Jump to content


Photo

Ibrahim Rugova - lik i delo


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
171 replies to this topic

#31 Lorenz

Lorenz
  • Banned
  • 5,827 posts

Posted 24 October 2009 - 22:15

Lorenz... to sto rekoh stoji za vek i vecnóst. Kako moze da se bira mirno resenje sa drzavom koja te je okupirala a koja je vec zapocela i vodi dva tri rata??? Halo??? Nemoj da mi prodajes muda za bubrege gospodine Lorenz. Nemoj meni...!!! Bolje ti je da se sa nekim drugim tamo koprcas.


Ja ne prodajem "muda za bubrege" ali ih i ne kupujem!

PS: Da li se treba apriori s tobom sloziti kada mi preporuces da se "bolje sa nekim drugim koprcam"?

Edited by Lorenz, 24 October 2009 - 22:18.


#32 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 24 October 2009 - 22:22

Ja ne prodajem "muda za bubrege" ali ih i ne kupujem!

PS: Da li se treba apriori s tobom sloziti kada mi preporuces da se "bolje sa nekim drugim koprcam"?


To on pokushava da imitira mene :ph34r:
Cudno je kako Gjergji plane toliko brzo pri pomenu Rugove, zaista gubi kontrolu..mora da ga mrzi iz dna dushe.

#33 Lorenz

Lorenz
  • Banned
  • 5,827 posts

Posted 24 October 2009 - 22:38

To on pokushava da imitira mene :ph34r:
Cudno je kako Gjergji plane toliko brzo pri pomenu Rugove, zaista gubi kontrolu..mora da ga mrzi iz dna dushe.


Pokojnom Rugovi moze se prigovoriti stosta ali se ne moze tako olako preci preko njegovih postovanja dostojnih vrednosti.

#34 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 25 October 2009 - 02:55

Ja ne prodajem "muda za bubrege" ali ih i ne kupujem!PS: Da li se treba apriori s tobom sloziti kada mi preporuces da se "bolje sa nekim drugim koprcam"?

Niko tebi nije nista prodavao. Cinjenice su cinjenice pa ti vidi. Zreo si i to dovoljno tako da imam stopostotno poverenje u tebe

PS: Da li se treba apriori s tobom sloziti kada mi preporuces da se "bolje sa nekim drugim koprcam"?


Ovo je vec filozofsko pitanje :ph34r:

#35 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 25 October 2009 - 03:00

To on pokushava da imitira mene :)

Naravno! Ti si mi ni manje ni vise nego idol :ph34r:

Cudno je kako Gjergji plane toliko brzo pri pomenu Rugove, zaista gubi kontrolu..mora da ga mrzi iz dna dushe.


Opet naravno. Izjadnacavanje iznosenja cinjenica (bez njihovih opovrgavanja) sa gubljenjem kontrole je tipicnost infantilnog hora pokojnog nam i do neba uzvisenog svetog Il Presidente-a. Ko ja iznenadjen...? :D

#36 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 25 October 2009 - 15:54

Naravno! Ti si mi ni manje ni vise nego idol :ph34r:



Opet naravno. Izjadnacavanje iznosenja cinjenica (bez njihovih opovrgavanja) sa gubljenjem kontrole je tipicnost infantilnog hora pokojnog nam i do neba uzvisenog svetog Il Presidente-a. Ko ja iznenadjen...? :)


necu da se sa tobom prepirem Gjergji, vidim da si odavno usvojio ili pak sam razvio svoje mishljenje i stav o Presidente-u i nije poenta da se sada prepiremo zbog toga jer to kako vidim ponekad izmice kontroli i upushtamo se u bespotrebne svadje.
Ja sam sa moje strane gledishta pokushao da ukazhem i na neke dobre strane njegove politicke delatnosti po sintagmi "daj cezaru i ono shto mu pripada" ali vidim da ti nisi spreman da mu dajesh ama bash nishta i prema tome svako dalje polemisanje(sa tobom) o ovoj temi smatram beskorisnim i cak nepotrebnim.

#37 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 25 October 2009 - 16:50

necu da se sa tobom prepirem Gjergji, vidim da si odavno usvojio ili pak sam razvio svoje mishljenje i stav o Presidente-u i nije poenta da se sada prepiremo zbog toga jer to kako vidim ponekad izmice kontroli i upushtamo se u bespotrebne svadje.
Ja sam sa moje strane gledishta pokushao da ukazhem i na neke dobre strane njegove politicke delatnosti po sintagmi "daj cezaru i ono shto mu pripada" ali vidim da ti nisi spreman da mu dajesh ama bash nishta i prema tome svako dalje polemisanje(sa tobom) o ovoj temi smatram beskorisnim i cak nepotrebnim.


Ma ne Presh... , ako ima nesto do cega mi je najmanje stalo to je onda svadja. Cezaru dajem ono sto mu pripada - u pozitivnom i u negativnom smislu. Vidis... , bit idealista je neretko zaista lepo i humano ali eto, postoje i situacije gde treba biti realista i uvideti prioritet i odgovornost svoje pozicije. Tu smatram da je nas dragi i cenjeni president ukazao po mnogo cemu, sve imajuci u vidu njegovu humanost i dobru volju. Kao sto se mnogi ovde slazu sa mnom... , nije jednostavno bio dorastao svojoj funkciji. Meni je zao sto nekoliko od cenjenih kolega ovde na forumu uzimaju mene za nekog ko njega mrzi. Ja ne mrzim. Jedino ispoljavam moje misljenje. Kardinalne greske jednog predsednika u odlucujuce vreme ne oprastam, ali to je samo moje licno misljenje i moj licni stav. Iskreno i direktno. Kao i uvek.

Pozdrav

#38 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 25 October 2009 - 19:53

Ja pak smatram da je tada bilo puno lakse, ranih 90-ih. Kao sto je poznato Srbija je tada imala hrvatski i bosanski front. Tesko da bi ona bila u stanju da drzi i treci. Kao sto je poznato, Srbija se dosta konsolidirala posle tih ratova i bila je puno opasnija kao vojna sila a imala je samo juzni front, to jest Kosovo. Ili sam ja u krivu?

Mislim da jesi.pogledaj kako je prosla Bosna.Administracija HW Busha je jednostavno odlucila da se tim pitanjem ne bavi jer je zauzeta oko izbora i sa raspadom SSSR-a

Duboko verujem da to znas, da je gospodin Tudjman pozvao I. Rugovu u Zagreb i predlozio mu otvaranje tkz "Juznog fronta", uz cvrsta obecanja da ce kosovski Albanci biti snabdeveni oruzjem i drugom logistikom ako pristanu na takvu zacrtanu strategiju. Pokojni Rugova je samo "doterao" svoju kravatu i bez reci napustio utanaceni prijem.
Tanja Torbarina, do tada naklonjena kosovskim Albancima, nakon toga je u nedeljniku "Danas" napisala onu jetku "karakteristiku, po secanju, "Znala sam da ljudi poticu od majmuna ali nisam znala da Albanci poticu od zeceva".Tudman je bio potpuno razocaran i ozlojedjen takvim odnosom I. Rugove.
A da je hteo, Rugova je mogao, sasvim je to sigurno,imao je tada velikog uticaja medju kosovskim Albancima, nagovoriti ih da se otvori "juzni front".

Gospodin Tudjman je sto bi Ameri rekli bio full of shit kada je Rugovi dao takvo "obecanje" ali je na svu srecu Ibrahim to prozreo.Dobro se secam vlaznih fantazija "tiska" iz tog vremena o Juznom frontu i a i tog odvratnog clanka Torbarine iz Danas-a

Edited by MAGRIPA65, 25 October 2009 - 19:57.


#39 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 25 October 2009 - 20:07

ma Juzni Front bi bio samoubistvo samo se to iz skandinavije ponekad ne vidi.

