Jump to content


Photo
- - - - -

Pravo glasa, genetika, porodica, zajednica, egoizam


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
160 replies to this topic

#31 mango

mango
  • Members
  • 11,607 posts

Posted 25 September 2009 - 22:58

Ja uopste ne misim na takvo "neidenje" u korak sa vremenom. Onaj ko trazi od mene da se kao neko ko je ziveo u onoj zemlji identifikujem sa ovim smradom je obican... pa, bedak. Zato sto je ovaj smrad civilizacijski otisao 100 godina unazad u odnosu na onu zemlju, razumes? Ne razumes ti nista.

OK, ovako cemo. Ko u 21 veku ne zna sta je twitter i/ili iPhone itd taj nema da glasa. Da se razumemo, ja to ne koristim ali onaj ko hoce da ide u korak sa vremenom treba da zna sta su te stvari, a ne da gleda belo kao neki kreten kad se to pojavljuje u svakoj normalnoj emisiji o bilo cemu sto se desava u normalnim zemljama. Ako je neko zapenio da se odrzavaju neke tzv tradicije iz 15 veka nema da ima pravo glasa. Ako neko kaki o domacinima koji su u kuci glavni, nema da glasa. Ako nekome u 21 veku smetaju gej parade nema da ima pravo glasa. Ako neko insistira na tome da ponavlja bilo koje tzv obicaje koje su upraznjavali njegovi dedovi taj nema da glasa. I gotovo. Ko ne zna zasto sve to taj je b... edak isto i nema da glasa. Kakva demokratija u kojoj bedaci i nesvesne atavisticke mase imaju pravo glasa. To je sprdacina, to nije demokratija. A be, koga je vreme pregazilo neka cuva povrce, sta ima da se trti gde mu nije mesto.


oprosti, ne volim ni ja ove gore pomenute ali gresis. demokratija nije pravedni nego vecinski sistem.

#32 Ointagru Unartan

Ointagru Unartan
  • Members
  • 2,583 posts

Posted 25 September 2009 - 23:14

Iz istog razloga zbog koga je "nacionalizam" pod navodnicima. To sto je teza "opasna" ne znaci da nije tacna, potvrdjena u istrazivanjima i uvedena u literaturu kao notorna cinjenica. Imas dva izbora, da nastavis da je ignorises i da konstruises neke utpopijske ljude cija narav nije "opasna", ili da prihvatis stvarnost kakva jeste i pokusas da sa njom nesto uradis pametno i korisno za druge ljude.

Potreba za pripadanjem jeste urodjena, ali to cemu se pripada naravno nije nuzno nacija (valjda si je zato stavio medju navodnike)- nekad je to bila porodica, pa klan, pa pleme, pa "feudalna zajednica", od pre dva veka nacija, a u buducnosti bi to mogli biti i nadnacionalni entiteti (u stvari nadnacionalni entiteti koji povremeno imaju prednost nad lokalnim zajednicama postoje vec odavno : napr hriscanstvo).

#33 Shedou

Shedou
  • Members
  • 2,502 posts

Posted 25 September 2009 - 23:23

Kako mali Perica zamislja demokratiju...

Da se uvede politicka, mentalna, starosna i ko zna josh kakva podobnost za glasanje. :ph34r:

#34 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 25 September 2009 - 23:32

Ja uopste ne misim na takvo "neidenje" u korak sa vremenom. Onaj ko trazi od mene da se kao neko ko je ziveo u onoj zemlji identifikujem sa ovim smradom je obican... pa, bedak. Zato sto je ovaj smrad civilizacijski otisao 100 godina unazad u odnosu na onu zemlju, razumes? Ne razumes ti nista.

OK, ovako cemo. Ko u 21 veku ne zna sta je twitter i/ili iPhone itd taj nema da glasa. Da se razumemo, ja to ne koristim ali onaj ko hoce da ide u korak sa vremenom treba da zna sta su te stvari, a ne da gleda belo kao neki kreten kad se to pojavljuje u svakoj normalnoj emisiji o bilo cemu sto se desava u normalnim zemljama. Ako je neko zapenio da se odrzavaju neke tzv tradicije iz 15 veka nema da ima pravo glasa. Ako neko kaki o domacinima koji su u kuci glavni, nema da glasa. Ako nekome u 21 veku smetaju gej parade nema da ima pravo glasa. Ako neko insistira na tome da ponavlja bilo koje tzv obicaje koje su upraznjavali njegovi dedovi taj nema da glasa. I gotovo. Ko ne zna zasto sve to taj je b... edak isto i nema da glasa. Kakva demokratija u kojoj bedaci i nesvesne atavisticke mase imaju pravo glasa. To je sprdacina, to nije demokratija. A be, koga je vreme pregazilo neka cuva povrce, sta ima da se trti gde mu nije mesto.

