Jump to content

Photo
- - - - -

Poslednji utisci iz emigracije

• Please log in to reply
4896 replies to this topic

#4891 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,461 posts

Posted 26 November 2018 - 12:08

What do Dutch people think about Serbs?

• 0

#4892 mrd

mrd
  • Members
  • 18,003 posts

Posted 28 November 2018 - 00:11

Pazljivo!

Ovo su opasne stvari.

46803654_10213002255350718_8079390682768

Znam da nije komican topic, ali kad sam video, prvo nisam mogao da ustanem, a onda sam jednostavno rekao ovo mora da se podeli. :)

• 2

#4893 ironside

ironside
  • Members
  • 3,652 posts

Posted 01 December 2018 - 11:26

Jučer demonstracije 'žutoprslukaša' u BXL-u. Oko 300-400 ljudi (anrhisti, anarhosindikalisti, ljevičari svih fela, simpatizeri terorista i općenito slična bagra), koji su se brzo oteli kontroli, navalili na policiju kamenjem (Bruxelles je dobrim dijelom kaldrmisan) i Molotovima.

Policija je primjereno reagirala vodenim topovima i suzavcem (žao mi je što nisu koristili i nešto žešće) te na kraju privela šezdesetak 'demonstranata'.

Fotka s lica mjesta: spaljeni policijski automobili u mom kvartu.

Attached File  image1.jpg   593.4KB   2 downloads

P.S. Nekih 100 metara niže je stanica metroa Maalbeek gdje je u bombaškom napadu pred 2 godine poginulo 20 osoba, a više od 100 ih je ranjeno.

Edited by ironside, 01 December 2018 - 11:34.

• 1

#4894 Sunshine State

Sunshine State
  • Members
  • 1,490 posts

Posted 02 December 2018 - 15:59

Sta reci osim:"Budale ne trebas traziti, same se jave!

Adekvatna kazna: izracunati stetu, podeliti na pohapsene i oduzimati im od plate dok se steta ne nadomesti. Ako nemaju primanja - onda da obavljaju drustveno-koristan rad dok ne otplate stetu!

Edited by Sunshine State, 02 December 2018 - 16:04.

• 3

#4895 ironside

ironside
  • Members
  • 3,652 posts

Posted 02 December 2018 - 17:41

Sta reci osim:"Budale ne trebas traziti, same se jave!

Adekvatna kazna: izracunati stetu, podeliti na pohapsene i oduzimati im od plate dok se steta ne nadomesti. Ako nemaju primanja - onda da obavljaju drustveno-koristan rad dok ne otplate stetu!

Slaba vajda od toga. Većina te bande su ionako tatini/mamini sinovi/kćeri, dobivaju donacije iz inozemstva ili od kojekakvih PC udruga ili vise na biroima gdje dobivaju izdašnu socijalnu pomoć.

Ako ih potrpaš u tamnice, za što nema pravne osnove, još će se dodatno radikalizirati (M. Pijade: "Zatvori su univerziteti revolucije", "Radnik koji prima platu i ima hleba, za nas ništa ne vredi", "Mi smo smrtni neprijatelji svakog blagostanja, reda i mira"). Svega toga su oni itekako svjesni.

Pokojni Pier Paolo Pasolini je, iako proklamirani ljevičar (puno inteligentniji od 99% sadašnjih kvazifilozofskih majmuna), tijekom nemira krajem šezdesetih stao na stranu policije: ti policajci su proletarijat, slabo obrazovan, slabo plaćen, iz ruralnih krajeva, dok ova mladež, njihovi vršnjaci, što na njih nasrće potječe iz bogatih, građanskih obitelji iz čiste pomodarije.*

Meni je lakše zamisliti rješenje problema globalnog terorizma, nego ovog perpetuirajućeg antiglobalističkog ludila.

*citiram po sjećanju

• 1

#4896 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 9,178 posts

Posted 02 December 2018 - 20:14

Ovde su 2010 polupali gomna, uhapsili 600, bilo je brutalno ...... ali efikasno. Ova generacija nece zaboraviti te batine, pa smo mirni 20 godina od tih buba-shvaba. Josh plachu na YouTube-u, ali vishe na ulice ne izlaze. Ne mogu da zaborave. Dosta njih je zapravo doshlo iz Montreala, tamo im je raj, dobra socijala, ne rade nishta ceo zivot, samo se bore za bolje sutra …….. nije jasno chije bolje sutra, njima je dobro, s obzirom da u vecini sveta ne mozesh da zivish ako ne radish, a niko drugi ih nije pitao da se bore za njega. Ali valjda u kontekstu toga shto su retardirani, to je njima normalno.

• 2

#4897 ironside

ironside
  • Members
  • 3,652 posts

Posted 06 December 2018 - 13:25

Pretprošli vikend sam bio u Antwerpenu, trebao sam nostrificirati izvjesne belgijanske dokumenate (inžinjerski nadzor - to je živi užas). Kako ne želim više davati prekomjerne novce Bruxellesu, glavnom gradu Kraljevine Belgije, Europske Unije, te savezne jedinice Flandrije, Région de Bruxelles-Capitale, a i loša francuština u hidjabe zamotanih šalteruša mi sve više ide na živce, odoh ja u Anvers i u gradskoj upravi se sretnem s dragom prijateljicom koja se u Flamansku odselila pred više od 20 godina.

Žena mojih godina izgleda i danas (kao i nekoć) kao vikinška boginja - 1.80 visoka i vitka plavuša, naučila je uz nizozemski još i ruski (njemački i engleski je savršeno znala i prije emigracije) te osnovni albanski. Govori savršeni nizozemski, a u konverzaciji u restoranu pjevuši onim antverpenskim naglaskom. Bude ju svaku noć gradske vlasti u 3 ujutro zbog ispitivanja lokalnih kriminalaca.

Jučer je završena operacija hapšenja dijela klana 'Ndanghette' dijelom i u Belgiji.

Pitam ju kakva je struktura kriminalaca, kakav je organizirani kriminal u Antwerpenu: ni Balkanci, čak ni Rusi nisu toliko prisutni, no ni jedna operacija, a riječ je uglavnom o drogi, se ne odvija bez odobrenja Talijana.

Attached File  DSC00540.JPG   615.4KB   0 downloads

• 0