Jump to content


Photo

Primitivac na forumu...


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
165 replies to this topic

#31 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 29 September 2009 - 22:07

imam jedno pitanjce-gde ste svi bili kada je nekoliko simpatizera zvezde pre 3 godine bilo izbodeno u solunu na gostovanju protiv arisa?
to su bili najobicniji simpatizeri koji su dosli u licnoj reziji,pijuckali pice u kaficu i izbodeni su ni krivi ni duzni-zasto se tad niko nije oglasio,zasto ih ambasador nije posetio a drzava reagovala?ovim ne zelim da umanjim tragicnost Brisove smrti,nadam se da ce sud utvrditi prave krivce i nacin kako je doslo do smrtonosnih povreda
takodje bi da ukazem na vasu ideju da stadion partizana promeni ime i da preda sledeci mec tuluzu-ma hajte molim vas,liverpulovi navijaci su krivi za pogibiju 39 italijana na hejselu pa se njihov stadion ne zove juventus ili tako nesto niti je ikad neki klub u istoriju fudbala tako predao mec
ako moze normalan odgovor bez pljuvanja po meni
jos jednom-RIP Brice Tatou:-(


dobro pitanje.
u toj situaciji se vidi sav kompleks i ako hoćeš, licemerje našeg društva.
Kada su naši izbodeni, onda je to huliganski incident, a kada mi nekoga izbodemo, onda se cela Srbija stidi i cela stvar dobija mnogo veću dimenziju.

Kao roditelj koji ne može i ne ume da zaštiti sopstveno dete kada ga silosi napadnu, ali kada njegovo dete napadne, onda ga on prebije od batina.
Skoro da tukne na ono "ko tebe kamenom ti njega hlebom"..

Ali, cela stvar sa huliganima je samo vrh ledenog brega, a Srbija bi se kao država ponela odgovorno i zrelo kada bi reagovala sistemski i znalački, a ne patetično i ad hoc.
U suprotnom, možemo samo i dalje da očekujemo ovakve tragedije.


Kako diskusija odmiche, priblizavate se svom prirodnom stanishtu - pecini ..... i osecate se sigurnije, zar ne?

Ja nisam Grk i ne mogu da osecam sramotu za postupke grchkih huligana, vec samo gadjenje, kao shto Francuzi trenutno osecaju prema nama ...

... ali mogu i osecam sramotu zbog ovih domacih zveri i njihovih simpatizera, vas dvojice realativizatora zlochina.

Osim toga, da podsetim za vas sa sposobnoshcu odrzavanja koncentracije jedne kokoshke:

ne radi se samo o jednom ubistvu, vec o seriji organizovanih napada na strance u Beogradu.

#32 headhunter

headhunter
  • Members
  • 6,691 posts

Posted 29 September 2009 - 22:07

a jel' ti to želiš da mi kažeš kako pričam gluposti samo nemaš mjuda..?

da su bar samo gluposti

#33 CTPAX

CTPAX
  • Members
  • 10,503 posts

Posted 29 September 2009 - 22:10

gde ti ovde vidis relativizovanje???slucaj treba temeljno prouciti,po mogucstvu bez uplitanja policije sto je nemoguce i osobe koje su to uradile kazniti po zakonu


U tome što u danu kada cela država priča o zločinu u kome je jedan čovek bezvezno izgubio život i koji baca ljagu na sve nas ovde, ti "razblažuješ" priču podsećanjem na slučaj od pre tri godine u Grčkoj. To se zove relativizacija.

posto te zabole tuki za nase po svetu onda mi reci koliko si se potreso zbog ubistva demonstranta na mitingu podrske za onog zlikovca,jel bila negde tema na forumu o njemu posto je ja nisam naso???


Onaj što je palio ambasadu, pa izgoreo u istoj? O njemu govoriš?

A ko ga je to ubio? Osim debilne glave sopstvene?

edit: Sad se setih. Ambasada je bila tjekom "Kosovo za patike". Ti pričaš o branitelju dr Dabića.

Ne, nisam se suviše potresao. A da treba da odgovara pandur koji je prekoračio ovlašćenja - treba.

Edited by CTPAX, 29 September 2009 - 22:14.


#34 zecov

zecov
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 29 September 2009 - 22:11

imam jedno pitanjce-gde ste svi bili kada je nekoliko simpatizera zvezde pre 3 godine bilo izbodeno u solunu na gostovanju protiv arisa?
to su bili najobicniji simpatizeri koji su dosli u licnoj reziji,pijuckali pice u kaficu i izbodeni su ni krivi ni duzni-zasto se tad niko nije oglasio,zasto ih ambasador nije posetio a drzava reagovala?ovim ne zelim da umanjim tragicnost Brisove smrti,nadam se da ce sud utvrditi prave krivce i nacin kako je doslo do smrtonosnih povreda
takodje bi da ukazem na vasu ideju da stadion partizana promeni ime i da preda sledeci mec tuluzu-ma hajte molim vas,liverpulovi navijaci su krivi za pogibiju 39 italijana na hejselu pa se njihov stadion ne zove juventus ili tako nesto niti je ikad neki klub u istoriju fudbala tako predao mec
ako moze normalan odgovor bez pljuvanja po meni
jos jednom-RIP Brice Tatou:-(



a ko će da odgovara za bogmile koje je pobio prvi nemanjić?

