Notice: Undefined index: HTTP_REFERER in /srv/b92/sajtovi/forum/forum/index.php(1) : runtime-created function(1) : eval()'d code(1) : eval()'d code(1) : eval()'d code(1) : eval()'d code(53) : eval()'d code on line 3 Radni dani profesora - Page 4 - Obrazovanje - Forum B92

Jump to content

Photo
- - - - -

Radni dani profesora

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
46 replies to this topic

#46 Unina mama

Unina mama
  • Members
  • 1 posts

Posted 24 March 2011 - 02:00

Evo i ja da odgovorim...
1. Da li se pre pocetka nastave, kod kuce, pripremate za predavanja ili ne?

Naravno! Mada mi je kad sam počinjala da radim prvih par časova delovalo nepotrebno. Ali posle naučiš...

2. Da li kasnite na casove?

Ne, sem u nepredviđenim situacijama.

3. Koliko vam treba za upisivanje casa, a koliko vam ostane za predavanje?

Upisivanje samog časa minut, ali evidencija odsutnih ume da potraje do 5 minuta. Uglavnom se zato trudim da to radim u toku časa, dok đaci nešto rade, a ne na početku.

4. Koliko strucno (prema vasoj proceni) predajete svoj predmet?

Smatram da stručno predajem svoj predmet.

5. Koliko vam treba vremenski za pripremanje kontrolnog zadatka?

Oko sat vremena, nekad dva, a nekad pola sata. Zavisi kakva je oblast koja se testira.

6. Koliko vremena provodite u skoli?

Zavisi od rasporeda... Ove godine: ponedeljkom - od 11 do pola 6, utorkom - od 9 do ... 3-4 (kako kad), sredom - od pola 8 do pola 12, četvrtkom - od 9 do pola 5, petkom od 9 do pola 12, a subotom - od 10 do ... zavisi koliko zaglavim i šta sve imam da završim... obično 2-3, ponekad do 1, a ponekad i do 8-9. Aj sad kad zapisah i da izračunam: 6,5+6,5+4+7,5+2,5+4=31 sat nedeljno.

7. Koliko vam traju odmori i da li mislite da vam je to dovoljno?

Od 5 do 20 minuta... Kad radim u obe smene, onda imam i jedan od sat vremena. Dovoljno mi je ove godine. Jedino mi ne odgovara kad mi naguraju 5-6 časova za redom... to mi je ubitačno.

8. Da li rado idete na ekskurzije sa svojim ucenicima (i pored nastale svetske krize)?

Nisam imala prilike... ta privilegija je zauzeta...

9. Da li za platu za koju radite, u odnosu na posao, mislite da je dovoljna i sasvim korektna?

Bila je korektna pre dve godine, za zemlju Srbiju - mogla sam da preživljavam od nje. Sada više nije ni dovoljna ni korektna.

10. Koju strucnu spremu imate?

Sedmi stepen. Studiram master...

11. Da li mislite da profesor mora da ima fakultet da bi radio u prosveti?

Mislim da bi i Bečler diploma u određenoj oblasti bila dovoljna. Plus nešto psihologije, pedagogije, metodike.

12. Koliko cesto drzite sednicu nastavnickog veca?

Najmanje 10 puta godišnje.

13. Da li svoj posao radite zato sto ga volite ili zato sto niste mogli da nadjete bolji?

Ovo prvo! I da odem iz ove zemlje, radila bih isti posao. Čak bih pre otišla negde da ga radim, nego što bih promenila posao da bih mogla da preživim ovde. A najviše bih volela da ostanem i da imam uslova da ga radim još bolje.

14. Ovo pitanje iskljucivo mene interesuje: Kada upisujete cas, sta se zapravo sve upisuje u ona polja u dnevniku sa leve i desne strane?

Mahom su svi odgovorili... Levo su datum, broj radnog i nastavnog dana, onda su polja za časove tokom dana sa nazivom predmeta, sadržajem časa i tipom rada, broj časa u godini i parafom profesora. Desno su odsutni učenici i napomene.

#47 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 26 March 2011 - 18:46

10. Koju strucnu spremu imate?

Sedmi stepen. Studiram master...

Sedmi stepen pretpostavljam da znaci VII/1 po starom (diplomirani xyz)? Ako je tako cemu onda studiranje master studija koje su ekvivalent "diplomirani xyz" po starom? Osim naravno ako se radi o drugom smeru/struci.