Jump to content


Photo
- - - - -

Kiseli kupus


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
51 replies to this topic

#46 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 25 October 2011 - 01:09

eto vidis, stvar ukusa. a ti se na pache i nisi mogao naviknuti, nisi iz saraj'va. nigdje drugo se takvo ne pravi. i ja pache pojedem samo na 2-3 mjesta. ja slaninu ne jedem, pa ne znam kakva je na mamurluk, ali ako uzmemo isto tako nesto masno, npr suho ''sareno'' meso ili sta sl isto mi ne palo na pamet da tako nesto masno i tesko svarljivo jedem, a narocito na mamurluk. sto ce reci, ako ikad kod mene budes mamuran slaninu neces dobiti, ali jaja i ostalo hoces. :D


Neki dan bio kod jednog prijatelja i njegov otac iznio pache za meze (pored ostalih djakonija i mesa k'o drva) uz neki burbon. Ja sam uzeo komad te zelatinaste mase, stavio usta i odmah pljuno. OK, i drugi su kritikovali da mu je pace lose, neslano i sta ti ja znam. Meni je samo potvrdilo da je to nesto sto stvarno nema potrebe da jedem osim u situaciji ako nema bas nista drugo, a valjam se po podu od gladi.

Ne jedem ni skembice. I sa tim sam imao bolno i gorko/smrdljivo iskustvo jos u djetinstvu.

Za mahmurluk ti trebaju masnoce i proteini i meni legne "English breakfast", a to je przena slanina, jaja, przeni sampinjoni i grah. Mene to popravi skroz. Suho meso je meni tesko i jako rijetko ga jedem. Nekad sam donosio tovare suhe govedine i sudzuke, sad vise ne.

Moja sestra ne jede svinjetinu (kao ni ostatak familije, ja sam crna ovca :) ), pa kad mi je bila u posjeti, nisam imao nista od toga u kuci. Niti trazim da mi kuhaju svinjetinu kad sam kod nekog ko to ne jede, pa se ne brini. Samo nek' ima rakije, a za meze moze i komad dvopeka. I jagnjeca plecka. :D

#47 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 25 October 2011 - 01:23

Neki dan bio kod jednog prijatelja i njegov otac iznio pache za meze (pored ostalih djakonija i mesa k'o drva) uz neki burbon. Ja sam uzeo komad te zelatinaste mase, stavio usta i odmah pljuno. OK, i drugi su kritikovali da mu je pace lose, neslano i sta ti ja znam. Meni je samo potvrdilo da je to nesto sto stvarno nema potrebe da jedem osim u situaciji ako nema bas nista drugo, a valjam se po podu od gladi.

To o cemu ti pricas je vjerovatno ''hladetina'', a ne pache. Cak ni sve ascije ne prave dobro pache. Pache je od iskuhanih glavusa i telecih nogica i kuha se dok se sve ne raspadne. To je pravi majstorluk i ne uci se guglajuci. :) Ja hladetinu ne bih mogao pojesti da mi usta razvalis. I to dvoje nikako ne dovoditi u vezu. Nikako. Haj dosta smo o klopi, ljutice se raso(l)ljupci.

#48 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 28 October 2011 - 01:28

To o cemu ti pricas je vjerovatno ''hladetina'', a ne pache. Cak ni sve ascije ne prave dobro pache. Pache je od iskuhanih glavusa i telecih nogica i kuha se dok se sve ne raspadne. To je pravi majstorluk i ne uci se guglajuci. :) Ja hladetinu ne bih mogao pojesti da mi usta razvalis. I to dvoje nikako ne dovoditi u vezu. Nikako. Haj dosta smo o klopi, ljutice se raso(l)ljupci.


OK, sad je jasnije. Pache je u stvari podgrijana hladetina. Helem, tako i perverzni Francuzi prave ' veal jus' za sosove ali bez glavuca, samo nogice. Sa tim bi se mogao prehraniti na mahmurluk, a i 'vako. Ne treba za to neki majstorluk, dovoljno je da je meso (i kosti) od zdrave zivotinje i da se ne pretjera sa solju/biberom ili sta vec ide u to.

Ja sam danas kupio jagnjece koljenice na koje sam bacio 2-3 izmrvljena lista suhog lorbera, grancicu ruzmarina, 3-4 vlati majcine dusice (thyme), 3-4 zgnjecena cehna bijelog luka i 5-6 zrna bibera. Sve to sam zalio maslinovim uljem, pokrio i spremio u frizider za sutra.

Da se rasoljupci ne ljute, uz koljenice se moze servirati salata od kiselog kupusa ili da se topik splituje, pa da sutra okacim slike gotovih janjecih medenjaka. :)




Attached Files



#49 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 02 January 2012 - 12:33

I ove godine, za Novu godinu bila je odlicna sarma, ovog puta od nekakvog makedonskog kiselog kupusa, kupljenoj u prodavnici Tigris, u nekakvoj bestragiji na severu Londona. Tu mi je prodavnicu preporucio neko sa foruma odavno i vrlo sam zadovoljan njome, osim sto je meni beskrajno daleko. Kiseo kupus bio je odlican, mada su debeli listovi (neporediv sa futoskim) pa se i sarme tesko zavijaju.
Ako neko zna dobru prodavnicu u Londonu gde se moze kupiti kiseo kupus dobrog kvaliteta, bio bih vrlo zahvalan za informaciju.

#50 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 03 January 2012 - 14:26

I ove godine, za Novu godinu bila je odlicna sarma, ovog puta od nekakvog makedonskog kiselog kupusa, kupljenoj u prodavnici Tigris, u nekakvoj bestragiji na severu Londona. Tu mi je prodavnicu preporucio neko sa foruma odavno i vrlo sam zadovoljan njome, osim sto je meni beskrajno daleko. Kiseo kupus bio je odlican, mada su debeli listovi (neporediv sa futoskim) pa se i sarme tesko zavijaju.
Ako neko zna dobru prodavnicu u Londonu gde se moze kupiti kiseo kupus dobrog kvaliteta, bio bih vrlo zahvalan za informaciju.


Vec smo imali jednom komunikaciju u vezi ovoga, cini mi se. :)

Ima na Kilburnu raznih. I bosanskih i kosovskih i makedonskih. Nisam probao ni jedan, pa ne bih znao ocijeniti. Takodje, kupusa ima na Uxbridge Rd, (Shepherd's Bush) je pun ducana koji drze kiseli kupus, Al Abas i Damask Gate su dva i nalaze se nekih 200m od Shepherd's Bush marketa, prema Acton-u.

Imam ja dobrog kupusa, pisao sam vec o tome. Zavio sam sarmu s njim par dana pred Bozic i bio je ok ali nedovoljno kiseo, a sada je taman. Listovi su prilicno tanki i zavija se kao san. Imam jos 10ak glavica i planiram napraviti jos jednu sarmu, a ostalo razdijeliti ili pobacati.

Mogao bih ti proslijediti par glavica ako hoces, samo javi na PM da se dogovorimo. :)

#51 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 03 January 2012 - 16:43

Mogao bih ti proslijediti par glavica ako hoces, samo javi na PM da se dogovorimo. :)

Hocu, hvala najlepse. :)

#52 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 03 January 2012 - 20:02

Hocu, hvala najlepse. :)


Nema na cemu, samo javi dan-dva ranije, da isplaniram otici po kupus na Acton. Kad budes ti htio, tad cu i sebi uzeti i napraviti jos jednu sarmu.

:)