Jump to content


Photo
- - - - -

Japan - jesen


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
59 replies to this topic

#16 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 26 November 2009 - 09:24

Uff, i previše podataka. Hvala na odgovoru. Samo vi stavljajte slike i opišite zanimljivosti u stilu kao do sada. :ph34r: Može i poneki gradski 'pejzaž'... :)

Edited by Gogy, 26 November 2009 - 09:25.


#17 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 26 November 2009 - 13:39

Jesenja slika iz ofisa. Vidi se NTT DoCoMo Yoyogi Tower i deo Yoyogi parka.

Posted Image

U pozadini su najcentralnije oblasti - Shibuya, Omotesando i Roppongi.

Najvisa zgrada na horizontu je Roppongi Hills. Ogranicenje visine zgrada je 55 spratova max, zbog zemljotresa.

Googlanje DoCoMo Tower ce uglavnom dovesti do toga da tamo nema restorana ni ofisa, samo telekomunikacioni uredjaji.

Premijerno, za posetioce ovog sajta da kazem: ta zgrada je u stvari trebala da bude telekomunikacioni toranj. Da ne bi ruzila pogled, odluceno je da se oko takvog tornja napravi ljustura da lici na zgradu. Eto, zato unutra nema nista. Nema ni spratova.

Pri prolasku tim delom grada, stanovnici Tokija osecaj deja-vu imaju sada vec skoro 4 nedelje: rasveta se postavlja pocetkom novembra svake godine. Times Square oko robne kuce Takashimaya i Shinjuku stanice.

DoCoMo Tower u pozadini, kako je ovih dana:

Posted Image

Edited by yoyogi, 26 November 2009 - 13:41.


#18 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 26 November 2009 - 14:44

... Može i poneki gradski 'pejzaž'... :ph34r:


Centar Tokija, Yoyogi park opet. U onoj zgradi sto malo viri gore levo je moj ofis:

Posted Image

Uz fontanu je sastajaliste bubnjara i sviraca udaraljki. Prva dvojica koja dodju, zapocnu ritam i ostali kako dolaze ukljucuju se. Uglavnom se ne poznaju, tu dolaze da vezbaju. One dve zenske sa desne strane sto igraju su i same neka vrsta bubnjara pa odmaraju ruke:

Posted Image

Uz sam park, sa jedne strane, nalaze se omiljena mesta za mlade - Harajuku i Shibuya. Od parka do Shibuya vodi ova pesacka ulica u kojoj, ako nema nekog festivala (dani Thai kuhinje, dani Alternativne energije, dani turizma Okinawa...) rasporede se bendovi (na 50m minimum, to je pravilo city council da im se muzika ne mesa), glumci, izvodjaci svega i svacega - sa jednom velikom razlikom od slicnih stvari vidjenih na Zapadu: niko nema sesir za novac. Nikakve pare nisu ukljucene a oni su verovatno i sami platili neku taksu da izvode na ulici.

Prva publika su im skolski drugari.

Posted Image

Jedan muski rock band:

Posted Image

Pa jedan zenski:

Posted Image

U pozadini je koncertna hala, rock, velicine kao Pinki.

Prva stvar koju primete ljudi kad vide dve zadnje slike (osim da nema posude za novac) su - bubnjevi.

Edited by yoyogi, 26 November 2009 - 22:37.


#19 Nikola Kiric

Nikola Kiric
  • Members
  • 801 posts

Posted 27 November 2009 - 04:38

prosle godine sam prosetao tim parkom, na pocetku behu rokabili momci koji su igrali u do grla zakopcanim koznim jaknama i koznim pantalonama na 35 stepeni i 100% vlaznosti - imidz ne trpi kompromise!
nakon toga bendovi, ispred njih uglavnom zenski fanovi koji cupkaju i podizu ruke. na kraju solo tip na klavijaturama sa uglavnom sredovecnim zenskim fanovima.
sve zabelezeno na dokumentarcu "Three Hams In a Can", rpobacu da ripujem i okacim, jako dobri snimci.

inace, odlicna ideja za te svirke po parku - nema bolje promocije.

#20 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 27 November 2009 - 12:25

prosle godine sam prosetao tim parkom, na pocetku behu rokabili momci koji su igrali u do grla zakopcanim koznim jaknama i koznim pantalonama na 35 stepeni i 100% vlaznosti - imidz ne trpi kompromise!
nakon toga bendovi, ispred njih uglavnom zenski fanovi koji cupkaju i podizu ruke. na kraju solo tip na klavijaturama sa uglavnom sredovecnim zenskim fanovima.
sve zabelezeno na dokumentarcu "Three Hams In a Can", rpobacu da ripujem i okacim, jako dobri snimci.

inace, odlicna ideja za te svirke po parku - nema bolje promocije.


Lepo rece, rokabili. Ti rokabili se po turistickim vodicima predstavljaju kao "Elvis inpersonators". Imam slika sa tog mesta, naci cu kasnije.

Samo da se vratim na jesen. Sledeci post.

#21 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 27 November 2009 - 12:36

Simbol jeseni su, izmedju ostalog, i hrizanteme.

To se u Japanu voli, uzgaja, cak postoje i takmicenja uzgajatelja. Izlozbe su svugde.

