Jump to content


Photo
- - - - -

Umetnicko klizanje


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
55 replies to this topic

#1 Golubica

Golubica
  • Members
  • 3,253 posts

Posted 04 January 2010 - 23:57

U susret Evropskom prvenstvu u Talinu (od 19. do 24.1.2010.), red je da se otvori i ova tema :D

Osim ovog takmicenja, ocekuje nas i Prvenstvo 4 kontinenta (od 25. do 31.1.) u Juznoj Koreji, kao i Svetsko prvenstvo koje se ove godine odrzava u Torinu, domacinu Zimskih olimpijskih igara 2006, a traje od 22. do 28.3.

Zvanicni sajt ISU: http://www.isu.org

Pa da pocnemo od Evropskog prvenstva:

Proslogodisnji pobednici:

Muskarci: 1. Brian Joubert (France) 2. Samuel Contesti (Italy) 3. Kevin van der Perren (Belgium)
Zene: 1. Laura Lepistö (Finland) 2. Carolina Kostner (Italy) 3. Susanna Pöykiö (Finland)
Sportski parovi: 1. Aliona Savchenko / Robin Szolkowy (Germany) 2. Yuko Kawaguchi / Alexander Smirnov (Russia) 3. Maria Mukhortova / Maxim Trankov (Russia)
Plesni parovi: 1. Jana Khokhlova / Sergei Novitski (Russia) 2. Federica Faiella / Massimo Scali (Italy) 3. Sinead Kerr / John Kerr (United Kingdom)

Poseban kuriozitet je da ce se ove godine takmiciti i ruski sampion Jevgenij Plusenko, koji se povukao 2006. :) :ph34r: :D Za one koji su ga slucajno zaboravili:

Youtube Video ->Original Video


#2 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 05 January 2010 - 00:00

Bravo :) Lep uvodni post.. :ph34r:

#3 steva8lfc

steva8lfc
  • Members
  • 20,686 posts

Posted 05 January 2010 - 01:04

Bravo :D Lep uvodni post.. :ph34r:



Eeeee McL-e i ti doceka da u svojoj birtiji vidis jedan normalan uvodni post :)


p.s. Ako izuzmemo ono kad sam ja otvarao za Tour :D


@ Golubica

:D svaka cast

#4 zoe Bg

zoe Bg
  • Members
  • 26,091 posts

Posted 05 January 2010 - 01:13

Evo izađoh i ja iz teniskog atara :ph34r:
Golubice svaka čast na temi i uvodnom postu Posted Image
Posted Image za povratak Plušenka i Posted Image za divnu Carolinu Kostner.

#5 Golubica

Golubica
  • Members
  • 3,253 posts

Posted 05 January 2010 - 01:38

Au sto me nahvaliste :ph34r:

Sad kad ste se zapljunuli, nemoj da ne pisete na temi! :D

Komentari, predvidjanja, klipovi, sve je dobrodoslo :)

#6 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 05 January 2010 - 11:38

Verovali ili ne, i ja zbog tri zene u kuci bacim pogled na umetnicko klizanje. Od zenskih volim Kiru Korpi, mada se ona cini mi se izgubila u poslednje vreme, a od muskaraca naravno Plusenka. Karolinu i Zubera ne podnosim, mozda najvise zato sto ono dvoje koji stalno prenose na RTSu svrsavaju na njih...

#7 zoe Bg

zoe Bg
  • Members
  • 26,091 posts

Posted 05 January 2010 - 11:54

Verovali ili ne, i ja zbog tri zene u kuci bacim pogled na umetnicko klizanje. Od zenskih volim Kiru Korpi, mada se ona cini mi se izgubila u poslednje vreme, a od muskaraca naravno Plusenka. Karolinu i Zubera ne podnosim, mozda najvise zato sto ono dvoje koji stalno prenose na RTSu svrsavaju na njih...


Misliš Saša Mikić i stručni konsultant Nataša Stanković :D
Ja Karolinu volim zbog onih njenih ruku, devojka je ipak previše krakata za klizanja pa mi je zato draga :) a i malo zato što me podseća to svojom ekspresijom na Maju Plisecku, ona kaže da ples dolazi iz ruku :ph34r:

#8 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 05 January 2010 - 12:00

nekako mi se čini nezaobilaznim da dodamo i malo magije iz prošlosti (obratiti pažnju na sinhronizovanost pokreta).

Youtube Video ->Original Video

Youtube Video ->Original Video

i još jedna - za mene, best performance ever!

Youtube Video ->Original Video


#9 Golubica

Golubica
  • Members
  • 3,253 posts

Posted 05 January 2010 - 12:16

nekako mi se čini nezaobilaznim da dodamo i malo magije iz prošlosti (obratiti pažnju na sinhronizovanost pokreta).

Ulepsa mi "jutro"! :ph34r:

i još jedna - za mene, best performance ever!

Kad samo pomislim da ima toliko srecnika koji su ovo gledali uzivo...

#10 zoe Bg

zoe Bg
  • Members
  • 26,091 posts

Posted 05 January 2010 - 12:26

Sjajni su :) stvarno zavidim svima koji su imali prilike da ovo gledaju uživo, a i mom drugu koji je bio u Torinu 2006. i gledao Plušenkovu magiju :ph34r:

#11 enamat

enamat
  • Members
  • 7,507 posts

Posted 05 January 2010 - 14:46

stvarno super da postoji ova tema. nisam imala pojma da se vraća Plušenko, onda ću sigurno pratiti.
pitanje kolko ću toga stići da gledam. obično se trudim da ispratim plesne parove, pošto su mi omiljena kategorija.
Karolinu ni ja ne volim, devojci nešto fali. stalno govore koliko je graciozna, a imam utisak dok je gledam da uopšte ne oseća to što kliza.

#12 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 17 January 2010 - 15:03

Od 19. Januara pa do 24. Januara u Talinu (Estonija) se odrzava Evropsko prvenstvo u Umetnickom klizanju. Satnica bi trebalo da izgleda:

Tuesday, January 19
12:30 Ice Dancing – Compulsory Dance
17:45 Opening ceremony
18:20 Pairs – Short Program
Wednesday, January 20
10:00 Men – Short Program
17:30 Pairs – Free Skating (group 1)
19:00 Pairs – Free Skating (group 2 to 4)
Thursday, January 21
12:00 Ice Dancing – Original Dance
17:45 Men – Free Skating (group 1)
19:15 Men – Free Skating (group 2 to 4)
Friday, January 22
9:30 Ladies – Short Program
17:40 Ice Dancing – Free Dance (group 1)
19:00 Ice Dancing – Free Dance (group 2 to 4)
Saturday, January 23
12:30 Ladies – Free Skating (group 1)
14:00 Ladies – Free Skating (group 2 to 4)
19:00 Closing Reception
Sunday, January 24
14:30 Exhibition Gala


Srbiju ce predstavljati Marina Seeh i a Ksenia Jastsenjski i Iveta Korpockova se nalaze na spisku rezervi.

Evo jednog snimka Marine Seeh iz 2009-e.
Youtube Video ->Original Video

edit. Samo jos informacija da ce Eurosport uvece davati uglavnom snimak dnevnog programa (preklapanje sa Tenisom i Kupom Africkih nacija u Fudbalu), a prenosi (ili snimci) ce ici i na RTS-u, takodje uvece.

Edited by DonJuan, 17 January 2010 - 15:19.


#13 Gita Og

Gita Og
  • Members
  • 128 posts

Posted 21 January 2010 - 15:33

Da li je neko gledao sportske parove sinoć i preksinoć? Ja jesam i uživala u poslednja 4 para sinoć, i smatram da je japansko-ruski par stvarno bio bolji, ali ne bih da dužim ako nikog ne interesuje.

#14 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 21 January 2010 - 17:08

Gledao sam nesto malo, sto sam uhvatio. Meni su simpaticni oni Francuzi, crni su oboje, i nekako lepo izgledaju zajedno, skladno, jesu bili losi, imali i dosta gresaka, ali to je prvi par koji sam gledao posle dugo vremena koji izgleda kao da uziva na ledu. Svi ostali su mi nekako sterilni...

#15 Gita Og

Gita Og
  • Members
  • 128 posts

Posted 21 January 2010 - 18:12

Da, i ja sam pomislila da niko ne izgleda kao da kliza ''srcem'', ali valjda je početak takmičarske sezone. Valjda će večeras biti bolje, sa Plušenkom, ali koliko svi očekuju od njega ....