Jump to content


Photo
- - - - -

Poslednji utisci iz emigracije


  • Please log in to reply
4967 replies to this topic

#4921 ObiW

ObiW
  • Members
  • 5,684 posts

Posted 14 March 2019 - 04:38


 

 Zato, da ne prljam normalni prevoz, razmisljam da uzmem neki stari polovni pick-up truck za te namene. Sad, jebiga, da li mi je dosta Ford Ranger sa 4 cilindra ili da kupim V-8-cilindarski F150? Jer, taj veci moze i da posluzi kao traktor ako treba da izvucem neki panj ili vecu drvenu gredu...

 

 

Nikad od tebe Amerikanac...

 

F-150 je za devojke, F-250 za gej kauboje, a ostali voze F-350. Gun rack je obavezan u svakoj varijanti. 

 

Pre nego sto resis da posadis brdo paradajza, pogledaj da li to uspeva kod komsije, pa posadi 1-2 da vidis da li ce kod tebe da prodje. Ima svasta u zemlji, moze da ti se dogodi da lepo krene a da onda posle mesec-dva samo uvene. A kilometar od tebe raste samo tako. 


  • 1

#4922 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 14 March 2019 - 04:54

opet "kinicki stil"?

 

tako je na temi o vinogradarstvu dokazivao da vinova loza uspijeva u dolini Rajne, mada to nitko nije sporio. to se naziva  "attacking a straw man".

 

A straw man is a form of argument and an informal fallacy based on giving the impression of refuting an opponent's argument, while actually refuting an argument that was not presented by that opponent. 

 

https://en.wikipedia.../wiki/Straw_man

 

....

 

zbog takvog "stila" PTF Politika je "stilski svinjac".


  • 1

#4923 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 14 March 2019 - 05:22

Ovo je zanimljiva tema, mozda bi valjalo nastaviti na onoj gore gde si pisao o izboru mesta za penzionisanje.

Ja ne bih nikome davao savete, ovako nesto je licna odluka.

Mene je mozda spopala zdravstvena paranoja. Moji deda i cale nisu docekali normalnu penziju, obojica su umrli od raka - a ja sam vec stariji nego su oni bili kad su umrli. Da znam da cu doziveti 85, radio bih jos nekoliko godina i imao vecu penziju. Ovako, plaseci ce da imam zajebate gene (i majka je umrla od raka, mada nesto starija), resio sam da uzivam dok mogu i penzionisem se najranije. Pa cak i ako to zahteva "downsizing".

Svako je lud na svoj nacin, a ovo je jedan od mojih. ;)

 

Ja nemam zdravstvenu paranoju, a nemam ni nasledno neki problem, medjutim, realno ne mogu ochekivati neku dugovechnost s obzirom na vishedecenijsko dobrovoljno ugnjetavanje mojih unutrashnjih organa pre svega pluca i jetre, tako da opet izadje na isto. 

 

Problem je ochigledan. Sa tom penzijom u 60-oj ja ovde nema shta da trazim. Ali ….. ja ovde ionako ne zelim da budem  :lol+: . Dosadno mi je. Ovde sam vec jako dugo.

 

Tamo negde gde planiram se sa tim novcem zivi pristojno, ali …….. sa onim shto bih imao u 65-oj je vec sledeci nivo. odnosno, ima se i za omiljeni hobi - izivljavanje  :lol+: (ne nad ljudima, naravno!).

 

Radi orijentacije: The average monthly salary of a worker in Vietnam is about $148 per month; those in high paying jobs bring home around $500 per month.

 

Nisam trazio savet, njega je nemoguce dati, jer ono shto mene interesuje je tebi poslednja stvar i obratno. Mislio sam generalno na stav o "rmbanje ili zivot". I dokle …… ako mi neko kaze da voli svoj posao roknucu se. Ustajanje u 6 nije humano. Mislim, nemam nishta protiv, ako ustanem sam ……. za kaficu i shetnju po pustoj plazi :).


  • 0

#4924 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 14 March 2019 - 05:44

Ja nemam zdravstvenu paranoju, a nemam ni nasledno neki problem, medjutim, realno ne mogu ochekivati neku dugovechnost s obzirom na vishedecenijsko dobrovoljno ugnjetavanje mojih unutrashnjih organa pre svega pluca i jetre, tako da opet izadje na isto. 

 

Problem je ochigledan. Sa tom penzijom u 60-oj ja ovde nema shta da trazim. Ali ….. ja ovde ionako ne zelim da budem  :lol+: . Dosadno mi je. Ovde sam vec jako dugo.

