Jump to content


Photo
- - - - -

Ko je kriv i zasto se raspala SFRJ


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1467 replies to this topic

#1456 Milivolt

Milivolt
  • Banned
  • 996 posts

Posted 18 November 2009 - 13:50

Još uvek vam nije jasno ( ili se pravite ) da uzročnik i kreator rata stanuje u Pentagonu. Inicijacija rata je bila poverena evropskoj ispostavi, Nemačkoj, koja je distribuirala naređenje lokalcima - Sloveniji i Hrvatskoj.
Kome to još nije jasno !?

#1457 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 18 November 2009 - 14:00

Još uvek vam nije jasno ( ili se pravite ) da uzročnik i kreator rata stanuje u Pentagonu. Inicijacija rata je bila poverena evropskoj ispostavi, Nemačkoj, koja je distribuirala naređenje lokalcima - Sloveniji i Hrvatskoj.
Kome to još nije jasno !?

Meni. A da malo "potkujesh'' tu prichu?

#1458 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 18 November 2009 - 14:09

glupi ameri.
da su to uradili preko onih iz al kaide, sto su im zavrsili posao 11/9...nikada milivolt to otkrio ne bi.

#1459 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 18 November 2009 - 15:00

na sloveniju nije krenula JNA. na sloveniju je krenulo 1500 zbrda-zdola skupljenih rezervista, bez definiranih ciljeva.
da je krenula jNA, mi bi se svakako priključili ratu protiv nje, ali nije. dapaće, JNA je držala glavninu snaga spremnih da udare na hrvatsku.
tražio se samo povod, kao što ga je slovenija dala preuzimanjem granica.

Rezervisti u Sloveniji?
Koliko se secam u Sloveniji je bila koriscena vojska koja je bila na odsluzenju vojnog roka a ne neki rezervisti.

#1460 Milivolt

Milivolt
  • Banned
  • 996 posts

Posted 18 November 2009 - 15:08

Rezervisti u Sloveniji?
Koliko se secam u Sloveniji je bila koriscena vojska koja je bila na odsluzenju vojnog roka a ne neki rezervisti.

Baš je bila korišćena !
Vidi Kajtimarove podatke o gubicima "zaraćenih" strana, pa ćeš videti kako je korišćena.

Edited by Milivolt, 18 November 2009 - 15:08.


#1461 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 18 November 2009 - 17:24

Baš je bila korišćena !
Vidi Kajtimarove podatke o gubicima "zaraćenih" strana, pa ćeš videti kako je korišćena.


Ne lupetaj. Pucalo se pravim mecima. Na pravu vojsku. Evo, i moj otac je bio zaćorkan u kasarni, kad su krenule famozne blokade od strane TO. Baš smo letos pričali, koje je to čudno vreme bilo i kakvi su mu bili osećaji, kad je krenuo po svoj ritualni dnevni izvod Politike. :ph34r: Kad mu je živu glavu spasio čovek, sa kome su zajedno igrali fudbal. :)

A i ovaj nije baš rezervista:

Youtube Video ->Original Video


Ili ovde, od nekih 0:58, nije baš, da su rezervisti:

Youtube Video ->Original Video


#1462 ARIGATOJ

ARIGATOJ
  • Members
  • 801 posts

Posted 18 November 2009 - 18:27

Youtube Video ->Original Video


Pa to je onaj Tuzlak što sam ga spominjao u svojoj poruci br. 264 02.11.2009.

Hvala, Gogy.

#1463 divizija

divizija
  • Members
  • 337 posts

Posted 19 November 2009 - 20:52

Rezervisti u Sloveniji?
Koliko se secam u Sloveniji je bila koriscena vojska koja je bila na odsluzenju vojnog roka a ne neki rezervisti.

pardon, ročnici, ne rezervisti.
ipak, suštinu ne mijenja

#1464 divizija

divizija
  • Members
  • 337 posts

Posted 19 November 2009 - 20:55

Još uvek vam nije jasno ( ili se pravite ) da uzročnik i kreator rata stanuje u Pentagonu. Inicijacija rata je bila poverena evropskoj ispostavi, Nemačkoj, koja je distribuirala naređenje lokalcima - Sloveniji i Hrvatskoj.
Kome to još nije jasno !?


uzročnik i kreator rata leži pod lipom, incijacija je predana ispostavi u kninu, a potom u holiday inn/palama.

#1465 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 19 November 2009 - 21:17

uzročnik i kreator rata leži pod lipom, incijacija je predana ispostavi u kninu, a potom u holiday inn/palama.

Milivoje lupeta kao i obicno, ali uzrocnici i uzrok ratova leze u beogradskoj politickoj carsiji, SANU, SPC i inima - ali, paradoksalno, oni su na kraju ispali i najveci gubitnici.

#1466 divizija

divizija
  • Members
  • 337 posts

Posted 19 November 2009 - 21:27

Milivoje lupeta kao i obicno, ali uzrocnici i uzrok ratova leze u beogradskoj politickoj carsiji, SANU, SPC i inima - ali, paradoksalno, oni su na kraju ispali i najveci gubitnici.


al ništa se ja njima ne čudim. balkan je ovo. samo su koristili priliku. ja sam posve uvjeren, da su jaći (vojno) tada bili hrvati ili muslimani, da bi oni započeli sukobe. albanci da ne pričam.
na balkanu se uvijek započnu sukobi kad netko pomisli da je jači od drugog. kad je beogradska čaršija uspjela osigurat JNA za sebe, sve je bilo jasno.
da je recimo zagrebačka špica osigurala par NATO saveznika, onda bi uzročnika rata bio negdje drugdje. ovdje ne daj bože da je netko jači.

#1467 divizija

divizija
  • Members
  • 337 posts

Posted 19 November 2009 - 21:29

Milivoje lupeta kao i obicno, ali uzrocnici i uzrok ratova leze u beogradskoj politickoj carsiji, SANU, SPC i inima - ali, paradoksalno, oni su na kraju ispali i najveci gubitnici.


al ništa se ja njima ne čudim. balkan je ovo. samo su koristili priliku. ja sam posve uvjeren, da su jaći (vojno) tada bili hrvati ili muslimani, da bi oni započeli sukobe. albanci da ne pričam.
na balkanu se uvijek započnu sukobi kad netko pomisli da je jači od drugog. kad je beogradska čaršija uspjela osigurat JNA za sebe, sve je bilo jasno.
da je recimo zagrebačka špica osigurala par NATO saveznika, onda bi uzročnika rata bio negdje drugdje. ovdje ne daj bože da je netko jači.

#1468 divizija

divizija
  • Members
  • 337 posts

Posted 19 November 2009 - 21:30

višak

Edited by divizija, 19 November 2009 - 21:34.