Jump to content


Photo
- - - - -

Skolstvo


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
3 replies to this topic

#1 lulka

lulka
  • Members
  • 10 posts

Posted 29 October 2009 - 21:41

da li neko zna kako prijaviti nastavnika prosvetnoj inspekciji?da li moze anonimno ili mora da se kaze ko prijavljuje.na koji telefon i gde?skola moje dece je katastrofa sa direktorkom na celu.dosta roditelja je nezadovoljno ali ne znamo kako da se borimo protiv nadobudne direktorke.da li neko ima slicno iskustvo.

#2 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 29 October 2009 - 22:09

da li neko zna kako prijaviti nastavnika prosvetnoj inspekciji?da li moze anonimno ili mora da se kaze ko prijavljuje.na koji telefon i gde?skola moje dece je katastrofa sa direktorkom na celu.dosta roditelja je nezadovoljno ali ne znamo kako da se borimo protiv nadobudne direktorke.da li neko ima slicno iskustvo.

Ima nešto o tome na sajtu ministarstva (klik ovde) i na sajtu Skupštine grada (klik ovde). Na oba sajta su dati kontakti i nadležnosti, mada gradska nema ovlašćenja da proverava stručnu ili pedagošku kompetenciju nastavnika. Ne znam kako ide procedura, ali probaj da se obratiš gradskim vlastima i ministarstvu, jer su dužni da te upute u sve ostalo.

#3 Strummer

Strummer
  • Members
  • 22 posts

Posted 30 October 2009 - 06:12

Ako je zaista većina roditelja protiv načina rada direktorke, zbog čega preko Saveta roditelja ne utičete na rad školskog odbora? Školski odbor je u toj hijerarhiji iznad direktora.

#4 lulka

lulka
  • Members
  • 10 posts

Posted 30 October 2009 - 21:37

Ako je zaista većina roditelja protiv načina rada direktorke, zbog čega preko Saveta roditelja ne utičete na rad školskog odbora? Školski odbor je u toj hijerarhiji iznad direktora.



Bila sam i u Savetu roditelja ali na svako negodovanje roditelja direktorka i pedagog su ulazile u raspravu i sve se svodilo na to da smo prezastitili decu i da su nam deca razmazena,da im placamo profesore(a pritom dopunske nastavnici nisu duzni da organizuju ako imaju pun fond casova).U protekle dve godine iz skole se ispisalo oko 37 ucenika.Direktorka je to obrazlozila da su promenili adresu stanovanja.A nisu...
Profesori deci zakazu predcas,deca doju a profesor ne(desilo se vise puta sa vise profesora) i obrazloze deci da su zaboravili.i nikom nista.I sta onda da ocekujemo od dece?Nisam od onih roditelja koje misli da je dete uvek u pravu.moju decu ucim da je njihovo da uce svaku njihovu pricu dobro ispitam.ali taj neprofesionalizam ne mogu i necu da razumem.profesorka matematike deci objasnjava konstrukciju trapeza prstima na tabli uz reci "zamislite da je ovo sestar"!21.vek!
hvala u svakom slucaju na informacijama.pozdrav