Jump to content

Photo

Sta bi Srbi sa Kosova trebali da urade za bolji zivot?

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
317 replies to this topic

#31 comandante

comandante
  • Banned
  • 6,688 posts

Posted 09 November 2009 - 00:51

toni, u oba slucaja za takve glasali samo porodica/rodjaci/komsije/prijatelji i dobili su par glasova (btw ovi "nasi" dobili i vise glasova zahvaljujuci milosevicevim izbornim kradjama)....nego, i dalje ne razumem gde je razlika!?

#32 TonyBall

TonyBall
  • Members
  • 2,278 posts

Posted 09 November 2009 - 00:55

toni, u oba slucaja za takve glasali samo porodica/rodjaci/komsije/prijatelji i dobili su par glasova (btw ovi "nasi" dobili i vise glasova zahvaljujuci milosevicevim izbornim kradjama)....nego, i dalje ne razumem gde je razlika!?

Razlika je u tome da Srpska zajednica ima slobodne ruke da izabere svoga predstavnika slobodnim glasanjima.

Nije ni Thaci pravi predstavnik Albanaca, ali je dobio izbore. Zasto? Jer vecina nije glasala. Zato kazem da je glasanje i za Srbe i za Albance od velike vaznosti.

#33 comandante

comandante
  • Banned
  • 6,688 posts

Posted 09 November 2009 - 00:58

ipak mislim da postoji razlika kada glasaju 1% ili 0.1% i 40+%

#34 TonyBall

TonyBall
  • Members
  • 2,278 posts

Posted 09 November 2009 - 01:08

ipak mislim da postoji razlika kada glasaju 1% ili 0.1% i 40+%

U matematici da. U RL nema nikakve razlike. U oba slucajeva imamo nerealne predstavnike. I opet zato sto nismo glasali. Ni mi ni Srbi.

#35 comandante

comandante
  • Banned
  • 6,688 posts

Posted 09 November 2009 - 01:12

U matematici da. U RL nema nikakve razlike. U oba slucajeva imamo nerealne predstavnike. I opet zato sto nismo glasali. Ni mi ni Srbi.

toni, jbmga, postoji razlika, thaci&co sigurno ne predstavlja mene ali predstavljaju dobar deo kosovskih glasaca, a petkovic/petrovic predstavlja samo svoju porodicu&prijatelje

#36 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 09 November 2009 - 01:16

pa ako nece oni s 1-2% glasova da budu predstavnici, onda moci ce li milan ivanovic ili onaj drugi matrapaz biti predstavnici s 0% glasova? ko je uopste njih izabrao? koga oni to predstavljaju? na tim ilegalnim "izborima" za "opstine" koja je "organizovala" srbija pre nekoliko meseci, SPS je "osvojila" opstinu Peja/Pec s 200 glasova i srbija te "izbore" proglasila "legalnim" i ti ljudi obavljaju i tu funkciju "predsednika" opstine peja/pec "s sedistem na gorazdevcu."

ako moze SPS s 200 glasova ili DS s 150, moze i neki drugi srbin s istim brojem glasova da predstavlja srbe iako ja licno mislim da ce ih bite mnogo vise.

#37 TonyBall

TonyBall
  • Members
  • 2,278 posts

Posted 09 November 2009 - 01:17

toni, jbmga, postoji razlika, thaci&co sigurno ne predstavlja mene ali predstavljaju dobar deo kosovskih glasaca, a petkovic/petrovic predstavlja samo svoju porodicu&prijatelje

Pa kazem ti, to je matematicka razlika. Ovaj ima vise a onaj manje. Nijedan nema vecinu.
I kako to mislis da Thaci ne predstavlja tebe. On je Premijer drzave ciji si ti gradjanin. Predstavlja te itekako.