 

Tamo negde gde planiram se sa tim novcem zivi pristojno, ali …….. sa onim shto bih imao u 65-oj je vec sledeci nivo. odnosno, ima se i za omiljeni hobi - izivljavanje  :lol+: (ne nad ljudima, naravno!).

 

Radi orijentacije: The average monthly salary of a worker in Vietnam is about $148 per month; those in high paying jobs bring home around $500 per month.

 

Nisam trazio savet, njega je nemoguce dati, jer ono shto mene interesuje je tebi poslednja stvar i obratno. Mislio sam generalno na stav o "rmbanje ili zivot". I dokle …… ako mi neko kaze da voli svoj posao roknucu se. Ustajanje u 6 nije humano. Mislim, nemam nishta protiv, ako ustanem sam ……. za kaficu i shetnju po pustoj plazi :).

Cuj sad, ne volis posao koji radis, pa ti ces da postanes viki. Eto ja cu da ti kazem da volim posao koji radim, ali cu da ga radim dok ovaj mladji ne diplomira i odoh u divljinu gde mogu svaki dan da divljam camcem i kolima. Cvrc, prc Vijetnam, ma boli me uvo za bedake. Ziveo sam vise od 30 god u bedaku, da mi i jos jedna ne pada na pamet. Kad budem hteo da vidim vijetnam lepo si kupim kartu i bada-bim, bada-bum odem tamo na par dana, da im pomognem ekonomiju. Jos me muci jedan problem ne umem da ne radim nista, tako da cu verovatno i neki hobi morati da unovcim. 

Nema saveta i ne sme da ga bude, ali moze da se kaze da je car go. Svako si ima svoje. 


  • 0

#4925 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 14 March 2019 - 07:49

...

 

... 

 

... 

 

Ja se ne svadjam. Ja 'kinikujem'. Takva mi 4umska vokacija.
Moze biti 'proizvoljno tumacenje i ucitavanje', samo zasto mislis da bi tvoje 'tumacenje i ucitavanje' trebalo biti neki standard?
 
Ja mislim da su oni koji su 'prosipali zuc' cesce unapredjivali humankind nego oni koji su prosipali sirupastu njanjavost. 
Ti naganjas 'prihvatanje' - mene to ne interesuje.
 
Gradis neki svoj 'zoranovski svet' no to mi je je bas tugaljivo. Sve kao - nema to veze sa politikom / MAGA / komunjarama.
Samo je pitanje 'lokalne ekonomije' ... koja je proizvod ... lokalne politike.
:lol+:
Nemoj mi objasnjavati 'USA sales tax', jednom sam ti rekao da tvoje iskustvo pripada samo tebi, a to sto zivis u USofA, u mojim ocima te ne cini verodostojnijim (razni ljudi, razne cudi), pa mi malo znaci koliko i Omabine drljavine. Zamisli - ni on mi nije 'verodostojan'.
 
Takodje, vec sam ti rekao - definitivno obrati paznju sta piskaras, i nemoj se vaditi na 'zucljivo laprdanje' jer bi se i tebi moglo predbaciti isto, a jos se trsis da si veliki znalac USofA iz ... Alabame. Doduse, ti zivis u nekoj 'zoranovskoj proslosti', koju je maltene opevao Branko Kockica.
Nemam ja nista protiv toga - samo treba znati koliki je domet takvih stvari. A on se ne siri na vise od metar oko tebe. Posto nisam tamo, niti smo u nekoj vezi - nebitno mi je.
Oko yugo-motora - mogao bi i preskociti tu festivalsku sirotinju i velike oci nesretnika koji su samo zudeli, nisu imali, a 'letili bi š njim!'
:rotflmao:
 
 
Ti nekako polazis od toga da moze postojati razumevanje hobija samo na tvom nivou. To je meni smesno i isprazno.
A tvoje nerazumevanje politike / budjelara ipak nije takvo kako se hinis - jer si serbez potegao u drugu drzavu po 3%.
Platio si obol 'politici', sto pozdravljam, samo nemoj 'krivinasiti'.
B-)
Ja se ne cudim tvojim hobijima - samo budi malo vise konzistentan u piskaranju. 
I o politici i 3% i budjelaru i paradajzu i 'chickenshit'-u. Ovako ispada kao gimnazijsko naklapanje, a mi ocigledno nismo isli u istu skolu.
:lol:
 
 

... zbog takvog "stila" PTF Politika je "stilski svinjac" ...

 

Sta ces ti u 'stilskom svinjcu'?

Rekao sam ti - idi i slusaj radijske emisije od 50 minuta - to, valjda, smiruje?

