Jump to content


Photo
- - - - -

U kojim državama je najlakše dobiti državljanstvo ili permanent res


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
192 replies to this topic

#16 dekss

dekss
  • Members
  • 2,131 posts

Posted 24 September 2009 - 14:24

Ako mozesh da shvatish poentu ..... chovek je postavio konkretno pitanje i mislim da je dobio zadovljavajuce odgovore. Nije pitao za nichije mishljenje o perspektivama pojedinih zemalja u okvirima svetske ekonomije.

i onda ti padash sa nebesa :ph34r: i to bez padobrana, sa "propalom Amerikom" traaaassss...... mislim, razumem ja, ako ti pri tome osecash izvesnu seksualnu uzbudjenost i zadovoljstvo, tebi je milo, ali velikoj vecini forumasha to nije, naprotiv, to se zove trollovanje.


:)

ma preseljenje nije tako jednostavna stvar, o tome treba dobro razmisliti i zeti mnoge toga u obzir. tako da mu verovatno treba što više mišljenja...
u stvari, čovek je pitao za državljanstvo, a ne za preseljenje, ali državljanstvo ne može tek tako dobiti mora i živeti tamo neko vreme...
to što sam ja s neba padajući "lupio", može slobodno da ignoriše... :D

a ti šta si se us*ao? dobra ti je kanada :D
eno čak sam je i hvalio uporedjujući zdravstvene sisteme SAD i kanade :D

#17 noskich

noskich
  • Members
  • 1,351 posts

Posted 24 September 2009 - 15:15

Saint Kitts i Nevis. Da sam "pun k`o brod" tamo bih se nastanio. 1. Nevis je poreski raj 2. Drzavljanstvo se dobija za nekoliko meseci ako se ulozi minimum 250 K US u nesto sto je "konstruktivan projekat" odobren od vlade, a uglavnom je rec o kolonijalnim kucetinama. Naravno, diplomatski pasos i sprovodjenje raznoraznih drugih aktivnosti nisu iskljuceni u zavisnosti od dzepa.

Cuo sam da ima varijanta da se dobije drzavljanstvo Kolumbije i jos nekih SA zemalja, pa da se onda preko toga smuva da dobijes spansko drzavljanstvo preko nekog programa povratnika potomaka kolonista. Ali za ovo me ne drzi za rec.

Edited by noskich, 24 September 2009 - 15:16.


#18 Kolbas

Kolbas
  • Members
  • 2,990 posts

Posted 24 September 2009 - 15:59

Kad smo kod Canade-ono što je ovde vrlo olakšavajuća okolnost je da ti praktično sa statusom Permanent Resident ostvaruješ sva formalna prava (i obaveze) izuzev prava na glasanje i vojne službe što jel'te i nije neki gubitak u prvih nekoliko godina...znači ti si punopravni gradjanin od momenta stupanja na Canadsko tlo...ja ne znam ima li još koja država tako liberalan zakon za novopridošle, mada priznajem nisam se ni mnogo udubljivao u tom pravcu...

#19 noskich

noskich
  • Members
  • 1,351 posts

Posted 24 September 2009 - 16:03

Kad smo kod Canade-ono što je ovde vrlo olakšavajuća okolnost je da ti praktično sa statusom Permanent Resident ostvaruješ sva formalna prava (i obaveze) izuzev prava na glasanje i vojne službe što jel'te i nije neki gubitak u prvih nekoliko godina...znači ti si punopravni gradjanin od momenta stupanja na Canadsko tlo...ja ne znam ima li još koja država tako liberalan zakon za novopridošle, mada priznajem nisam se ni mnogo udubljivao u tom pravcu...


Ima, Australija, mozes dobiti PR pre sletanja. Medjutim pasos je druga prica.

#20 Kolbas

Kolbas
  • Members
  • 2,990 posts

Posted 24 September 2009 - 16:17

Ima, Australija, mozes dobiti PR pre sletanja. Medjutim pasos je druga prica.

Pa dobro i ovde ostvaruješ pravo na pasoš tek nakon 3 god...jbg ga, nisu oni krivi što ovaj srpski Пасош ne vredi ni pišljiva boba bez vize u njemu...ovo sa PR pre sletanja, da pitam čisto iz radoznalosti, recimo, dobio si taj status, spremaš se u emigraciju desi ti se neko sranje, budeš nepravedno optužen za neko kriminalno delo-da li te Australija štiti kao njenog gradjanina ili je za tebe nadležna matična zemlja?

#21 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 24 September 2009 - 16:29

eno čak sam je i hvalio uporedjujući zdravstvene sisteme SAD i kanade :ph34r:

Tu oblast poznajes skoro kao i ekonomiju

#22 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 24 September 2009 - 17:16

Pa dobro i ovde ostvaruješ pravo na pasoš tek nakon 3 god...jbg ga, nisu oni krivi što ovaj srpski Пасош ne vredi ni pišljiva boba bez vize u njemu...ovo sa PR pre sletanja, da pitam čisto iz radoznalosti, recimo, dobio si taj status, spremaš se u emigraciju desi ti se neko sranje, budeš nepravedno optužen za neko kriminalno delo-da li te Australija štiti kao njenog gradjanina ili je za tebe nadležna matična zemlja?


Dokle god nemas drzavljanstvo tvoja matica je glavna. Moze da te spase ko onog majmuna sto je kostao Srbiju $1mil
Ako imas vezu. :ph34r:

#23 estel

estel
  • Members
  • 1,079 posts

Posted 24 September 2009 - 19:58

Kad smo kod Canade-ono što je ovde vrlo olakšavajuća okolnost je da ti praktično sa statusom Permanent Resident ostvaruješ sva formalna prava (i obaveze) izuzev prava na glasanje i vojne službe što jel'te i nije neki gubitak u prvih nekoliko godina...znači ti si punopravni gradjanin od momenta stupanja na Canadsko tlo...ja ne znam ima li još koja država tako liberalan zakon za novopridošle, mada priznajem nisam se ni mnogo udubljivao u tom pravcu...

ima, NZ, sa permanent res. imas pravo glasa :ph34r:. jedina zemlja, valjda, gde mozes ga glasas a da nisi citizen. ali ces zato do pasosa da se nacekas, 5 godina od dobijanja residencyja.

#24 Kolbas

Kolbas
  • Members
  • 2,990 posts

Posted 24 September 2009 - 20:10

ima, NZ, sa permanent res. imas pravo glasa :ph34r:. jedina zemlja, valjda, gde mozes ga glasas a da nisi citizen. ali ces zato do pasosa da se nacekas, 5 godina od dobijanja residencyja.

Moram da ti priznam da mi je NZ uvek bio u top 3 zemlje od kada sam ozbiljno počeo da razmišljam o emigraciji, čak sam se i brifingovao oko procesa i tih stvari, ali je Canada prevagnula zbog niza okolnsti...pošto spadam u one retke koje privlače "zabačeniji" delovi sveta, ko zna, možda jednog dana i odemo tamo, mada ne pre dobijanja canadskog državljanstva, iako sumnjam...fakat, ovde internet vrvi od silnih ponuda tipa-živite i radite u NZ...jedno vreme mi se činilo da je lakše naći posao tamo nego u Londonu, ovom canadskom Londonu...

#25 Prag 011

Prag 011
  • Members
  • 2,647 posts

Posted 24 September 2009 - 20:22

Kad smo kod Canade-ono što je ovde vrlo olakšavajuća okolnost je da ti praktično sa statusom Permanent Resident ostvaruješ sva formalna prava (i obaveze) izuzev prava na glasanje i vojne službe što jel'te i nije neki gubitak u prvih nekoliko godina...znači ti si punopravni gradjanin od momenta stupanja na Canadsko tlo...ja ne znam ima li još koja država tako liberalan zakon za novopridošle, mada priznajem nisam se ni mnogo udubljivao u tom pravcu...

Evo primera iz srca Evrope,pošto su učesnici za sada uglavnom iz S.A. AUS N.Z. i Sev.Koreje :D
Boldovano važi i za Češku.Ja lično sam dobio PR u ambasadi u Beogradu,(na osnovu braka Estel :) )tako da je trebalo samo otputovati.

Ulaskom Češke u Šengen,ne treba mi viza.

