content


Photo
- - - - -

Moderacija podforuma Ekonomija


  • Please log in to reply
119 replies to this topic

#91 orisni

orisni
  • Members
  • 976 posts

Posted 13 August 2014 - 21:03

@zoran59: ako ti nije tesko, otvori novu temu sa pitanjem gde uloziti. Mene i dalje nije jasno zasto bi neko ko zivi u Americi pisao "Ja najozbiljnije pratim pdf i pitam se gde da ulozim zivotnu ustedjevinu (u Srbiji)".


  • 0

#92 Splendini

Splendini
  • Members
  • 251 posts

Posted 25 November 2014 - 12:47

Алекс обрисао и своје и мој коментар о десетогодишњим еврообвезницама.

Критеријум?

Можда не воли да није у праву? :lol+:


  • 0

#93 alexnikolic

alexnikolic
  • Members
  • 2,741 posts

Posted 25 November 2014 - 22:26

Алекс обрисао и своје и мој коментар о десетогодишњим еврообвезницама.

Критеријум?

Можда не воли да није у праву? :lol+:

 

A? Nista nisam obrisao.. O cemu ti?

 

http://forum.b92.net...00#entry4680100


Edited by alexnikolic na kvadrat, 25 November 2014 - 22:30.

  • 0

#94 Technogod

Technogod
  • Members
  • 733 posts

Posted 19 February 2015 - 18:53

Imam jedno pitanje. Ne odnosi se na moderaciju podforuma, ali ne znam gde drugde da ga postavim. Od pre par dana dobijam upozorenje o prisustvu malware-a na sajtu foruma b92 kad god ga otvorim. Upozorenje dobijam preko brauzera Opera. O cemu se zapravo radi i da li je jos neko imao isti problem? Da li je forum kompromitovan? Vec par godina sam aktivan ovde, ali do pre par dana mi se ovo nikada nije desilo.


  • 0

#95 alexnikolic

alexnikolic
  • Members
  • 2,741 posts

Posted 19 February 2015 - 19:27

http://forum.b92.net...moc-oko-foruma/

 

Ovde moze to pitanje, mada mislim da i na samoj temi ima neki odgovor vec na ovo.


  • 0

#96 AgroUrban

AgroUrban
  • Members
  • 4,027 posts

Posted 08 September 2015 - 22:40

Zelim da pitam moderaciju da li je za temu Bankrot Srbije stvarno neophodno da se teorijska rasprava o minimalcu rasteze od 154. do 243. strane, tj. da svakih 10 dana pocne prica kako bi minimalac trebalo da bude visi, onda par ljudi da objasni negativne efekte toga, pa posle 5-6 strana ajde sve ispocetka...

 

Jeste da je na toj temi mnogo oftopika, ali makar raznovrsnog, nesto novo za procitati, ovo oko minimalca, svakog ponedeljka dozivim deja vu...


  • 2

#97 alexnikolic

alexnikolic
  • Members
  • 2,741 posts

Posted 08 September 2015 - 22:43

Zelim da pitam moderaciju da li je za temu Bankrot Srbije stvarno neophodno da se teorijska rasprava o minimalcu rasteze od 154. do 243. strane, tj. da svakih 10 dana pocne prica kako bi minimalac trebalo da bude visi, onda par ljudi da objasni negativne efekte toga, pa posle 5-6 strana ajde sve ispocetka...

 

Jeste da je na toj temi mnogo oftopika, ali makar raznovrsnog, nesto novo za procitati, ovo oko minimalca, svakog ponedeljka dozivim deja vu...

 

Vec odgovoreno na samoj temi. Povezano je sa temom (minimalac -> zaposlenost -> budzet -> bankrot), dakle ne moze biti uklonjeno.. Naravno, svako je dobrodosao da doprinese temi drugacijim pristupom. Dok god ima ljudi koji ce diskutovati o minimalcu, ocigledno da postoji interesovanje.


  • 1

#98 AgroUrban

AgroUrban
  • Members
  • 4,027 posts

Posted 08 September 2015 - 22:52

Ok, hvala na brzom odgovoru.  


  • 0

#99 orisni

orisni
  • Members
  • 976 posts

Posted 31 December 2015 - 00:07

Na Bankrotu Srbije je Alex bio napisao: "Ma koliko doticni premijer nemao podrsku na ovom PDFu, zeleo bih da zadrzimo kulturu komunikacje".

 

Evo da ne bi bilo da nema podrske  :), ja cu da izrazim podrsku za premijera, posto ga je birao narod. Ali i da "izrazim" moje neznanje/nezainteresovanost za politiku u Srbiji, da li premijera bira narod direktno ili skupstina?

 

Valjda necu dobiti opomenu za ovo. Kad smo vec kod opomena, ne znam koje je reci CikaBosko koristio za Premijera, ali bi mozda Sredinger mogao da bude opomenut za reci koje koristi za ... sefa?... Rusije. Kako se uopste zove pozicija Vladimira Putina? Je li on predsednik ili premijer?


  • 0

#100 alexnikolic

alexnikolic
  • Members
  • 2,741 posts

Posted 31 December 2015 - 00:13

Na Bankrotu Srbije je Alex bio napisao: "Ma koliko doticni premijer nemao podrsku na ovom PDFu, zeleo bih da zadrzimo kulturu komunikacje".

 

Evo da ne bi bilo da nema podrske  :), ja cu da izrazim podrsku za premijera, posto ga je birao narod. Ali i da "izrazim" moje neznanje/nezainteresovanost za politiku u Srbiji, da li premijera bira narod direktno ili skupstina?

 

Valjda necu dobiti opomenu za ovo. Kad smo vec kod opomena, ne znam koje je reci CikaBosko koristio za Premijera, ali bi mozda Sredinger mogao da bude opomenut za reci koje koristi za ... sefa?... Rusije. Kako se uopste zove pozicija Vladimira Putina? Je li on predsednik ili premijer?

 

Koristio je reci "manijakalni" i "picousti", izmedju ostalih.. 


  • 0

#101 Ginter

Ginter
  • Members
  • 230 posts

Posted 31 December 2015 - 08:38

Na temi "Investicioni portfolio" Splendidi je napisao da su Daljinac I Gant udaljeni sa foruma. Moze li se znati zbog cega?

Moderator ovdasnji nema naviku da postavlja obavestenja o kaznama I banovanju na temi "Prison Break".


  • 0

#102 AgroUrban

AgroUrban
  • Members
  • 4,027 posts

Posted 31 December 2015 - 09:28

^ Kad je i zbog cega Gant udaljen sa foruma?


  • 0

#103 alexnikolic

alexnikolic
  • Members
  • 2,741 posts

Posted 31 December 2015 - 12:44

Gant nije banovan, sta vise - ja sam podrzavao njegov rad. 

 

Daljinac jeste banovan, ali, koliko vidim - zbog svoje aktivnosti na PDF Politika: http://forum.b92.net...02#entry4900902

 

Razlog zasto dugo niste videli moj report na Prison Breaku je sto nisam banovao vec podugo. 

 

Gant

 
daljinac
 
Joined on Apr 13 2013 18:45
Banned · 783 posts

  • 0

#104 orisni

orisni
  • Members
  • 976 posts

Posted 31 December 2015 - 13:00

Daljinac jeste banovan, ali, koliko vidim - zbog svoje aktivnosti na PDF Politika

E, je*i ga. Lepo ja kazem da politiku kao temu treba totalno izbaciti. Samo vodi u beskorisne svadje, rasprave i banovanja. Ni ne idem na taj deo foruma tako da ni ne znam sta tamo pisu, ali pretpostavljam da tamo lakse planu emocije i da je mnogo vise banova tamo nego drugde, npr., na PDF Ekonomija.

 

Je li iko ikad imao ikakve koristi od diskusije o politici na forumima?! Zapravo, ako cemo vec ekonomski da gledamo kroz "cost-benefit" analizu, nije pitanje da li je "benefit" veca od nule, nego da li je veca od "cost". Mozda jeste neko nekad imao nekakve koristi, ali da li je to vredno cene da se banuju ljudi koji su mogli da doprinesu diskusiji drugde. Naravno, ovo je analiza sa mog gledista kao forumasa na ekonomiji.

 

Analiza onoga ko hostuje forum je drugacija, kako da dovede sto vise ljudi i proda sto vise oglasnog prostora. Ako je PDF Politika posecen i donosi pare, onda ce ostati.


  • 0

#105 alexnikolic

alexnikolic
  • Members
  • 2,741 posts

Posted 31 December 2015 - 13:14

E, je*i ga. Lepo ja kazem da politiku kao temu treba totalno izbaciti. Samo vodi u beskorisne svadje, rasprave i banovanja. Ni ne idem na taj deo foruma tako da ni ne znam sta tamo pisu, ali pretpostavljam da tamo lakse planu emocije i da je mnogo vise banova tamo nego drugde, npr., na PDF Ekonomija.

 

Ljudi se ovde mozda i ne secaju, ali recnik na Politici i Ekonomiji se nisu mnogo razlikovali. Onda sam ja dosao, poceo da banujem, uveo ostrija pravila nego n ndrugim PDFovima, bio prozvan da sam "dzelat sa Ekonomije", ali na kraju price - ovde su pocele da se razvijaju korisne teme. 

 

Ono sto se pokazalo je da, kada uklonis ludake, normalni ljudi pocinju da diskutuju. 


  • 4