Jump to content


Photo
- - - - -

Agony of Defeat - Vinko Bogataj


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
11 replies to this topic

#1 Zabalujev

Zabalujev
  • Members
  • 5,315 posts

Posted 20 December 2009 - 22:30

Jedva da i pogledam sportski deo foruma, a kamoli da pišem na njemu. Ipak, skijaške skokove sam voleo još kao klinac i po tome se verovatno ne razlikujem od mnogih ljudi u našoj zemlji. Naravno, i danas ih rado gledam, samo što u današnje vreme redovno prozujim po netu da iskopam po koju interesantnu informaciju. Dohvatio sam se Vikipedije i članka o skijaškim skokovima. Između ostalog, priča i linkovi su me odveli ka čoveku zvanom Vinko Bogataj. Čini mi se da su ga naši komentatori umeli spomenuti s vremena na vreme, no pamćenje je kvarljiva roba. Ispalo je da je njegov pad sa skakaonice u Oberstdorfu iskorišćen u špici za ABC Wide World of Sports. Njegov pad je propraćen rečima "the agony of defeat".

Youtube Video ->Original Video

Ispalo je da je to najpopularniji segment, što se može videti i iz komentara na youtube. Naravno, Vinko nije znao da je postao svojevrsni celbrity u USA i tek je par decenija kasnije postao svestan svog kultnog statusa kada je pozvan da prisustvuje godišnjici emisije.

Eto, samo sam pod utiskom, te rekoh da to podelim sa forumašima. Nastavite dalje, slobodno, a na mene ne obraćajte pažnju.

#2 1jeAhonen

1jeAhonen
  • Banned
  • 2,042 posts

Posted 20 December 2009 - 23:21

Mislim da si brale promašio temu debelo...ovo bi se moglo nazvati topik posvećen sportskim špicama...kakav Vinko Bogataj to je praistorija jednog detalja...evo mog doprinosa ovom topiku sporcke špice jedna od najčuvenijih..sportski pregled
Youtube Video ->Original Video


#3 pospanko

pospanko
  • Members
  • 1,094 posts

Posted 20 December 2009 - 23:27

špica svih špica

Youtube Video ->Original Video

Edited by pospanko, 20 December 2009 - 23:27.


#4 1jeAhonen

1jeAhonen
  • Banned
  • 2,042 posts

Posted 20 December 2009 - 23:29

Čuvena odjavna špica Indirekta sa Djurdjom Bjedov u bazenu, Šumanovo sanjarenje...i najsmaračkiji voditelj sa prostora bivše SFRJ Marko Marković. Početak je bila ona animacija sa Carnex paštetom :ph34r: :) :D
Youtube Video ->Original Video


#5 Zabalujev

Zabalujev
  • Members
  • 5,315 posts

Posted 21 December 2009 - 20:58

kakav Vinko Bogataj to je praistorija jednog detalja...

Vidiš, mene je baš taj detalj fascinirao. Zamisli sebe u sličnoj situaciji. Špica kao špica meni i nije nešto.

#6 1jeAhonen

1jeAhonen
  • Banned
  • 2,042 posts

Posted 22 December 2009 - 10:14

To mi nije teško iovako godinama zamišljam da letim na letaonicama i skakaonicama ali ne bih da doživim teži pad. Inače, na You tubu možeš naći hrpu detalja sa padovima na skakaonicama ili niz doskočišta, ali ne bih takve nesrećne a retko i tragične momente uzimao kao interesante. U špici Sportskog pregleda nalazi se odlično izveden skok paralelnom tehnikom u to vreme zvanično jedinom...sve do nekih 90tih.

Meni je recimo izuzetno interesantan onaj gol u špici Sportskog pregleda koji je jedan reprezentativac SFRJ (pogodi koji) pogodio onako iz trka jakim spoljnim efeom u desni ugao...moram reći jedan od najlepših u istoriji za mene...totalno do DŽADŽA. Ili gde je vožena ona trka formule jedan, ili da li duplom Kića ulazi na drugi obruč ili možda pitanje tkoga Mate proteruje kroz konopce? :ph34r:

Edited by 1jeAhonen, 22 December 2009 - 10:22.


#7 king louie

king louie
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 22 December 2009 - 11:15

Meni je recimo izuzetno interesantan onaj gol u špici Sportskog pregleda koji je jedan reprezentativac SFRJ (pogodi koji)

Drago Vabec?

#8 Zabalujev

Zabalujev
  • Members
  • 5,315 posts

Posted 22 December 2009 - 16:00

To mi nije teško iovako godinama zamišljam da letim na letaonicama i skakaonicama ali ne bih da doživim teži pad.

Čoveče, aj pogledaj barem članak na vikiju. Nije štos u krljanjima, nego u tome što je Bogataj zahvaljujući tome postao ikona USA televizije. Naravno, on o tome nema pojma. Posle par decenija mu zakucaju na vrata i kažu: jel biste mogli da se pojavite na godišnjici čuvene američke sportske emisije? I Kasijus mu traži autogram. Carski momenat.

#9 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 22 December 2009 - 16:04

Čoveče, aj pogledaj barem članak na vikiju. Nije štos u krljanjima, nego u tome što je Bogataj zahvaljujući tome postao ikona USA televizije. Naravno, on o tome nema pojma. Posle par decenija mu zakucaju na vrata i kažu: jel biste mogli da se pojavite na godišnjici čuvene američke sportske emisije? I Kasijus mu traži autogram. Carski momenat.


I ja sam tek sada ukapirao o cemu se radi :ph34r: Neverovatno...

#10 1jeAhonen

1jeAhonen
  • Banned
  • 2,042 posts

Posted 23 December 2009 - 09:47

ne interesuju me holivudske price "cuvenih" americkih sporckih emisija bla bla blah generalno ni americki sport... a ni Viki Miljkovic niti njen clanak ni cela noga. :D :D

Elem trka je bila u Japanu, gol je postigao Vabec a onaj crnja je bio tko...?

bravo za King Louia :D

Kasijus trazio autogram??? :) :D :ph34r:

Edited by 1jeAhonen, 23 December 2009 - 09:50.


#11 sloklo

sloklo
  • Members
  • 83 posts

Posted 25 December 2009 - 23:52

Drago Vabec?


Vabec protiv Svedske 15 oktobra 1975 na Maksimiru...moj osmi rodjendan. Kvalifikacije za PE.

#12 1jeAhonen

1jeAhonen
  • Banned
  • 2,042 posts

Posted 26 December 2009 - 16:16

Vabec protiv Svedske 15 oktobra 1975 na Maksimiru...moj osmi rodjendan. Kvalifikacije za PE.


Potpun odgovor, boom :ph34r:

Edited by 1jeAhonen, 26 December 2009 - 16:16.