eto,to ima veze sa ovim koliko i tvoja teza...jebo te,jesi malo razmislio o onome što si napisao?ne možeš da napišeš rip i onda da odvališ "a kada su nas tukli"...mislim,možeš,ali ćeš imati problem ovde i onda ćeš se iznervirati i onda ćeš da kažeš kako smo netolerantni...50 puta smo prošli taj krug u poslednjih mesec dana...ako oni koji su ubili tatona na umu nisu imali nabadanje noževima u solunu i ako taton nije nabadao nožem navijače zvezde u solunu,onda tvoja teza je poptuno glupa...ili šta,dok se ne reši pitanje nabadanja u sulonu,tatonove ubice ne treba da idu u zatvor?mislim,koja je svrha tvog posta..."samo da nam kažeš"...pa tako ja mogu da nabodem 5 slova na google i likujem ovde na bilo koju temu,"samo da bih rekao"...
što je tako teško reći:jebi ga,sranje su napravili,šljam su,brukaju ovu zemlju,uništili su porodicu,ubili su nekoga na najgori mogući način a da pritom se ne pomene "šta je nekak neko srpskim navijačama uradio"...zbog čega tolika lojalnost ubicama,što koristiš nevine simpatizere zvezde koje su nabodene u solunu u ovom kontekstu=kakve oni veze imaju sa ovim ubicama i ovim slučajem?kakve veze to što niko nije odgovarao za to nabadanje ima veze sa ovim?
šta,zato što država nije reagovala tad,nepošteno je da reaguje sad?ako se tatonove ubice osude,to je još jedna rana na navijače zvezde iz soluna?molim te,objasni mi bilo kakvu logičku vezu,nisam ciničan,stvarno nisam...kakave veze imaju ta dva slučaja?
to što država nije dobro zaštitla svoje građane u inostranstvu treba da znači da ne treba da štiti strane navijače ovde?
nemoj kaljati ni zvezdine navijače iz soluna i tatona poređenjem...momak je ubijen,bez razloga i to nema veze ni sa solunom,ni sa hejselom,ni sa bilo čim drugim...oni njega nisu ubili zbog neke idiotske osvete ili razloga,ubili su ga jer je pričao drugim jezikom...

#35 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 29 September 2009 - 22:13

gde ti ovde vidis relativizovanje???slucaj treba temeljno prouciti,po mogucstvu bez uplitanja policije

Pa da angazuju Kurir ili Pravdu?Sta mislis ko bi od njih bio merodavniji da "prouci" dogadjaj i izvrsi istragu....

#36 primitivac

primitivac
  • Banned
  • 7 posts

Posted 29 September 2009 - 22:19

U tome što u danu kada cela država priča o zločinu u kome je jedan čovek bezvezno izgubio život i koji baca ljagu na sve nas ovde, ti "razblažuješ" priču podsećanjem na slučaj od pre tri godine u Grčkoj. To se zove relativizacija.



Onaj što je palio ambasadu, pa izgoreo u istoj? O njemu govoriš?

A ko ga je to ubio? Osim debilne glave sopstvene?

pardon,mislio sam na onog sto ga policija prebila na mrtvo ime pa je od posledica umro 10 dana kasnije
ja hocu da pitam sto mi moramo da budemo tolki moroni pa da za svako nase sranje sebi jebavamo mater dok je svuda na svetu maltene zakonito ubiti srbina,sto onda mi izigravamo finocu???
mislio sam na ovu masovnu zalost,ne na samu kaznu

Edited by primitivac, 29 September 2009 - 22:21.


#37 primitivac

primitivac
  • Banned
  • 7 posts

Posted 29 September 2009 - 22:21

Pa da angazuju Kurir ili Pravdu?Sta mislis ko bi od njih bio merodavniji da "prouci" dogadjaj i izvrsi istragu....

od nase policije???pa ti i ja npr...mislio sam na sudjenje koje nece diktirati policija

#38 Boogie Woogie

Boogie Woogie
  • Members
  • 564 posts

Posted 29 September 2009 - 22:22

cela država priča o zločinu SADA, pošto je čovek umro.
Da se to nije desilo, cela država bi nastavila da spava.

Radi se o tome da ova država ima mnogo besne, nervozne, labilne i agresivne dece i da reaguje samo kada se dese upravo ovakve stvari.

Pitanje je KOGA podrazumevamo pod Državom?
Policiju? Vladu? Koga..?

Očigledno je da postoji deo državnog aparata koji se sada zgražava, izjavljuje saučešća isl.
Ali je i očigledno da postoje i struje u tom istom aparatu kojima ovakva deca odgovaraju i koriste ih za svoje polotičke ciljeve.

Obrni okreni, ko nayebava? Upravo ta deca.

Topovsko-navijačko meso.
Juče su izboli njih, danas će da ubodu oni i oni misle da je to igra koju treba da igraju.

