Jump to content


Photo
- - - - -

Futsal


  • Please log in to reply
489 replies to this topic

#1 kiju

kiju
  • Members
  • 1,387 posts

Posted 19 December 2009 - 16:50

Manji teren, manje igrača, manja i teža lopta i veći majstori :ph34r: :)
Odavno sam prilično smoren fudbalom, i zaista ga retko kad gledam, ali futsal zato. Dinamičnost, fenomenalne akcije, lopta pogodnija za kontrolu i lepljenje pri kontaktu što dovodi do veće mogućnosti za kojekakve dribling zavrzlame, mogućnost taktičkih zamisli i uigravanja akcija koja se ne može ni zamisliti u fudbalu, ma, milina.
Tako, da vredi imati topik, nadam se da će zaživeti.

Evo jedan prigodan kliščić za početak.

Youtube Video ->Original Video

  • 0

#2 Ridjis

Ridjis
  • Members
  • 37,708 posts

Posted 19 December 2009 - 19:36

Браво за тему :ph34r:
Ево да дам и ја мали допринос

Youtube Video ->Original Video

Одлична утакмица била...

Edited by Ridjis, 19 December 2009 - 19:36.

  • 0

#3 add me on xvideos

add me on xvideos
  • Members
  • 26,655 posts

Posted 19 December 2009 - 20:21

Trenirao. Al' zbog povrede morao da pauziram 2-3 meseca pa je sve otislo do ku...
  • 0

#4 kiju

kiju
  • Members
  • 1,387 posts

Posted 20 December 2009 - 18:09

^ šteta, znam kako je kad zbog povrede mora da se odustane u nečemu.
Ja igrao po koje turnire (neke manje, neke veće), ali što zbog mog izrazito nesportskog načina života, što zbog toga što nemam baš preterano vremena da se bavim stvarima vanfakultetskim u tolikoj meri, odavno nisam ni pipnuo loptu. Ali da je sport i po, vala jest.

@ ridjis, da jes' bila tekma, ekstra, Btw, špasnki golman je zvanično moj najomiljeniji golman računajući tu sve sportove koji golmane imaju. (dok italijano, brani u rukavicama, puke on that).
  • 0

#5 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 20 December 2009 - 18:14

Ja volim i fudbal na plazi. Odusevio me Dejan Stankovic, kapiten Svajcaraca na ovom sad prvenstvu. Jesu ih Brazilci UNISTILI u finalu, ali on je za mene trenutno najbolji igrac na svetu...
  • 0

#6 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 21 December 2009 - 09:53

Uhhh, koliko sam samo preigrao malog fudbala u dosadašnjem životu.. :ph34r: Po mnogim turnirima, neke i dobili... Verujem, da sam mlađi, igrao bih i u nekoj ligi, ali kad sam ja bio mlad, mali fudbal se svodio na turnirski život gde su ekipe bile sastavljane od lokalnih prijatelja, pionira malog fudbala.. Imao sam tu sreću, da sam živeo u delu Ljubljane, gde su se redovno organizovali turniri u malom fudbalu gde nije bilo retko, da dolaze ekipe i iz Srbije, Hrvatske, BiH... Čak je i vojska (JLA) poslala svoju ekipu. :) Turnir je započeo u petak, negde oko 16h i trajao do nedelje, kasno naveče, time, da su utakmice igrane na tri terena...

Igrala je tu i ekipa KMN Vukosavljević, koja je nešto kasnije pokorila i Europu na turniru u Amsterdamu..

Pratim Futsal i jedva čekam Europsko prvenstvo - biće tu i Slovenija. :D Inače, brat mi je međunarodni sudac Futsala, pa mi još zgodnije za praćenje. :D

Evo moj doprinos temi

Youtube Video ->Original Video

A zamislite, kako bi se osečali, kad bi vam na rekreativno zezanje došao sam Zizou:

Youtube Video ->Original Video

Edited by Gogy, 21 December 2009 - 23:55.

  • 0

#7 kiju

kiju
  • Members
  • 1,387 posts

Posted 21 December 2009 - 22:55

A zamislite, kako bi se osečali, kad bi vam na rekreativno zezanje došao samo Zizou:

Youtube Video ->Original Video


Ohooho, kako njemu stoji četvorkica koja se lepi za nogu i dunđerima koji imaju 1% njegovog osećaja za igru. Kako bi on bio monstruozan u futsalu. :ph34r:
  • 0

#8 Ridjis

Ridjis
  • Members
  • 37,708 posts

Posted 21 December 2009 - 23:14

Ја мислим да би у Футсалу ипак тата био Роналдињо :ph34r:
  • 0

#9 kiju

kiju
  • Members
  • 1,387 posts

Posted 21 December 2009 - 23:30

Ја мислим да би у Футсалу ипак тата био Роналдињо smile.gif



Ja ne volEm klasikal dribling Brazilce (ok, jeste Falcao car, ali meni je Cirilo uvek bio draži, i IMO korisniji za ekipe od ovoga) u futsalu, preterano se oslanjaju na dribling, i to prvenstveno iz ili u mestu. Onda se kad imaš nekog takvog obično razvlači prostor samo njemu, protivnička ekipa ili pravi flaster na njemu, ili prelazi iz uobičajene kvadrat zone u romb ili neku treću, što ume da ubije celu tekmu uopšte (naročito ako su protivnici Italijani) , jer ispadne naganjanje 1 na četiri, i isključivo opredeljenje protivnika za kontru. Ok, jeste da ovaj čupavi ima i idealan pas, i kreaciju, ali garant bi se insistiralo na početnom njegovom driblingu i pravljanju nekog značajenig viška.
Takvi ekstra dribleri su IMO, bolji za ovaj fudbal što ga Mcl pomenu.
Dok bi Zizu bio baš monstruozan, i koristan po ekipu, i za lepotu same tekme, a i vala ne preterano manje atraktivan od chupavog.
  • 0

#10 Ridjis

Ridjis
  • Members
  • 37,708 posts

Posted 21 December 2009 - 23:40

Ja ne volEm klasikal dribling Brazilce (ok, jeste Falcao car, ali meni je Cirilo uvek bio draži, i IMO korisniji za ekipe od ovoga) u futsalu, preterano se oslanjaju na dribling, i to prvenstveno iz ili u mestu. Onda se kad imaš nekog takvog obično razvlači prostor samo njemu, protivnička ekipa ili pravi flaster na njemu, ili prelazi iz uobičajene kvadrat zone u romb ili neku treću, što ume da ubije celu tekmu uopšte (naročito ako su protivnici Italijani) , jer ispadne naganjanje 1 na četiri, i isključivo opredeljenje protivnika za kontru. Ok, jeste da ovaj čupavi ima i idealan pas, i kreaciju, ali garant bi se insistiralo na početnom njegovom driblingu i pravljanju nekog značajenig viška.
Takvi ekstra dribleri su IMO, bolji za ovaj fudbal što ga Mcl pomenu.
Dok bi Zizu bio baš monstruozan, i koristan po ekipu, i za lepotu same tekme, a i vala ne preterano manje atraktivan od chupavog.

Па не волим ја много Бразилске дриблере али сам Роналдиња издвојио због невероватне технике, ником се лопта не лепи за ногу као њему. Сад како је мало напацио килажу више не дрибла толико често али зато какве лопте шаље и како је држи у ногама то је страшно. Мада и Седорф би био одличан
  • 0

#11 kiju

kiju
  • Members
  • 1,387 posts

Posted 21 December 2009 - 23:48

Ma, da kontam da si njega izvojio ne kao driblera, nego ja samo moj utisak (a verovatno i predrasudu :s) o Brazilosima iznesoh. Nekako mislim da bi se Zizu više uklopio svoju tehniku i kreaciju u timsku igru, dok bi Ronaldinho malo više vukao na jedna zvezda igru. Naravno, svakako da mislim da bi i on bio fenomenalan (doduše, sad kad se ugojio, hhehheh), i sasvim bolji od nekog tipa Robinja.

Dok, ne treba zaboraviti da ovde nema mesta (u vrhunskim ekipama) za čiste fizikalce (defanzivne vezne i štoperčine :ph34r:) tako da je jako bitan i fiizički aspekt i duel igra (čak se dešava da ljudi s jednim ili dva driblinga, i brzim prvim korakom, koji imaju strahovita "ledja" na kojim te drže kad te iybace u prvom koraku, umeju da budu jako jako korisni (hint:Perić iz naše repke) i kod najboljih tehničara, a neam pojma kome bi to više od ove dvojice ležalo.
  • 0

#12 CrniGuja

CrniGuja
  • Members
  • 11,290 posts

Posted 22 December 2009 - 17:51

Youtube Video ->Original Video

mastor,covek jednostavno uziva u igri.
steta sto vise nije onaj stari...

Edited by CrniGuja, 22 December 2009 - 17:51.

  • 0

#13 marken

marken
  • Members
  • 100 posts

Posted 04 January 2010 - 19:38

Ljudi zna li neko da li ce biti negdje prenos ili snimak dviju utakmica srbije i brazila u malom fudbalu (futsal)?Srbija igra dvije prijateljske utakmice(pripreme za Evropsko prvenstvo u futsalu u Madjarskoj) sa reprezentacijom Brazila jedna utakmica se igra u Pioniru u Beogradu , a druga utakmica se igra u Kragujevcu u dvorani Jezero.Da li mozda neko zna hoce li biti snimak citavih utakmica na SOS kanalu?Molim vas neka odgovori.Unaprijed hvala mu.Puno pozdrava od MARKENA.cao
  • 0

#14 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 12 January 2010 - 14:20

Eto, kako se bliži europsko, da malo oživimo temu.

Malo gledam i nigde ne vidim, da će negde biti prenosa.. .Valjda Eurosport? Znam, da su do sada uvek imali. Baš bih voleo da uživo ispratim, kad oderemo Srbiju. :ph34r:
  • 0

#15 maXa88

maXa88
  • Members
  • 4,711 posts

Posted 12 January 2010 - 14:58

Eto, kako se bliži europsko, da malo oživimo temu.

Malo gledam i nigde ne vidim, da će negde biti prenosa.. .Valjda Eurosport? Znam, da su do sada uvek imali. Baš bih voleo da uživo ispratim, kad oderemo Srbiju. :ph34r:



Gogy zajebo si se.

To je EP u futsalu, a ne u hokeju... :D :)
  • 0