Jump to content

Photo
- - - - -

Poslednji utisci iz emigracije

• Please log in to reply
4942 replies to this topic

#4936 angelia

angelia
  • Members
  • 15,466 posts

Posted 14 March 2019 - 19:11

U toj kategoriji smo ti i ja kao onaj Triger iz Mucki. Chistimo ulice Peckhama vec 20 godina sa istom metlom. :)

Jedina razlika je shto je tebi to malo teze da priznash nego meni.

Kad bi ja tako razmisljala o svom poslu, verovatno bi kao i ti gledala da se penzionisem.

Posto samo caskamo na forumu, a u stvari nista ne znamo licno jedno o drugom, tvoje uverenje da je "meni samo teze da priznam" mi je besmisleno, Ali i nije bitno.

Ovako moracemo da se slozimo da se ne slazemo.

• 0

#4937 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 9,754 posts

Posted 14 March 2019 - 19:15

Kad bi ja tako razmisljala o svom poslu, verovatno bi kao i ti gledala da se penzionisem.
Posto samo caskamo na forumu, a u stvari nista ne znamo licno jedno o drugom, tvoje uverenje da je "meni samo teze da priznam" mi je besmisleno, Ali i nije bitno.
Ovako moracemo da se slozimo da se ne slazemo.

Shto bi rek'o onaj sarajevski jalijash "Po tebi se Angelia nishta nece zvati" :).

I ti oko toga uopshte ne morash da se slozish, iako je to tako.
  • 0

#4938 angelia

angelia
  • Members
  • 15,466 posts

Posted 14 March 2019 - 19:50

Shto bi rek'o onaj sarajevski jalijash "Po tebi se Angelia nishta nece zvati" :).

I ti oko toga uopshte ne morash da se slozish, iako je to tako.

:) Pa to mi nije bio ni cilj u zivotu, ali nikad se ne zna. 

• 0

#4939 mrd

mrd
  • Members
  • 18,064 posts

Posted 14 March 2019 - 20:04

...

Sve si pogresno razumeo i nemoj da se uzbudjujes. Ja sam jasno napisao da to za mene nista ne znaci i ne zelim. Sto se tice zivota na tim egzoticnim mestima, to je moje misljenje, a njega svako ima, kao i pozadinu.

Ne vidim kako si zakljucio da nesto o tvom misljenju kudim?

Ne brini sta god radili doci ce dan kada nista necemo raditi.

Poz i ne zameri greskom.

• 0

#4940 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,015 posts

Posted 14 March 2019 - 20:38

...

... 

Uvek jedno isto - prvo nesto prposno, 'zoranovsko', a onda nakon 2-3 posta izdusis - ko' guma!

:lol:

Doduse, mozda ti je samo stalo do neke vrste 'deklarativnosti', da ti se cuje misljenje.

Takvi bi se obicno javljali pred kraj 'zbora radnih ljudi', pa nesto 'diskutovali' - cisto da im se cuje glas.

Pre nego bi drugima da predbacis 'da ih niko nije pitao', pogledaj dobro - je li ko pitao tebe?

Recimo za onih nepolitickih, zoranovskih 3%, gde si lepo stekovao mali iznos u sopstveni 'nepoliticki' dzep.

Ako cemo da teramo stvar do kraja, ispada - hebes Ex_Yugu, 'omladinski angazman', necije politicke / ne-politicke preferencije - bitan je sopstveni budjelar i 3%!

I u Ex_Yugi sam znao da je to tako, nije mi trebalo da se selim u USofA.

B-)

Steta - toliko godine ulupati u to saznanje, a bilo je tu od trenutka tvog rodjenja.

Samo sto si malo 'krivinasio'. No te sacekalo. 

Zna se kako to zavrsi!

Btw, zaista lepo vrludaju - 'wobbling', a jos lepse odskacu od piste!

Kao duleci!

