Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Dermatovenerologija i kozmetologija


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
189 replies to this topic

#151 Mashinovodja

Mashinovodja
  • Members
  • 2,454 posts

Posted 22 April 2012 - 16:09

Već duže vreme primećujem da mi se nokti na rukama veoma lako cepaju, mekši su i čini mi se tanji nego nekada. Nekad, veoma davno, negde sam pročitao da je to simptom nečega (možda nedostatka kalcijuma?), ali ne mogu da se setim čega. Da li neko zna nešto više o tome?

#152 oslo

oslo
  • Members
  • 812 posts

Posted 22 April 2012 - 16:13

pitanje za dermatologa

da li je u srbiji aktuelno lecenje akni tabletama isotretiona

klinac moje prijateljice je vec 3 meseca na tretmanu u usa i treba da se vrate u srbiju. tretman treba da se produzi jos 3 meseca ali ne mogu poneti odavde lek, jer je lecenje strogo kontrolisano od strane lekara i bolnice. znaci nikakve sanse da se spakuje tri kutije leka i ponese kuci.


rezultati su na granici savrsenih, tako da bio bi greh ne odraditi terapiju do kraja.

Samo kao kuriozitet:
U vreme - jako davno - kad sam ja bio student medicine, o dermatologiji se govorilo:
Mazi ga 7 dana crveno, potom 7 dana zeleno, a onda 7 dana zuto; ako ne pomogne, daj mu steroide.



#153 Dermatolog

Dermatolog
  • Members
  • 71 posts

Posted 24 April 2012 - 10:58

Već duže vreme primećujem da mi se nokti na rukama veoma lako cepaju, mekši su i čini mi se tanji nego nekada. Nekad, veoma davno, negde sam pročitao da je to simptom nečega (možda nedostatka kalcijuma?), ali ne mogu da se setim čega. Da li neko zna nešto više o tome?


Ima preparat Collagen i vitamin C,2x2, nekoliko meseci, sjajni su rezultati


pitanje za dermatologa

da li je u srbiji aktuelno lecenje akni tabletama isotretiona

klinac moje prijateljice je vec 3 meseca na tretmanu u usa i treba da se vrate u srbiju. tretman treba da se produzi jos 3 meseca ali ne mogu poneti odavde lek, jer je lecenje strogo kontrolisano od strane lekara i bolnice. znaci nikakve sanse da se spakuje tri kutije leka i ponese kuci.


rezultati su na granici savrsenih, tako da bio bi greh ne odraditi terapiju do kraja.


Naravno da se sprovodi ta terapija, neka se javi i bice dalje sprovodjenje terapije nastavljeno

#154 Dermatolog

Dermatolog
  • Members
  • 71 posts

Posted 24 April 2012 - 10:59

Samo kao kuriozitet:
U vreme - jako davno - kad sam ja bio student medicine, o dermatologiji se govorilo:
Mazi ga 7 dana crveno, potom 7 dana zeleno, a onda 7 dana zuto; ako ne pomogne, daj mu steroide.


vidi se da ste davno bili student medicine, a mozda je niste ni zavrsili..mnogo toga se promenilo od tada.

#155 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 24 April 2012 - 14:31

vidi se da ste davno bili student medicine, a mozda je niste ni zavrsili..mnogo toga se promenilo od tada.

Kako si me samo lako provalio - dalje od hemije nikada nisam stigao, ali mi je celog zivota medicina bila omiljen hobi. :lala:

#156 oslo

oslo
  • Members
  • 812 posts

Posted 24 April 2012 - 23:05

hvala na informaciji. kada stignu u bgd javljaju se lekaru pa gde ih posalje dalje.

Ima preparat Collagen i vitamin C,2x2, nekoliko meseci, sjajni su rezultati



Naravno da se sprovodi ta terapija, neka se javi i bice dalje sprovodjenje terapije nastavljeno



#157 oslo

oslo
  • Members
  • 812 posts

Posted 24 April 2012 - 23:11

ma vladane vazna je ljubav ka medicini...... :D . a stici do hemije eeee ... pa vi ste bas talenat, steta sto ste tako lako odustali....:lala:



definitivno ste se bavili samo lakim notama u zivotu, ali eto nekako i vi penziju da docekate Posted Image zasluzeno.

pozdrav kolegi i lak dan sutra na poslu.

Kako si me samo lako provalio - dalje od hemije nikada nisam stigao, ali mi je celog zivota medicina bila omiljen hobi. :lala:



#158 kiti

kiti
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 23 May 2012 - 22:59

Naravno da se sprovodi ta terapija, neka se javi i bice dalje sprovodjenje terapije nastavljeno


da se ja nadovezem sa slicnim pitanjem - da li moze da se dobije topical tretinoin (retin-a) ili zorac (tazorac, ali mislim da je u evropi zorac)?

