Jump to content


Photo
- - - - -

Replika


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
17 replies to this topic

#1 Bebler

Bebler
  • Banned
  • 2,037 posts

Posted 25 December 2009 - 00:54

Danas sam malo preslušavao ovaj talk show. Toma Nikolić, onaj Toma Nikolić je toliko strašno ispreskako jadnu Nadu... Samo sam se pitao kada će doći i taj trenutak pa da je pita: Draga Nado, gde je zavšila sva ona milionima evrića plaćena oprema sa otvaranja Univerzijade... No Toma se uštopovao. Verovatno iz krajnje pragmatičnih razloga.

He, he, bučna ali ipak ne i tako loša zakrpa evidentno posrnule programeske šeme....

Edited by Bebler, 25 December 2009 - 00:55.


#2 laufer

laufer
  • Banned
  • 861 posts

Posted 25 December 2009 - 07:47

Nisam gledao, ali Toma Nikolic ne moze da ispreskace nikog normalnog. To se samo tako cini onima kojima on imponuje.

#3 Bebler

Bebler
  • Banned
  • 2,037 posts

Posted 25 December 2009 - 12:17

Nisam gledao, ali Toma Nikolic ne moze da ispreskace nikog normalnog. To se samo tako cini onima kojima on imponuje.

Upravo je u tome i poenta, Toma ne može zaista da ispreskače nikog normalnog ali ove druge...

#4 laufer

laufer
  • Banned
  • 861 posts

Posted 25 December 2009 - 13:18

Sad Nada osim sto je jadna ispada i nenormalna. Ja bih ipak rekao da je problem u tome sto Toma nekom imponuje.

#5 Bebler

Bebler
  • Banned
  • 2,037 posts

Posted 25 December 2009 - 14:00

Sad Nada osim sto je jadna ispada i nenormalna. Ja bih ipak rekao da je problem u tome sto Toma nekom imponuje.

Zašto ti vidiš problem u tome što neko nekom imponuje? Koliko se sećam upravo je pominjana Nada branila Tomu kada se otcepljivao od matice nazivajući ga doslovno vanserijskim političarem, izuzetno sposobnim čovekom. Pominjala je i to da bi bila velika šteta da se on povuče iz političkog života. Sad ako insinuiraš da meni Toma imponuje zato što sam napisao da je u pomenutoj emisiji postavljao pitanja na koje Nada nije imala smislene odgovore - onda je problem u tvom selektivnom poimanju imponovanja. Ja Tomu nikada nisam nazivo sposobnim i elokventinm te njegov odlazak sa političke scene štetom.

#6 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 25 December 2009 - 15:17

Suzana Trninic odlicna, obzirom sa kim ima posla. Sigurno mnogo smislenija od kica i shunda sa drugih kanala. Ona je zakon, a sam koncept gde politicari drve svoju pricu i uskacu jedni drugima u rec je nazalost prezastupljen. Takvih emisija ima na bukvalno svakom kanalu i svima su dosadile. Ono sto ustvari nedostaje je jedna i samo jedna koja ce izgledati ovako:
Youtube Video ->Original Video
gde politicari striktno argumentima odgovaraju na postavljeno pitanje, ni milimetar od zacrtanog pitanja ili ih ispravlja voditelj/oduzima rec, gde publika nije stranacka omladina koja je pozvana u studio da klepece rukama i cita sa unapred pripremljenih papirica, vec su to obicni gradjani (sa smislenim pitanjima), gde se gosti biraju prema temi a ne prema partijskom rasteru za tv boksovanja (nisu uvek isti predstavnici blokova), a ima i vanstranackih licnosti u istom panelu.

#7 laufer

laufer
  • Banned
  • 861 posts

Posted 25 December 2009 - 17:50

Zašto ti vidiš problem u tome što neko nekom imponuje? .


E dobro ti je ovo pitanje. Pa naravno da je problem ako neki monstrum pocne da imponuje velikom broju ljudi.
Inace, nisi ti razumeo. Toma Nikolic moze da dobije licemernu pohvalu samo u grobarskom poslu sahranjivanja radikala. Ne mislis valjda da neko ima iluzija o njemu.

#8 Bebler

Bebler
  • Banned
  • 2,037 posts

Posted 25 December 2009 - 18:38

E dobro ti je ovo pitanje. Pa naravno da je problem ako neki monstrum pocne da imponuje velikom broju ljudi.
Inace, nisi ti razumeo. Toma Nikolic moze da dobije licemernu pohvalu samo u grobarskom poslu sahranjivanja radikala. Ne mislis valjda da neko ima iluzija o njemu.

Pa vidiš, neki licemernu pohvalu prepoznaju a neki je pak ozbiljno shvate. I posle se čudiš kako to da dotični počinje da imponuje velikom broju ljudi. Ne ide to baš tako, malo smo licemeri a malo nismo po potrebi. Kad jednom za pacova kežeš - nerc, taknuto-maknuto. Tobož rasturajući radikale napravili su još većeg monstruma ali o tom potom. Vreme će tek pokazati, Možda je i pragmatično da potpomogneš rasturanje radikala ali da se toliko oduševiš Tomom pa kažeš kako je vanserijski političar... Čovićev kadar.

#9 laufer

laufer
  • Banned
  • 861 posts

Posted 26 December 2009 - 16:56

Hoces da kazes da je Tomi porasla popularnost zbog nekih licemernih komplimenata od DS. Nategnuta teza koja bi trebalo da sakrije latentnu zelju za pogresnim izborom.

#10 Bebler

Bebler
  • Banned
  • 2,037 posts

Posted 26 December 2009 - 22:07

Hoces da kazes da je Tomi porasla popularnost zbog nekih licemernih komplimenata od DS.

Pa između ostalog i to. Kad se ne snalaziš u svojoj ulozi, istovremeno hvališ oponenta verujući da tako uklanjaš većeg i opsnijeg... Neobičan manevar u složenoj političkoj situaciji. Pomalo riskantan. Čak se oseća i trunka namere, tipa odškrinuta vrata, tiha abolicija i tako to.

Nategnuta teza koja bi trebalo da sakrije latentnu zelju za pogresnim izborom.

Ni Milan Tarot ovo ne bi lepše sročio.

#11 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 26 December 2009 - 23:58

...

... Ni Milan Tarot ovo ne bi lepše sročio ...



Sta ce nam Milan Tarot kad imamo Brebletalo.

...

#12 laufer

laufer
  • Banned
  • 861 posts

Posted 27 December 2009 - 11:29

Pa između ostalog i to. Kad se ne snalaziš u svojoj ulozi, istovremeno hvališ oponenta verujući da tako uklanjaš većeg i opsnijeg... Neobičan manevar u složenoj političkoj situaciji. Pomalo riskantan. Čak se oseća i trunka namere, tipa odškrinuta vrata, tiha abolicija i tako to.


Ni Milan Tarot ovo ne bi lepše sročio.


Po tebi je problem sto se neko ne snalazi najbolje boreci se sa monstrumom, a nije problem samo postojanje monstruma. I jos nesto, nije DS stvorio Tomu, na radikalskoj listi je zamalo izgubio predsednicke izbore.Kazi otvoreno sta ti smeta: to sto su radikali pocepani, sto je Toma zauzeo mesto nekog drugog za koga mislis da bi bio bolji u objedinjenju tog politickog krila? Ili bi mogli da sazmemo da ti je osnovni poriv prezir prema modernijem proevropskom kursu.

#13 Bebler

Bebler
  • Banned
  • 2,037 posts

Posted 27 December 2009 - 16:08

Po tebi je problem sto se neko ne snalazi najbolje boreci se sa monstrumom, a nije problem samo postojanje monstruma.

Ne, nego je problem što se ni sam ne snalaziš najbolje.

Kao prvo rekao sam:

Kad se ne snalaziš u svojoj ulozi,

Što u konkretnom slučaju znači da ti vršenje vlasti ne ide baš od ruke pa ti pada rejting... Pa onda:

istovremeno hvališ oponenta verujući da tako uklanjaš većeg i opsnijeg

... a ne vidiš da se oko tog tobož manje opasnog okupljaju razni Ljušići, Crnčevići i ostali naprednjaci... onda se tek vidi koliko se ne snalaziš. PA tako dobiješ još crnje radikale od radikala ali se praviš da to ne znaš već si srećan što si pred biračkim telom presuo iz šupljeg u prazno kobajagi razbivši radikale i predstavljaš to kao još jednu veliku pobedu proevropske politike.

A kada Tomu proglasiš prihvatljivm samo zato što je odustao od toga da javno priča gde su prave granice Srbije, ko je heroj a ko izdanik, ko hoda po ivici, ko ima kakve probleme pred upokojenje onda je to tvoj problem i ne smeš ga projektovati na druge. Još ako se otvori pa prizna da bi eto i on u Evropu doduše sa zapušenim nosom jer ni u Evropi po njenu nije sve idealno onda ga neki već vide kao potencijalnog koalicionog partnera.

Novi Toma je DSov izum a prva je to upravo Nada obznanilka.

Ali verujem da tebi i dalje ništa nije jasno i ne nalaziš smisao u svemu...

Edited by Bebler, 27 December 2009 - 16:21.


#14 laufer

laufer
  • Banned
  • 861 posts

Posted 27 December 2009 - 19:58

A ti si zdrava snaga DS kome je strano svako politicko muljanje? Ti si toliki cistunac da bi u jednoj Srbiji vodio politiku na nacin kako se vodi u Norveskoj na pr?
Potpuno je ocigledno da DS sve oko Tome radi sa zapusenim nosom, manje ili vise vesto, ali svakako u iznudici. Pa taj isti Toma je voljom ludog ,srpskog birackog tela koliko prekjuce, zamalo pobedio ceo drzavni aparat. Ocigledno je da je namera da se on pripitomi i ujedno korumpira, i da je i Oli Ren spreman da ucestvuje u tome.

#15 Bebler

Bebler
  • Banned
  • 2,037 posts

Posted 27 December 2009 - 21:25

A ti si zdrava snaga DS kome je strano svako politicko muljanje?

Pa izvini, mekušac sam. I nisam otresit :ph34r:

Ti si toliki cistunac da bi u jednoj Srbiji vodio politiku na nacin kako se vodi u Norveskoj na pr?

Nisi ni svestan koliko si u pravu. Ja bih recimo operemu koju je kupila država a dala je na korišćenje za potrebe neke manifestacije vratio državi na primer. Kažnjavao bih rigorozno ljude koji prodaju posečene mladice četinara. Danas je BG recimo bio pun jelki bez korena. Umesto da paradiram po Kopenhagenu i bistrim globalne probleme za debele budžetske pare za početak bih makar povatao ubice jeliki u sopstvenom dvorištu. Pokrenuo bih i inicijativu da se bar u gusto naseljenim gradskim zonama zabrani koriščenje fosilnih goriva za individualni ogrev jer je to opasnije od pušnja u zatvorenim prostorijama i za to mi ne bi trebao ni ekspoze Olivera Dulića u pomenutom Kopenhagenu ni tim stručnjaka koji košta brdo para. Bar za početak.

A narodnjačku bih družinu, naročito pojedince u najboljem slučaju korumpirao višegodišnjim uslovnim ili eventualno društveno korisnim radom. I to samo kad ne bih imao drugog izbora.