Jump to content


Photo

Enterijeri


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
54 replies to this topic

#16 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 08 October 2012 - 00:40

Svidelo mi se, jeftin print 100$, direktno od umetnika, nije ni original skup 2000$, sam uramio, treba josh da ofarbam ram ..... John "Trane" and Alice Coltrane .....

Attached Files


Edited by down with the sickness, 08 October 2012 - 00:50.


#17 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 08 October 2012 - 01:22

Hmmm ... sad vidim da bih morao da nadjem neku "pozutelu", stariju, pozadinsku hartiju ..... ova je previshe bela .... nije jazzy ..... kako sam lenj ipak ce biti da ce ova bela pozuteti sama od sebe vremenom :lol+:

#18 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 11 October 2012 - 19:28

Hmmm ... sad vidim da bih morao da nadjem neku "pozutelu", stariju, pozadinsku hartiju ..... ova je previshe bela .... nije jazzy ..... kako sam lenj ipak ce biti da ce ova bela pozuteti sama od sebe vremenom :lol+:

Hmmmm.....ne bih nishta dirala, ni ram ni pozadinu. Osim: je bih uramila crno/belu varijantu.
Ja sam najmanje pozvana da procenjujem dizajn: danas sam preuzela boju za krecenje moje sobe i utvrdila da mi je potrebna boja za 2 tona tamnija od ove koju sam odabrala iz tonske karte. A birala sam 5 dana! Majstor dolazi da kreci u subotu a ja imam 4 kg boje bele kafe a treba mi svetli kakao. I kako covek da odredi potreban ton sa uzorka 5x5 cm?!
Kako sam se nashla u ovoj prici? Zimus sam utvrdila da su mi federi u otomanu na kojem spavam otshli dodjavola i da se budim ukocena, ergo, kad vec menjam federe, da promenim i mebl, sav se ofucao? Kad vec menjam mebl na otomanu, moram da promenim i mebl na obe fotelje. Ako promenim mebl, moram da se okrecim? I tako, od federa do krecenja - eto mene sa 4 kg pogreshne boje.
Sta mi je sve to trebalo?

#19 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 11 October 2012 - 19:58

Hmmmm.....ne bih nishta dirala, ni ram ni pozadinu. Osim: je bih uramila crno/belu varijantu.
Ja sam najmanje pozvana da procenjujem dizajn: danas sam preuzela boju za krecenje moje sobe i utvrdila da mi je potrebna boja za 2 tona tamnija od ove koju sam odabrala iz tonske karte. A birala sam 5 dana! Majstor dolazi da kreci u subotu a ja imam 4 kg boje bele kafe a treba mi svetli kakao. I kako covek da odredi potreban ton sa uzorka 5x5 cm?!
Kako sam se nashla u ovoj prici? Zimus sam utvrdila da su mi federi u otomanu na kojem spavam otshli dodjavola i da se budim ukocena, ergo, kad vec menjam federe, da promenim i mebl, sav se ofucao? Kad vec menjam mebl na otomanu, moram da promenim i mebl na obe fotelje. Ako promenim mebl, moram da se okrecim? I tako, od federa do krecenja - eto mene sa 4 kg pogreshne boje.
Sta mi je sve to trebalo?

I sto bash taj "svetli kakao"? Pa zato sto su svi na pomen da cu da krecim svoju sobu poceli da se kikocu, prevrcu ocima i vicu u glas " oh, bicemo opet beeeez"! Fali mi "z", kao jez. I tako, umesto "beeeeez", odabrala sam kakao varijantu. Ali ja vooolim beeeez!

