Jump to content


Photo

Sta bi Srbi sa Kosova trebali da urade za bolji zivot?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
317 replies to this topic

#16 bokimajk

bokimajk
  • Members
  • 190 posts

Posted 07 November 2009 - 21:08

Nisu valjda, samo su mu valjda malo izmerili puls, i dali do znanja, da kad tad mora da se stvarno suoce sa probmlemom zvanim Kosovo ili ga "pripremili" sta moze da ocekuje od Evrope.


radimo mi na tom resavanju problema i radicemo sve dok nas ima...
siguran sam da i evropa to zna...

#17 TonyBall

TonyBall
  • Members
  • 2,278 posts

Posted 07 November 2009 - 23:30

ja zivim u aktuelnoj i ako mi se ne ona svidja radim i cekam prvu priliku da je promjenim...

Vredi li komentirati ovaj biser?!


i ko sto vidis to i drugi srbi u krajini srpskoj i sve vise na kosovu rade
zive svakodnevni zivot i cekaju svoju priliku...

Naravno da zive i cekaju svoju priliku. Ali je treba zgrabiti cim se ona pojavi. A ne slusati tamo nekog velikog brata koji je od njih napravio marionete. Sta ti mislis o ovoj prilici da se realnost menja koja dolazi 15 Novembra. Da li je treba scepati ili i dalje cekati i vrebati.
Interesantno je kako ti lagano baratas tim cekanjem ko da se ceka po koj dan ili mesec a ne desetinama godina.

#18 LordLights

LordLights
  • Members
  • 3,102 posts

Posted 08 November 2009 - 05:34

ja zivim u aktuelnoj i ako mi se ne ona svidja radim i cekam prvu priliku da je promjenim...
i ko sto vidis to i drugi srbi u krajini srpskoj i sve vise na kosovu rade
zive svakodnevni zivot i cekaju svoju priliku..
.


60 dana za sovinizam.

#19 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 08 November 2009 - 16:54

Ne slazhem se nikako sa otvaranjem ovakve teme.
Ko smo mi da dajemo savete Srbima shta trebaju uraditi..
Odjednom smo postali savetodavci nekome koji je iskusniji u ovakvim stvarima, imali drzhavu stotinama godina ispred nas i najverovatnije misle da znaju shto cine.
Mi nismo u poziciji nikoga da savetujemo shta da radi a posebno shto nemamo pravo da suvereno odlucujemo o organizovanju nashih zhivota i nashe drzhave na Kosovu.
Okanite se toga.

#20 TonyBall

TonyBall
  • Members
  • 2,278 posts

Posted 08 November 2009 - 17:11

Ne slazhem se nikako sa otvaranjem ovakve teme.
Ko smo mi da dajemo savete Srbima shta trebaju uraditi..
Odjednom smo postali savetodavci nekome koji je iskusniji u ovakvim stvarima, imali drzhavu stotinama godina ispred nas i najverovatnije misle da znaju shto cine.
Mi nismo u poziciji nikoga da savetujemo shta da radi a posebno shto nemamo pravo da suvereno odlucujemo o organizovanju nashih zhivota i nashe drzhave na Kosovu.
Okanite se toga.

Sve je ovo istinito Presh, ali ma samo diskutujemo zar ne. Veq llaf po bojm :ph34r:
Takodje, vecina saveta na ovoj temi koliko ja vidim su dobronamerni i najrealniji po srpsku zajednicu na Kosovu.

#21 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 08 November 2009 - 17:17

Sve je ovo istinito Presh, ali ma samo diskutujemo zar ne. Veq llaf po bojm :ph34r:
Takodje, vecina saveta na ovoj temi koliko ja vidim su dobronamerni i najrealniji po srpsku zajednicu na Kosovu.


vazhi i za sever?

#22 Foreigner

Foreigner
  • Members
  • 77 posts

Posted 08 November 2009 - 17:19

Ne slazhem se nikako sa otvaranjem ovakve teme.
Ko smo mi da dajemo savete Srbima shta trebaju uraditi..
Odjednom smo postali savetodavci nekome koji je iskusniji u ovakvim stvarima, imali drzhavu stotinama godina ispred nas i najverovatnije misle da znaju shto cine.
Mi nismo u poziciji nikoga da savetujemo shta da radi a posebno shto nemamo pravo da suvereno odlucujemo o organizovanju nashih zhivota i nashe drzhave na Kosovu.
Okanite se toga.


Ja ne mislim da je tema : savetodavanje.

Ovo je da delimo misljenja, mi, obicni smrtnici. A ko je pre imao drzavu, to je vec diskutabilno. (ako Albanci smatraju sebe Ilirima...mislim...)