Bez zezanja, ja sam na kraju četrdesetih.
Šta je tviter? :ph34r:
Je li došlo vreme da mi se oduzme pravo glasa?

Edited by kapetanm, 25 September 2009 - 23:33.


#35 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 25 September 2009 - 23:32

Ja uopste ne zamisljam demokratiju, demokratija je truo sistem u kome dva pedofila, masovni ubica i patoloski lazov imaju vecu vrednost u odlucivanju od troje Nobelovaca... Ja sam za prosveceni apsolutizam... I da, pre nego sto pitate, da ja budem doticni Apsolutista naravno :ph34r:

#36 Annemonabg78

Annemonabg78
  • Members
  • 189 posts

Posted 25 September 2009 - 23:37

besmisleno. evo, znam jednu baku koja ima preko 80 a nikada nije glasala za milosevica, i prezire obraz, i ostale masovke.

ta zena je imala i ima mozga a ovi mladji od nje - i po 60-ak godina mladji - jos velicaju fasiste, naciste, miloseviceve postrepke, krv, tle i otadzbinu.


Bas tako, znaci mojoj kevi bi zabranili da glasa koja ima 67 godina a uvek je bila ljuti opozicionar Slobinoj bagri!!! Ma daj..
Evo ja mogu slobodno da kazem da sam mnogo pametnija sada nego npr. kada sam imala 15 godina. :)
Ali dobro ovo o testu inteligencije podrzavam :ph34r:

Gde ode ova tema ...

#37 CTPAX

CTPAX
  • Members
  • 10,503 posts

Posted 25 September 2009 - 23:54

Bez zezanja, ja sam na kraju četrdesetih.
Šta je tviter? :ph34r:
Je li došlo vreme da mi se oduzme pravo glasa?


Banujte ga! :)

Jesi čuo bar za Googleto? E pa pitaj Googleto šta je Twitter.

Ako nisi čuo ni za Google, pritisni ono dugmence na kompu i dugo drži. :D

#38 Hromi Daba

Hromi Daba
  • Members
  • 5,761 posts

Posted 26 September 2009 - 00:00

Potreba za pripadanjem jeste urodjena, ali to cemu se pripada naravno nije nuzno nacija (valjda si je zato stavio medju navodnike)- nekad je to bila porodica, pa klan, pa pleme, pa "feudalna zajednica", od pre dva veka nacija, a u buducnosti bi to mogli biti i nadnacionalni entiteti (u stvari nadnacionalni entiteti koji povremeno imaju prednost nad lokalnim zajednicama postoje vec odavno : napr hriscanstvo).

Hriscanstvo (religija uopste) je drugaciji tip pripadanja od pripadnosti porodici, klanu, plemenu itd. i ima izvor u drugacijem mentalnom aparatu. Porodica je primarni krug pripadanja i nekad i sad, a bice to i u buducnosti. Pleme je sekundarni krug pripadanja i nekad i sad, samo sto se danas ne zove pleme, nego nacija. Nikad nisam cuo da je bilo ko ikad osecao pripadnost "feudalnoj zajednici". Osecaj pripadnosti nadnacionalnim entitetima (ako se ikad pojavi) ce uvek biti iza osecaja nacionalnog pripadanja.

#39 Kurt Austin

Kurt Austin
  • Members
  • 381 posts

Posted 26 September 2009 - 00:10

Banujte ga! :)

Jesi čuo bar za Googleto? E pa pitaj Googleto šta je Twitter.

Ako nisi čuo ni za Google, pritisni ono dugmence na kompu i dugo drži. :D


Covek je samo hteo na fin nacin da stavi do znanja da twitter nije etalon mudrosti , ... a ti zapenio. :ph34r:

Edited by Kurt Austin, 26 September 2009 - 00:12.


#40 Milenko Puzigaca

Milenko Puzigaca
  • Members
  • 1,427 posts

Posted 26 September 2009 - 00:10

Tviter je budalastina, ali ko hoce da bude u 21 veku mora i da se ponasa kao da je 21 vek, pa bar da zna o cemu se tu radi. A ne da gleda samo Selo gori a baba se ceslja i ostale serije o nekim seljacima i da se ponasa kao da su jos sedamdesete ili osamdesete godine 20 veka. Evo, neka takvi glasaju sta ce da bude po selima, a oni koji su vise urbanog opredeljenja nek glasaju sta ce da bude u gradovima i gotovo. Ali pod uslovom da se svi fizicki podele, to jest prourbani u gradove, a proseoski na sela. Eno kao Emir Nemanja, sta mu fali, odes u sumu i kuliras. Pa onda ovi proseljaci nece nikad da gledaju gej parade i nece to da im smeta, a prourbani nece da gledaju ovo sto pa ovi vole da rade. Poseban TV program za proseoske, poseban za prourbane. Itd. I gotovo. Niko nikome ne smeta. To je civilizacijski napredak u praksi.

oprosti, ne volim ni ja ove gore pomenute ali gresis. demokratija nije pravedni nego vecinski sistem.

Zato je i to glupo, sto su vecinu uvek cinile i cinice je gomile kretena. Mi to ovde gde je stepen civilizacijskog razvoja nizak vidimo bolje od onih gde je taj stepen visi, jer ovde kreteni i ne kriju da su kreteni nego se time ponose.

Kako mali Perica zamislja demokratiju... Da se uvede politicka, mentalna, starosna i ko zna josh kakva podobnost za glasanje. :)

Pa sta i da se uvede? Tako je demokratija i zamisljena, da samo odredjeni glasaju. Nije demokratija zamisljena da svaki krelac moze da odlucuje o drustvu samo zato sto se rodio. Mora neko da se razvija kao licnost itd da bi bio sposoban da odlucuje o bilo cemu, a kamo li o vaznim drustvenim pitanjima. Sasvim je razumljivo da ce neki džudža iz planine ili neka polupismena baba da "glasaju" za ono sto je njima poznato, i da to podrzavaju, a to su u slucaju pomenutih lica neke brdjanštine i neki atavizmi.

Bez zezanja, ja sam na kraju četrdesetih. Šta je tviter? :ph34r: Je li došlo vreme da mi se oduzme pravo glasa?

Ja ti se polako blizim pa znam sta je. Moras be da se informises. Neces valjda da te ovi bubuljicari prešišaju. To ti je najnovije pomodarstvo posle fejsbuka i slicnih "volim sve sto vole mladi" sajtova. Glupost, ali se intenzivno koristi za reklamu i u savremenoj pop kulturi zauzima vazno mesto. Mislim u normalnim sredinama, ne u ovoj hordi. Plus, oko 80% korisnika i nisu bubuljicari nego ga koriste cak i vlade da daju neka saopstenja.

Edited by Milenko Puzigaca, 26 September 2009 - 00:21.


#41 Milenko Puzigaca

Milenko Puzigaca
  • Members
  • 1,427 posts

Posted 26 September 2009 - 00:39

Porodica je primarni krug pripadanja i nekad i sad, a bice to i u buducnosti.

To samo dok si mali i dok ih ne prokljuvis da su kreteni, ako su kreteni, a uglavnom su kreteni.

Pleme je sekundarni krug pripadanja i nekad i sad, samo sto se danas ne zove pleme, nego nacija. Nikad nisam cuo da je bilo ko ikad osecao pripadnost "feudalnoj zajednici". Osecaj pripadnosti nadnacionalnim entitetima (ako se ikad pojavi) ce uvek biti iza osecaja nacionalnog pripadanja.

To ti mislis zato sto si sa time rastao, ko nije sa time rastao on nece ni da zna za nekakave "nacionalne zajednice" pa nece ni da oseca da im pripada. U stvari, sve je to zastarelo pa i taj "osecaj pripadnosti" , i sve je vise samosvesnih egoista (tako ih zovu ovi sto vole da pripadaju) kojima za pripadanje bilo cemu osim sebi bas puca prsluk. U danasnje vreme "pripada se" samo jos sitnim misevima, a njih ce da bude sve manje. I sad ih je manje, a vise ih je samo u ovakvim brlozima, ali to je anomalija i nece oni jos dugo.

#42 mango

mango
  • Members
  • 11,607 posts

Posted 26 September 2009 - 00:53

To samo dok si mali i dok ih ne prokljuvis da su kreteni, ako su kreteni, a uglavnom su kreteni.To ti mislis zato sto si sa time rastao, ko nije sa time rastao on nece ni da zna za nekakave "nacionalne zajednice" pa nece ni da oseca da im pripada. U stvari, sve je to zastarelo pa i taj "osecaj pripadnosti" , i sve je vise samosvesnih egoista (tako ih zovu ovi sto vole da pripadaju) kojima za pripadanje bilo cemu osim sebi bas puca prsluk. U danasnje vreme "pripada se" samo jos sitnim misevima, a njih ce da bude sve manje. I sad ih je manje, a vise ih je samo u ovakvim brlozima, ali to je anomalija i nece oni jos dugo.


Pa nije bas. Jedino sto sada pripadanje nije nuzno zasnovanao na etnickoj nego teritorijalno-drzavno- kultoroloskoj pripadnosti. Na primer, mnogi Kanadjani bas vole da nisu Amerikanci. I osecaju se ponosno sto su Kanadjani.
Osecaju pripadnost.

#43 sanguinic

sanguinic
  • Members
  • 4,162 posts

Posted 26 September 2009 - 00:54

Ne postoji opasnost da deca postanu anacionalna ... "nacionalizam" je deo genetskog zapisa coveka ... decu treba uciti da svoj pririodni "ncaionalizam" uskladjuju sa deklaracijom i pravima coveka, a ne da su losi zato sto "vole" svoju zemlju/naciju.

nakon ove tvrdnje odgovaraš na ta da iznosiš "opasne teze" na sledeći način:

To sto je teza "opasna" ne znaci da nije tacna, potvrdjena u istrazivanjima i uvedena u literaturu kao notorna cinjenica.

Dete ce postati ono sto ceni da mu je najkorisnije (iz ovog ili onog razloga) da bude. Ja znam decu vaspitavanu da budu srpski nacionalisti koji su kanadski gradjani, kao i one vaspitavane da budu anacionalni koji su nacionalisti, ali i one za koje je tvoja tvrdnja tacna.


Dabo, molim te za odgovore:
1. Kojim istraživanjem i kojoj literaturi je potvrđeno da je "nacionalizam" deo genetskog zapisa?

2. Kako je moguće da se deca vaspitavana da budu nacionalisti postaju anacionalni i obrnuto, ili da deca rođena od roditelja neke nacionalnosti osećaju pripadnost negoj drugoja naciji ako je "nacionalnost" deo genetskog koda, odnosno nešto nepromenljiivo?

Potrebe za pripadnošću jesu urođene (mada postoje sporenja na tu temu), a obuhvataju pre svega potrebe za pripadnošću porodici, familiji, prijateljima, ljubavnom partneru, sekundarnoj porodici (i podrazumevaju relaciju voleti - biti voljen). A ne moraju da budu zadovoljene čak ni na ovom nivou da bi čovek opstao. Neće biti socijano "prilagođen". Pa šta.
Ja još nisam čula za urođenu potrebu za nacionalnom pripadnošću?
Možda će Paralela moći da odgovori na ovo, pošto je to njena oblast.

#44 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 26 September 2009 - 01:20

Ja uopste ne zamisljam demokratiju, demokratija je truo sistem u kome dva pedofila, masovni ubica i patoloski lazov imaju vecu vrednost u odlucivanju od troje Nobelovaca... Ja sam za prosveceni apsolutizam... I da, pre nego sto pitate, da ja budem doticni Apsolutista naravno :)


Pa šta si onda zapenio za pravom glasa i oduzimanjem istog? Ne bi valjda bio prosvećeni apsolutista koji do vlasti dolazi nekim tamo izborima?

Ali ako može da se predlaže novi sistem upravljanja, come the revolution, ja sam onda za diskordijansku džamahiriju. (Prosvećenu, naravno, a kakva druga i može da bude.) To je čak i realističan cilj, nismo preterano daleko od njega danas :ph34r:

#45 Milenko Puzigaca

Milenko Puzigaca
  • Members
  • 1,427 posts

Posted 26 September 2009 - 01:22

Pa nije bas. Jedino sto sada pripadanje nije nuzno zasnovanao na etnickoj nego teritorijalno-drzavno- kultoroloskoj pripadnosti. Na primer, mnogi Kanadjani bas vole da nisu Amerikanci. I osecaju se ponosno sto su Kanadjani.Osecaju pripadnost.

Ma kakvu pripadnost, cim bi krenuli da gube iz dzepa zato sto su "Kanadjani" nestalo bi i te tzv pripadnosti. Nema nista od toga, sve je to za metiljavce i sve je to vec prevazidjeno.

Mozda je jedino prirodno da se oseca pripadnost porodici, i to samo dok je neko mali, hajde. Zivotinje kad se odvoje od roditelja i odrastu ubrzo se vise i ne prepoznaju sa njima kad se sretnu. To je prirodno, a sve ostalo sto rade ljudi je samo rezultat ispiranja mozga, i to uglavnom od crkve, kao uostalom i ta averzija prema homoseksualcima, jer dok nije crkva preuzela propagandu, to je bila sasvim uobicajena i prihvacena pojava u starim kulturama.