-_-

 

...


  • 0

#4926 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 14 March 2019 - 10:39

 ako mi neko kaze da voli svoj posao roknucu se. 

Rokni se sad - ja volim svoj posao. I verovatno, sa ove pozicije, ako se ne umorim, savrseno zadovoljno cu da ga radim dokle god mogu. A ovo oko ustajanja - pa slucajno se probudila  :) idem nazad da dremnem jos par sati.


  • 0

#4927 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 14 March 2019 - 16:27

Rokni se sad - ja volim svoj posao. I verovatno, sa ove pozicije, ako se ne umorim, savrseno zadovoljno cu da ga radim dokle god mogu. A ovo oko ustajanja - pa slucajno se probudila :) idem nazad da dremnem jos par sati.


Nespretno sam se izrazio, moja greshka. Moje pitanje je bilo kada prestati sa radom. U ono vreme koje je neka grupa budala predvidela da treba ili ranije, kada ti izaberesh?

Samim tim ..... Vi koji se necete penzionisati nikada, odnosno hocete - onda kada se umorite, ne treba ni da odgovarate jer ochigledno nemate shta da kazete na zadatu temu.

To je isto kao pitati nevinu devojku da li vishe voli duzi ili deblji. Otkud ona zna?

Takodje to shto ti mozesh u chetvrtak da ustanesh pa da se vratish nazad u krpe na josh par sati uopshte nije relevantno. 90% ljudi to ne moze. Od obichnog radnika do predsednika Amerike.
  • 0

#4928 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 14 March 2019 - 16:53

Cuj sad, ne volis posao koji radis, pa ti ces da postanes viki. Eto ja cu da ti kazem da volim posao koji radim, ali cu da ga radim dok ovaj mladji ne diplomira i odoh u divljinu gde mogu svaki dan da divljam camcem i kolima. Cvrc, prc Vijetnam, ma boli me uvo za bedake. Ziveo sam vise od 30 god u bedaku, da mi i jos jedna ne pada na pamet. Kad budem hteo da vidim vijetnam lepo si kupim kartu i bada-bim, bada-bum odem tamo na par dana, da im pomognem ekonomiju. Jos me muci jedan problem ne umem da ne radim nista, tako da cu verovatno i neki hobi morati da unovcim.
Nema saveta i ne sme da ga bude, ali moze da se kaze da je car go. Svako si ima svoje.


Ja ne bih voleo bilo koji posao, ne samo moj. Treba raditi, ali ne treba postati magarac. Eno rolling Stones josh sviraju, a ne zna se da Li ih je tuznije gledati ili slushati. Platio bih da NE idem na koncert. Zamenice me neko mladji i niko nece primetiti. Ispratio sam mnoge u penziju retko kome se vishe i imena secam. Isto ce se desiti s tobom i Angelijom. Iz nekog razloga vi mislite da cete ostaviti trag. Good luck with that.

Ja bih se ovde oskvrnuo na tvoje ponashanje. Naime, ovo je vec drugi put da mi se poseresh na moje planove i to sa velikim zadovoljstvom, shto nikako ne moze biti normalno i znachi da te neshto gadno zulja. I ovo je drugi put da namecesh kako je "divljanje autom i chamcem u divljini" jedino ispravno chemu treba chovek da se posveti u smiraj zivota.

Ja to ni ovaj put necu komentarisati.

Pri tome se potpomazesh totalnim nebulozama tipa u Tajland mozesh da odesh Kada god hocesh. Shto valjda znachi da u divljinu da divljash autom i chamcem ..... ne mozesh????

Nasuprot tvom lupetanju o nekakvoj bedi Bangkok i Thailand posecuje duplo veci broj turista od Los Angelesa i Kalifornije. Tachnije, oni su svetski shampioni.

Zivot expata nema nikakve veze sa bedom. Oni zive u luksuznim objektima sa bazenima na krovu, uzivaju u prirodi koja je za Kalifornijsku izmishljena bajka, u masazi, hrani koja je bozanstvena, a da ne morash da platish vecheru za par 300-400+ dolara kao u kaliforniji, sa nizom pogodnosti od shta ti padne na pamet ..... ultra brzog interneta do americhkih bolnica u kojima rade samo doktori shkolovani u USA. Uz to mozesh da uzivash i u mladom, chvrstom dupetu i sisama sa osmehom umesto da budesh tuzen za seksualno uznemiravanje od poludelih kalifornijskih ajkula, koje sa zenama nemaju vishe nishta zajednichko.

