Jump to content


Photo
- - - - -

Moderacija podforuma Ekonomija


  • Please log in to reply
119 replies to this topic

#16 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 24 November 2010 - 12:37

...

A ludilo se na ovaj podforum, s oproshtenjem, ne moze nikako preneti, poshto je upravo ovaj pdf rasadnik ludila , ja vishe ludila nisam video ni na serbian cafeu, ne znam kako ti je to promaklo.


Ti nisi postedjen od tikete ludila na ovom pdf.

Mozda i ne znajuci, jedan od tvojih skorasnjih postova na ovom pdf je meni totalno neprihvatljiv po stavovima a znacajan jer je to tvoje misljenje.
Ne yebene google gde oni koji nemaju sta da kazu riskaju kao kokoshi po smetlistu da nesto nadju sto bi potvrdilo njihovu ljutnju i zelju da se suprotstave nepoznatim ljudima.

To za Mods ovde - da nema googli koje se stavljaju kao stit, samo da naprave post. Ako je neko i procitao nesto negde pa se sa time slaze, neka to artikulishe u svoje misljenje.

Za Andruila, vidim stetu nastalu njegovom Mod ostavkom. Bar na ovom pdf, Kosovo i ostalo sam malo posecivao.
  • 0

#17 alexnikolic

alexnikolic
  • Members
  • 2,741 posts

Posted 24 November 2010 - 12:44

Ma sve je to u redu, to shto sam ja ispao zrtva nije big deal, medjutim, znash ...... neki tvoj kratki uvod, tvoje predstavljanje posle odlaska Andurila, bi mi mnogo znachilo, chisto da znam da vishe nije u redu reci nekome da je glup :lol+: . Ono, recimo .... ja sam novi moderator i necu tolerisati, to, to i to.

U protivnom, lichi na zajebanciju, jedan mod kaze - slobodno recite nekome da je glup, nemojte se ustruchavati, onda te drugi rebne zbog iste stvari, istovremeno ostavljajuci likove koji ti kazu da si slepac - ne samo nekaznjene, vec i neopomenute.

Mozesh ti i dalje da banujesh zbog toga, samo da ti kazem da je to neuobichajena praksa u svetu po mnogim forumima mnogo vecih, boljih, starijih i poznatijih medijskih kuca od B92.

A ludilo se na ovaj podforum, s oproshtenjem, ne moze nikako preneti, poshto je upravo ovaj pdf rasadnik ludila :) , ja vishe ludila nisam video ni na serbian cafeu, ne znam kako ti je to promaklo.


Neke teme (kao nekreditni novac) vise nisu na PDF Ekonomija, a neke (tipa Kraj dolara) jesu mesto gde neki ljudi osecaju potrebu da odbrojavaju, na sve moguce nacine, kraj tudjoj valuti i standardu zivota. Ja, licno, se ne slazem sa sadrzajem vecine tih postova, ali moram da postujem pravo ljudi na diskusiju. Ono sto mi smeta jeste kada ta diskusija predje na licni nivo i tada cu uvek da reagujem. Budi siguran da ce licne uvrede sa bilo cije strane biti kaznjene na isti nacin. Meni je krivo sto ti se desilo da budes isprovociran jer nisam zeleo da te banujem, ali ovde moram biti nepristrasan.

Druge teme, kao Nekretnine, su se pokazale kao jedne od najboljih na srpskom forumskom prostoru. Ljudi tu dolaze da dobiju vazne info koje im znace u donosenju velikih zivotnih odluka. Zbog tih ljudi, ja bih voleo da diskusija bude na kulturnom nivou. Moje je misljenje da je, pre mog dolaska na mesto moderatora, na toj temi bilo previse slobode u vredjanju drugih sagovornika (svi znamo koji clan je dobio ban za uvrede, a delio ih je i previse). Mislim da sam poboljsao atmosferu na toj temi i da je jako kvalitetna.

I opet, izvinjenje zbog mog moderatorskog neiskustva, u pravu si - trebao sam da uradim predstavljanje i ovde (a ne samo na moderatorskom podforumu) i da dam do znanja da licnog vredjanja (pa i glup) nece biti. Mislim da je ova diskusija vise nego jasno predstavila moje ideje, pa nema potrebe za posebnom temom/porukom.

Edited by alexnikolic, 24 November 2010 - 12:50.

  • 0

#18 headhunter

headhunter
  • Members
  • 6,691 posts

Posted 24 November 2010 - 23:24

Ti nisi postedjen od tikete ludila na ovom pdf.

Mozda i ne znajuci, jedan od tvojih skorasnjih postova na ovom pdf je meni totalno neprihvatljiv po stavovima a znacajan jer je to tvoje misljenje.
Ne yebene google gde oni koji nemaju sta da kazu riskaju kao kokoshi po smetlistu da nesto nadju sto bi potvrdilo njihovu ljutnju i zelju da se suprotstave nepoznatim ljudima.

