Jump to content


Photo
- - - - -

Poslednji utisci iz emigracije


  • Please log in to reply
4967 replies to this topic

#4876 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 31 October 2018 - 00:32

Email iz shkole .... :)

 

 

Capturesmoking.JPG?raw=1

 


 


  • 0

#4877 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 31 October 2018 - 00:36

Ja sam se branio koliko sam mogao od napada ovde da ne zivim u "kanadskoj vukoyebini", ali ........ zivot, realnost me izgleda demantuju  :rotflmao:

 

 

Inkedcoyote_LI.jpg?raw=1


Edited by Denis Jasharevic, 31 October 2018 - 00:40.

  • 0

#4878 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 31 October 2018 - 01:06

Ja sam se branio koliko sam mogao od napada ovde da ne zivim u "kanadskoj vukoyebini", ali ........ zivot, realnost me izgleda demantuju  :rotflmao:

:) Nemoj se uzbudjujes - ja sam preksinoc zamalo udarila u drvo u pokusaju da izbegnem rakuna, a kasnije i lisicu koji smatraju da imaju pravo prvenstva na ulici. A zivim 15 minuta od centra Filija.

Rakuna jos i razumem - ali sta jede lisica ovde? Nadam se veverice  :wicked:

 

btw kad smo ko poslednjeg utiska, ovaj Halloween nikako da se zavrsi (a praznik je tek sutra). Uvek sam mislila da je to praznik za decu, ali vec nedelju dana gledam odrasle ljude koji setaju ulicom obuceni u klovnove, vestice i zombije - valjda nema posla mnogo.

 

Samo nema kauboja i indijanaca  :wicked:


  • 0

#4879 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 10 November 2018 - 12:32




19e434979b41e4e37f4b505a0d936bbc.jpg
  • 2

#4880 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 10 November 2018 - 22:57

Danas u soku iz kasapnice u koju idem poslednjih 20 godina. Prvo je tat Ditmar(Dimitrije) vodio, onda je pre 10-ak godina pruzeo sin Mark. Jos uvek drze star primermu i sve one lepe mesne preradjevine koje mozes u Austrougarskoj da nadjes.

Uzimam ja 2lb coppa(vrat) i trazim da mi tanko isece, a radnik ni 5 ni 6 vec ide da uzme isecenu za sendvice, ja mu opet napomenem da hocu sveze seceno i on nevoljno uzme da sece. :lol+: Sad ide najbolji deo, pocne on meni da prica kako ga boli ruka kad sece tako mnogo mesa. Ja jos uvek u cudu, nadovezujem mu na pricu, da zamisli kako bi izgledalo da mene koji sam prevezao 60 milja da uzmem meso koje je njegov gazda priperemio, zabole ruke i da ne mogu da vozim. Rekoh na kraju, sta ti mislis, da ja ne kupim ovoliko mnogo mesa i ne potrosim te moje ruke koje tebe bole, da li bi ti imao posao? On se sad malo pocesao tamo gde je najdeblji, pa se kao izvinio, ali mi samo palo na pamet kako eto radnicka klasa ima odgovornost, a boli ih ona stvar da li ce taj biznis da opstane. Nemaju da misle ni o cemu, damo da seku tu coppa-u i cute, da ne oteraju musterije. Mislim se dok sam se vracao kuci, koji bre minimalac, treba da rade za one pare, koliko ih trziste proceni i gotova stvar. Taj nacin razmisljanja(boli me ruka) i nije za neki smisaoni pristup.  :furious:

 

P. S.

Ovo sam hteo da stavim na onaj topic o kapi/komunizmu, ali ga nisam nasao.


