Jump to content


Photo
- - - - -

EXIT Festival 2010


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
193 replies to this topic

#31 bazilej

bazilej
  • Members
  • 201 posts

Posted 27 February 2010 - 20:29

Ne znam kakav je album, al ribe odvaljuju!

#32 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 02 March 2010 - 04:21

cim potvrde prodizi

ajde bre malo nesto svezije, sto se nije ucvrljalo.. dajete vampire weekend, florence, white lies, moze i ona la roux.
kasabian... e da, empire of the sun, njih bi morali da dovedu.
friendly fires!!

ma ima super muzike i kontam da oni nisu skupi.

Mika je ok za sada.. veselo


za predloge (florence, white lies,kasabian....samo ne la roux,nervira me) hvala ti.,samo udarim "REPLY" i dam podrsku :)
ove godine sam se bas nameracio da idem na exit i sav sam bio u iscekivanju kog ce da dovedu...ali mrka kapa, ne svidja mi se nesto.....
po ceo dan sam gledao nastupe sa glastonbury-a, t in the park-a, v fest-a, oxegen-a....i nadam se da ce nesto slicno da bude na exitu ali dzaba....

ja bih licno voleo bend "Chairlift", odlican synthpop bend, jeste da je zenski vokal ali su dobri...i voleo bih da dovedu Noel Gallaghera (da vidimo kako deluje solo) :ph34r:
za empire of the sun i mgmt sam se i ja nadao da bi mogli da dodju ali koliko sam mogo' da vidim i cujem preko youtube-a nisu nesto live (posebno MGMT)...
mogli su eto Muse....ali generalno totalni su idioti ako ne dovedu White Lies, fenomenalan mlad bend pritom za sada nema veliku cenu zbog jednog albuma i dobri su na festivalima...
nek pokusaju i Kings Of Leon (iako ih ne volim nesto mnogo)....The Cinematics nisu losi...The Strokes ponovo nastavlja sa radom...Editorsi i Doves bi bili dobri.....Glasvegas je solidan bend...Arcade Fire,Yeah Yeah Yeahs, Skunk Anansie...

#33 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 02 March 2010 - 04:26

Chemical Brothers, Royksopp - super!

A zašto da ne Muse, Kasabian, Green Day, 30 Seconds To Mars, Kings Of Leon, Them Crooked Vultures, Radiohead, The Mars Volta?


Green Day i 30 Seconds To Mars !!!! ovo ostalo je ok, ali stvarno ne mogu da kazem da bih voleo da ti se zelja skroz ispuni :ph34r:

#34 TinyDancer

TinyDancer
  • Members
  • 21 posts

Posted 02 March 2010 - 19:02

^
Nisam baš sigurna da želja može biti u potpunosti ispunjena :ph34r: :) , mislim da ne treba da brineš.

#35 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 03 March 2010 - 04:27

^
Nisam baš sigurna da želja može biti u potpunosti ispunjena :) :D , mislim da ne treba da brineš.


ma znam :ph34r: nema sanse sve ove da dovedu (verovatno nece nijednog od njih) ali ne bih zeleo da ikada u Srbiji dodju Green Idiots ili Jared Leto kreten and co.

#36 dexxxter

dexxxter
  • Members
  • 1,185 posts

Posted 03 March 2010 - 12:19

kako su najvaljivali ja sam mislio da ce da pokupe pola bendova sa vec objavljenjih festivala. ovo je smesno, cb i neki bendovi koji ni skc ne bi napunili...

#37 Perfect_Stranger

Perfect_Stranger
  • Members
  • 202 posts

Posted 03 March 2010 - 16:34

Mogli bi nešto sa Sonisphere lineupa da pokupe. :ph34r:

#38 dexxxter

dexxxter
  • Members
  • 1,185 posts

Posted 03 March 2010 - 19:02

bar fnm ili alice... fala bogu blizu je bulgarija. na exit cu po svemu sudeci samo na decapitated.

#39 EXIT 08

EXIT 08
  • Members
  • 225 posts

Posted 10 March 2010 - 12:35

Počinje konkurs za nastup na Exit festivalu 2010.