Tako i neki likovi na 4umu - krivudaju / vrludaju, na kraju sami sebe 'patosiraju'.

PS.

Da ne bih ulazio u diskusiju sa postovanim 4umasima oko rada / nerada, samo dve ljudske opaske:

'Ja, koji sam rodjen da ne radim - moram da igram sah!'

Marcel Duchamp

'Zivot i kad je najbolji, ume da bude nepodnosljiv!'

neki anonimni filmski lik

...

• 0

#4941 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 9,754 posts

Posted 15 March 2019 - 00:11

Sve si pogresno razumeo i nemoj da se uzbudjujes. Ja sam jasno napisao da to za mene nista ne znaci i ne zelim. Sto se tice zivota na tim egzoticnim mestima, to je moje misljenje, a njega svako ima, kao i pozadinu.

Ne vidim kako si zakljucio da nesto o tvom misljenju kudim?

Ne brini sta god radili doci ce dan kada nista necemo raditi.

Poz i ne zameri greskom.

Pa ne bi do toga dolazilo kada bi ti obratio paznju na ono shto pishem. Ja nisam pitao gde cete i shta cete raditi vec KADA cete prestati da radite. A to da svako ima svoju viziju tog dela zivota je valjda savim i normalno. Ja bih se recimo verovatno obesio treci dan u nekom selu u Alabami, ali savrsheno razumem da je upravo to neshto shto Zoranu odgovara. Tvoje divljanje autom po divljini bash i ne razumem, ali ….. koga interesuje shto ja ne razumem, to je samo moj problem. Ako neko hoce u Beograd, on sigurno nece na proteste sa Zverima. Malo gym, malo zemba, uveche pozorishtance, koncert, vechera, neka mladja dama kojoj je dosta djokovica I politike :), redovni izleti po Evropi, Mediteran za leto …… pa opet razumem.

• 0

#4942 ObiW

ObiW
  • Members
  • 5,669 posts

Posted 16 March 2019 - 04:48

Pa ne bi do toga dolazilo kada bi ti obratio paznju na ono shto pishem. Ja nisam pitao gde cete i shta cete raditi vec KADA cete prestati da radite. 

A to "kada cete da prestanete da radite", pretpostavljam da znaci "kada cete prestati da idete svaki dan na posao?", ili "kada cete da prestanete da radite puno radno vreme?"

Ja sam u familiji imao primer osobe koja se penzionisala, a onda nastavila da radi kao konsultant u firmi koji je bivsi, mladji kolega u medjuvremenu otvorio. Projekat ovde, projekat onde, ne ide u kancelariju, radi od kuce, a para kaplje. To je trajalo od penzije do ranih osamdesetih. 

Citao sam pre par godina o nekom naftasu koji se penzionisao i posle nekoliko meseci se aktivirao i otisao da gasi one busotine koje je Sadam zapalio kada se povlacio iz Iraka. Zajeban posao, a dobro placen. Kada su ga pitali "zasto pobogu to radis", on je rekao "bilo mi dosadno, a onda sam poceo da razmisljam sta se sve dogodilo da ljudima koje znam koji su se penzionisali, i shvatio sam da su oni koji nista nisu radili svi poumirali posle 2-3 godine. I tako sam odlucio da ponovo pocnem da radim, da ostanem vitalan."

Nije to za svakoga, ali eto da znas da nas ima i takvih. Kazem "nas", jer sam i ja takav.

Ako neko hoce u Beograd, on sigurno nece na proteste sa Zverima. Malo gym, malo zemba, uveche pozorishtance, koncert, vechera, neka mladja dama kojoj je dosta djokovica I politike :), redovni izleti po Evropi, Mediteran za leto …… pa opet razumem.