#23 TonyBall

TonyBall
  • Members
  • 2,278 posts

Posted 08 November 2009 - 17:24

vazhi i za sever?

Apsolutno.

#24 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 08 November 2009 - 22:00

Kosovo: Ć trpce, a Model Serb Enclave?

#25 comandante

comandante
  • Banned
  • 6,688 posts

Posted 08 November 2009 - 23:39

ja takodje mislim da je u interesu srba da izadju na izbore, i takodje ima indikacije da ce ovaj put oni glasati u vecem broju. ali ako se desi kao u proslim izborima da neki dobijaju 1-2% glasova onda kosovska vlada ne treba da ih legitimise, mislim to sto neki ko onaj petkovic/petrovic sa par glasova (verovatno od svoje porodice/rodjaka/komsije) predstavljaju srbe sa kosova je smesno, to su milosevicevi metodi

#26 TonyBall

TonyBall
  • Members
  • 2,278 posts

Posted 09 November 2009 - 00:21

ja takodje mislim da je u interesu srba da izadju na izbore, i takodje ima indikacije da ce ovaj put oni glasati u vecem broju. ali ako se desi kao u proslim izborima da neki dobijaju 1-2% glasova onda kosovska vlada ne treba da ih legitimise, mislim to sto neki ko onaj petkovic/petrovic sa par glasova (verovatno od svoje porodice/rodjaka/komsije) predstavljaju srbe sa kosova je smesno, to su milosevicevi metodi

Nisu isti metodi jer je Milosevic sam izabrao ko ce predstavljati Albance. A Srbi mogu glasati za njihovog predstavnika. Ne vidim razloga zasto Vlada ne treba legitimisati bilo koga od srpskih predstavnika ako on pobedi sa 1-2%. Ne govorim o tome da li je on zapravo legitimni predstavnik Srba ili ne, jer on to sigurno nece biti ako vecina ne glasa, ali se on ipak kandidovao, i oni koji su glasali su njega izabrali? Za vladu je to sasvim validno.

#27 comandante

comandante
  • Banned
  • 6,688 posts

Posted 09 November 2009 - 00:28

Nisu isti metodi jer je Milosevic sam izabrao ko ce predstavljati Albance. A Srbi mogu glasati za njihovog predstavnika. Ne vidim razloga zasto Vlada ne treba legitimisati bilo koga od srpskih predstavnika ako on pobedi sa 1-2%. Ne govorim o tome da li je on zapravo legitimni predstavnik Srba ili ne, jer on to sigurno nece biti ako vecina ne glasa, ali se on ipak kandidovao, i oni koji su glasali su njega izabrali? Za vladu je to sasvim validno.


pa i oni albanci koji su "predstavljali" albance tada imali su 1-2%, gde je razlika!?

#28 TonyBall

TonyBall
  • Members
  • 2,278 posts

Posted 09 November 2009 - 00:35

pa i oni albanci koji su "predstavljali" albance tada imali su 1-2%, gde je razlika!?

O kojim glasanjima konkretno govoris pa cu ti odgovoriti. 2% od recimo 800.000 potencijalnih Albanskih glasaca u to vreme je 1600. Da li je Rrahman Morina imao 1600 Albanaca iza sebe? Neko drugi?

#29 comandante

comandante
  • Banned
  • 6,688 posts

Posted 09 November 2009 - 00:39

O kojim glasanjima konkretno govoris pa cu ti odgovoriti. 2% od recimo 800.000 potencijalnih Albanskih glasaca u to vreme je 1600. Da li je Rrahman Morina imao 1600 Albanaca iza sebe? Neko drugi?


pa zar je vazno da li je 1600 ili 160, i ne govorim o morini nego o onima albancima koji su bili u rambujeu na strani srpske delegacije (ne mogu se setiti imena stranke)


nego, da li ti mislis da je petkovic/petrovic (mislim na onog prevaranta) pravi predstavnik kosovskih srba?

#30 TonyBall

TonyBall
  • Members
  • 2,278 posts

Posted 09 November 2009 - 00:45

pa zar je vazno da li je 1600 ili 160, i ne govorim o morini nego o onima albancima koji su bili u rambujeu na strani srpske delegacije (ne mogu se setiti imena stranke)

Vazno je kako nije :ph34r: Pa kazem ti njih je sam Milosevic izabrao covece.

nego, da li ti mislis da je petkovic/petrovic (mislim na onog prevaranta) pravi predstavnik kosovskih srba?


Citaj pazljivo Com, ne zaleci se. Ja sam to vec napisao.

Ne govorim o tome da li je on zapravo legitimni predstavnik Srba ili ne, jer on to sigurno nece biti ako vecina ne glasa,