Konkurs Exit festivala za izvođače pod nazivom „Play at Exit“ počinje u sredu 10. marta i trajaće do 15. maja 2010. godine. EXIT festival i ove godine otvara vrata za sve zainteresovane solo izvođače, bendove i disk džokeje kojima će konkurs biti prilika i šansa da prikažu svoj rad na nekoj od festivalskih bina ali i da ih primete menadžeri, booking agenti i novinari iz celog sveta.

Posted Image

Svi zainteresovani pojedinci i bendovi i ove godine mogu da konkurišu tako što će se registrovati na sajtu www.exitmusic.tv. Registracijom i popunjavanjem aplikacije svaki bend se ujedno i prijavljuje na konkurs za nastup na Exitu 2010, i dobija svoju stranicu na www.exitmusic.tv. Za sve izvođače koji već imaju svoje profile na sajtu, dovoljno je da se uloguju i na svojoj ličnoj stranici kliknu na "Play at Exit 2010". Detaljna uputstva i propozicije konkursa mogu se pronaći na Exitmusic.tv.

Prošle godine na konkurs „Play at Exit“ prijavilo se više od 600 izvođača. Bendovi koji su izabrani na prošlogodišnjem konkursu nastupali su na EXIT Music Live bini, ali i na velikim binama poput Fusion, Explosiv bine i Elektrane. Rezultati konkursa biće objavljeni 1. juna, a pobednicima se pruža mogućnost da se nađu na “Exit Music Live” kompilaciji, koja će biti objavljena u okviru Exitove online etikete.

Exitmusic.tv
Online izdavaštvo, ekskluzivni koncerti, blog, muzičke recenzije

EXIT label je prva srpska online etiketa, nastala kao odgovor na novi način distribucije muzike, kao i iz potrebe za podrškom i što boljom promocijom kvalitetnih izvođača sa ovih prostora. Online izdavaštvo Exit festivala otvara mogućnost za predstavljanje muzičara publici širom sveta putem Interneta, kao i pomoć u nastupima, medijskom predstavljanju i građenju imidža na svetskom tržištu.
Postojeće znanje i iskustvo, infrastrukturu i promotivne kampanje Exit festivala, Exit label će iskoristiti za predstavljanje zanimljivih i talentovanih muzičara, a u narednih godinu dana, dva puta mesečno, publika će moći da očekuje nova imena na sajtu Exitmusic.tv.
Repetitor je do sada četvrto objavljeno ime Exit online etikete, pored Obojenog programa, E-play, i Marka Nastića, koje omogućava besplatno skidanje albuma, a čija su izdanja do sada skinuta preko 50 000 puta.

Exitmusic.tv pored online izdavaštva, publici će ponuditi ekskluzivne muzičke sadržaje. Tokom marta, posetioci će svakodnevno moći da pogledaju snimke koncerata sa svih bina Exit festivala, a među prvim najavljenim imenima su Korn, Mando Diao, Manic Street Preachers, Roots Manuva, Japanese Popstars, Carl Cox b2b Green Velvet i mnogi drugi.
Poseban sadržaj predstavljaće blogovi koji će pisati menadžeri festivalskih bina, i koji će posetiocima otkrivati najzanimljivije detalje kreiranja jednog od najboljih muzičkih festivala u Evropi.
Publici će biti predstavljene recenzije albuma, intervjui i zanimljive muzičke vesti, kao i više od hiljadu autora i pesama za besplatan „download“.

#40 dexxxter

dexxxter
  • Members
  • 1,185 posts

Posted 10 March 2010 - 14:33

1. DAN - SUICIDAL TENDENCIES
2. DAN - BEHEMOTH
3. DAN - EXPLOITED
4. DAN - OVERKILL

explosive ove godine najbolji, svaka cast!!!

#41 EXIT 08

EXIT 08
  • Members
  • 225 posts

Posted 12 March 2010 - 11:44

UN uputile poziv za saradnju festivalu Exit

Iz Programa Ujedinjenih nacija za životnu sredinu (UNEP) uputili su poziv festivalu EXIT da pomogne globalnu kampanju „Muzika i životna sredina“. Kampanja, koju je UNEP pokrenuo u saradnji sa UNESCO, ima za cilj da kroz saradnju ključnih ljudi u svetskoj muzičkoj industriji od nje stvori oruđe za promovisanje važnosti očuvanja životne sredine, ali i da u samoj muzičkoj industriji unapredi odnos prema životnoj sredini.

Posted Image

Kampanja će zvanično početi velikim koncertom u australijskom gradu Brizbejnu, na Dan zaštite životne sredine, 5. juna. Koncertu prethodi konferencija u martu u norveškom gradu Arendalu na kojoj će učestvovati profesionalci iz muzičke industrije iz celog sveta kao i aktivisti i stručnjaci za zaštitu životne sredine. EXIT je pozvan da na konferenciji predstavi svoja iskustva i napore u borbi za očuvanje životne sredine i učestvuje u definisanju kampanje „Muzika i životna sredina“.
I ove godine značajan deo kampanje za Exit festival biće obojen borbom za zaštitu životne sredine, a na samom festivalu ovom problemu biće posvećen niz dešavanja.

Jedanaesti Exit od 8. do 11. jula
Exit će se jedanaesti put, od 8. do 11. jula održati na magičnoj Petrovaradinskoj tvrđavi pored Dunava u Novom Sadu, dovodeći neke od najpoznatijih muzičara na planeti ali i posetioce sa svih kontinenata. Poznat po svojoj neverovatnoj atmosferi, jednoj od najboljih Dance Arena na svetu, jedinstvenoj lokaciji, Exit će u svojoj novoj dekadi ponuditi publici najuzbudljiviji letnji provod i nezaboravne nastupe više od 600 izvođača na preko 20 festivalskih bina.

#42 EXIT 08

EXIT 08
  • Members
  • 225 posts

Posted 15 March 2010 - 10:17

Exit label predstavlja novi album benda Overdrive

Novi album benda Overdrive pod nazivom „Explode“ biće objavljen na sajtu Exitmusic.tv, u ponedeljak 15. marta. Overdrive će biti peto ime Exit online etikete i izdavanjem svog najnovijeg albuma, pridružiće se Obojenom programu, E-play, Marku Nastiću i grupi Repetitor, koji su svoje albume već objavili za besplatan download.

Posted Image

Album „Explode” nastao je u periodu od 2005. do 2010 godine a producirao ga je gitarista benda Aleksandar Midorović. Sadrži 10 pesama koje predstavljaju spoj energije i čvrstog heavy zvuka sa karakterističnim tekstovima što zajedno čini već prepoznatljiv Overdrive stil.
Značajnije nastupe bend Overdrive počinje u Novom Sadu na legendarnom „Кoncertu godine“ i kao predgrupa bendovima Pro-Pain, Soulfly, Prodigy, Slayer i Korn. Svoj nastup ispred Korna smatraju “ispunjenjem svojih snova i vrhuncem karijere”.
Gitarista benda Dragan Midorović povodom besplatnog objavljivanja novog albuma za Exit Label, izjavio je da je besplatna muzika realnost današnjice i da je pozitivna strana ta što je muzika sada dostupna ogromnom broju ljudi koji mogu da je preko interneta besplatno preuzimaju..

Overdrive je osnovan 1994. godine u Zrenjaninu. Osnovao ga je gjitarista benda Dragan Midorović. Od samih početaka bend gaji čvrst gitarski zvuk sa prepoznatljivim energičnim vokalom koji je od tada pa do danas ostao zaštitni znak benda. Prvi album „No More Words“ objavili su 1997. godine za nezavisnu izdavačku kuću BOA Records. Iste godine snimili su svoj prvi spot za numeru „Wake Up You Blind Man“ koji je ostvario značajan uspeh kod publike. Svoj drugi album „Everything’s Fine” objavljuju 2000. godine za istu izdavačku kuću. Treći studijski album „Movement“ pojavljuje se 2004. godine u izdanju PGP-a. Cd „Movement“ sadrži pored studijskih, koncertne snimke pesama sa njihovih prethodnih izdanja, kao I obradu Madoninog hita „Erotica“.

#43 kobni zelaya

kobni zelaya
  • Members
  • 925 posts

Posted 16 March 2010 - 14:26

Dolaze i LCD Soundsystem

#44 gagast

gagast
  • Members
  • 3,503 posts

Posted 18 March 2010 - 12:18

Dolaze i LCD Soundsystem

E to se ceni.

#45 Партибрејкер

Партибрејкер
  • Members
  • 254 posts

Posted 19 March 2010 - 11:34

Ne znam kakav je album, al ribe odvaljuju!



Преслушај га обавезно, и албум одваљује као и рибе. А уживо одваљују на квадрат! :ph34r: