Jump to content


Photo

Primitivac na forumu...


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
165 replies to this topic

#151 Vlada R.

Vlada R.
  • Members
  • 240 posts

Posted 01 October 2009 - 18:25

ali moja sveca i cvet nemaju veze ni sa kakvim zakonima. to cisto pokazujem da MENI to smeta.
naslusali su se mladi svega i svacega, nisu vise sigurni sta je dobro, sta nije, ako se oni sto su ubijali proglasavaju herojima, onda nije tako lako postaviti sistem vrednosti. posto ni roditelji ni drzava nisu u stanju da stvari stave na svoje mesto, ja jedino sto mogu da ucinim je da kazem da je to sve lose, jako lose.
iako ne verujem da ce se u srbiji nesto promeniti time lakse mi je kad vidim da ima ljudi kojima je to nije patriotizam, ljubav prema klubu, ljubav prema domacem :ph34r: nego zlo.


Tacno, to je samo privid, ali mi je drago da je to tebi sasvim dovoljno!

Svi ti ljudi ce da se prosetaju, malo upale svece, odu da spavaju a onda ujutru ce da odu na posao koji su dobili preko veze, autom koji bio kraden ali "opran" u MUP-u, pritom ce isamarati cigance koje hoce da im opere sofersajbnu, popodne ce da svrate u kafic gde sede sa drugarima "bizmismenima" i njihovim maloletnim prijateljicama ..... ALI ....
ALI onda ce posle toga da se uloguju na B92 i napisu email podrske Brisu Tatonu, izraze gnusanje prema nasilju i nepravdi svake vrste i sve ce biti OK!
WOOOO HOOOO!!!!!

#152 Alien Girl

Alien Girl
  • Members
  • 82 posts

Posted 01 October 2009 - 18:30

Tacno, to je samo privid, ali mi je drago da je to tebi sasvim dovoljno!

Svi ti ljudi ce da se prosetaju, malo upale svece, odu da spavaju a onda ujutru ce da odu na posao koji su dobili preko veze, autom koji bio kraden ali "opran" u MUP-u, pritom ce isamarati cigance koje hoce da im opere sofersajbnu, popodne ce da svrate u kafic gde sede sa drugarima "bizmismenima" i njihovim maloletnim prijateljicama ..... ALI ....
ALI onda ce posle toga da se uloguju na B92 i napisu email podrske Brisu Tatonu, izraze gnusanje prema nasilju i nepravdi svake vrste i sve ce biti OK!
WOOOO HOOOO!!!!!


aj bre ne lupetaj, bar ne na ovom topiku :ph34r:

#153 yossarian

yossarian
  • Members
  • 3,774 posts

Posted 01 October 2009 - 19:02

Evropa je potpuno zabezeknuta sto se zec toliko usr'o. Oni nisu ni svesni koliki strah su uterali ljudima u Srbiji i koliko su isti spremni da se licemerno ponasaju u tom slucaju - potpuno zanemarujuci i malog Roma i Katarinu koju je pregazio ministar na trotoaru i decaka koga je pregazio pijani pukovnik.
Ovaj slucaj ne da nece naskoditi pristupanju Srbije EU vec ce posluziti kao odskocna daska - jer niko na svetu ne tretira tudje bolje nego svoje.


Potpuno si omasio poentu.

Mi imamo jednu duboko usadjenju tradiciju gostorpimstva, kult putnika namernika, paznju prema strancima, koja je dokumentovana jos u vreme pre nego sto smo i primili Hriscanstvo. To sticemo jos od detinjstva, vaspitanjem, kao i nasi roditelji i preci.

Svima nam je drago ako nam se posreci da sretnemo stranca, ako imamo sansu da mu se nadjemo pri ruci, da mu pomognemo, drago nam je ako ode kuci ubedjen da je bio u super drzavi u kojoj zive fenomenalni ljudi. Eto, takvi smo i to je to. Neka etnolozi i istoricari istrazuju zasto smo takvi, ali jesmo, ja jesam i svi koje poznajem su takvi.

To nema veze ni sa Evropom ni sa vizama, pa takvi smo i prema Rusima ili Irancima ili Japancima ako nam dodju u goste, a i srecni smo ako dolaze. Pa u Beogradu se provode i Hrvati i Slovenci i ljudi iz cele ex YU, lepo su docekani i domacini ih maze i paze. Da ne pricam o strancima koji dolaze iz jos vecih daljina i nemaju nikakve veze sa nasim sukobima u procesu raspada SFRJ. Svako ko je dosao sa dobrim namerama, iz ljubavi i radoznalosti, zeljan da nas upozna i da se proveseli je u celoj istoriji bio dobrodosao.

Ta tradicija, ta svetinja, oskrnavljena je na najgori nacin. S jedne strane, ovo je kap koja je prelila casu, dugo se nakupljalo revolta zbog besmislenog nasilja, prema svima a ne samo prema strancima i sada je ljudima je pukao film - s druge strane predjena je svaka granica udarilo se u tradiciju gostoljubivosti kojom se svi ponosimo.

Eto, to je to, zgrazanje i revolt, a ne strah.

Velika mi je uteha kada vidim kako Beogradjani masovno polazu cvece i pale svece i tihim protestom pokazuju saucesce i da im je srce na mestu.

#154 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 01 October 2009 - 20:23

Velika mi je uteha kada vidim kako Beogradjani masovno polazu cvece i pale svece i tihim protestom pokazuju saucesce i da im je srce na mestu.


Koliko je to masovno - masovno. Pitam ozbiljno, juche chitam neki kazu nekoliko stotina, neki - nekoliko hiljada.

Meni to bash i ne zvuchi masovno, pre bih rekao tanko, veoma tanko.

#155 Boogie Woogie

Boogie Woogie
  • Members
  • 564 posts

Posted 01 October 2009 - 20:29

Potpuno si omasio poentu.

Mi imamo jednu duboko usadjenju tradiciju gostorpimstva, kult putnika namernika, paznju prema strancima, koja je dokumentovana jos u vreme pre nego sto smo i primili Hriscanstvo. To sticemo jos od detinjstva, vaspitanjem, kao i nasi roditelji i preci.

Svima nam je drago ako nam se posreci da sretnemo stranca, ako imamo sansu da mu se nadjemo pri ruci, da mu pomognemo, drago nam je ako ode kuci ubedjen da je bio u super drzavi u kojoj zive fenomenalni ljudi. Eto, takvi smo i to je to. Neka etnolozi i istoricari istrazuju zasto smo takvi, ali jesmo, ja jesam i svi koje poznajem su takvi.

To nema veze ni sa Evropom ni sa vizama, pa takvi smo i prema Rusima ili Irancima ili Japancima ako nam dodju u goste, a i srecni smo ako dolaze. Pa u Beogradu se provode i Hrvati i Slovenci i ljudi iz cele ex YU, lepo su docekani i domacini ih maze i paze. Da ne pricam o strancima koji dolaze iz jos vecih daljina i nemaju nikakve veze sa nasim sukobima u procesu raspada SFRJ. Svako ko je dosao sa dobrim namerama, iz ljubavi i radoznalosti, zeljan da nas upozna i da se proveseli je u celoj istoriji bio dobrodosao.

Ta tradicija, ta svetinja, oskrnavljena je na najgori nacin. S jedne strane, ovo je kap koja je prelila casu, dugo se nakupljalo revolta zbog besmislenog nasilja, prema svima a ne samo prema strancima i sada je ljudima je pukao film - s druge strane predjena je svaka granica udarilo se u tradiciju gostoljubivosti kojom se svi ponosimo.

Eto, to je to, zgrazanje i revolt, a ne strah.

Velika mi je uteha kada vidim kako Beogradjani masovno polazu cvece i pale svece i tihim protestom pokazuju saucesce i da im je srce na mestu.


ajde da ne odgovaram svima koji me pominju ponaosob.. Ovo nit je moj topik nit osećam potrebu da odgovorim zlonamernim fijucima koji koliko vidim, iz nekog samo njima znanog razloga sa velikom strašću glume moju podguznu muvu (valjda im je dosadilo da ližu bulju moderatorima šta li..)

ali namestilo se da je upravo ovaj post koji iskopirah, dotakao pravu stvar - "duboko usađenu tradiciju gostoprimstva".
I lepo kaže "neka etnolozi i istoričari dokazuju zašto smo takvi.."itd.

Samo je zaboravio da kaže da je to "zašto smo takvi" upravo i odgovor na ovo naše pitanje.
Takođe je zaboravio da se upita, zašto je čašu prelila upravo ova kap.
I slažem se, "takvi smo i prema Rusima ili Irancima ili Japancima ako nam dodju u goste, a i srecni smo ako dolaze", ali da li smo takvi i prema npr Kinezima i da li smo srećni što nam dolaze, ili smo ipak prema nekima gostoprimivi, a prema nekima baš toliko i nismo.

šta ćemo sa Romima koji su u tom smislu takođe gosti? Ili su gosti samo oni koji se kod nas zadržavaju do (svakog gosta za) tri dana (dosta), jer već preko toga postoji opasnost da vide kako smo i koliko "fenomenalni ljudi" (kao što to odavno znaju Romi i kao što to sada sve volje znaju i Kinezi)

I kad smo već na "domaći-gosti", da li osećamo i da li nas je uopšte briga šta mi kao gosti radimo u tuđoj kući (naročito kada naš gost na primer ubije domaćicu - ministarku inpostranih poslova Švedske). Stidesmo li se tada? Ili se ipak više plašismo? Aj sad.

#156 IgorT

IgorT
  • Members
  • 66 posts

Posted 01 October 2009 - 22:03

ne zaboravi i one čiji roditelji imaju para da im plate početno snalaženje u belom svetu. Jeeeeeste, preko otišle sve perjanice srpske napredne misli, i svi su direktori, menadžeri, umetnici i naučnici... nije nego

Aj 'leba ti zaboravi (i svi ostali) na taj pasus u mom postu - 90% mog pisanija se odnosi na druge stvari vredne diskusije.

I u pravu si, ima i onih kojima su roditelji platili (ili sredili da im se plati) skolarina i troskovi. To su mamini i tatini sinovi/cerke (primer: Labusova cerka). Gnusam se takvih osoba. Ipak, veliku vecinu cine oni koji su dobili stipendije, nasli poslove itd. a roditelji i ne bi imali da im daju cak i da su hteli.
Glupo je uporedjivati ko je bolji, napredniji itd. To mi i nije bio cilj - Beogradu sigurno fale svi ti ljudi i bio bi drugaciji/bogatiji da su svi oni tu.

Ali nisu, pa se ovi ubogi i obezglavljeni koji su ostali snalaze kako najbolje znaju i umeju - mogao bi bar malo respekta da pokažeš, kad već ne planiraš da se vratiš u Beograd da ga "obogatiš"
Zato bih ti možda i zaboravio da ti malte ne sve nas koji smo ovde nisi proglasio nesposobnjakovićima ili moralnim nakazama kojima je ovo divljaštvo u Beogradu legitimno i normalno. Dozvoljavam da sam te ja možda pogrešno potumačio, ali pošto vidim da tvoje pisanje kritikuju i drugi emigranti, rekao bih da sam u pravu
Takođe ću i tvoju procenu o "velikoj većini" srpskih imigranata koji su dobili stipendije i našli poslove smatrati ipak ličnom i proizvoljnom procenom, budući da se odavde i u poslednjim migracijama itekako odlazilo i na crno, a među takvima je sigurno bilo i onih (snalažljivih, moram priznati) koji nisu ni do kolena ni u kom pogledu onima koji su ostali.
A povrh svega, ti još praviš generalizacije:

Svi ti ljudi (koji su juče palili sveće i danas šetali, prim. IT) ce da se prosetaju, malo upale svece, odu da spavaju a onda ujutru ce da odu na posao koji su dobili preko veze, autom koji bio kraden ali "opran" u MUP-u, pritom ce isamarati cigance koje hoce da im opere sofersajbnu, popodne ce da svrate u kafic gde sede sa drugarima "bizmismenima" i njihovim maloletnim prijateljicama ..... ALI ....
ALI onda ce posle toga da se uloguju na B92 i napisu email podrske Brisu Tatonu, izraze gnusanje prema nasilju i nepravdi svake vrste i sve ce biti OK!
WOOOO HOOOO!!!!!

na osnovu kojih ja opet ne mogu da zaključim ništa drugo do toga da ti SVE te ljude smatraš licemerima (štaviše, u jednom postu koji nisam citirao, "licemerje" i "ljude u Srbiji", bez ikakve ograde stavljaš u istu rečenicu) - prema mom mišljenju, takvih koje ti opisuješ je juče i danas bilo u promilima. U svakom slučaju, za razliku od tebe koji si otišao - oni su uradili NEŠTO - ne mnogo, ali bolje nego ništa.
Uostalom, ako ti već o ovdašnjem društvu imaš takvo mišljenje, trebalo bi da svoje kapacitete usmeriš na dalje usavršavanje onog čiji si sad deo, jer ovde ničim ne doprinosiš. Kritikuješ i omalovažavaš, a ne nudiš konkretno rešenje - osim "ekstremnih rezova" kojima je vrlo lako razbacivati se sa bezbedne udaljenosti. Da si ti učestvovao kada su se "ekstremnim rezovima" moderna društva i ona razvijenija od srpskog formirala kao takva, i da je neki rez dotakao i neki deo tvog tela, pa i da ti dam na kredibilitetu, ovako je ovo juče i danas više nego što si ti konkretno uradio, i svaki taj čovek, makar se sutra vratio svom poslu je u odnosu na tebe Martin Luter King. Jer ti si se uvalio u jedno koje je po tvojoj meri, koje su drugi napravili takvim a ti koristiš plodove njihovog zalaganja, a kritikuješ one koji i ovo ovde pokušavaju da naprave takvim, bez da i figurativnim prstom mrdneš da doprineseš - ili barem da ne odmažeš, i to bi bilo više nego dovoljno.

Nek mi ostali emigranti ne zamere jer mi nije namera da ih poredim sa onima koje ću spomenuti, ali ovakvi stavovi me uvek podsete na RTS '99. kad su išli prilozi kako ekipa sa srpskim zastavama, šajkačama i kokardama iz recimo Čikaga poručuje: "Ne dajte se braćo, izdržite, pokažite im ko su Srbi" - naravno, bez i najmanje namere da im se pridruže. Između takvog i onog koji sve završi pisanjem protestnog imejla, baš i nema neke razlike. Osim što je jedan, jel'te talentovan i sposoban, i zato je TAMO - a drugi je ili licemer, ili profiter, ili nesposobnjaković pa je OVDE

#157 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 01 October 2009 - 23:10

Rotterdamac, hvala na iskrenom i smislenom odgovoru. Moj post se (geografski) ne odnosi na tebe i ne znam gde si se ti pronasao, ali hvala na izuzetnom komentaru. Keep up the good work!


Pronasao sam se u tom tvom kurcenju, nema veze s geografijom. Sve sto je vrijedilo otislo je vani. Znaci ono sto je ostalo ne vrijedi? Ili ja tebe nisam dobro shvatio?

#158 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 02 October 2009 - 03:49

ne zaboravi i one čiji roditelji imaju para da im plate početno snalaženje u belom svetu. Jeeeeeste, preko otišle sve perjanice srpske napredne misli, i svi su direktori, menadžeri, umetnici i naučnici... nije nego


Ne generalizuj stvari, neki su otisli bez love i opstali. Neki su otisli i sa papirima i ZK pa su se vratili. Jedino sto je sigurno onaj ko je bio primitivac u Srbiji taj je ostao primitivac svuda.
Dzukele su svuda dzukele. :ph34r:

Edited by mrd, 02 October 2009 - 03:50.


#159 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 02 October 2009 - 06:24

8000 na protestnoj shetnji stop nasilju ..... od potencijalnih 2 miliona gradjana ...... razocharavajuce malo.

Svakom dvestotom Beogradjaninu smeta fashizam? :ph34r:

#160 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 02 October 2009 - 06:33

E, ovaj Tadic se nije oglashavao ovih dana, ali doshao da upali svecu ...... voli chovek svece, ko zna koliko ih je upalio do sada ...chovek je profesionalni palitelj sveca :ph34r: .

#161 Boogie Woogie

Boogie Woogie
  • Members
  • 564 posts

Posted 02 October 2009 - 08:11

8000 na protestnoj shetnji stop nasilju ..... od potencijalnih 2 miliona gradjana ...... razocharavajuce malo.

Svakom dvestotom Beogradjaninu smeta fashizam? :ph34r:


zato ste se čujem, vi u torontu masovno organizovali..

Edited by Boogie Woogie, 02 October 2009 - 08:12.


#162 IgorT

IgorT
  • Members
  • 66 posts

Posted 02 October 2009 - 10:18

Ne generalizuj stvari, neki su otisli bez love i opstali. Neki su otisli i sa papirima i ZK pa su se vratili. Jedino sto je sigurno onaj ko je bio primitivac u Srbiji taj je ostao primitivac svuda.
Dzukele su svuda dzukele. :ph34r:

Ne generalizujem - samo sam Vladinim ambicioznim i talentovanim dodao i one koji to nisu, a otišli su preko. Isto važi i ovde - ostali su i dripci, i dobri ljudi. A na ovim drugima je da nadvladaju prve

#163 Schmeling

Schmeling
  • Banned
  • 4,275 posts

Posted 03 October 2009 - 00:41

Kakva perverzija. Chedomir Jovanovic, desnichar, na chelu kolone u pomen choveku kojeg su ubili debili zadojeni desnicharskom ideologijom.
Srbijo, odrasti: nisu problem oni koji mlataraju tojagama po ulicama (kao shto reche glupavi Tadic "nasilje stvara fashizam"), nego je upravo obrnuto - ideologija (desnicharska, dehumanizirajuca) stvara nasilje. I pritom se sve zgrazhava nad istim. Nisu problem Amfilohije, Koshtunica i drugi otvoreno iracionalni fanatici, nego su problem Tadici, Jovanovici i drugi naizgled racionalni pokretachi ovog zla.

Levica, drugovi, je ono shto je suprotstavljeno fashizmu. Uvek bilo. Liberali, konzervativci, "demokrate" - svi oni u vremenima krize zavrshe na zna se kojoj strani. Pa ih posle 60 godina rehabilituju, "jer su bili srpske majke" ili "jer su hteli da sachuvaju narod". Jovanovici i Tadici su Nedici i Cvetkovici ovog vremena. Koliko je josh nevine krvi potrebno da se ukapira ovo?

#164 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 03 October 2009 - 01:00

Kakva perverzija. Chedomir Jovanovic, desnichar, na chelu kolone u pomen choveku kojeg su ubili debili zadojeni desnicharskom ideologijom.

Dali je Cheda veci desnicar ili ti ljevicar pa ti sve suprotno od tebe radikalno desno? :ph34r:

#165 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 03 October 2009 - 01:15

Dali je Cheda veci desnicar ili ti ljevicar pa ti sve suprotno od tebe radikalno desno? :)

Shmellingu su desnicari svi koji nisu u fazonu kolektivne svojine i komunalki... :ph34r: