Jump to content


Photo
- - - - -

Avatar (Džejms Kameron)


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
407 replies to this topic

#1 Hrobosphor

Hrobosphor
  • Members
  • 27 posts

Posted 08 December 2009 - 14:55

Pošto vidim da još nije bila tema o povratku Džejmsa Kamerona na filmsku scenu - evo, ja je otvaram:

Trailer

Featurette

Čudi me da B92 nije do sada napravio neku barem kratku reportažu o predstojećem hitu, jer bi to baš ličilo na njih (od B92 se to barem i očekuje), a cijeli svijet i svi mediji sve više i više pričaju o njemu, kako se približava 15. decembar.

Edited by Hrobosphor, 08 December 2009 - 14:57.


#2 vincentprice

vincentprice
  • Members
  • 559 posts

Posted 08 December 2009 - 16:11

kod nas dolazi 16. decembra i bolje shto nema nikakve medijske pompe o njesri koje toliko koshta, da bi mogla cela Afrika da se prehrani !!!

#3 Pareidolia

Pareidolia
  • Members
  • 998 posts

Posted 08 December 2009 - 18:43

Hehe, ovo izgleda ko video igrica, a ne film :ph34r: Sta, sad mi (and by "we" I mean "Americans") kao napadamo jadne, nezasticene, primitivne vanzemaljce, i to sve radi nekakvog resursa koji kosta 20 milja/kg?! Nemam nikakva ocekivanja od ovog filma (dobro, mozda malkice ocekujem da se na kraju svi zagrle i izljube i u opstem, medjuplanetarnom pomirenju spale jedan jox... One love, one life... )

#4 Ointagru Unartan

Ointagru Unartan
  • Members
  • 2,583 posts

Posted 08 December 2009 - 20:03

Meni na prvi pogled bas primamljivo izgleda. Mozda je njesra ali cu ga defenitivno odgledati.

PS. Kada pri kraju trejlera plavi vilenjak kaze, "they've sent us a message that they can take whatever they want. We'll send them a message, that this, this is..." pomislio sam da ce da zaurla, this is Spartaaaaa!

#5 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 08 December 2009 - 20:31

Ne znam na kojoj je planeti ovo "najveći & najočekivaniji" film ikada. Jel' zato što ga potpisuje James Fucking Cameron? :ph34r:

Najizvikaniji možda, a i tu je teška konkurencija.

Nikakav CGI me neće naterati da odgledam tako nedotupavo skrojenu priču namenjenu isključivo ispiranju kolektivne savesti liberalnog dela nacije. A računam sebe za nekog ljubitelja SF žanra, pa ipak...

#6 scaab

scaab
  • Members
  • 734 posts

Posted 08 December 2009 - 21:06

sam ja propustio taj forumaski sastanak kada se unapred odlucilo da je ovo sranje?

#7 Massive_Attack

Massive_Attack
  • Members
  • 2,103 posts

Posted 08 December 2009 - 22:14

Pošto vidim da još nije bila tema o povratku Džejmsa Kamerona na filmsku scenu - evo, ja je otvaram:

Trailer

Featurette

Čudi me da B92 nije do sada napravio neku barem kratku reportažu o predstojećem hitu, jer bi to baš ličilo na njih (od B92 se to barem i očekuje), a cijeli svijet i svi mediji sve više i više pričaju o njemu, kako se približava 15. decembar.


Dobrodošao na forum :ph34r:

To što je Avatar directed by J.C. ne obećava mi ništa. Posle Judgment Day-a i ajde da kažem Titanic-a koji je posebna priča, jer je u to vreme oborio i rekord po količini novca uloženom u jedan film, (ne znam da li ga i dan danas drži) nije napravio ništa posebno na čega bih rekao wooow. Odgledaću ga svakako, ali ne očekujem ništa.
J.C. je radio neke zapažene dokumentarce poslednjih godina, ali meni to isto kao da sam okrenuo Discovery channel.

#8 joakimvitriol

joakimvitriol
  • Members
  • 3,313 posts

Posted 09 December 2009 - 12:23

Šiljate uši tako tako ali repati Indijanci, Iračani, Avganistanci i ostala niža bića...mis'im ono kao.

Edited by joakimvitriol, 09 December 2009 - 12:24.


#9 Hrobosphor

Hrobosphor
  • Members
  • 27 posts

Posted 09 December 2009 - 13:52

Dobrodošao na forum :ph34r:

To što je Avatar directed by J.C. ne obećava mi ništa. Posle Judgment Day-a i ajde da kažem Titanic-a koji je posebna priča, jer je u to vreme oborio i rekord po količini novca uloženom u jedan film, (ne znam da li ga i dan danas drži) nije napravio ništa posebno na čega bih rekao wooow. Odgledaću ga svakako, ali ne očekujem ništa.
J.C. je radio neke zapažene dokumentarce poslednjih godina, ali meni to isto kao da sam okrenuo Discovery channel.


Pa gledaj, oba dokumentarca su bila u 3D, tako da daleko od toga da je isto.

A i glavni štos ovog filma je taj što će biti u 3D, prvi veliki takav film sa najnovijom usavršenom tehnologijom - na kojoj je i sam Kameron radio.

#10 Tanatos

Tanatos
  • Members
  • 521 posts

Posted 09 December 2009 - 23:04

Američki režiser Džejms Kameron, posle megahita "Titanik" rešio je da potpiše novi najskuplji film svih vremena pa se bacio na snimanje sage "Avatar", koja je koštala, kako se procenjuje, čak 500 miliona dolara.

:ph34r: :) :D

Edited by Tanatos, 09 December 2009 - 23:05.


#11 Massive_Attack

Massive_Attack
  • Members
  • 2,103 posts

Posted 09 December 2009 - 23:29

Pa gledaj, oba dokumentarca su bila u 3D, tako da daleko od toga da je isto.

A i glavni štos ovog filma je taj što će biti u 3D, prvi veliki takav film sa najnovijom usavršenom tehnologijom - na kojoj je i sam Kameron radio.

Film je sedma umetnost. A to 3D je ne znam koja. Ne palim se na tu.

:ph34r: :) :D

A ja baš spomenuo Titanic $. Znači J.C. sada samog sebe obara. Snob.

#12 Escalade

Escalade
  • Members
  • 15,598 posts

Posted 09 December 2009 - 23:58

sam ja propustio taj forumaski sastanak kada se unapred odlucilo da je ovo sranje?


juce bio zar nisi video obavestenje Posted Image

#13 Hrobosphor

Hrobosphor
  • Members
  • 27 posts

Posted 10 December 2009 - 01:09

Film je sedma umetnost. A to 3D je ne znam koja. Ne palim se na tu.


Da li se pališ na filmove u boji, ili isključivo na crno-bele?

#14 Massive_Attack

Massive_Attack
  • Members
  • 2,103 posts

Posted 10 December 2009 - 14:41

Bez ljutnje. U pitanju je različit sistem vrednovanja, odnosno klasifikovanje onoga šta nam je u jednom filmu bitno i šta on treba da sadrži da bi zadovoljio naše ukuse, potrebe. Tebi je možda kostim koji je napravljen u programskim redovima i koji je imaginaran bolji od onog sašivenog. Meni nije. Banalan primer, ali dovoljan da napravi podelu između onoga šta je umetnost a šta su 3D video igrice. U redu su scenski efekti, ali po meni mogu biti potpuno zanemareni, čak šta više i da ih uopšte nema u jednom SF ostvarenju a da film bude fantastičan. Tako da ovo tvoje u boji ili crno belo, baš i nisu neki argumenti.
Još kad sam ovde pročitao da će ovaj snob upucati pola milijarde u jedan film, sad više i ne želim da ga gledam.

#15 scaab

scaab
  • Members
  • 734 posts

Posted 10 December 2009 - 15:34

bome i ja ne podnosim kada ljudi unapred odbacuju nove tehnologije "jer to nije prava umjetnost". 3D tehnologija je samo jos jedan od (veoma dobrodoslih) alata za pravljenje dobrog filma. ukoliko je to jedino sto je vredno u filmu, onda naravno da nema puno smisla, ali ukoliko je to samo jedan dodatni nacin da bi se ispricala prica, ne vidim u cemu je problem. istu raspravu mozemo imati i o CGI-u koji sam po sebi nista ne znaci, dok je kao sredstvo da se isprica neka prica vise nego dobrodosao.