#20 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 12 October 2012 - 17:16

Kad god sam procitala da je neko angazovao profi stilistu - prezrivo sam frktala. Stigla me je kazna: 'leba da nemam, platila bih samo da ne prodjem ponovo kroz ove muke: vratila sam boju u prodavnicu da mi je potamne za 2 tona. Uradili su sta sam trazila i naplatili mi toniranje, normalno. Onda sam ja kod kuce malo maza jedno vece parce zida i utvrdila da nemam "svetli kakao" vec mis Pigi razvucenu na 1 kvadrat.Ponovo prodavnica: "dal' moze malo braon tonera?" Ne moze, mora druga baza za ton koji hocu. I tako, napravili su mi i naplatili josh 4 kg nove boje koja nije kakao vec - topla cokolada. Kad bolje pogledam, vishe lici na razmazani puding od cokolade. Neka mi Bog bude u pomoci kad se to prostre na sve zidove.
Dakle, leba da nema - stiliste/ dizajenra - da ima, pa sta kosta da kosta.

#21 CYBERMANIA

CYBERMANIA
  • Members
  • 75 posts

Posted 15 February 2013 - 03:42

^ A zasto si bojila u kakao/braon boju?  Kakva ti je zamisao bila?

Ne mogu da skontam sve braon zidove, pa pokusavam da zamislim.. :D



#22 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 17 February 2013 - 17:40

^ A zasto si bojila u kakao/braon boju?  Kakva ti je zamisao bila?

Ne mogu da skontam sve braon zidove, pa pokusavam da zamislim.. :D

Evo, da se ne mucite zamishjanjem: Ideja je bila da se isposhtuju Feng shu pravila (kompasna direkcija prostora i moj licni Kua broj), da ne menjam nameshtaj i ostale detalje u sobi i da se prijatno osecam u njoj. Vidi se boja zidova  i  slika koja ima plavo sive detalje koji mi, po osecaju, nedostaju u sobi.

Attached Files


Edited by highlanderka, 17 February 2013 - 17:44.


#23 CYBERMANIA

CYBERMANIA
  • Members
  • 75 posts

Posted 18 February 2013 - 01:13

Hvala :)

 

Dobar deo kafica je forsira pruzajuci topliju atmosferu. Meni je OK ta boja za neki prostor gde zelim da se samo iskuliram, zato sto previse mraci prostor. Vise gotivim urbanizam i boje, pa su mi i slike u tom fazonu.

Inace, u jednom stanu smo imali malu dnevnu sobu sa crvenim zidovima. Kolko je meni, sestri i cimerki smetalo kad smo se uselili, jer smo prethodno imali veliku dnevnu sa belim zidovima, toliko smo je kasnije zavoleli. Zato sam napisao iznad da mi je OK boja za chill sobu na koju bi se navikao i koju bi zavoleo, dok za radni prostor vise preferiram svetlost i boje.

 

Bez ljutnje, ali slika mi se ne svidja. Ukusi, znam, jasno mi je, cenim.  :)



#24 Pauly Ester

Pauly Ester
  • Members
  • 1,235 posts

Posted 03 May 2013 - 08:45

Od svih ikona americkog sna, najvise su me oduvek fascinirale americke kuce srednje klase.
Tople skoro tipizirane prizemnice ili jednospratnice od drveta i lakih materijala, sa garazom-radionicom, uredjenim dvoristem, rostiljem, sa ili bez bazena itd...

Susta suprotnost je ovdasnja suburbian estetika sa onim nemalterisanim rugobama od betona i blok-cigle. Da nije uvek i samo zivotni standard u pitanju vidi se i u slucajevima kad "ima se". Sve je isto samo je vise spratova, prvi za decu, drugi za njihovu decu itd...

Spoiler


U zadnje vreme pojavilo se dosta privatnih ponudjaca drvenih montaznih kuca u Srbiji i Bosni sto me jako obradovalo. Ima dosta lepih gotovih projeka a cene su vise nego pristupacne (150-250 EUR/m2).
Ali kako cujem ovdasnji ljudi i dalje zaziru od toga. Te nije trajno (mislim da grese, garantuje se 100 godina) te lako izgore, te izjedu ih bube, izcukaju ptice itd...

Malo surfujuci naidjem na nekim forumima slicnu argumentaciju od strane nasih amerikanaca.

Spoiler


Malo me jeste pokolebalo, ali ne sasvim. Ima li neko svojih iskustava?

