Jump to content


Photo
- - - - -

posao/ iseljenje Kanada


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
457 replies to this topic

#451 afirmator

afirmator
  • Members
  • 29 posts

Posted 13 January 2013 - 22:22

^

Ne znam koliko dugo proces traje. U svakom slucaju sa sadasnjom diplomom mozes da apliciras, pa dok proces traje zavrsavaj magistarske, one ce svakako da pomognu, pri trazenju posla. Koji je fakultet u pitanju.

Sto se radnog iskustva tice, radi na nekim projektima na fakultetu, profesorske preporuke svakako znace.

 

U pitanju je masinski fakultet. E sad postoji jedan problem sto ja nisam izvadio Bachelor diplomu (4000 din + ceka se dugo) vec sam izvadio samo uverenje. Da li mislis da bi mogao da napisem u CV-ju da sam vec Bachelor?



#452 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 13 January 2013 - 22:28

Masinski fax je prava srbija i oni ti ne izdaju diplomu na stranom jeziku vec samo srBskom. 

Ako ne moras da predas original diplomu, onda je potvrda dovoljna.

Posto si vec BSc. onda to mozes i da reklamiras. 

sretno



#453 afirmator

afirmator
  • Members
  • 29 posts

Posted 13 January 2013 - 22:32

Masinski fax je prava srbija i oni ti ne izdaju diplomu na stranom jeziku vec samo srBskom. 

Ako ne moras da predas original diplomu, onda je potvrda dovoljna.

Posto si vec BSc. onda to mozes i da reklamiras. 

sretno

 

Hehe, hvala ovo bi mi ustedelo 4k, za master ce kostati 6k. Inace i uverenje je na srpskom. Ok, hvala na brzim korisnim informacijama.



#454 kiti

kiti
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 15 January 2013 - 19:29

http://www.cic.gc.ca/

 

tu bi trebalo sve da pise, koliko bodova se trazi i za sta se bodovi dobijaju

 

u vreme kad sam ja aplicirala trazilo se minimum godinu dana placenog iskustva u struci sa kojom se aplicira (ima neka lista zanimanja)

 

ja otada nisam pratila propise, znam da je bilo nekih izmena tako da moje iskustvo ne mora da bude relevantno

 

kad je kanada u pitanju sve, ali bas sve informacije vezane za administrativni proces su dostupne na gore navedenom sajtu



#455 Kanada2013

Kanada2013
  • Members
  • 1 posts

Posted 22 June 2013 - 15:58

Pozdrav svima!Da li ima nekoga ko bi mogao da mi ponudi posao( za work permit).Vredna sam,obrazovana,postena.Radila bih bilo koji posten posao.Molim ako ima dobrih i ozbiljnih ljudi kojima je potrebna vredna,mlada radnica da se jave.Hvala unapred.



#456 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 22 June 2013 - 17:02

^
Bravo za odluku. Da se moj plus ne shvati kao sega, smatram da covek mora da pokusa sve u njegovoj moci.
Medjutim, moguce je da ovde na forumu neces naci resenje. Pokusaj neke "jobsites" kao sto su dice, monster za theniku, ili education edjoin.

Ko pokusa, moze da uspe, oni drugi ce samo da se zale.

Puno srece.

Edited by mrd, 22 June 2013 - 17:03.


#457 kalimerolkali

kalimerolkali
  • Banned
  • 4 posts

Posted 21 November 2013 - 23:04

Mogu ti reci samo da nema veze sto ti je muz radio neprijavljen u Izraelu, on je tamo radio.
Mislim da ti sa fakultetom imas vise poena, ali nisam siguran 100%.

Good luck !

Da, vise se poena dobija sa fakultetom.



#458 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 23 December 2013 - 15:18

Pozdrav svima

Pod jedan da vam kazem da mnogi lupaju gluposti i nemaju pojma kako se u stvari stize u Kanadu.

...

 

Pozdrav svima od Bojana iz Calgary,Alberta

Ja sam cuo da je isto  ako se govori Francuski, da li su me lagali?