Tacno tako. Zivot u BG je mnogo lep kad trosis pare koji zaradjujes (ili si zaradio) negde drugde, a mnogo zajeban kada te iste pare treba da zaradis u lokalu. No zivot u BG ima jednu manu... ljudi su prilicno agresivni, fitilj kratak, a eksplozija jaka. Ukratko, mozes da zivis svoj bubble life, ali te s vremena na vreme srpska realnost saceka iza coska.  

[Bangkok]...sa nizom pogodnosti od shta ti padne na pamet ..... ultra brzog interneta do americhkih bolnica u kojima rade samo doktori shkolovani u USA.

Bio sam u jednoj od tih bolnica, konkretno Bumrungrad. Drug kod koga sam bio je imao zakazan ujutro sistematski pregled pa smo posli zajedno da on to obavi pa da idemo dalje. Bumrungrad je svetska klasa, Medicinski centar u Hjustonu se ne bi postideo onakve bolnice. Desetak spratova, sa ogromnim atrijumom od prizemlja do poslednjeg sprata, kad udjes deluje da si usao u poslovnu zgradu a ne u bolnicu. Na salteru za prijem glavna sestra je Britanka koja pomaze lokalnim medicinskim sestrama ako ima problema sa engleskim, jer su vecina pacijenata stranci iz tog dela Azije. Dok smo cekali, drug mi kaze da imaju i lekara koji radi akupunkturu. Lekar koji radi akunkturu? To u Americi nema, jel mogu ja kod tog lekara, ukocih se od sedenja u avionu dok sam dosao ovde. Moze. I ja se iz ciste radoznalosti prijavim da vidim sta ce da bude.

Ukratko, lekar zaista ima neku diplomu iz Amerike, (ali ovde niko ne specijalizira akupunkturu, wtf?), prica tecno sa blagim Tai akcentom, vidi se da je ziveo u Americi. Klasicini americki pristup pacijentu, ja musterija, on pruza uslugu, sve 5. Izbode me on iglama, ostavi me da lezim tako jedno 20 minuta, posle izvadi igle i kaze mi da dodjem za nedelju dana da ponovimo (al nismo, Phucket nas je zvao). I da vidis, stvarno prodje sto rekle babe ko rukom odneseno, i sve to za negde oko 50 dolara, ako se dobro secam. Moj drug je odradio kompletan sistematski za 300. Dakle Bumrungrad, thumbs up.

Nego, nesto mi pade na pamet. Ti ces da budes Jojogijev i noskichev komsija u BKK kad se penzionises? Mogli bi ste da se slikate i da nam ostavite fotku ovde na emigraciji, da vidimo kako uzivate u penziji.

• 0

#4943 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 9,754 posts

Posted 16 March 2019 - 05:54

A to "kada cete da prestanete da radite", pretpostavljam da znaci "kada cete prestati da idete svaki dan na posao?", ili "kada cete da prestanete da radite puno radno vreme?"

Ja sam u familiji imao primer osobe koja se penzionisala, a onda nastavila da radi kao konsultant u firmi koji je bivsi, mladji kolega u medjuvremenu otvorio. Projekat ovde, projekat onde, ne ide u kancelariju, radi od kuce, a para kaplje. To je trajalo od penzije do ranih osamdesetih. 

Citao sam pre par godina o nekom naftasu koji se penzionisao i posle nekoliko meseci se aktivirao i otisao da gasi one busotine koje je Sadam zapalio kada se povlacio iz Iraka. Zajeban posao, a dobro placen. Kada su ga pitali "zasto pobogu to radis", on je rekao "bilo mi dosadno, a onda sam poceo da razmisljam sta se sve dogodilo da ljudima koje znam koji su se penzionisali, i shvatio sam da su oni koji nista nisu radili svi poumirali posle 2-3 godine. I tako sam odlucio da ponovo pocnem da radim, da ostanem vitalan."

Nije to za svakoga, ali eto da znas da nas ima i takvih. Kazem "nas", jer sam i ja takav.

To je gotvo sigurna opcija, samo me sve vishe mrzi da kuckam, pa je nisam naveo. Ne plashim se ja rada ……. mene ubija "moranje",  tj svakodnevna ubijajuca rutina. S druge strane kazu da je rutina dobra, ali to mozda vazi za vecinu, za mene ne. Mene psihichki ubija kada znam da neshto moram, kada "ne moram" ja sam drugi chovek. Dobro, ne mislim da sam poseban u tome, ali je kod mene izgleda to ekstremno izrazeno. Chak mi nije bitno ni koji ce to posao biti, niti za koje pare …… :)

Tacno tako. Zivot u BG je mnogo lep kad trosis pare koji zaradjujes (ili si zaradio) negde drugde, a mnogo zajeban kada te iste pare treba da zaradis u lokalu. No zivot u BG ima jednu manu... ljudi su prilicno agresivni, fitilj kratak, a eksplozija jaka. Ukratko, mozes da zivis svoj bubble life, ali te s vremena na vreme srpska realnost saceka iza coska.  

Ne bih imao shta da dodam, a ni da oduzmem. Sebe u Srbiji ne vidim. Naveo sam primer za one koji mozda razmatraju tu varijantu. Ako nekome nadrkani likovi ne smetaju, zashto da ne. Meni idu trashno na milokliz i onda ja postajem agresivan  :lol+: .

Bio sam u jednoj od tih bolnica, konkretno Bumrungrad. Drug kod koga sam bio je imao zakazan ujutro sistematski pregled pa smo posli zajedno da on to obavi pa da idemo dalje. Bumrungrad je svetska klasa, Medicinski centar u Hjustonu se ne bi postideo onakve bolnice. Desetak spratova, sa ogromnim atrijumom od prizemlja do poslednjeg sprata, kad udjes deluje da si usao u poslovnu zgradu a ne u bolnicu. Na salteru za prijem glavna sestra je Britanka koja pomaze lokalnim medicinskim sestrama ako ima problema sa engleskim, jer su vecina pacijenata stranci iz tog dela Azije. Dok smo cekali, drug mi kaze da imaju i lekara koji radi akupunkturu. Lekar koji radi akunkturu? To u Americi nema, jel mogu ja kod tog lekara, ukocih se od sedenja u avionu dok sam dosao ovde. Moze. I ja se iz ciste radoznalosti prijavim da vidim sta ce da bude.

Ukratko, lekar zaista ima neku diplomu iz Amerike, (ali ovde niko ne specijalizira akupunkturu, wtf?), prica tecno sa blagim Tai akcentom, vidi se da je ziveo u Americi. Klasicini americki pristup pacijentu, ja musterija, on pruza uslugu, sve 5. Izbode me on iglama, ostavi me da lezim tako jedno 20 minuta, posle izvadi igle i kaze mi da dodjem za nedelju dana da ponovimo (al nismo, Phucket nas je zvao). I da vidis, stvarno prodje sto rekle babe ko rukom odneseno, i sve to za negde oko 50 dolara, ako se dobro secam. Moj drug je odradio kompletan sistematski za 300. Dakle Bumrungrad, thumbs up.

Sve sam ja to prostudirao. 200 dolara mesechno i miran si. I ovde bih placao 120. Nije velika razlika.

Nego, nesto mi pade na pamet. Ti ces da budes Jojogijev i noskichev komsija u BKK kad se penzionises? Mogli bi ste da se slikate i da nam ostavite fotku ovde na emigraciji, da vidimo kako uzivate u penziji.

:D Zashto da ne? Ja forumske bitke ne shvatam lichno, ne bih imao nishta protiv. Medjutim, realno, ipak smo previshe razlichiti za neko pajtanje  ;) …… a ni to nisam napisao ….. plan je da tamo idem sa najboljim ortakom i josh par dobrih prijatelja, tako da, ne verujem da cu biti usamljen.

Edited by Denis Jasharevic, 16 March 2019 - 05:56.

• 0