Jump to content

Photo
- - - - -

Poslednji utisci iz emigracije

• Please log in to reply
4967 replies to this topic

#4951 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 25 March 2019 - 21:31

:furious:  :rant:  :furious:  :rant:  :ph34r:  :evil:  :furious:  :rant:  :frust:

Evo za tebe ruski witz:

- ko mi kaze da je maj topli mesec, udaricu ga po glavi skijama!

:lol+:

...

• 1

#4952 Kolbas

Kolbas
  • Members
  • 2,990 posts

Posted 26 March 2019 - 16:19

Evo za tebe ruski witz:

- ko mi kaze da je maj topli mesec, udaricu ga po glavi skijama!

:lol+:

...

😀Moja 'ćera ide danas sa razredom na skijanje, a posle ćemo svi djuture za vikend...

Edited by Kolbas, 26 March 2019 - 16:24.

• 1

#4953 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 27 March 2019 - 11:02

Auuu... A u Niskozemskoj procvetala magnolija!

post-20628-0-18113300-1553446141_thumb.j

predivno!  :+1:

bile su dvije magnolije (velicine kao recimo jedna sestina ove tvoje krosnje) u dvoristu kod mojih roditelja. medjutim jednog proljeca prije desetak godina taman procvjetale kad dodje mraz i ubije ih (sljedecu zimu nisu prezivjele, osusile se). da imam u dvoristu takvu (ogromnu) magnolijju, organizirali bi Dan Magnolije. za obitelj i prijatelje, jedna subota ili nedjelja. dodje proljece, letis ulicama (uvijek negdje zuris), usnajpas tako nesto, kazes (u sebi) "jao sto je divno", i za manje od dvije sec nastavis dalje. proleti (jos jedno) proljece, proleti zivot... a da nikad sebi nisi odvojio vremena da uistinu uzivas u takvoj ljepoti.

• 1

#4954 Sunshine State

Sunshine State
  • Members
  • 1,505 posts

Posted 27 March 2019 - 20:20

Ja sam bas iznenadjena koliko ih ima ovde u Holandiji - iz nekog razloga sam mislila (ustvari, nisam uopste mislila o njima, jer ih nisam vidjala po Srbiji dok sam zivela tamo) da one rastu u predelima relativno toplijim od, recimo, NL. Medjutim, one sasvim lepo uspevaju ovde.

Na Floridi sam zivela u ulici koja se zove Magnolia Blossom - kad procvetaju, raj za oci...steta samo sto relativno kratko traju.
  • 1

#4955 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 27 March 2019 - 21:16

...

... ja sam bas iznenadjena koliko ih ima ovde u Holandiji ...

https://en.wikipedia.org/wiki/Magnolia

>> ... The natural range of Magnolia species is a disjunct distribution, with a main centre in east and southeast Asia and a secondary centre in eastern North AmericaCentral America, the West Indies, and some species in South America.... <<

>> ... Culinary uses[edit]

The flowers of many species are considered edible. In parts of England, the petals of M. grandiflora are pickled and used as a spicy condiment. In some Asian cuisines, the buds are pickled and used to flavor rice and scent tea. In Japan, the young leaves and flower buds of Magnolia hypoleuca are broiled and eaten as a vegetable. Older leaves are made into a powder and used as seasoning; dried, whole leaves are placed on a charcoal brazier and filled with miso, leeks, daikon, and shiitake, and broiled. There is a type of miso which is seasoned with Magnolia, hoba miso.[22][23]

In parts of Japan, the leaves of M. obovata are used for wrapping food and as cooking dishes.... << 

...

• 2

#4956 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 06 April 2019 - 10:23

Stojim juče na semaforu, pored mene neka mala Toyota, kad gospodja otvori prozor i pita 'ladno srpski "za Drezden". Pogledam tablicu kad smo krenuli kad ono Pančevo. Jbg, Srbin se ni u mrskoj tudjini nikad ne izgubi... :-))
  • 0

#4957 Ibiza

Ibiza
  • Members
  • 1,487 posts

Posted 06 April 2019 - 12:11

nista GPS, nista putokazi, samo pomoc brata/sestre u tudjini. Pusto tursko. eh!

• 0

#4958 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 06 April 2019 - 12:28

Pazi, ali ja imam praške tablice i ne vise mi opančići na retrovizoru.
  • 1

#4959 Ibiza

Ibiza
  • Members
  • 1,487 posts

Posted 06 April 2019 - 13:20

ali te faca otkriva :rotflmao:

• 1

#4960 Ibiza

Ibiza
  • Members
  • 1,487 posts

Posted 06 April 2019 - 13:21

mada, ja znam da ti, postp so basista, ne bi trebao da licis na turcina ali ,opet, ko ce znati,,,

Edited by Ibiza, 06 April 2019 - 13:26.

• 0

#4961 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 06 April 2019 - 16:39

Stojim juče na semaforu, pored mene neka mala Toyota, kad gospodja otvori prozor i pita 'ladno srpski "za Drezden". Pogledam tablicu kad smo krenuli kad ono Pančevo. Jbg, Srbin se ni u mrskoj tudjini nikad ne izgubi... :-))

:lol+: Ovo prenosim iskustvo mog klinca, otisao s drustvom u NYC, pa ga na Times Sq spopali oni "izvodjaci" i "ziceri". A on se doseti pa se pravi da ne prica Engleski, pa kao prica na srpskom samo (njegovo drustvo je naviklo da on tako radi) kaze "ne razumem", ja sam iz Srbije, a zicer ce ladno "pa kako si brate"  :lol+:

Toliko je bio sokiran da mi je poslao poruku odmah ... sta da mu kazem NYC

• 1

#4962 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 06 April 2019 - 17:10

Nije 'tela da te uvredi pa pita na chskom. :P

Licis na naseg, sta god to bilio. :P

Meni se desi u SF da me na naski pitaju, ali to samo zbog toga sto su kinezi, pa ne moraju da pricaju engleski. U China Town, ljudi zive, kao treca generacija i ne govore Americki.

Zato DT ne voli Cali.

edit:

Nego gotova sezona, ne moze da se skija duze od podne. :)

56215542_1261061220718710_16643899227289

Edited by mrd, 06 April 2019 - 17:12.

• 0

#4963 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 06 April 2019 - 17:19

:lol+: Ovo prenosim iskustvo mog klinca, otisao s drustvom u NYC, pa ga na Times Sq spopali oni "izvodjaci" i "ziceri". A on se doseti pa se pravi da ne prica Engleski, pa kao prica na srpskom samo (njegovo drustvo je naviklo da on tako radi) kaze "ne razumem", ja sam iz Srbije, a zicer ce ladno "pa kako si brate"  :lol+:
Toliko je bio sokiran da mi je poslao poruku odmah ... sta da mu kazem NYC

Pre par godina u Italiji na plaži, mi ležimo na ležaljkama i pridje bradr Senegalac u sakou, da mi proda čuku. Razdrlji sako a tamo visi jedno 50 Rolexa, IWC, Hublota i tako taj rad. Kaže kupi, jeftino, specijalna cena, samo za tebe, 200 ojrića. Ja mu kažem beži bre, ali on navalio pa neće da ode. U jednom trenutku me upitao odakle sam a ja mu kažem ajm from raša. Žena propala u zemlju, tj. u pesak a dete pobeglo u more. Ali bradr me je sledećih deset dana obilazio, više ništa mi nije ponudio.
  • 1

#4964 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 06 April 2019 - 18:07

Pre par godina u Italiji na plaži, mi ležimo na ležaljkama i pridje bradr Senegalac u sakou, da mi proda čuku. Razdrlji sako a tamo visi jedno 50 Rolexa, IWC, Hublota i tako taj rad. Kaže kupi, jeftino, specijalna cena, samo za tebe, 200 ojrića. Ja mu kažem beži bre, ali on navalio pa neće da ode. U jednom trenutku me upitao odakle sam a ja mu kažem ajm from raša. Žena propala u zemlju, tj. u pesak a dete pobeglo u more. Ali bradr me je sledećih deset dana obilazio, više ništa mi nije ponudio.

:lol+: Dobra fora.

Meni je to sa klincem bilo smesno, posto je navikao da to radi i kad ide samnom, pa nece da ga neko razume sta prica. Kad je bio mladji imali smo mali problem sa time, da mu objasnim da to ne funkcionise kad cekas Jatov let u Londonu :blush:

A i smesno je jer inace njegov srpski nije bas najbolji, posto mu je engleski osnovni jezik, tako da nikog iz SR ne bi prevario da je u stvari iz SR.

• 0

#4965 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 08 April 2019 - 22:24

:whistle:

56276124_1961251127312751_91126011537989

• 1