Jump to content


Photo
- - - - -

Futsal


  • Please log in to reply
489 replies to this topic

#61 kiju

kiju
  • Members
  • 1,387 posts

Posted 26 January 2010 - 20:11

Ko su ovi komentatori, za ime Boba. :ph34r:

Za sad nas vadi to što Ranisavljaveić pokazuje ono što de facto jeste - jedan od trojice najboljih golmana prvenstva.
Borojević, kpiten, Kocić - blagi užas.
Perić - neprimetan, ali glavni razlog nije on sam, već što mu ostali skupljaju prostor kad ima loptu, i on praktično nije imao ni dve 1-1 situacije.
Bilo bi lepo da proba u drugom poluvremenu s dužim držanjem u igri Rakića.
  • 0

#62 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 26 January 2010 - 20:20

Šteta, dobili ste glup gol. :ph34r:
  • 0

#63 AirBall

AirBall
  • Members
  • 20,451 posts

Posted 26 January 2010 - 20:20

Odgledao sam nekih 10-ak minuta u I poluvremenu i ono sto sam video je blagi uzas... Izgledamo bezidejno i potrebna nam je pomoc dobrih vila ne bi li okrenuli ovu utakmicu...
  • 0

#64 bekrinjo

bekrinjo
  • Members
  • 19,361 posts

Posted 26 January 2010 - 20:20

Ajmo BUDJENJE!!!!!!!!!!
  • 0

#65 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 26 January 2010 - 20:21

I koliki je rez?
  • 0

#66 AirBall

AirBall
  • Members
  • 20,451 posts

Posted 26 January 2010 - 20:21

I koliki je rez?


Gubimo 1-0 nakon prvog...
  • 0

#67 bekrinjo

bekrinjo
  • Members
  • 19,361 posts

Posted 26 January 2010 - 20:27

0-2...
  • 0

#68 kiju

kiju
  • Members
  • 1,387 posts

Posted 26 January 2010 - 20:29

Odgledao sam nekih 10-ak minuta u I poluvremenu i ono sto sam video je blagi uzas... Izgledamo bezidejno i potrebna nam je pomoc dobrih vila ne bi li okrenuli ovu utakmicu...



Nikako ono nije bilo bezidejno (sem perioda izmedju primanja gola i time-outa). Očigledna je uobičajena postavka igre koju su i Marbo (mislim na evropske tekme) i reprezentacija uobiččajeno imali u utakmicama s više značaja - potpuno prepustiti inicijativu protivniku, skupljati maksimalno u odbrani, i čekati kontru. Igra strpljenja prosta.
Sasvim druga stvar je što su oni uspevali da razvuku odbranu prečesto, i da se onda pojavljuje odredjena rupa u sredini. To samo znači da ideja nije sprovedena u delo, ne da je igrano bezidejno.

No, sad se ne može tako ići, i biće veliki problem što moramo da imamo loptu u nogama, a u ekipi će verovatno biti kapiten (mada je i Borojević večeras priličan problem tu). Pretpostavljam da će sad konačno početi da razvlače prostor i puštaju Perića da igra 1-1 što više. To, i eventualno prodavanje prekida nam može doneti i više od jednog gola.


Fuck, dok sam pisao ovo primismo gol. Svejedno, to ne menja ono što mislim da treba da radimo, samo otvaranje za Perica.
  • 0

#69 nlavrnja

nlavrnja
  • Members
  • 31,992 posts

Posted 26 January 2010 - 20:32

Ko su ovi komentatori, za ime Boba. :ph34r:

Za sad nas vadi to što Ranisavljaveić pokazuje ono što de facto jeste - jedan od trojice najboljih golmana prvenstva.


