Jump to content


Photo
- - - - -

Kiseli kupus


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
51 replies to this topic

#31 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 22 October 2011 - 20:47

Dobro zvuci ali pocrvenice mi i kupus pa ce i sarma da bude crvena.

Ovaj moj kupus-partner je htio ubaciti koju mrkvu ali mu ja nisam dao, ne vjerujem da bi mi dozvolio cveklu.



šargarepa ne daje boju, on je to hteo da doda da se ukiseli pored kupusa, kao turšija. od cvekle ti pocrveni najviše rasol, kupus kad se skuva ima istu boju kao da nema cvekle. :)

#32 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 23 October 2011 - 01:24

...

Dobro zvuci ali pocrvenice mi i kupus pa ce i sarma da bude crvena...



Kad u sarmu dodas alevu papriku - bude zelena?

...

#33 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 23 October 2011 - 16:42

...



Kad u sarmu dodas alevu papriku - bude zelena?

...


To bi bilo super!

Ja ne stavljam alevu papriku u sarmu. Ne pravim onu klasicnu zaprsku sa brasnom, nego posebno istopim malo putera i u taj puter stavim kasikicu aleve paprike.

Sarma se servira na tanjir i na to se 'baci' kasika pavlake, a istopljeni puter sa paprikom preko pavlake. Tako se u mojoj familiji radilo od kad znam za sebe. Isti slucaj i sa drugim dolmama.

Cvekla i kupus kombo vjerovatno nije los, ne pravi veliku razliku ali vec sam objasnio da dijelim bure sa prijateljem i ne bi bilo u redu da sad eksperimentisem samo da bi dobio rasol koji izgleda kao sok od borovnica.

#34 Prag 011

Prag 011
  • Members
  • 2,647 posts

Posted 23 October 2011 - 23:35

Cvekla i kupus kombo vjerovatno nije los, ne pravi veliku razliku ali vec sam objasnio da dijelim bure sa prijateljem i ne bi bilo u redu da sad eksperimentisem samo da bi dobio rasol koji izgleda kao sok od borovnica.

Vidi se da nikada nisi stavljao cveklu u kupus.Dobije se vrlo lagana ROZE boja. ;)

Edited by Prag 011, 23 October 2011 - 23:36.


#35 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 24 October 2011 - 00:13

Vidi se da nikada nisi stavljao cveklu u kupus.Dobije se vrlo lagana ROZE boja. ;)


Naravno da nisam, valjda se da zakljuciti iz do sad napisanog. :)

Vidjecu sa partnerom sutra, mozda i roknemo cveklu-dvije, izgleda da je to neka super stvar kad ste svi navalili. :)

#36 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 24 October 2011 - 00:16

Naravno da nisam, valjda se da zakljuciti iz do sad napisanog. :)

Vidjecu sa partnerom sutra, mozda i roknemo cveklu-dvije, izgleda da je to neka super stvar kad ste svi navalili. :)

ja koliko se sjecam,moja je stara roze boju rasola dobijala stavljanjem jedno 2 glavice ''crvenog kupusa''. onaj sto sirov izgleda skoro ljubicast. koliko se sjecam, kazem, a cveklu nije nikad.

#37 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 24 October 2011 - 00:21

ja koliko se sjecam,moja je stara roze boju rasola dobijala stavljanjem jedno 2 glavice ''crvenog kupusa''. onaj sto sirov izgleda skoro ljubicast. koliko se sjecam, kazem, a cveklu nije nikad.


A ja se ne sjecam da je moja stavljala ista drugo osim kupusa, soli i vode. Bas ono basic. Zato me i malo frka ovih dodataka jer ne znam sta da ocekujem.

U stvari, nije mi ni bitno toliko, objesis kupus. Ako valja-valja, ako ne, bacim i zdra'o djaci. Ima kupusa da se kupi, pa ce svakako biti sarma i podvarak.

#38 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 24 October 2011 - 00:27

Posted Image

ovaj je crveniji nego što treba da bude. :)

#39 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 24 October 2011 - 00:33

Posted Image

ovaj je crveniji nego što treba da bude. :)


Posted Image

E ako se rasol pije uz jutarnju kafu, mora da se ozbiljno bancilo noc prije. Nema sta, dobro izgleda, pio bi ga i neko ko nije mahmuran.

#40 Vollmeise

Vollmeise
  • Members
  • 1,043 posts

Posted 24 October 2011 - 10:32

Posted Image

ovaj je crveniji nego što treba da bude. :)



Posted Image

E ako se rasol pije uz jutarnju kafu, mora da se ozbiljno bancilo noc prije. Nema sta, dobro izgleda, pio bi ga i neko ko nije mahmuran.




Njole je napisao doslovce isto, sto sam ja htjela napisati. :D

#41 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 24 October 2011 - 12:28

Posted Image

ovaj je crveniji nego što treba da bude. :)

meni ovo strasno izgleda, narocito u ovoj kombinaciji, crveni, jako slani sok i kafa. da ne stavljam odgovarajuci smajli, nije red zbog vas koji volite slanu, kiselkastu vodu. :D bez mene vala, slobodno. ja ostajem ipak kod tople corbice na mamurluk, a kad malo ''razabere'' jedno pache umocit. pa cvrknut jednu malu, ledenu pivu. kad ima, naravno. ovdje pacha bas i nema cesto.

#42 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 24 October 2011 - 13:53

"auh, dje ces pivo na zoru?", pitah jednoga "moga".
"moram da nacentriram glavu", bjese mu odgovor... :wacko:

svi su vam ti "ljekovi" za the day after lijepi, ali se bez hektolitra vode i doooobroga sna ne moze proc. pa makar na vr tri dana... :ajme:

/rasol nam se svidja, hvala, popili smo ga podjekad tu i tamo.
kiśeli kupus volimo, hvala, ali ga nikada ne kiśelimo. otimamo & kupujemo. :blush:

#43 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 24 October 2011 - 14:15

meni ovo strasno izgleda, narocito u ovoj kombinaciji, crveni, jako slani sok i kafa. da ne stavljam odgovarajuci smajli,


nisam ni sumnjala da će tebi biti odvratno.

to se tiče smajlija, meni nije neprijatno da pripomognem (stiže jedan odgovarajući): :yucky:

#44 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 24 October 2011 - 20:11

Pache Posted Image u bilo kojoj situaciji. Ne d'o bog gladi al' to ne jedem nikad. Jos jedan extra Posted Image

Pivo za "popravak" Posted Image

Rasol, corba, jaja i slanina... Posted Image

#45 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 24 October 2011 - 22:58

Pache Posted Image u bilo kojoj situaciji. Ne d'o bog gladi al' to ne jedem nikad. Jos jedan extra Posted Image

Pivo za "popravak" Posted Image

Rasol, corba, jaja i slanina... Posted Image

eto vidis, stvar ukusa. a ti se na pache i nisi mogao naviknuti, nisi iz saraj'va. nigdje drugo se takvo ne pravi. i ja pache pojedem samo na 2-3 mjesta. ja slaninu ne jedem, pa ne znam kakva je na mamurluk, ali ako uzmemo isto tako nesto masno, npr suho ''sareno'' meso ili sta sl isto mi ne palo na pamet da tako nesto masno i tesko svarljivo jedem, a narocito na mamurluk. sto ce reci, ako ikad kod mene budes mamuran slaninu neces dobiti, ali jaja i ostalo hoces. :D