Ja tu zaista ne vidim nikakvu bedu.

I zato bih te zamolio da ukoliko ti se moji planovi ne svidjaju otvorish poseban topik o "penzionerskom divljanju autom i chamcem u divljini" pa ako ima takvih - oni ce se sigurno javiti.

Edited by Denis Jasharevic, 14 March 2019 - 17:00.

  • 0

#4929 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 14 March 2019 - 17:04

Nespretno sam se izrazio, moja greshka. Moje pitanje je bilo kada prestati sa radom. U ono vreme koje je neka grupa budala predvidela da treba ili ranije, kada ti izaberesh?

Samim tim ..... Vi koji se necete penzionisati nikada, odnosno hocete - onda kada se umorite, ne treba ni da odgovarate jer ochigledno nemate shta da kazete na zadatu temu.

To je isto kao pitati nevinu devojku da li vishe voli duzi ili deblji. Otkud ona zna?

Takodje to shto ti mozesh u chetvrtak da ustanesh pa da se vratish nazad u krpe na josh par sati uopshte nije relevantno. 90% ljudi to ne moze. Od obichnog radnika do predsednika Amerike.

Ja smatram da treba da prestanes sa radom - kad izaberes.

90% ljudi i ne radi vikendom, u sitne sate, na odmoru, ili 10-16 sati kad treba, tako da je meni jasno da svaki posao ima svoje pro and cons, od obicnog radnika do predsednika. Nema potrebe ni da pljuckas na to sto ja mislim da cu da ostavim trag, u stvari mislim da vec jesam, ali to nije cilj kad uzivas u onome sto radis.

 

U stvari bilo bi lepo da vecina uziva u svom poslu, posto bi bili produktivniji. Ni ja ne volim da ustajem u 6.

Samo mi smeta ta ideja da je posao "rmbacenje" pa kao ili to ili zivot.


  • 0

#4930 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 14 March 2019 - 18:12

......

Ti nekako polazis od toga da moze postojati razumevanje hobija samo na tvom nivou. To je meni smesno i isprazno.
......

Nastavljas po istom - ucitavanje i proizvoljna tvrdnja.

Ja NIKAKO (a ne nekako) ne polazim od "samo" na moj nacin, nego hocu da se uvazi da je moguce i na moj nacin.

A ti si se osetio pozvanim da mi objasnis da je moj nacin smesan i glup, mada te niko nije pitao.


  • 0

#4931 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 14 March 2019 - 18:34

.....

... Mislio sam generalno na stav o "rmbanje ili zivot". I dokle …… ako mi neko kaze da voli svoj posao roknucu se. Ustajanje u 6 nije humano. Mislim, nemam nishta protiv, ako ustanem sam ……. za kaficu i shetnju po pustoj plazi :).

Ovo je najverovatnije ispravno za vecinu ljudi.

 

Ja sam i zavoleo i zamrzeo svoj posao. Znam da izgleda na prvi pogled kontradiktorno, ali nije.

Volim rad za koji sam skolovan. Zamrzeo sam zaposlenje u tom fahu jer vise nema veze sa normalom.

Konkretno, skolovan sam za dijagnosticki rad s pacijentima. Imao sam osecaj da radim nesto korisno, a ima drugih aspekata takvog rada koji mi cine zadovoljstvo.

Zaposlenja/radna mesta su se postepeno, tokom godina pretvorila u nocnu moru.

Kad sam poceo, 90% mog radnog vremena je bilo direktno provedeno na dijagnostiku. Onda, kako su se menjali propisi i njihova primena (je li i to "politika"? :D ), dospeo sam dotle da max. 30% vremena radim ono za sta sam skolovan. Ostatak je odlazio na raznu papirologiju i gluposti. Doslo je dotle da sam za svaki pregled morao da ispunjavam dokumentaciju koliko sam igli, kontrastnog materijala itd. potrosio i zasto bas toliko. Necu ovde dosadjivati detaljima, mogla bi se napisati knjiga o tome. Jbm li ga, da sam hteo da budem evidenticar/statisticar/racunovodja i sve ostalo, isao bih u skolu za to.

 

Dakle, da upotrebim tvoju terminologiju - rad je OK ali rmbanje nije.

 

Tu spada i budjenje. Nekada mi nije bilo tesko da ustanem i krenem na posao a kasnije me je sve vise nerviralo.

A sada, ustajem kad hocu - najcesce oko 5 ili 6. :D  Jedino drustvo za jutarnji caj (kafu sam proredio zbog problema sa stomakom) su mi ptice i veverice, a mogu da sedim i pijuckam dokle hocu - ne zurim, niko me ne ceka.