  • 2

#4881 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 13 November 2018 - 22:40

Vladna kriza, premijer Andrej Babiš, aktivni saradnik DB i komunjara u starom režimu, danas oligarha ruskog tipa podmetnuo decu u svoju firmu prilikom zloupotrebe eurodotacije u visini od 2 Mio ojra. Policija već godinu dana nije u stanju da sasluša ni ćerku ni sina ni ženu, za koje Babiš tvrdi da su bolesni, deca duševno a žena neodredjeno. Sinoć atomska bomba u medijima, dvoje novinara sa web portala Seznam.cz su našli sina, Andreja Babiša Jr. u Švajcarskoj i dečko je progovorio kako su ga kidnapovali i sklonili na Krim da ne bi mogao da svedoči, posle su ga prevezli u Slovačku odakle je nakako kidnuo autobusom u Švajcarsku gde živi sa mamom a tu su ga novinari i našli. O svemu je ćale znao, mada ga sin nije optužio da je direktno organizovao otmicu. Inače je dečko bivši pilot B737 u kompaniji Travel Service, možda sam sa njim i leteo. Danas na terapiji, ko zna od čega se leči i kakve inekcije su mu davali na Krimu. Mišljenje da je neuračunljiv, o čemu on i ne zna da je napisano, je pisala savetnica Babiša starijeg dok je bio ministar finansija, inače psihijatar (šta će ona na ministarstvu??) a od poslednjih lokalnih izbora i član opštinskog veća na Pragu 9. Njen muž, Rus, zvanično zaposlen kao šofer u Babišovom koncernu Agrofert, nezvanično gorila i isterivač dugova, je taj koji je sina kidnapovao i odvezao na Krim. Ona je danas podnela ostavku na mandat u veću a 6 opozicionih partija se dogovorilo da će tražiti glasanje o poverenju vladi. Imaju 92 poslanika a treba im 101. Socdem pič*e koje su u koaliciji sa Babišom ćute kao po običaju i čekaju da se Babiš noćas vrati iz Danske pa da im kaže sutra ujutro kako je to bilo, pa će onda da se odluče da li će i dalje da se politički kurvaju ili će da iskoriste poslednju priliku da isprave kičmu i ostanu tradicionalna partija levog centra.

 

Jebote, da ne živim u tome, rekao bih da je nemoguće. Mi nismo Evropa, mi smo negde iznedju DR konga i Paragvaja.


  • 2

#4882 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 13 November 2018 - 23:05

...

 

Bilo je vise takvih slucajeva u rusiji - sve sa kidnapovanjem dece / zene / clanova porodice, pa onda prinudno lecenje / bolnica, oduzimanje dokumenata i sl.

 

Nije mi problem Babis koliko cinjenica - a ko, uopste, glasa za njega?

 

Btw, gdegod ima rusa - spremi se da gazis hovna do kolena.

:yucky:

Da ne govorim o socdem - tek to je smrdljiva barustina.

 

...

 

...


  • 1

#4883 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 13 November 2018 - 23:20

...

 

Bilo je vise takvih slucajeva u rusiji - sve sa kidnapovanjem dece / zene / clanova porodice, pa onda prinudno lecenje / bolnica, oduzimanje dokumenata i sl.

 

Nije mi problem Babis koliko cinjenica - a ko, uopste, glasa za njega?

 

Btw, gdegod ima rusa - spremi se da gazis hovna do kolena.

:yucky:

Da ne govorim o socdem - tek to je smrdljiva barustina.

 

...

 

...

 

 

Glasaju bedaci koje kupi za krofne, gulaš i pivo na predizbornim mitinzima. On je vlasnik dvoje najtiražnijih novina, MF Dnes i Lidové Noviny, danas kada su SVI mediji prepuni ovog slučaja, ovo su naslovne strane njegovih novina.

 

rEGYy4hr.jpeg

 

 

Ni reči o otmici, o lažima, o optužnici, o izveštaju grupe OLAF koja mu je dokazala zloupotrebu dotacija. Problem jesu glasači. On nema program, on je levo desni populista, politički preduzimač koji je proevropski kada treba da podoji evropske dotacije za svoj koncern, a najveći borac protiv imigracije (! - sam je Slovak) i obožavalac Orbana kada treba da skupi glasove najprimitivnijeg kafanskog šljama. Ovo mora da mu slomi kičmu, inače smo u qrtzu. U kombinaciji sa govedom Zemanom koj lobuje iz sve snage da se izgradnja novih atomskih blokova da Rusima, tako da bismo energetski bili totalno zavisni na Rusiji, uz to prijateljstvo sa Kinom do smrti...mi smo trojanski konj u Evropi.

 

Ovaj žbir kontroliše medija i najbogatiji je u državi, tako da ni pad vlade i vanredni izbori ne moraju da donesu rešenje, može da kupi kompletan program svih TV i radio stanica u državi 24/7. Jedino da se ubrzano završi istraga i da bude pravosnažno optužen, za sada je samo okrivljen. Mada, već je uspeo da razjebe i policiju i tužilaštvo i ima tamo svoje ljude.


  • 1

#4884 ironside

ironside
  • Members
  • 3,781 posts

Posted 14 November 2018 - 15:40

Danas u soku iz kasapnice u koju idem poslednjih 20 godina. Prvo je tat Ditmar(Dimitrije) vodio, onda je pre 10-ak godina pruzeo sin Mark. Jos uvek drze star primermu i sve one lepe mesne preradjevine koje mozes u Austrougarskoj da nadjes.

Uzimam ja 2lb coppa(vrat) i trazim da mi tanko isece, a radnik ni 5 ni 6 vec ide da uzme isecenu za sendvice, ja mu opet napomenem da hocu sveze seceno i on nevoljno uzme da sece. :lol+: Sad ide najbolji deo, pocne on meni da prica kako ga boli ruka kad sece tako mnogo mesa. Ja jos uvek u cudu, nadovezujem mu na pricu, da zamisli kako bi izgledalo da mene koji sam prevezao 60 milja da uzmem meso koje je njegov gazda priperemio, zabole ruke i da ne mogu da vozim. Rekoh na kraju, sta ti mislis, da ja ne kupim ovoliko mnogo mesa i ne potrosim te moje ruke koje tebe bole, da li bi ti imao posao? On se sad malo pocesao tamo gde je najdeblji, pa se kao izvinio, ali mi samo palo na pamet kako eto radnicka klasa ima odgovornost, a boli ih ona stvar da li ce taj biznis da opstane. Nemaju da misle ni o cemu, damo da seku tu coppa-u i cute, da ne oteraju musterije. Mislim se dok sam se vracao kuci, koji bre minimalac, treba da rade za one pare, koliko ih trziste proceni i gotova stvar. Taj nacin razmisljanja(boli me ruka) i nije za neki smisaoni pristup.  :furious:

 

P. S.

Ovo sam hteo da stavim na onaj topic o kapi/komunizmu, ali ga nisam nasao.

 

Dobro, biti "u šoku", možda su to preteške riječi. Obično znam odšepesati do 'Chez Moustapha', lokalnog kasapina koji ne prodaje svinjetinu, ali nudi odličnu teletinu (koju ja baš i ne volim previše, osim ako mi se baš ne jede Wienerschnitzel, ali za to ionako odem u Austrougarsku, tj u Beč), te fine prepelice i jarebice, svježe stigle iz Maroka. I magaretinu, te merguez i halal chorizos  kao i dobar izbor kondimenata za mariniranje mesa.

 

Prije bih po divljač, posebno veprovinu, išao kod DeWintera, koji je nuđao sjajne haram paštete, kobasice (krvavice) i umake za Božićna jela, ali ga je preuzeo nekakav klefta prezimena sličnog kao Varoufakis, podjednako podmukao, koji se preobratio na uvoznu ovčetinu, pa sam se morao prebaciti na irsku mesnicu u Mikelandjelovoj ulici, ili na odličnu wholesale radnju u Rue Belgrade, gdje zadnjih par godina pazarim odličan kanadski kavijar.

 

Elem, Mustafa je pedesetpetogodišnji Berber (pretpostavljam da u svom klaoničkom backroomu drži arak ili nekakvu sličnu sumnjivu magrebsku žesticu) i srećom ne prekida rad da bi 5 puta dnevno klanjao, požalio mi se da ima dva sina teške lijenčine. Stari rinta 14 sati dnevno, dok, kad se sinovima smrkne od posla, odu preko puta u zalogajnicu Słońce, vjerujem ne na žur ili boršč (najbolji koji sam ikada probao, osim onog u Lavovu), već prije na Żubrówku.