Ove su slike su iz Himeji (o najvecem zamku u Japanu ce biti reci u posebnom topiku, koji jos nije otvoren).

Let's enjoy, hrizanteme nisu strane u Srbiji, moja majka ih je isto uzgajala.


Posted Image


Posted Image


Posted Image


Posted Image


Posted Image

#22 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 27 November 2009 - 13:07

Heh, zanimljivo. Kod nas, u Sloveniji, hrizanteme se uglavnom smatraju kao cveće za groblje. :ph34r:

#23 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 27 November 2009 - 13:12

Heh, zanimljivo. Kod nas, u Sloveniji, hrizanteme se uglavnom smatraju kao cveće za groblje. :ph34r:


Pa sta se radi kad nije jesen? Sta ako neko ode u vreme kad nema hrizantema? Ima neko drugo cvece "za groblje"?

OK, mozda mislis da se u jesen ide na groblje i nosi cvece, koje su tada, sezonski, hrizanteme.

Mozda si mogao bolje da kazes ali nema veze.

Edited by yoyogi, 27 November 2009 - 13:25.


#24 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 27 November 2009 - 13:40

Ovo je spektakularno.

Kazu, 64 milijarde sijalica (istina, kao velicine sijalica na novogodisnjoj jelki).

Nagashima, Nagoya.

Trebace mi 4-5 postova da stavim slike.

Pocnimo ovde:

Prvo po danu, onda po noci (5pm):

Posted Image

Onda po mraku:

Posted Image

Dalje, day/night:

Posted Image


Posted Image

#25 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 27 November 2009 - 13:42

Pa sta se radi kad nije jesen? Sta ako neko ode u vreme kad nema hrizantema? Ima neko drugo cvece "za groblje"?

OK, mozda mislis da se u jesen ide na groblje i nosi cvece, koje su tada, sezonski, hrizanteme.

Mozda si mogao bolje da kazes ali nema veze.


Paaa, možda sam se čudno izrazio, da, ali hoču da kažem, da se, recimo, kod nas hrizanteme ne koriste kao ukras za u kuču, kao što je to možda slučaj sa ružom, karanfilom, lalom..., koje uberemo i za u vazu na stolu. Prvenstveno hrizanteme stavljamo na groblje, naravno, kad im je sezona. :ph34r: A normalno, da se nosi i drugo cveće.

#26 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 27 November 2009 - 14:02

Paaa, možda sam se čudno izrazio, da, ali hoču da kažem, da se, recimo, kod nas hrizanteme ne koriste kao ukras za u kuču, kao što je to možda slučaj sa ružom, karanfilom, lalom..., koje uberemo i za u vazu na stolu. Prvenstveno hrizanteme stavljamo na groblje, naravno, kad im je sezona. :ph34r: A normalno, da se nosi i drugo cveće.


Sve je Ok. Osim sto si rekao da uzivas u slikama iz Japana, ja bih isto tako mogao da kazem da bih uzivao u slikama (sa komentarima) iz Slovenije.

Ako mislis da Slovenija ima fanove, ja sam prvi od njih. Proveo sam u Sloveniji mesece, nema kome putniku koji me je pita gde da ode i sta da vidi u Sloveniji da nisam preporucio Bled. Jedno od najlepsih mesta na planeti.

Moja sugestija: otvori topik "Slovenija". I postuj slike, sa komentarima. Bice blize potencijalnim putnicima nego Japan,

Man, go and promote your beautiful country. Continue to be proud of it.

Edited by yoyogi, 27 November 2009 - 14:05.


#27 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 27 November 2009 - 23:15

Nastavak...ipak prvi post ne ostavlja utisak o 64 milijarde sijalica...


Dan/noc:

Posted Image


Posted Image



Posted Image


Posted Image

#28 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 27 November 2009 - 23:21

Nagashima illuminations..nastavak

Cekanje na otvaranje tunela:

Posted Image

Jedinstven slucaj - tunel kome ne treba svetlo na kraju:

Posted Image


Nagashima Resort - zvanican sajt

#29 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 27 November 2009 - 23:33

Nagashima Illuminations - poslednjih 5 slika:

Posted Image


Posted Image


Posted Image


"Leteci tanjir" - ceka se u redu 45 minuta, kapacitet 80 osoba, "voznja" traje 7 minuta ali se odozgo vidi sve, svaki ima sediste sa pogledom:

Posted Image


Samo, treba imati (jos nemam) dobru kameru za nocne slike:


Posted Image


Ulaznica za "Nagashima Illuminations" je 2000Y (23US$) i polovina je "konzumacija". Za tu polovinu moze lepo da se vecera ili nesto kupi u trznom centru.

Najbolje vreme za posetu: radni dan, stici negde oko 3:30pm. Pogledati jesenje boje po zgodno namestenom suncu, rana vecera i u 5pm obilazak osvetljenih mesta. Treba nekih 3-4 sata.

Vikendima je velika guzva ali sve funcionise isto.

#30 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 29 November 2009 - 05:36

Nadjoh slike od prosle godine, dizajn svetlosnih polja je bio drugaciji a i bila je subota.

Moze da se vidi koliko vise posetilaca ima vikendom:


Posted Image


Posted Image


Posted Image

Edited by yoyogi, 29 November 2009 - 05:37.