I nije nikakvo iznenađenje što se u doba krize u društvu kao što je naše formiraju grupacije koje su uverene da se sve može rešiti samo silom, pesnicama, noževima (ratom).
Nije ni iznenađenje da ta ista društva koriste ovakve događaje i situacije da doliju ulje na vatru i da sebi daju na značaju.
A ko iole zna nešto o fašizmu, zna i da se on ne pobeđuje kažnjavanjem pojedinaca, već potpuno drugim sredstvima.

#39 conspiracy

conspiracy
  • Members
  • 344 posts

Posted 29 September 2009 - 22:27

Obrni okreni, ko nayebava? Upravo ta deca.

Topovsko-navijačko meso.

A ko iole zna nešto o fašizmu, zna i da se on ne pobeđuje kažnjavanjem pojedinaca, već potpuno drugim sredstvima.


Jadna ta deca od 18+ godina ( :) )......mis`im stvarno saosecam sa njima :ph34r:

Ovo je za bisere :D

#40 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 29 September 2009 - 22:29

od nase policije???pa ti i ja npr...mislio sam na sudjenje koje nece diktirati policija

Iskreno nije mi jasno gde ides sa tom tezom o istrazi bez policije.Da li je u pitanju Grcka, Srbija ili tunguzija to jedino moze da uradi policija pa barem bila najusljivija na svetu.

#41 primitivac

primitivac
  • Banned
  • 7 posts

Posted 29 September 2009 - 22:30

Ne, nisam se suviše potresao. A da treba da odgovara pandur koji je prekoračio ovlašćenja - treba.


a sto se nisi suvise potreso,mozda zato sto je njegovo razmisljanje bilo suprotno od tvog ili zato sto si tad bio manje osetljiv na ljudske tragedije nego danas????

#42 Boogie Woogie

Boogie Woogie
  • Members
  • 564 posts

Posted 29 September 2009 - 22:30

ja nisam stranac i ne osecam se sigurno, danas ne osecam nikakvu povezanost sa ovom drzavom samo gadjenje i stid pred svetom, ne osecam se sigurno jer znam da sam i sam plen jer Srbija je besna



upravo tako.
Onoj devojci spržiše nogu pre neki dan u autobusu, a ona nije bila stranac.

Radi se o tome da ima mnogo besne dece, ali da oni nisu krivi što su besni.
Oni jesu opasni i treba ih se kloniti, ali se NIŠTA neće postići individualnim kažnjavanjem.

Ovi mandrili su pre neki dan govorili "Jedva čekamo da nas zabranite".

Hoću reći: neko mora mnogo dobro da razmisli kako da reši ovaj problem. I da ne čeka incidente, jer je posle njih, kao što vidimo, obično kasno.

#43 CTPAX

CTPAX
  • Members
  • 10,503 posts

Posted 29 September 2009 - 22:31

pardon,mislio sam na onog sto ga policija prebila na mrtvo ime pa je od posledica umro 10 dana kasnije


Imaš edit gore, sa zakašnjenjem sam shvatio na koga misliš.

Rekoh gore da se nisam previše potresao za nekim ko je išao da brani jednog od najvećih krvnika našeg vremena i našeg naroda, ali da pravna država i tu mora da reaguje i oštro kazni pandura ako je prekoračio ovlašćenja.

ja hocu da pitam sto mi moramo da budemo tolki moroni pa da za svako nase sranje sebi jebavamo mater dok je svuda na svetu maltene zakonito ubiti srbina,sto onda mi izigravamo finocu???


Prvo - ne seri da je bilo gde zakonito ubiti Srbina. To tvoja paranoja radi.

Drugo - ajde da uzmemo da nije paranija; kako smo do toga došli? Preko noći? Dobrotom i pravednošću?

Treće - šta sad ti predlažeš? Pošto je "svuda u svetu maltene zakonito ubiti Srbina", da mi ove govnare oslobodimo, pa još i odlijujemo? Lako je smisliti neko objašnjenje da su oni, zapravo, hteli malo da nalemaju te Francuze, pošto je, jelte, poznato da je i u Francuskoj "maltene zakonito ubiti Srbina".

Oni su zapravo ubili zato što su patriote.

Jel tako, primitivac?

Oćeš sad opet da me pitaš odakle mi da relativizuješ?

#44 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 29 September 2009 - 22:31

dodjose primitivci i na ovaj topik...

#45 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 29 September 2009 - 22:31

[primitivac post='2460955' date='29.09.2009, 17:19']
pardon,mislio sam na onog sto ga policija prebila na mrtvo ime pa je od posledica umro 10 dana kasnije
ja hocu da pitam sto mi moramo da budemo tolki moroni pa da za svako nase sranje sebi jebavamo mater dok je svuda na svetu maltene zakonito ubiti srbina,sto onda mi izigravamo finocu???mislio sam na ovu masovnu zalost,ne na samu kaznu


Hoce li moderacija da reaguje ili ce pustiti ovo da josh neki put ujede i zalaje ovako besno?

Nikada nisam pozivao na sanitarno uklanjanje djubreta, ali ovo se ochigledno registrovalo sa namerom.

Edited by down with the sickness, 29 September 2009 - 22:35.