 

Vladna kriza, premijer Andrej Babiš, aktivni saradnik DB i komunjara u starom režimu, danas oligarha ruskog tipa podmetnuo decu u svoju firmu prilikom zloupotrebe eurodotacije u visini od 2 Mio ojra. Policija već godinu dana nije u stanju da sasluša ni ćerku ni sina ni ženu, za koje Babiš tvrdi da su bolesni, deca duševno a žena neodredjeno. Sinoć atomska bomba u medijima, dvoje novinara sa web portala Seznam.cz su našli sina, Andreja Babiša Jr. u Švajcarskoj i dečko je progovorio kako su ga kidnapovali i sklonili na Krim da ne bi mogao da svedoči, posle su ga prevezli u Slovačku odakle je nakako kidnuo autobusom u Švajcarsku gde živi sa mamom a tu su ga novinari i našli. O svemu je ćale znao, mada ga sin nije optužio da je direktno organizovao otmicu. Inače je dečko bivši pilot B737 u kompaniji Travel Service, možda sam sa njim i leteo. Danas na terapiji, ko zna od čega se leči i kakve inekcije su mu davali na Krimu. Mišljenje da je neuračunljiv, o čemu on i ne zna da je napisano, je pisala savetnica Babiša starijeg dok je bio ministar finansija, inače psihijatar (šta će ona na ministarstvu??) a od poslednjih lokalnih izbora i član opštinskog veća na Pragu 9. Njen muž, Rus, zvanično zaposlen kao šofer u Babišovom koncernu Agrofert, nezvanično gorila i isterivač dugova, je taj koji je sina kidnapovao i odvezao na Krim. Ona je danas podnela ostavku na mandat u veću a 6 opozicionih partija se dogovorilo da će tražiti glasanje o poverenju vladi. Imaju 92 poslanika a treba im 101. Socdem pič*e koje su u koaliciji sa Babišom ćute kao po običaju i čekaju da se Babiš noćas vrati iz Danske pa da im kaže sutra ujutro kako je to bilo, pa će onda da se odluče da li će i dalje da se politički kurvaju ili će da iskoriste poslednju priliku da isprave kičmu i ostanu tradicionalna partija levog centra.

 

Jebote, da ne živim u tome, rekao bih da je nemoguće. Mi nismo Evropa, mi smo negde iznedju DR konga i Paragvaja.

 

A zašto u jednoj od najljepših zemalja u Evropi, Češkoj, vi prekrasni ljudi birate takve majmune, meni ostaje teška dilema.

Ako poživim, selim se u Bulsan, još draži mi Trevixo ili bilo gdje u Dolomite, najljepši dio Europe i tamo gdje imaju najbolju hranu i vino.

 

...

 

Bilo je vise takvih slucajeva u rusiji - sve sa kidnapovanjem dece / zene / clanova porodice, pa onda prinudno lecenje / bolnica, oduzimanje dokumenata i sl.

 

Nije mi problem Babis koliko cinjenica - a ko, uopste, glasa za njega?

 

Btw, gdegod ima rusa - spremi se da gazis hovna do kolena.

:yucky:

Da ne govorim o socdem - tek to je smrdljiva barustina.

 

...

 

...

 

Stravično. Koliko takvih čudaka ima, ali tko smo mi da im dociramo?

Za sve prekrasne ljude:

 


  • 0

#4885 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 16 November 2018 - 04:49

Danas smo imali sneznu oluju, neko bi rekao nista neobicno za novembar.

Predvideli su sneg, mozda jedan ili dva incha. Sta se u stvari desilo, je kompletno zimska oluja, sa vidljivoscu mozda do 10 metara, gde je palo oko 6 incha.

 

Ne pisem ovo da se zalim na sneg u novembru u PA, iako do juce smo imali 10 stepeni C. Nego da se zalim na idiotske ljude koji ne kontaju da su u oluji. Nisam nista slikala, jer mi nije izgledalo kao za slikanje.

 

I ja sam idiot koji je skontao da pada i otisla u prodavnicu za namirnice, i nasla se u jako neudobnoj situaciji. Uobicajen put u dve prodavnice koji mi normalno uzme 30 minuta je trajao 1.5 sati. 15 minuta u prodavnici je nabacalo oko 3 cm snega na kola pa onda moras da ocistis i tako to.

 

Zivim u kraju koji je kao park, suma, putevi idu gore dole cak i pod 45 stepeni nagiba. Naravno kad sam videla zlih ociju probam da se vratim malo obilaznim putem ali malo vise ravnim. Nazalost ostali vozaci nisu mislili na isti nacin, tako da sam sedela pola sata u snegu jer su @#$% odlucili da uzmu 45 stepeni nagib pod vise od 10 mph. Tako da je bio oko 4-6 kola pile up, jedan kompletno u sumi savio se oko drveta, dvoje u collision, jedan skliznu unazad...

 

 

Haos. Na kraju je bilo "prati skolski autobus" koji ima gume da se duboko ukopa, i bezbedno sam stigla kuci, ali .... dosta ljudi je ostalo kraj puta.


  • 1

#4886 kiti

kiti
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 21 November 2018 - 22:28

Ja sam se branio koliko sam mogao od napada ovde da ne zivim u "kanadskoj vukoyebini", ali ........ zivot, realnost me izgleda demantuju  :rotflmao:

 

eh, ima i "us vukoyebina" gde pet cats treba cuvati od raznoraznih zivotinja & ptica...

 

:) Nemoj se uzbudjujes - ja sam preksinoc zamalo udarila u drvo u pokusaju da izbegnem rakuna, a kasnije i lisicu koji smatraju da imaju pravo prvenstva na ulici. A zivim 15 minuta od centra Filija.

Rakuna jos i razumem - ali sta jede lisica ovde? Nadam se veverice  :wicked:

 

btw kad smo ko poslednjeg utiska, ovaj Halloween nikako da se zavrsi (a praznik je tek sutra). Uvek sam mislila da je to praznik za decu, ali vec nedelju dana gledam odrasle ljude koji setaju ulicom obuceni u klovnove, vestice i zombije - valjda nema posla mnogo.

 

Samo nema kauboja i indijanaca  :wicked:

moj prvi susret sa urbanom lisicom je bio u Berlinu, na stanici S-Bahn Botanischer Garten. Tad sam se bas bila zaprepastila, poste sam se navikla. Imale su leglo blizu mog instiituta, I bile redovna pojava na stanicama, pogotovo na pojilicama za kucne ljubimce. Posle sam nekoliko puta videla i gradske vukove.

 

Nije me bilo ovde neko vreme. Pozdrav svima.


  • 3

#4887 John Finn's Wife

John Finn's Wife
  • Members
  • 3,242 posts

Posted 26 November 2018 - 09:07

Ćao stari drugari! Izvinite ako pišem na neadekvatnom mestu, čini mi se da vas ovde ima dosta pa da pitam. Ima li neko u Norveškoj? Kakva je situacija da se emigrira tamo? Ako ima negde nešto informativno o tome, značio bi mi link. Hvala :)

 

edit. ali bi mi takodje značilo da se ispričamo kao ljudi ako imate šta da mi kažete :) ima li smisla da razmišljam o tome? Jezik, naravno, ne znam, ali sam voljna da koliko sutra krenem da učim.


Edited by John Finn's Wife, 26 November 2018 - 09:10.

  • 0

#4888 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 26 November 2018 - 09:20

Ja mislim da je Melanholik tamo. Nadam se da on moze da objasni.

 

Cisto iz radoznalosti, zasto bas Norveska? 


  • 0

#4889 John Finn's Wife

John Finn's Wife
  • Members
  • 3,242 posts

Posted 26 November 2018 - 11:09

Hahah bolje da ne kažem  :lol+: proglasićete me ludom. U suštini, može bilo gde gore. Ali u Norveškoj znam sve gradove i delove gradova  :whistle:

 

Ajde onda nek se javi Melanholik :)


Mislim, kapiram da moram da se odlučim gde bih dok ne počnem da učim jezik  :lol+:


  • 0

#4890 John Finn's Wife

John Finn's Wife
  • Members
  • 3,242 posts

Posted 26 November 2018 - 11:14

https://www.finn.no/job/browse.html

 

dobila sam ovaj link 


  • 0