#40 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 25 October 2009 - 20:11

ma nema veze sa Skandinavijom.Franja je ladno prodao Slovence kada je napadnuta Slovenija i nije mu padalo na pamet da startuje Juzni front.Onda kada se zapucalo po Hrvatskoj zalio se jer Slovenci nisu bili spremni da mu vojno pomognu.

#41 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 25 October 2009 - 20:18

ma nema veze sa Skandinavijom.Franja je ladno prodao Slovence kada je napadnuta Slovenija i nije mu padalo na pamet da startuje Juzni front.Onda kada se zapucalo po Hrvatskoj zalio se jer Slovenci nisu bili spremni da mu vojno pomognu.


imas onu knjigu Death of Yugoslavia gde autorii pisu i oko ovog incidenta. Slovenci bili spremni: imali gotovo 200 novin zakona spremnih da se usvoje nekoliko dana posle proglasenja, TO im je bila spremna za blokade, vec spremili svakakve planove a Hrvatska nije bila nigde s tim pripremama. Tudjman je mislio da ce im Slovenija pomoci iako se on nije nimalo pripremao i tu je mnogo pogresio. Slovenci su rekli: mi smo vam rekli odavno da se spremite a vi niste ni prstom mrdnuli. sada mi idemo, i cao vama.

posle je Tudjman zahtevao taj Juzni Front ali je s SMradom pravio planove o podeli Bosne. siguran sam da bi on samo iskoristio taj Juzni Front za svoje ciljeve i ostavio nas da se junacki borima golim rukama.

Edited by Unbeliever, 25 October 2009 - 20:19.


#42 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 25 October 2009 - 20:26

posle je Tudjman zahtevao taj Juzni Front ali je s SMradom pravio planove o podeli Bosne. siguran sam da bi on samo iskoristio taj Juzni Front za svoje ciljeve i ostavio nas da se junacki borima golim rukama.

Jok cini ti se....
Pogledaj samo kako je velikodusno pomogao bosancima 92ge

#43 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 25 October 2009 - 20:44

Mislim da jesi.pogledaj kako je prosla Bosna.Administracija HW Busha je jednostavno odlucila da se tim pitanjem ne bavi jer je zauzeta oko izbora i sa raspadom SSSR-a


OK Mag - ovo je jak argument i ne mogu se protiviti ovoj cinjenici. Nisam ni mislio na ovu okolnost. U stvari, u ovom krugu rasprave ti si jedini koji je ovo spomenuo. Hvala!

Poz

#44 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 25 October 2009 - 20:50

Ako mozemo zakljuciti da nije bilo pametno otvoriti front ranih 90´ zbog mnogih razloga, a bilo je pogodnije krajem 90´ kao sto se i pokazalo jer smo dobili podrsku citavog skoro sveta, bas me zanima kako se Rugovina nevolja i tada kao i ranije, za oruzanom odbranom tumaci? Po njemu, mi smo trebali da uvek zivimo sagnutih glava na milost i nemilost jedne od najagresivnijih drzava sveta u savremenoj istoriji.

#45 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 25 October 2009 - 20:55

Ako mozemo zakljuciti da nije bilo pametno otvoriti front ranih 90´ zbog mnogih razloga, a bilo je pogodnije krajem 90´ kao sto se i pokazalo jer smo dobili podrsku citavog skoro sveta, bas me zanima kako se Rugovina nevolja i tada kao i ranije, za oruzanom odbranom tumaci? Po njemu, mi smo trebali da uvek zivimo sagnutih glava na milost i nemilost jedne od najagresivnijih drzava sveta u savremenoj istoriji.

ovde mogu da se slozim sa tobom.imam utisak da Rugova nikada ne bi pozvao na oruzane akcije bez obzira na nivo zlocina koji je dolazio od strane Milosevica.Mozda je to iz nekih licnih pacifistickih ubedjenja, mozda jer nije hteo da preuzme odgovornost za potencijalne zertve, mozda jer se plasio.Ko danas moze da sudi o tome sta je on zaista mislio.