Stvarno ne znam kakvi su ostali golmani, ali ako je on medju 3 bolje i da ne gledam. Ume on dobro da odbrani, ali pravio je takve greske na ovom EP da slobodno mogu da kazem da je duplo losiji od Brzakovica (naravno dok je ovaj branio). Mislim da je dovoljno to sto cu reci da ja u zivotu nisam primio ovakav gol kao sto je portugalski drugi, a i onaj prvi se ponekad dogodi, ali onako nepomicna reakcija golmana (tj. mene u tom slucaju) nikad. Ridjis cesto igra fudbal i mene bas zanima da li on ima golmana kome se desavaju ovakve stvari. Inace, u ekipama protiv kojih sam igrao, vidjao sam bolje golmane od njega
  • 0

#70 kiju

kiju
  • Members
  • 1,387 posts

Posted 26 January 2010 - 20:42

Stvarno ne znam kakvi su ostali golmani, ali ako je on medju 3 bolje i da ne gledam. Ume on dobro da odbrani, ali pravio je takve greske na ovom EP da slobodno mogu da kazem da je duplo losiji od Brzakovica (naravno dok je ovaj branio). Mislim da je dovoljno to sto cu reci da ja u zivotu nisam primio ovakav gol kao sto je portugalski drugi, a i onaj prvi se ponekad dogodi, ali onako nepomicna reakcija golmana (tj. mene u tom slucaju) nikad. Ridjis cesto igra fudbal i mene bas zanima da li on ima golmana kome se desavaju ovakve stvari. Inace, u ekipama protiv kojih sam igrao, vidjao sam bolje golmane od njega



Peca (koji je btw, jedan od komentatora koje sam pomenuo :ph34r: vidim ja oseća se neki alkohol iz tog pravca :)) jeste atraktivniji duplo, to bih ja rekao. Možda Peca iz najboljih dana, on je bolji od Ranisavljevića, ali ne puno. Jednostavno, Brzaković ima stil paradera, prenet s velikog fudbala, pa modifikovan na futsal, to može da donese dobre odbrane, ali i puno padova i odbijanja. Ranisavljavić je gotovo uvek na nogama, hvatanje lopte je duplo bolje nego kod Pece, 1-1 mnogo redje pada nego Brzaković, a da ne pričam o bacanju kontri i Pecinom čestom pijanom bacanju tudjim igračima.

Nisam video drugi gol sad, pa ne mogu da pričam, ali prvi bi eventualno španski golman skinuo, i ne verujem još neki - lopta išla kroz naš blok, maltene iz koraka.

Bold - Ne znam protiv koga si ti igrao, protiv koga god da sam ja igrao, golmani su uglavnom tipa Brzakovićća (ne njegove klase, nego tog tipa) - ja to ne mirišem, atraktivno je za publiku, ali na duže staze, taj tip nije koristan za ekpiu.
  • 0

#71 nlavrnja

nlavrnja
  • Members
  • 31,992 posts

Posted 26 January 2010 - 20:54

Peca (koji je btw, jedan od komentatora koje sam pomenuo :ph34r: vidim ja oseća se neki alkohol iz tog pravca :) ) jeste atraktivniji duplo, to bih ja rekao. Možda Peca iz najboljih dana, on je bolji od Ranisavljevića, ali ne puno. Jednostavno, Brzaković ima stil paradera, prenet s velikog fudbala, pa modifikovan na futsal, to može da donese dobre odbrane, ali i puno padova i odbijanja. Ranisavljavić je gotovo uvek na nogama, hvatanje lopte je duplo bolje nego kod Pece, 1-1 mnogo redje pada nego Brzaković, a da ne pričam o bacanju kontri i Pecinom čestom pijanom bacanju tudjim igračima.

Nisam video drugi gol sad, pa ne mogu da pričam, ali prvi bi eventualno španski golman skinuo, i ne verujem još neki - lopta išla kroz naš blok, maltene iz koraka.

Bold - Ne znam protiv koga si ti igrao, protiv koga god da sam ja igrao, golmani su uglavnom tipa Brzakovićća (ne njegove klase, nego tog tipa) - ja to ne mirišem, atraktivno je za publiku, ali na duže staze, taj tip nije koristan za ekpiu.

1. To je evidetno, ja se jos samo dvoumim da li je i komentator cugnuo
2. Tacno, to mu je najveci plus (rekao bih cak i jedini), dobro se krece, odlicno prati situaciju, ume da uleti igracu u sut, izuzetno agilan
3. Kod hvatanja su podjednako losi. Ubedljivo najnebitnije za golmana u futsalu je da li hvata ili boksuje loptu, samo da to ne ide po zemlji
4. Videsmo kako ne pada danas, svaki put sem poslednji (vec na 3-0) pao je

Secam se sa jednog turnira tadasnjeg golmana BSK Borce, kome se bukvalno gol nije mogao dati sem od stative ili precke. Iako imaju problema sa stilom, golmani velikog fudbala su u velikoj prednosti u odnosu na golmane u futsalu
  • 0

#72 bekrinjo

bekrinjo
  • Members
  • 19,361 posts

Posted 26 January 2010 - 21:03

Dobili smo javni cas malog fudbala...
Jos jednom se pokazalo da je cetvrtfinale najbitniji mec na sampionatu!
  • 0

#73 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 26 January 2010 - 21:04

Pricas o golmanima koji iz velikog fudbala predju u futsal, ili..?