To za Mods ovde - da nema googli koje se stavljaju kao stit, samo da naprave post. Ako je neko i procitao nesto negde pa se sa time slaze, neka to artikulishe u svoje misljenje.


Zamolio bih te da budeš koncizan u kanalisanju svog nezadovoljstva. Objasni ko i kako stavlja "googli" kao štit i prema kome? Inače se slažem da linkovanje i navođenje drugih izvora treba samo da potvrde mišljenja i stavove diskutanata.

+

Zbog korisnika koga si okarakterisao (između ostalog) kao "googli" si suspendovan prošli put. Nema potrebe ponavljati se, zaista.
  • 0

#19 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 24 November 2010 - 23:32

Ti nisi postedjen od tikete ludila na ovom pdf.

Mozda i ne znajuci, jedan od tvojih skorasnjih postova na ovom pdf je meni totalno neprihvatljiv po stavovima a znacajan jer je to tvoje misljenje.
Ne yebene google gde oni koji nemaju sta da kazu riskaju kao kokoshi po smetlistu da nesto nadju sto bi potvrdilo njihovu ljutnju i zelju da se suprotstave nepoznatim ljudima.

To za Mods ovde - da nema googli koje se stavljaju kao stit, samo da naprave post. Ako je neko i procitao nesto negde pa se sa time slaze, neka to artikulishe u svoje misljenje.


Ja ti ne mogu odgovoriti, ne zelim da te uvredim pa da kazem da ti je post totalno nepismen, pa cu reci da je konfuzan i da ga ne razumem.

Saberi se, izbaci kokoshke, smetlishte i google pa probaj da me pitash shta si hteo. Ovo deluje kao da si na teshkim drogama, a znam da nisi.
  • 1

#20 balu

balu
  • Members
  • 896 posts

Posted 26 November 2010 - 20:45

"codebox"

Samo uradi quote uvodnog posta i videces kako funkcionise (pamti razmake iz word-a):

http://forum.b92.net...showtopic=61914


Sir Svetac bas ti hvala na objasnjenju. Mislim da sam ukapirao. Probacu pa ako ne uspe moracu opet da te davim.

Sto kazu djetici fala ti dje cuo i dje ne cuo
  • 0

#21 jelisaveta

jelisaveta
  • Members
  • 702 posts

Posted 17 February 2011 - 21:44

izvinjavam se na off-u,
samo da primetim da se, ovde, munjevitom brzinom sjatilo mnogo novih clanova, sa identicnim problemima i stavovima a koji diskutuju iskljucivo na ovoj temi.
uz duzno postovanje, ne verujem u istinitost ove price.
ne zbog pomenute banke (jer bih sa mnogim cinjenicama mogla da se slozim), vec zato sto je ova tema, ocigledno pokrenuta tendenciozno, u cilju kampanje i manipulacije.
moderatori, ima li vas?
  • 0

#22 headhunter

headhunter
  • Members
  • 6,691 posts

Posted 17 February 2011 - 22:46

Moderacija nema osnova da reaguje pošto je tema pokrenuta u skladu sa pravilima foruma. Korisnici i čitaoci foruma imaju pravo da se informišu i diskutuju o određenim pojavama ako drugačije nije određeno.
  • 0

#23 alexnikolic

alexnikolic
  • Members
  • 2,741 posts

Posted 17 February 2011 - 22:48

izvinjavam se na off-u,
samo da primetim da se, ovde, munjevitom brzinom sjatilo mnogo novih clanova, sa identicnim problemima i stavovima a koji diskutuju iskljucivo na ovoj temi.
uz duzno postovanje, ne verujem u istinitost ove price.
ne zbog pomenute banke (jer bih sa mnogim cinjenicama mogla da se slozim), vec zato sto je ova tema, ocigledno pokrenuta tendenciozno, u cilju kampanje i manipulacije.
moderatori, ima li vas?


Ja sam, kao moderator ovog podforuma, trazio da se ta tema prebaci ovde jer mnogo ljudi ima problema sa bankama, a o tome se ne prica.

Razlog zasto su se pojavili novi clanovi je cinjenica da su ti ljudi svi povezani preko Facebook-a i svoje mailing grupe. Samim tim, kada sam ih na toj temi pozvao da ovde ispricaju svoje price, mnogi su se uclanili i to uradili.
Proverom IP adresa utvrdjeno je da su svi novi korisnici pristupili sa razlicitih adresa i samim tim - nisu klonovi jednog korisnika.

Da li je u pitanju kampanja i manipulacija? Pa moze se reci da oni zastupaju neki zajednicki interes i da se bore da njihova prica izadje u javnost, ali nikako to ne bih nazvao manipulacijom jer verujem da ljudi nastupaju iskreno. Price su realne, sto se vidi i iz priloga RTSa povodom ovog slucaja koji mozete videti na samoj temi:
Link

Dakle, jedini koji ovde dobijaju negativan publicitet je Piraeus banka i njeni predstavnici. Da li zbog toga treba cenzurisati i brisati korisnike? Po meni - nikako, podforum i postoji da ljudi podele svoje stavove, ali i svoje price vezane za ekonomsko stanje u Srbiji. Ja ne bih ni zeleo da budem moderator da je drugacije.

Edited by alexnikolic na kvadrat, 17 February 2011 - 22:49.

  • 0

#24 Treadstone

Treadstone
  • Members
  • 584 posts

Posted 11 August 2011 - 17:07

Ja sam, kao moderator ovog podforuma, trazio da se ta tema prebaci ovde jer mnogo ljudi ima problema sa bankama, a o tome se ne prica.

Razlog zasto su se pojavili novi clanovi je cinjenica da su ti ljudi svi povezani preko Facebook-a i svoje mailing grupe. Samim tim, kada sam ih na toj temi pozvao da ovde ispricaju svoje price, mnogi su se uclanili i to uradili.
Proverom IP adresa utvrdjeno je da su svi novi korisnici pristupili sa razlicitih adresa i samim tim - nisu klonovi jednog korisnika.

Da li je u pitanju kampanja i manipulacija? Pa moze se reci da oni zastupaju neki zajednicki interes i da se bore da njihova prica izadje u javnost, ali nikako to ne bih nazvao manipulacijom jer verujem da ljudi nastupaju iskreno. Price su realne, sto se vidi i iz priloga RTSa povodom ovog slucaja koji mozete videti na samoj temi:
Link

Dakle, jedini koji ovde dobijaju negativan publicitet je Piraeus banka i njeni predstavnici. Da li zbog toga treba cenzurisati i brisati korisnike? Po meni - nikako, podforum i postoji da ljudi podele svoje stavove, ali i svoje price vezane za ekonomsko stanje u Srbiji. Ja ne bih ni zeleo da budem moderator da je drugacije.


Пошто се тема око стамбених кредита актуелизовала, а има нових чланова које то интересује, како да погледамо стару тему о кредитима у Пиреус банци?

Линк не ради, а по сећању знам да је било доста квалитетних информација.

Хвала унапред!
  • 0

#25 alexnikolic

alexnikolic
  • Members
  • 2,741 posts

Posted 18 August 2011 - 14:58

Пошто се тема око стамбених кредита актуелизовала, а има нових чланова које то интересује, како да погледамо стару тему о кредитима у Пиреус банци?

Линк не ради, а по сећању знам да је било доста квалитетних информација.

Хвала унапред!


Bio sam primoran da, protiv svoje volje, uklonim temu. Dalje nisam slobodan da komentarisem, ali zakljucke izvedite sami.
  • 0

#26 Buum

Buum
  • Members
  • 2,042 posts

Posted 18 August 2011 - 15:24

Imam predlog.


Da li ta diskusija može da se vrati tako što bi se tema preimenovala u nešto tipa "Problemi sa stambenim kreditima" i objedinila sa drugim, sličnim temama?


Čisto da se ne izgube dragocene informacije, svedočanstva i saveti, a da sve to ne izgleda kao hajka na jednu banku (pošto nisu oni jedini koji se tako ponašaju).
  • 0

#27 alexnikolic

alexnikolic
  • Members
  • 2,741 posts

Posted 20 August 2011 - 13:10

Imam predlog.

Da li ta diskusija može da se vrati tako što bi se tema preimenovala u nešto tipa "Problemi sa stambenim kreditima" i objedinila sa drugim, sličnim temama?

Čisto da se ne izgube dragocene informacije, svedočanstva i saveti, a da sve to ne izgleda kao hajka na jednu banku (pošto nisu oni jedini koji se tako ponašaju).


Predlog je dobar, ali podrazumeva da sednem i selektiram poruke/brisem ime banke, sto je dosta posla (tema ima 23 strane).. Videcu da to uradim, ali moracu da odvojim par sati vremena koga i ovako nemam mnogo.
  • 0

#28 Buum

Buum
  • Members
  • 2,042 posts

Posted 20 August 2011 - 16:03

Kad stigneš, nije o glavu.

Bitno je da može. :)
  • 0

#29 Contractor

Contractor
  • Members
  • 22,737 posts

Posted 23 August 2011 - 10:01

Predlažem da se tema "Nekretnine" malo pročisti od priče o kreditima. Znam da je jedno vezano za drugo, ali ipak mislim da može da se priča o tome na dva mesta.
  • 0

#30 orisni

orisni
  • Members
  • 976 posts

Posted 24 August 2011 - 01:17

Slazem se da se napravi posebna tema za kredite. Dok moderator to ne napravi, nadam se da nije problem da pricamo o stambenim kreditima na temi za nekretnine.
  • 0