#159 oslo

oslo
  • Members
  • 812 posts

Posted 23 May 2012 - 23:24

kiti tebi da se zahvalim, ovo dete je krenulo na lecenje upravo zato sto si nekada davno meri se godinama , ovde na forumu rekla da je to hit terapija u usa. kad nam zagustelo ja se setila tebe i .... lice ko bebina guza. ja sam donela iz skandinavije ovde aberela kremu sa tretioninom sve kako si tada pisala, a sad mislim da na kvarno napravim male zalihe ovde jer ne moze da se kupi bez recepta, ali reci cemo dete potrosilo.....nece bas da osiromase za dve tubice....

#160 Dermatolog

Dermatolog
  • Members
  • 71 posts

Posted 23 May 2012 - 23:28

da se ja nadovezem sa slicnim pitanjem - da li moze da se dobije topical tretinoin (retin-a) ili zorac (tazorac, ali mislim da je u evropi zorac)?


trebalo bi da moze

#161 kiti

kiti
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 23 May 2012 - 23:39

kiti tebi da se zahvalim, ovo dete je krenulo na lecenje upravo zato sto si nekada davno meri se godinama , ovde na forumu rekla da je to hit terapija u usa. kad nam zagustelo ja se setila tebe i .... lice ko bebina guza. ja sam donela iz skandinavije ovde aberela kremu sa tretioninom sve kako si tada pisala, a sad mislim da na kvarno napravim male zalihe ovde jer ne moze da se kupi bez recepta, ali reci cemo dete potrosilo.....nece bas da osiromase za dve tubice....


jao, ni ja nisam stigla dalje od hemije :lol: , ali sticajem okolnosti,tj. prirodom posla se unekoliko razumem u tretiranje nekoliko skin conditions :) i ja na svoje recepte uzimam za jos par ljudi. mada sada ima i par OTC varijanti koje sadrze retinol (mora da bude minimum 0.5% pure retinol da bi bilo poredivo sa 0.05% tretinoina, ne retinyl palmitate ili retinyl acetate, iskljucivo retinol), ako mi verujes ovih dana pakujem 3 one postanske kutije sto kostaju $12 flat rate da saljem taj retinol za srbiju.

trebalo bi da moze


par rodjaka i prijateljica vec neko vreme bezuspesno pokusavaju da nadju lekara i/ili apoteku gde bi mogli da nabave nesto od toga, ali do sada nisu uspele. ako slucajno bude neka konkretna apoteka ili ime - bila bih zahvalna na informaciji.

Edited by kiti, 23 May 2012 - 23:40.


#162 oslo

oslo
  • Members
  • 812 posts

Posted 24 May 2012 - 20:44

kiti veruj ili je ali ja cim otvorila post uzela papir i olovku i sve zapisala, tako da hvala jos jednom. kako bilo oduvek, ono sto znam znam ali sto ne znam znam ko zna i sve mu verujem. obavezno cu da simuliram ubrzanu potrosnju ovoh tretionina dok mogu jer sam super zadovoljna ali oprobavam i retinol sigurno.

zapisala, i sad idem da ceprkam gde i kako da nabavim, cekaju me jos 2 puberteta u kuci.ma ko hrcak cu da vucaram po belom svetu posle amerike, nista me nece biti blam.

jao, ni ja nisam stigla dalje od hemije :lol: , ali sticajem okolnosti,tj. prirodom posla se unekoliko razumem u tretiranje nekoliko skin conditions :) i ja na svoje recepte uzimam za jos par ljudi. mada sada ima i par OTC varijanti koje sadrze retinol (mora da bude minimum 0.5% pure retinol da bi bilo poredivo sa 0.05% tretinoina, ne retinyl palmitate ili retinyl acetate, iskljucivo retinol), ako mi verujes ovih dana pakujem 3 one postanske kutije sto kostaju $12 flat rate da saljem taj retinol za srbiju.



par rodjaka i prijateljica vec neko vreme bezuspesno pokusavaju da nadju lekara i/ili apoteku gde bi mogli da nabave nesto od toga, ali do sada nisu uspele. ako slucajno bude neka konkretna apoteka ili ime - bila bih zahvalna na informaciji.



#163 oslo

oslo
  • Members
  • 812 posts

Posted 24 May 2012 - 20:48

a talicna ta hemija na medecini vidi se....

#164 Dermatolog

Dermatolog
  • Members
  • 71 posts

Posted 25 May 2012 - 22:35

Pisite kako negujete kozu, kako se lecite na svoju ruku, iskstva sa razno raznim preparatima..

#165 Escalade

Escalade
  • Members
  • 15,598 posts

Posted 06 August 2012 - 12:01

zanima me kada poceti sa upotrebom contratubex-a za oziljke, odmah po skidanju konaca ili sacekati par dana, oziljak je odmah ispod obrve...