 

Da te drvene kuće tako lako gore osiguranje za njih bi bilo skuplje nego za kuće koje su zidane od cigle/betona - što nije slučaj. I zgrada od betona prilično izgori zajedno sa instalacijama kada se betonski zidovi usijaju. Pitanje je koliko se posle požara može iskoristiti ostatak.

Što se tiče nevremena pitanje je o kakvom intenzitetu i vrsti elementarne nepogode se radi. Na primer posle zemljotresa jedna zgrada od čvrstog materijala može da bude teško oštećena a uklanjanje je veliki trošak. Mi ovde srećom nemamo takve vetrove inače bi crepovi sa kuća mogli postati opasni projektili. 

Svaka obična porodična kuća posle 100 godina nije više baš poželjna za stanovanje. A koliko je bezbedna 100 godina stara kuća sa ovih prostora (pa i neke novije koje su naši ingeniozni, samouki majstori gradili) i bez uticaja vetra i drugih elementarnih nepogoda i o tome bi se moglo diskutovati. Vrlo je jadan prizor neomalterisanih i poluzavršenih "grandioznih" projekata koji se mogu videti širom Srbije.

 

Moje mišljenje je da je stanovanje u "brvnari" kako jedan komentator naziva američke kuće zdravije za ljude a mislim da je bolje i za okolinu.



#25 lena234

lena234
  • Banned
  • 4 posts

Posted 14 August 2013 - 15:39

2b8b1_thumb.jpg

 

Ovo bih tako zelela ovde ima malo vise o tome



#26 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 14 August 2013 - 23:29

@hilanderka

 

mozda nisi morala da farbas zidove, mislim da feng sui dozvoljava i samo neke detalje u boji koja je potrebna da se taj deo stana aktivira ili sta vec..?

 

A ova slika nilskog konja u stocicu koji je odusevio lenu, toliko je uzasna da sam se uplasila. Mislim da bi se i Feng Shui licno

prekrstio :lol+:

 

I sad ja mazohista jos i kliknem na link i gle ovu fotelju!!!! pozlilo mi je

 

strange-chair2.jpg



#27 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 18 August 2013 - 13:04

Necu da qvotujem da ne bih umnozavala uzas - morala sam da okrecim sobu jer je bilo vreme za krecenje  Prethodna boja je bila super, jedan fini senf ton koji mnogo volim ali, soba je 100% Sever, u njoj je uvek malo hladnije nego u ostalim delovima stana a sa tom senf bojom (racunala sam na zutu komponentu) lepo sam se smrzavala  cca 5 goina Ova nova boja je ok ali me je gushila, kao da se davim u sholji toplog kakaa pa sam jednu nishu u zidu licno prefarbala u belo. Ipak, bela boja je zakon sto se mene tice, jedna mleko bela na kojoj svi detalji u sobi jednpostavno zrace. 


Edited by highlanderka, 18 August 2013 - 21:18.


#28 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 19 August 2013 - 01:03

Necu da qvotujem da ne bih umnozavala uzas - morala sam da okrecim sobu jer je bilo vreme za krecenje  Prethodna boja je bila super, jedan fini senf ton koji mnogo volim ali, soba je 100% Sever, u njoj je uvek malo hladnije nego u ostalim delovima stana a sa tom senf bojom (racunala sam na zutu komponentu) lepo sam se smrzavala  cca 5 goina Ova nova boja je ok ali me je gushila, kao da se davim u sholji toplog kakaa pa sam jednu nishu u zidu licno prefarbala u belo. Ipak, bela boja je zakon sto se mene tice, jedna mleko bela na kojoj svi detalji u sobi jednpostavno zrace. 

 

mi smo nedavno odradili taj posao. tesko je doneti odluku kada je u pitanju veci prostor. u pocetku biranja, mislis da znas sta zelis, kad ono...vracamo se s posla i moler stavio primerke na zid, malo sta lici na ono sto vidis na onom malom parcetu papira. pa, onda nanovo biranje... i ja volim svetlu boju kao dominantnu, a akcenat boju na samo jedan zid.

 

Spoiler

 

ovo gore je uzorak (zove se jakarta) i plasila sam se da ce ispasti na roze, medjutim uopste nije takva kada je na zidovima i na velikoj povrsini, izgleda kao krem boja...a za akcenat sam izabrala tamnu boju i ova slika koja mi je uspomena od proslog leta, fenomenalno izgleda na toj pozadini

 

Spoiler
 

 

 

highlanderka, imam jednu vrlo slicnu sliku vasoj gore, cak i isto uramljenu - morala sam dobro da zagledam da nije slucajno ista kao i moja...


Edited by ControlFreak, 19 August 2013 - 01:06.


#29 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 19 August 2013 - 21:58

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="ControlFreak" data-cid="4099310" data-time="1376870638">
<p>mi smo nedavno odradili taj posao. tesko je doneti odluku kada je u pitanju veci prostor. u pocetku biranja, mislis da znas sta zelis, kad ono...vracamo se s posla i moler stavio primerke na zid, malo sta lici na ono sto vidis na onom malom parcetu papira. pa, onda nanovo biranje... i ja volim svetlu boju kao dominantnu, a akcenat boju na samo jedan zid.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>

Spoiler
</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>ovo gore je uzorak (zove se jakarta) i plasila sam se da ce ispasti na roze, medjutim uopste nije takva kada je na zidovima i na velikoj povrsini, izgleda kao krem boja...a za akcenat sam izabrala tamnu boju i ova slika koja mi je uspomena od proslog leta, fenomenalno izgleda na toj pozadini</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>
Spoiler
&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>highlanderka, imam jednu vrlo slicnu sliku vasoj gore, cak i isto uramljenu - morala sam dobro da zagledam da nije slucajno ista kao i moja...</p>
</blockquote>
Jako mi se dopada ova kombinacija Moja soba nije velika, oko 20 kvadrata i nisam mogla/smela da idem na kontraste jer bih je, cini mi se, vizuelno smanjila. Opet sam u bez paleti sa belim detaljima i sve mi je nekako dosadno. Naletela sam u jednoj antikvarnici na vazu savrshenog oblika, gabarita, boja koje bi dopunile paletu zidova u mebla i - nisam je kupila jer mi se ucinilo da je precenjena sumom koja je bila potrebna za kupovinu Kod kuce, u sobi, vec prvi pogled na jednu komodu mi je doneo prosvetljenje - vaza bi savrsheno otvorila tu moju zamornu kakao belu kombinaciju Sutradan sam se vratila u antikvarnicu no, vaze nije bilo, prodata je. Vaza mi nedostaje kao da sam je imala pa izgubila i ne mogu da razumem kako sam tako blesavo razmishljala i zbog toga propustila idealno reshenje.
Slicica je kopija Manea, original je bio na izlozbi u Bg pre nekoliko godina i koji je znatno je veceg formata. Odavno sam izgubila nadu da cu na zidove moci da kacim originale koje sam ja kupila a ne zelim da se lishavam zadovoljstva da sam okruzena prizorima koje volim i koji mi znace pa sam dozvolila sebi ovu malenu kopiju.


Edited by highlanderka, 19 August 2013 - 22:19.


#30 oljica za čaj

oljica za čaj
  • Members
  • 121 posts

Posted 20 February 2014 - 15:20

Volim izreku da se novcem može kupiti kuća, ali ne i dom.

 

Atmosferu daju pažljivo odabrani detalji, a u mom stambenom prostoru su to knjige, mirišljave sveće, ramovi za slike, jastučići, šoljice za čaj i kafu nikada u dovoljnom broju, etc.

 

Ovu fotografiju čuvam na jednoj Pinterest tabli i želja mi je da jednoga dana budem ponosna vlasnica ovakvog kutka u kojem ću uživati:

 

fae601544e3f1e3d3e98ab93c9c1b97c.jpg