#38 comandante

comandante
  • Banned
  • 6,688 posts

Posted 09 November 2009 - 01:26

pa ako nece oni s 1-2% glasova da budu predstavnici, onda moci ce li milan ivanovic ili onaj drugi matrapaz biti predstavnici s 0% glasova? ko je uopste njih izabrao? koga oni to predstavljaju? na tim ilegalnim "izborima" za "opstine" koja je "organizovala" srbija pre nekoliko meseci, SPS je "osvojila" opstinu Peja/Pec s 200 glasova i srbija te "izbore" proglasila "legalnim" i ti ljudi obavljaju i tu funkciju "predsednika" opstine peja/pec "s sedistem na gorazdevcu."

ako moze SPS s 200 glasova ili DS s 150, moze i neki drugi srbin s istim brojem glasova da predstavlja srbe iako ja licno mislim da ce ih bite mnogo vise.

cinjenica je da ti ivanovici i slicni imaju vise podrske od kosovskih srba nego petrovici ili petkovici (ne mogu se setiti prezimena tog prevaranta)

I kako to mislis da Thaci ne predstavlja tebe. On je Premijer drzave ciji si ti gradjanin. Predstavlja te itekako.

kobajagi

#39 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 09 November 2009 - 01:30

cinjenica je da ti ivanovici i slicni imaju vise podrske od kosovskih srba nego petrovici ili petkovici (ne mogu se setiti prezimena tog prevaranta)

kada govorimo o demokratskim drustvima, takve se cinjenice mogu jedino etablirati kroz izborni proces. ivanovic i slicni nikada nisu bili deo jednog ukupno-kosovskog izbornog procesa, pa tako oni nemaju nikakvu plebiscitarnu legitimnost. lokalne siledzije imaju "podrsku" sve dok ne izadje neki drugi siledzija, veci i opasniji od prvog.

#40 comandante

comandante
  • Banned
  • 6,688 posts

Posted 09 November 2009 - 01:35

kada govorimo o demokratskim drustvima, takve se cinjenice mogu jedino etablirati kroz izborni proces. ivanovic i slicni nikada nisu bili deo jednog ukupno-kosovskog izbornog procesa, pa tako oni nemaju nikakvu plebiscitarnu legitimnost. lokalne siledzije imaju "podrsku" sve dok ne izadje neki drugi siledzija, veci i opasniji od prvog.

zar je vazno, cinjenica je da imaju vecu podrsku od ovih ostalih...pitanje je da li ce se koristiti milosevicevi metodi i legitimisati one koji odgovaraju vladi?

#41 TonyBall

TonyBall
  • Members
  • 2,278 posts

Posted 09 November 2009 - 01:35

kobajagi

Pa zar nije on Premijer Kosova? Zar nije izabran slobodnim glasanjem? Zasto kobajagi? Zato sto ga ne volis? Pa ne volim ga ni ja. Ali to ne menja nista. I dalje nas on predstavlja.

Edited by TonyBall, 09 November 2009 - 01:40.

#42 TonyBall

TonyBall
  • Members
  • 2,278 posts

Posted 09 November 2009 - 01:43

(ne mogu se setiti prezimena tog prevaranta)

Slavisa Petkovic

#43 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 09 November 2009 - 01:46

zar je vazno, cinjenica je da imaju vecu podrsku od ovih ostalih...

pa to uopste nije "cinjenica."

#44 comandante

comandante
  • Banned
  • 6,688 posts

Posted 09 November 2009 - 01:53

Pa zar nije on Premijer Kosova? Zar nije izabran slobodnim glasanjem? Zasto kobajagi? Zato sto ga ne volis? Pa ne volim ga ni ja. Ali to ne menja nista. I dalje nas on predstavlja.

jes, u pravu si (nazalost)

Slavisa Petkovic

thnx

pa to uopste nije "cinjenica."

pa jeste cinjenica, ili ti mislis da taj petkovic predstavlja srbe sa kosova?

#45 TonyBall

TonyBall
  • Members
  • 2,278 posts

Posted 09 November 2009 - 01:58

pa jeste cinjenica, ili ti mislis da taj petkovic predstavlja srbe sa kosova?

Mlatimo praznu slamu :ph34r:

Nego da te pitam. Da li Srbi treba izaci na izbore?