Posto sam ja na nekim turnirima, dok sam jos aktivno bas igrao mali fudbal, u srednjoj skoli, redovno bio bolji od golmana koji su branili u nasoj drugoj ligi, i rukometaskih golmana (a rukometaski golmani su, IMO, kad stanu na onaj isti gol bolji od golmana "velikog" fudbala, zbog refleksa i svesti gde se nalaze u prostoru)
  • 0

#74 nlavrnja

nlavrnja
  • Members
  • 31,992 posts

Posted 26 January 2010 - 21:10

Ruometni golmani su prica za sebe jer koriste i noge za razliku od npr. Ranisavljevica koji danas primi 2 gola ispod ruke, na mestu gde je morala biti noga.
Mada, ne teba pricati o golmanu, jer je on, iako je mogao neki gol da spasi, najmanje kriv od svih, rasturili su nas Portugalci. Nasi igraci su pre svega jako losi tehnicari u odnosu na vrhunske reprezentacije, lako gubimo loptu pod presingom, skupljamo kad treba da rasirimo itd. Najbolje funkcionisemo iz kontre, sto smo i pokazali na ovom EP
  • 0

#75 kiju

kiju
  • Members
  • 1,387 posts

Posted 26 January 2010 - 21:12

1. To je evidetno, ja se jos samo dvoumim da li je i komentator cugnuo
2. Tacno, to mu je najveci plus (rekao bih cak i jedini), dobro se krece, odlicno prati situaciju, ume da uleti igracu u sut, izuzetno agilan
3. Kod hvatanja su podjednako losi. Ubedljivo najnebitnije za golmana u futsalu je da li hvata ili boksuje loptu, samo da to ne ide po zemlji
4. Videsmo kako ne pada danas, svaki put sem poslednji (vec na 3-0) pao je

Secam se sa jednog turnira tadasnjeg golmana BSK Borce, kome se bukvalno gol nije mogao dati sem od stative ili precke. Iako imaju problema sa stilom, golmani velikog fudbala su u velikoj prednosti u odnosu na golmane u futsalu



1. A pa jesi bio kad u Pecinom okruženju? :ph34r: Nateraće on da cugne i zakleti antialkoholičar, tako da sam siguran da je naterao i ovoga :) ;D

3. Mislim da je Ranisavljević neznatno bolji, smao zbog manje navike boksovanja. Peca je imao veliku naviku toga, pa je to radio i s nekim loptama koje je relano mogao da hvata.
No, ne bih se složio da je to najnebitnije. Najbolje kontre kreću od golmanovog hvatanja i dobrog bacanja, brdo dobrih ofanzivnih rešenja se dobija kad imaš golmana koji je dobar u tome. (opet, Španac za primer)

4. Slažem se za danas, ali manje ovakvih utakmica što se toga tiče je imao nego većina golmana koji imaju Pecin stil.


Zavisno. Ako je beton i lopta petica, stilovi nemaju preterane veze.
Sve gde je četvorka (a naročito parket), golmani koji imaju stil velikog fudbala će od svakog ozbiljnijeg igrača lako da budu provaljeni (šutevi nedaleko od nogu, s refleksnom reakcijom koju ovi imaju da idu na bacanje plus hvatanje, i jedan na jedan situacije gde idu na klasično zabijanje u noge igrača ). Može to da bude dobro, ali mislim (a i dovoljno je pogledati šsanskog golmana versus italijanskog) koji stil na parketu s četvorkom prolazi bolje.
Inače, dok sam branio na turnirima ponekim, imao sam običaj i da na betonskim turnirima branim u šorcu i majci, bez rukavica, i najviše na svetu sam mrzeo kad vidim na suprtonoj strani nindzha kornjachu koja je tek doshla s velikog fudbala sa sve rukavicama, tretnerkom, i ko zna čime još :D
  • 0