Edited by zoran59, 14 March 2019 - 18:48.

  • 0

#4932 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 14 March 2019 - 18:36

Ja smatram da treba da prestanes sa radom - kad izaberes.
90% ljudi i ne radi vikendom, u sitne sate, na odmoru, ili 10-16 sati kad treba, tako da je meni jasno da svaki posao ima svoje pro and cons, od obicnog radnika do predsednika. Nema potrebe ni da pljuckas na to sto ja mislim da cu da ostavim trag, u stvari mislim da vec jesam, ali to nije cilj kad uzivas u onome sto radis.

U stvari bilo bi lepo da vecina uziva u svom poslu, posto bi bili produktivniji. Ni ja ne volim da ustajem u 6.
Samo mi smeta ta ideja da je posao "rmbacenje" pa kao ili to ili zivot.

To ostavljanje tragova nije nikakva apstrakcija, to je vrlo merljiva kategorija. Ja imam 4 bliska prijatelja kada im otkucam ime na Google trebao bi mi godishnji odmor da prochitam sve shto pishe o njima.

Kada otkucam moje ime izadje moja Facebook strana ..... Xaxaxa I nju treba pronaci jer ima desetine sa istim imenom.

To o chemu ti prichash se zove dobar radnik i to je neshto drugo. Nisam ni ja losh radnik. Lokalno si prepoznata u svojoj OOUR ili SOUR-u. :)

Shto se tiche moje produktivnosti ne brini, odrmbam ja to poshteno. :)

Edited by Denis Jasharevic, 14 March 2019 - 18:53.

  • 0

#4933 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 14 March 2019 - 18:40

Shto se tiche moje produktivnosti ne brini, odrmbam ja to poshteno. :)

Ja nisam rekla da ti nesto radis ili ne radis posteno, rekla sam generalno bi bilo bolje.

A sto se tice prepoznatljivosti, jbga ako se to tako meri, onda su Kardashiani ostavili veoma visoke tragove u svojoj karijeri  :lol+: Samo nisam mislila da je to poenta.


  • 0

#4934 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 14 March 2019 - 19:02

Ja nisam rekla da ti nesto radis ili ne radis posteno, rekla sam generalno bi bilo bolje.
A sto se tice prepoznatljivosti, jbga ako se to tako meri, onda su Kardashiani ostavili veoma visoke tragove u svojoj karijeri :lol+: Samo nisam mislila da je to poenta.

Pa to ti pricham. Realno, koliko god da mi je gospodja West odvratna pojava ona jeste izuzetno uspeshna poslovna zena. Takvih kao ona ima ko govana medjutim ona ima pola milojarde dolara, a ove druge gledaju da navataju nekog vola da im plati ruchak.

Mislio sam na neki drugi svet. U mom sluchaju se radi o jednom hirurgu, nauchniku, piscu i slikaru.

Shto ne znachi da ovaj mali iz Sombora shto skache za loptom nije uspeshan dechko. Jeste. Veoma uspeshan. I bogat. I poznat.

U toj kategoriji smo ti i ja kao onaj Triger iz Mucki. Chistimo ulice Peckhama vec 20 godina sa istom metlom. :)

Jedina razlika je shto je tebi to malo teze da priznash nego meni.

Edited by Denis Jasharevic, 14 March 2019 - 19:04.

  • 0

#4935 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 14 March 2019 - 19:11

Ovo je najverovatnije ispravno za vecinu ljudi.

Ja sam i zavoleo i zamrzeo svoj posao.

Tu spada i budjenje. Nekada mi nije bilo tesko da ustanem i krenem na posao a kasnije me je sve vise nerviralo.
A sada, ustajem kad hocu - najcesce oko 5 ili 6. :D Jedino drustvo za jutarnji caj (kafu sam proredio zbog problema sa stomakom) su mi ptice i veverice, a mogu da sedim i pijuckam dokle hocu - ne zurim, niko me ne ceka.

Tako je. Ja Sam jutros izashao u 6:30, dolazim kuci oko 5. Moram da odradim jednu vesh mashinu i neke sitnice - bice 7. Srecom :) ne moram danas da uzmem klinca, zato shto sam juche - inache bi bilo 9:30.

Shto me ostavlja sa "celih 9 sati" za spavanje i "mene".

I sve je to okay i zove se zivot. Nikada se nisam zalio.

Pitanje je samo koliko dugo neko moze da se zavarava da to jeste zivot. :)

Edited by Denis Jasharevic, 14 March 2019 - 19:11.

  • 0