Pasoš mogu da dobijem odmah po zahtevu,ali bi morao da čekam 2-3 meseca ,a ja ne volim da čekam :ph34r:

Edited by Prag 011, 24 September 2009 - 20:23.


#26 estel

estel
  • Members
  • 1,079 posts

Posted 24 September 2009 - 20:59

Moram da ti priznam da mi je NZ uvek bio u top 3 zemlje od kada sam ozbiljno počeo da razmišljam o emigraciji, čak sam se i brifingovao oko procesa i tih stvari, ali je Canada prevagnula zbog niza okolnsti...pošto spadam u one retke koje privlače "zabačeniji" delovi sveta, ko zna, možda jednog dana i odemo tamo, mada ne pre dobijanja canadskog državljanstva, iako sumnjam...fakat, ovde internet vrvi od silnih ponuda tipa-živite i radite u NZ...jedno vreme mi se činilo da je lakše naći posao tamo nego u Londonu, ovom canadskom Londonu...

jednom kad ti je pasos reseneo pitanje, NZ jeste super mesto za zivot (bar za ljude koje vuku zabaceniji delovi :ph34r:). moj/nas plan je da se jednog dana mozda vratimo. zemlja je prelepa, posla ima, stvari su poprilicno sredjene...

#27 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 24 September 2009 - 21:55

Koliko se secam za USA je od 250.000$ do milionche, naravno moze vishe :ph34r: , zavisi u koji state hocesh da se uselich, nije isto New Mexico i California.

Nema veze sa lokacijom, imigrantski zakoni su isti na federalnom nivou uglavnom, tj oko dobijanja ulaska i ostalo. Ono sto nije uvek isto su neka prava - i to se opet samo odnosi na ilegalce.

Naravno za pare neces dobiti drzavljanstvo vec samo permanent resident, sto je za sve isto 5 godina cekanja do drzavljanstva, osim mislim u slucaju braka ili dece US gradjana kad mislim da je 3.

koliko sam cuo $500,000 je minimalna investicija da bi dobio zelenu kartu . Za dobijanje drzavljanstva na osnovu kupovine firme nisam cuo.Mislim da Kanada i NZ imaju slican program za investitore ali opet daje ti samo useljenicku vizu pa onda cekas za drzavljanstvo


Nema na osnovu kupovine firme nego investicije i to nisu samo pocetne pare nego i koliko radnih mesta ce to da napravi i ulaganje za par godina...itd. Ako imas milione mozda.

#28 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 24 September 2009 - 22:01

Nema veze sa lokacijom, imigrantski zakoni su isti na federalnom nivou uglavnom, tj oko dobijanja ulaska i ostalo. Ono sto nije uvek isto su neka prava - i to se opet samo odnosi na ilegalce.


Potpuno sam siguran da je nekada bila razlika izmedju states, mozda se promenilo. Znam da je to pod federal government i bash zato su napravili razliku, ne bi li neko otishao u razne Kanzase i Montane, tamo je bilo "jeftinije" investirati, ovako bi svi zavrshili u New Yorku.

#29 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 24 September 2009 - 22:09

Nema na osnovu kupovine firme nego investicije i to nisu samo pocetne pare nego i koliko radnih mesta ce to da napravi i ulaganje za par godina...itd. Ako imas milione mozda.

na to sam i mislio samo se nisam dobro "odrazio"...
Program se zove EB-5 a minimum je milionce i najmanje 10 radnih mesta koja se kreiraju tom investicijom.
Naravno dobijas samo permanent resident kartu a za drzqavljanstvo cekas jos pet godina

Edited by MAGRIPA65, 24 September 2009 - 22:10.


#30 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 24 September 2009 - 22:10

Potpuno sam siguran da je nekada bila razlika izmedju states, mozda se promenilo. Znam da je to pod federal government i bash zato su napravili razliku, ne bi li neko otishao u razne Kanzase i Montane, tamo je bilo "jeftinije" investirati, ovako bi svi zavrshili u New Yorku.


Znam da nema razlike jer smo razmatrali varijantu za vlasnika firme, a da pomenem da i ta prica ide kroz istu proceduru odobravanja koje traje skoro isto kao i druge GC, sad je centar u TX valjda i svi zahtevi se obradjuju tamo.