Jump to content


Photo
- - - - -

Pitanje vezano za Vizu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
39 replies to this topic

#1 Miroslawww

Miroslawww
  • Members
  • 5 posts

Posted 10 October 2009 - 18:15

pozdrav ljudi, dobio sam Kanadsku radnu i studentsku vizu na godinu dana, i vidim da mi pise ulazak: Multiple, nisam pitao u ambasadi, da li sa tom vizom i tim multiple entry mogu da udjem u ameriku ili australiju /?

tj da li i oni imaju nesto kao sengen kod evropskih drzava?? usa, australija, canada i ne znam jos koje drzave...

Edited by Miroslawww, 10 October 2009 - 18:18.


#2 Miroslawww

Miroslawww
  • Members
  • 5 posts

Posted 10 October 2009 - 19:18

ccc ovaj forum me jako nervira...

anyway

hocu da obrisem svoj topic, kako, moderatori ???

#3 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 10 October 2009 - 20:19

ccc ovaj forum me jako nervira...

anyway

hocu da obrisem svoj topic, kako, moderatori ???


Shto si nervozan bre? :ph34r:

Pa nismo mi customer service, chekaj malo, javice ti se neko.

Ne mozesh da udjesh u USA, treba ti viza. USA i Canada nisu u nikakvoj uniji tipa EU.

Bolje da ne dolazish, mnogo si nervozan, ima da prodjesh isto kao Noskich.

#4 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 10 October 2009 - 20:22

Shto si nervozan bre? :ph34r:

Pa nismo mi customer service, chekaj malo, javice ti se neko.

Ne mozesh da udjesh u USA, treba ti viza. USA i Canada nisu u nikakvoj uniji tipa EU.

Bolje da ne dolazish, mnogo si nervozan, ima da prodjesh isto kao Noskich.


Nemoj da ga plasis, ako se ne plasi rada, kad dobije licnu kartu, moguce je da prodje. Jos uvek ljudi prelaze sa ID-om.
noshkic je jedan. Retko ko prodje tako diskriminisano ko on.

#5 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 10 October 2009 - 20:48

Nemoj da ga plasis, ako se ne plasi rada, kad dobije licnu kartu, moguce je da prodje. Jos uvek ljudi prelaze sa ID-om.


Koju lichnu kartu :ph34r: ? Ovde nema lichna karta, yebote .... :) mozda i ima, a ja nisam znao :D ?

Nema nishta slichno lichnoj karti, granica se prelazila sa Citizenship karticom, nije trebao pasosh, ali on je nece dobiti, mislim kako bi dobio citizenship kad je samo student i temporary resident, ali su chini mi se od juna ili jula uveli obavezne pasoshe na letovima, a na drumskim prelazima se takodje moze desiti da ti zatraze pasosh.

Dakle, ako hoce u USA, morace u americhki konzulat ili ambasadu po vizu. Sa studentskom vizom i radnom na godinu nece ga pustiti u USA.

Uostalom, mrzim da ovo kazem, ali GOOGLE je majka svih nedoumica, pa tako ako malo progugla, znachi posveti par minuta tome dobice odgovor:

Same as U.S. students cannot go to Canada, Canadian students cannot go to the United States.
Odnosi se naravno na strane studente.

Edited by down with the sickness, 10 October 2009 - 20:52.


#6 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 10 October 2009 - 20:53

Koju lichnu kartu :ph34r: ? Ovde nema lichna karta, yebote .... :) mozda i ima, a ja nisam znao :D ?

Nema nishta slichno lichnoj karti, granica se prelazila sa Citizenship karticom, nije trebao pasosh, ali on je nece dobiti, mislim kako bi dobio citizenship kad je samo student i temporary resident, ali su chini mi se od juna ili jula uveli obavezne pasoshe na letovima, a na drumskim prelazima se takodje moze desiti da ti zatraze pasosh.

Dakle, ako hoce u USA, morace u americhki konzulat ili ambasadu po vizu. Sa studentskom vizom i radnom na godinu nece ga pustiti u USA.

Uostalom, mrzim da ovo kazem, ali GOOGLE je majka svih nedoumica, pa tako ako malo progugla, znachi posveti par minuta tome dobice odgovor:

Same as U.S. students cannot go to Canada, Canadian students cannot go to the United States.
Odnosi se naravno na strane studente.

LK ups. Vozacka dozvola ili ID card.
Kako god, znam ljude koji su prelazlili tako.
Nije legalno, ali radilo.

#7 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 10 October 2009 - 21:22

LK ups. Vozacka dozvola ili ID card.
Kako god, znam ljude koji su prelazlili tako.
Nije legalno, ali radilo.


Uffff ... iskomplikovali smo bez potrebe. Avionom od 1 juna 2009 ne moze, samo pasosh ili Nexus kartica.

Vidi, ja mogu da udjem u USA sa vozachkom dozvolom, znachi kopnom, ali sam sa novom dozvolom, koju baja na granici stavi u kompjuter i vidi da sam drzavljanin Kanade, pa ce me pusti i bez pasosha.

Kada ovaj Miroslawww bude dao svoju vozachku dozvolu izdatu u Kanadi tom istom bajici, americhkom cariniku, izaci ce mu na monitoru da je Miki drzavljanin Srbije i naravno trazice mu srpski pasosh.

Ne bih bash smeo da se zakunem, ali chini mi se da ce mu traziti i VIZU za USA, zato shto je drzavljanin Srbije, a ne Kanade.

OK?

#8 Miroslawww

Miroslawww
  • Members
  • 5 posts

Posted 11 October 2009 - 02:54

nebitno skroz...boli me K... za usa i da odem tamo...

slobodno lock topic ili delete....

#9 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 11 October 2009 - 23:11

nebitno skroz...boli me K... za usa i da odem tamo...


cim si pitao, boli te. nema sada ljutis sto ti ne daju ulaz u USA s studentskom vizom Kanade.

#10 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 12 October 2009 - 02:10

Uffff ... iskomplikovali smo bez potrebe. Avionom od 1 juna 2009 ne moze, samo pasosh ili Nexus kartica.

Vidi, ja mogu da udjem u USA sa vozachkom dozvolom, znachi kopnom, ali sam sa novom dozvolom, koju baja na granici stavi u kompjuter i vidi da sam drzavljanin Kanade, pa ce me pusti i bez pasosha.

Kada ovaj Miroslawww bude dao svoju vozachku dozvolu izdatu u Kanadi tom istom bajici, americhkom cariniku, izaci ce mu na monitoru da je Miki drzavljanin Srbije i naravno trazice mu srpski pasosh.

Ne bih bash smeo da se zakunem, ali chini mi se da ce mu traziti i VIZU za USA, zato shto je drzavljanin Srbije, a ne Kanade.

OK?

nevezano za ovog pacenika koji pita a onda se pishmani...
Trenutna pravila u SAD su nocna mora....
Vec dobre dve godine odlazu zakon o obaveznim pasosima za putovanje u inostranstvo i to prvenstveno zbog Royal Caribbean i Carnival Cruise Lines.Jbg. navikli ljudi da putuju samo sa vozackom i to je to.Po sada vazecim pravilima moze sa vozackom ali kada se vracas u zemlju moras da imas dokaz o drzavljanstvu ili boravku sto znaci krstenica ili green card.Opet ako ides avionom moras da imas pasosos.
E sada negde u Montani postoje granicni prelazi samo sa telefonskom govornicom.Znaci kada prelazis pozoves broj i kazes nekome da ulazis ili izlzis iz SAD.Toliko o homeland security

#11 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 12 October 2009 - 04:20

Mislim da je ovaj decko proveo sat vremena citajuci forum i odlucio da ce da ostane :ph34r:
Zivo me interesuje zasto al cisto sumnjam da cemo saznati.

#12 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 12 October 2009 - 12:05

nevezano za ovog pacenika koji pita a onda se pishmani...
Trenutna pravila u SAD su nocna mora....
Vec dobre dve godine odlazu zakon o obaveznim pasosima za putovanje u inostranstvo i to prvenstveno zbog Royal Caribbean i Carnival Cruise Lines.Jbg.


za takve slucajeve postoji Passport Card koji je pasos na formatu ID karte ali sluzi samo za putovanje brodom ili autom (dakle ne avionom). ja imam taj Passport Card i cena je samo $20.

Posted Image

http://travel.state...._card_3926.html

#13 Miroslawww

Miroslawww
  • Members
  • 5 posts

Posted 12 October 2009 - 15:01

@angelia
ne nisam se uplasio, jedva cekam da odem !



@MAGRIPA65
a ja sam "pacenik", hvala na komplimentu !


i da, moderatori slobodno lock ili delete ovaj topic !


#14 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 12 October 2009 - 15:40

@angelia
ne nisam se uplasio, jedva cekam da odem !



@MAGRIPA65
a ja sam "pacenik", hvala na komplimentu !


i da, moderatori slobodno lock ili delete ovaj topic !


Da li si ti spreman da budes izdajnik SrBstva, time sto ces otici?
Pazi sta radis. :ph34r:

#15 Prag 011

Prag 011
  • Members
  • 2,647 posts

Posted 12 October 2009 - 18:05

za takve slucajeve postoji Passport Card koji je pasos na formatu ID karte ali sluzi samo za putovanje brodom ili autom (dakle ne avionom). ja imam taj Passport Card i cena je samo $20.

Posted Image

Koji si ti lik.Rodjen ´81 a izgledaš na 50. To je od guranja loptice? :ph34r: