Jump to content

Photo

Primitivac na forumu...

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
165 replies to this topic

#136 IgorT

IgorT
  • Members
  • 66 posts

Posted 01 October 2009 - 14:14

Momci, pa gde su vam stangle??? Nije Irish Pub ali ovo je prilika koja se ne propusta....

Rotterdamac, hvala na iskrenom i smislenom odgovoru. Moj post se (geografski) ne odnosi na tebe i ne znam gde si se ti pronasao, ali hvala na izuzetnom komentaru. Keep up the good work!

mrd - fantastican odgovor. BTW, svoj prvi auto sam kupio u tvojoj simpaticnoj varosici, kod Dirito Brothers. Ko zna, mozda si bio u kanalu kad su mi menjali ulje? Bas bi bilo super!

The Ugliest Weenie:
Ti si skroz u pravu. Jako mi je zao sto sam stucao 8 godina (od 21-29) gledajuci kako se Beograd degradira. Uzalud protraceno vreme. Zato i dalje savetujem BG omladinu - ko imalo ima talnta i ambicija - bez'te!

ne zaboravi i one čiji roditelji imaju para da im plate početno snalaženje u belom svetu. Jeeeeeste, preko otišle sve perjanice srpske napredne misli, i svi su direktori, menadžeri, umetnici i naučnici... nije nego

Edited by IgorT, 01 October 2009 - 14:16.

#137 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 01 October 2009 - 14:30

a na šta da pozivaš ljude koji se sada pozivanju na stid, a tada nisu?

a sto se ne koncentrises na ljude koji tada nisu imali stida a nemaju ni sad?

#138 Boogie Woogie

Boogie Woogie
  • Members
  • 564 posts

Posted 01 October 2009 - 14:35

a sto se ne koncentrises na ljude koji tada nisu imali stida a nemaju ni sad?

ne, oni sada kao IMAJU stida.
Pa je red pitati ih od čega zavisi stepen njihovog stida, ako su u oba slučaja stradala dva nevina mlada čoveka, pa danas protestvuju a onog dana nisu.
Ti isti ljudi će se sada predstavljati kao inicijatori za promenu zakona, pritiska na sudove isl.

A ja im nešto, posle svega, ne verujem i sve mislim da zec leži u nekom drugom žbunu. Šta ti misliš?

#139 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 01 October 2009 - 14:45

ne, oni sada kao IMAJU stida.
Pa je red pitati ih od čega zavisi stepen njihovog stida, ako su u oba slučaja stradala dva nevina mlada čoveka, pa danas protestvuju a onog dana nisu.
Ti isti ljudi će se sada predstavljati kao inicijatori za promenu zakona, pritiska na sudove isl.

A ja im nešto, posle svega, ne verujem i sve mislim da zec leži u nekom drugom žbunu. Šta ti misliš?

Ja ne znam na koga ciljas? Ako ciljas na obicne gradjane, onda je za svaku pohvalu ako se neko u medjuvremenu probudio i shvatio. Ako ciljas na vlastodrsce, onda se moze raspravljati o razlozima za neku vrstu kampanje. Po meni, to je takodje pozitivno, pa makar i ako su gurnuti u kampanju od strane nekih struktura EU.
A koji tebe zbun muci u ovom slucaju?

#140 Boogie Woogie

Boogie Woogie
  • Members
  • 564 posts

Posted 01 October 2009 - 15:06

pa vidi ovako.
Zamislimo na momenat roditelje tog dečaka koga su skinsi ubili i koji su posle toga sa svojim bolom prepušteni našem sudstvu (čitaj: vezama, korupcijama, tatinim sinovima, urgencijama isl)

Zamisli koliko bi im tada značila podrška, saosećanje ove iste, naprasno probuđene mase. Ili koliko bi im značilo da smrt njihovog deteta nije bila uzalud (jer je na primer država od tada rešila problem huligana ozbiljno)

e sad, šta je masa u međuvremenu radila? ćutala i čekala.
Čekala je neki bolji život, bolje standarde (zapakovane dabome u šareni paket koji se zove Evropa) i sada, kada je dah tog paketa bliži nego ikad, taj isti osvešćeni građanin razmišlja da će možda po ko zna koji put - biti opet kažnjen. Zbog čega? Više nije bitno.

Bitno je da je Evropa ćudljiva i da ume da čeka na zicer (kao što je nebrojeno puta, zbog mnogo manjih stvari nego što je direktno ubistvo njihovog građanina)

Taj osvešćeni građanin je svoju svest zamenio nemim strpljenjem i trpljenjem.

Tako da ako me pitaš na koji žbun mislim, mislim na žbun straha. Straha od Evrope.
I ako me pitaš da li zec zaista ima stida i da li ovo sve miriše na stid, savest i saosećanje? Mislim da ne, mislim da se to zec samo usro.

#141 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 01 October 2009 - 16:05

pa vidi ovako.
Zamislimo na momenat roditelje tog dečaka koga su skinsi ubili i koji su posle toga sa svojim bolom prepušteni našem sudstvu (čitaj: vezama, korupcijama, tatinim sinovima, urgencijama isl)

Zamisli koliko bi im tada značila podrška, saosećanje ove iste, naprasno probuđene mase. Ili koliko bi im značilo da smrt njihovog deteta nije bila uzalud (jer je na primer država od tada rešila problem huligana ozbiljno)

Čekala je neki bolji život, bolje standarde (zapakovane dabome u šareni paket koji se zove Evropa) i sada, kada je dah tog paketa bliži nego ikad, taj isti osvešćeni građanin razmišlja da će možda po ko zna koji put - biti opet kažnjen. Zbog čega? Više nije bitno.

Bitno je da je Evropa ćudljiva i da ume da čeka na zicer (kao što je nebrojeno puta, zbog mnogo manjih stvari nego što je direktno ubistvo njihovog građanina)

Tako da ako me pitaš na koji žbun mislim, mislim na žbun straha. Straha od Evrope.
I ako me pitaš da li zec zaista ima stida i da li ovo sve miriše na stid, savest i saosećanje? Mislim da ne, mislim da se to zec samo usro.

Posto ti je stil dosta metaforican, da probam da odgovorim iz vise uglova, onako kako se moze shvatiti.
1. Ako je tvoj kvantni zec obican gradjanin Srbije, zeljan evrointegracija, on sigurno ne oseca stid zbog straha od EU(eventualnog kocenja integracija). Taj isti gradjanin takodje je oplakao i Duska Jovanovica.
2. Ako je zec neki drugi gradjanin, koji ne zeli u EU onda on nema razloga da oseca strah zbog eventualnih pretnji EU.
3. Ako je tvoj zec pak neka gnjida, koja samo seiri i muti vodu laznim dilemama, onda ni kod njega ne vidim razlog za strah.
4. Ako je zec neki politicki analfabeta, koga nije briga ni za kakvog Brisa i Duska i koji bi samo da mu se neko (vise fiktivno) skine sa grbace, onda je takvom edukacija potrebna i malo straha za pocetak nije na odmet. Uostalom, kad god je pred covekom neki bitan i obiman posao, koji ga ne moze zaobici, on prirodno moze da oseca neku vrstu straha.

Ako su tvoji zecevi politicari na vlasti, ne vidim sta njih to moze uplasiti. Ovo je idealna situacija da kupe sebi malo vremena i odrade neophodne poslove, koji svakako nisu neresivi.

#142 Vlada R.

Vlada R.
  • Members
  • 240 posts

Posted 01 October 2009 - 16:52

pa vidi ovako.

Evropa je potpuno zabezeknuta sto se zec toliko usr'o. Oni nisu ni svesni koliki strah su uterali ljudima u Srbiji i koliko su isti spremni da se licemerno ponasaju u tom slucaju - potpuno zanemarujuci i malog Roma i Katarinu koju je pregazio ministar na trotoaru i decaka koga je pregazio pijani pukovnik.
Ovaj slucaj ne da nece naskoditi pristupanju Srbije EU vec ce posluziti kao odskocna daska - jer niko na svetu ne tretira tudje bolje nego svoje.

#143 Vlada R.

Vlada R.
  • Members
  • 240 posts

Posted 01 October 2009 - 17:02

ne zaboravi i one čiji roditelji imaju para da im plate početno snalaženje u belom svetu. Jeeeeeste, preko otišle sve perjanice srpske napredne misli, i svi su direktori, menadžeri, umetnici i naučnici... nije nego

Aj 'leba ti zaboravi (i svi ostali) na taj pasus u mom postu - 90% mog pisanija se odnosi na druge stvari vredne diskusije.

I u pravu si, ima i onih kojima su roditelji platili (ili sredili da im se plati) skolarina i troskovi. To su mamini i tatini sinovi/cerke (primer: Labusova cerka). Gnusam se takvih osoba. Ipak, veliku vecinu cine oni koji su dobili stipendije, nasli poslove itd. a roditelji i ne bi imali da im daju cak i da su hteli.
Glupo je uporedjivati ko je bolji, napredniji itd. To mi i nije bio cilj - Beogradu sigurno fale svi ti ljudi i bio bi drugaciji/bogatiji da su svi oni tu.

#144 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 01 October 2009 - 17:15

Evropa je potpuno zabezeknuta sto se zec toliko usr'o. Oni nisu ni svesni koliki strah su uterali ljudima u Srbiji i koliko su isti spremni da se licemerno ponasaju u tom slucaju - potpuno zanemarujuci i malog Roma i Katarinu koju je pregazio ministar na trotoaru i decaka koga je pregazio pijani pukovnik.
Ovaj slucaj ne da nece naskoditi pristupanju Srbije EU vec ce posluziti kao odskocna daska - jer niko na svetu ne tretira tudje bolje nego svoje.

Ima i drugih vrsta licemerja. Tj. kad se mali Dusko, Katarina i mnogi drugi osteceni uzmu u razmatranje na pogresan nacin, po principu: Ako ubice Duska nismo osudili, zasto bismo osudili ubice Brisa? Ili nekog drugog Duska koji ce biti ubijen sutra.
Akcija EU, koja mora malo da klepi po usima, moze biti blagotvorna za sve buduce slucajeve.
I naravno, nije ovo pitanje straha, zgrazavanja, licemerja niti bilo kakvog drugog osecanja, nego pitanje pocetka i istrajavanja u sprovodjenju zakona.

#145 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 01 October 2009 - 17:24

i gde su (smo) ti isti ljudi bili kada je onaj dečak romske nacionalnosti bio rpetučen na smrt u sred grada samo zato što je izašao iz kuće da kupi žvake ?

gde je tada bila naša savest i naše "Stidim se"..

da smo tada reagovali snažno i nedvosmisleno, sa odgovarajući pritiskom na državu, i ovaj momak iz Francuske bi možda bio živ..

to je bila 97. godina i ne verujem da je iko mislio u tom trenutku da zivimo u normalnoj zemlji.
tada su ljudi imali toliko svojih problema da nisu bili spremni za tudje.
danas nema vise ratovanja, bombardovanja, blizimo se ukidanju viza, prihvatanju u svet i mnogi veruju da smo koliko, toliko normalna zemlja.
daleko smo od toga.

ali to sto je nekada nesto propusteno, ne znaci da isto treba raditi i dalje. nisam za princip da uros ne treba da bude ostro kaznjen zato sto mnogi nisu.
pocnimo od danas da budemo ljudi koliko je to moguce.

i jos nesto. svuda ima nacista, svuda ima budala, ali ovo sto se ovih dana dogadja u srbiji nisu pojedinacni slucajevi.
danas se masovno mrze i stranci, i nepatriote, i romi, i nevernici, i vernici drugih vera i narodi drugih zemalja i homoseksualci.

neko mi je ovih dana rekao: zao mi je mnogo momka, al znas, sto je izazivao i nosio sal protivnickog kluba?
maltene, ako nosis sal protivnickog kluba nije ni cudo sto popijes batine do smrti.

#146 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 01 October 2009 - 17:35

Zashto se dozvoljava ovom idiotu da sere o nekakvim zechevima, zbunovima i "sharenom paketu zvanom Evropa" na topiku pijeteta koji je posvecen Brice Taton-u i pri tome konstantno relativizira zlochin pochinjen nad njim?

Koliko se secam topik je vec jednom splitovan jer smo svi zastranili zbog njegovih imbecilnih poredjenja ovog zlochina sa malom Milicom, malom Katarinom, malim Dushanom ...

Poshto je izrazito neinteligentan, on splitovanje nije shvatio kao opomenu da ne preziva i balega vishe ovde vec da se pomeri na splitovani topik, pa je vishe nego ochigledno da ga neko mora privezati i odvesti na drugu livadu, jer govedo k'o govedo ne moze da shvati shta se od njega trazi..

Edited by down with the sickness, 01 October 2009 - 17:37.

#147 Vlada R.

Vlada R.
  • Members
  • 240 posts

Posted 01 October 2009 - 17:43

to je bila 97. godina i ne verujem da je iko mislio u tom trenutku da zivimo u normalnoj zemlji.
tada su ljudi imali toliko svojih problema da nisu bili spremni za tudje.
danas nema vise ratovanja, bombardovanja, blizimo se ukidanju viza, prihvatanju u svet i mnogi veruju da smo koliko, toliko normalna zemlja.
daleko smo od toga.

ali to sto je nekada nesto propusteno, ne znaci da isto treba raditi i dalje. nisam za princip da uros ne treba da bude ostro kaznjen zato sto mnogi nisu.
pocnimo od danas da budemo ljudi koliko je to moguce.

i jos nesto. svuda ima nacista, svuda ima budala, ali ovo sto se ovih dana dogadja u srbiji nisu pojedinacni slucajevi.
danas se masovno mrze i stranci, i nepatriote, i romi, i nevernici, i vernici drugih vera i narodi drugih zemalja i homoseksualci.

neko mi je ovih dana rekao: zao mi je mnogo momka, al znas, sto je izazivao i nosio sal protivnickog kluba?
maltene, ako nosis sal protivnickog kluba nije ni cudo sto popijes batine do smrti.

Ja kapiram sta ti kazes, ali ako pocnes jednom da nalazis izgovore i opravdavas takve uzase - gde je kraj? Mozda je nekome drugom gora bila 2005? Zbog takvog popustljivog stava svi ovi mladi etno-fasisti danas vladaju ulicama Beograda. Nema zakona da ih kazni, nema morala da im ukaze kuda treba da idu. Dok se ne napravi veliki extreman rez, nista se nece desiti. Cak ni kazna EU ("malko udaranje po usima") nece pomoci - prosla je Srbija kroz mnogo vece udaranje pa nije naucila lekciju i, sto je najgore, uvek je posle toga klizila u jos dublji (mentalni) glib.

#148 Vlada R.

Vlada R.
  • Members
  • 240 posts

Posted 01 October 2009 - 17:47

Gde su nestali svi postovi od poslednja 2 dana? Kakva je bre ovo cenzura???

#149 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 01 October 2009 - 17:50

Tako. Zahvaljujem se.

Ajde ti sad nastavi boogie woogie, ovde ti je bash lepo, tishina i zelena trava.

#150 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 01 October 2009 - 17:51

Ja kapiram sta ti kazes, ali ako pocnes jednom da nalazis izgovore i opravdavas takve uzase - gde je kraj? Mozda je nekome drugom gora bila 2005? Zbog takvog popustljivog stava svi ovi mladi etno-fasisti danas vladaju ulicama Beograda. Nema zakona da ih kazni, nema morala da im ukaze kuda treba da idu. Dok se ne napravi veliki extreman rez, nista se nece desiti. Cak ni kazna EU ("malko udaranje po usima") nece pomoci - prosla je Srbija kroz mnogo vece udaranje pa nije naucila lekciju i, sto je najgore, uvek je posle toga klizila u jos dublji (mentalni) glib.

ali moja sveca i cvet nemaju veze ni sa kakvim zakonima. to cisto pokazujem da MENI to smeta.
naslusali su se mladi svega i svacega, nisu vise sigurni sta je dobro, sta nije, ako se oni sto su ubijali proglasavaju herojima, onda nije tako lako postaviti sistem vrednosti. posto ni roditelji ni drzava nisu u stanju da stvari stave na svoje mesto, ja jedino sto mogu da ucinim je da kazem da je to sve lose, jako lose.
iako ne verujem da ce se u srbiji nesto promeniti time lakse mi je kad vidim da ima ljudi kojima je to nije patriotizam, ljubav prema klubu, ljubav prema domacem :ph34r: nego zlo.