Jump to content


Photo
- - - - -

U kojim državama je najlakše dobiti državljanstvo ili permanent res


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
192 replies to this topic

#1 de.jian

de.jian
  • Members
  • 143 posts

Posted 24 September 2009 - 10:36

Osim regularnog načina emigracije gde se na državljanstvo čeka po najkraće po 4-5 godina postoji li i kraće i koje su to zemlje?
Zanima me i tzv. ekonomsko državljanstvo. To je ono da platite tj. investirate u neku zemlju i postajete državljanin.
Ima li neko neki savet ili više iskustva?

#2 HmmH

HmmH
  • Members
  • 17 posts

Posted 24 September 2009 - 11:24

Koliko znam, drzavljanstvo nigde neces direktno dobiti, nego status permanent residenta.
Ovde su ti uslovi za Kanadu, a ovde za Australiju.

#3 dassal

dassal
  • Members
  • 49 posts

Posted 24 September 2009 - 11:25

Osim regularnog načina emigracije gde se na državljanstvo čeka po najkraće po 4-5 godina postoji li i kraće i koje su to zemlje?
Zanima me i tzv. ekonomsko državljanstvo. To je ono da platite tj. investirate u neku zemlju i postajete državljanin.
Ima li neko neki savet ili više iskustva?


Ako si dobar sportista (košarkaš npr.) dobijaš Grčko državljanstvo za 20 dana (ti zapravo i ne znaš da ti je baba Grkinja)! Daju ti i babino prezime! Imaš crnce u Grčkoj reprezentaciji sa grčkim prezimenom!

Edited by dassal, 24 September 2009 - 11:26.


#4 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 24 September 2009 - 11:53

Koliko se secam za USA je od 250.000$ do milionche, naravno moze vishe :ph34r: , zavisi u koji state hocesh da se uselich, nije isto New Mexico i California.

#5 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 24 September 2009 - 12:03

Koliko se secam za USA je od 250.000$ do milionche, naravno moze vishe :ph34r: , zavisi u koji state hocesh da se uselich, nije isto New Mexico i California.

koliko sam cuo $500,000 je minimalna investicija da bi dobio zelenu kartu . Za dobijanje drzavljanstva na osnovu kupovine firme nisam cuo.Mislim da Kanada i NZ imaju slican program za investitore ali opet daje ti samo useljenicku vizu pa onda cekas za drzavljanstvo

#6 dekss

dekss
  • Members
  • 2,131 posts

Posted 24 September 2009 - 12:06

koliko sam cuo $500,000 je minimalna investicija da bi dobio zelenu kartu . Za dobijanje drzavljanstva na osnovu kupovine firme nisam cuo.Mislim da Kanada i NZ imaju slican program za investitore ali opet daje ti samo useljenicku vizu pa onda cekas za drzavljanstvo


ma ne zanima njega SAD. što bi se tamo selio, nije lud - propala zemlja :ph34r:

#7 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 24 September 2009 - 12:07

ma ne zanima njega SAD. što bi se tamo selio, nije lud - propala zemlja :ph34r:

Pa ti bi mogao iz prve ruke da mu das informaciju koja je procedura u Severnoj Koreji

#8 dekss

dekss
  • Members
  • 2,131 posts

Posted 24 September 2009 - 12:20

Pa ti bi mogao iz prve ruke da mu das informaciju koja je procedura u Severnoj Koreji



smešni ste ko bioskop s tom severnom korejom :ph34r:

#9 dekss

dekss
  • Members
  • 2,131 posts

Posted 24 September 2009 - 12:28

'al ajde da budem i konstruktivan i koristan postavljaču teme

koliko ja znam (a ne znam mnogo, iskreno :ph34r: ) najbrže se državljanstvo dobija u kanadi i australiji - jbga logično, velike zemlje a malo stanovnika. tako da nema šta da se dalje bira.
mozda će neko reći nešto i za grčku - moguća su iznenadjenja - ipak je to balkan, a tamo para vrti gre burgija nece :)

ajde da još malo pametujem :D
izmedju australije i kanade, iskreno ne znam za koju bi se odlučio i jedna i druga su u lepom položaju. dugoročno kanadi je problem SAD koji može biti u velikim go*nima u bliskoj i daljoj buducnosti, dok je australiji blizu azija koju mnogi pominju kao novi centar sveta - dal' se varaju? - pojma nemam - može da bidne, al ne mora da znači.

#10 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 24 September 2009 - 12:29

smešni ste ko bioskop s tom severnom korejom :ph34r:

Racunam da se ekonomski ekspert tvog kalibra udomio u zemlji socijalne pravde gde nema krize.

#11 dekss

dekss
  • Members
  • 2,131 posts

Posted 24 September 2009 - 12:44

Racunam da se ekonomski ekspert tvog kalibra udomio u zemlji socijalne pravde gde nema krize.


na žalost teško je danas naći takvu

#12 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 24 September 2009 - 12:51

dok je australiji blizu azija koju mnogi pominju kao novi centar sveta - dal' se varaju? - pojma nemam - može da bidne, al ne mora da znači.


Za sada plivanje je u jednom pravcu - prema Australiji, chim Australijanci pochnu da plivaju ka Aziji to ce biti znak da je Azija centar sveta.

Ne javlja mi se da ce to biti narednih 1000 godina, shto znachi da nije relevantno za nas smrtnike, Noskicha izuzimam, on je specifichan sluchaj.

E sad, ti si besmrtan chovek, svojim lupetanjima na ekonomiji ti si tu besmrtnost poshteno zasluzio. Ti si jednostavno genije za lupetanje. Ja to nikako ne bih potcenjivao, kao i u svemu drugom i u lupetanju postoje amateri, profesionalci i geniji, ti si genije.

A za Kanadu i USA ne brini, tu smo da pomognemo komshijama. I oni su Kanadi pomagali kad je trebalo. Kako njima tako ce biti i nama.

Edited by down with the sickness, 24 September 2009 - 12:53.


#13 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 24 September 2009 - 12:54

Mislim da su bile neke egzoticne, ostrvske.

#14 dekss

dekss
  • Members
  • 2,131 posts

Posted 24 September 2009 - 13:43

Za sada plivanje je u jednom pravcu - prema Australiji, chim Australijanci pochnu da plivaju ka Aziji to ce biti znak da je Azija centar sveta.

Ne javlja mi se da ce to biti narednih 1000 godina, shto znachi da nije relevantno za nas smrtnike, Noskicha izuzimam, on je specifichan sluchaj.

E sad, ti si besmrtan chovek, svojim lupetanjima na ekonomiji ti si tu besmrtnost poshteno zasluzio. Ti si jednostavno genije za lupetanje. Ja to nikako ne bih potcenjivao, kao i u svemu drugom i u lupetanju postoje amateri, profesionalci i geniji, ti si genije.

A za Kanadu i USA ne brini, tu smo da pomognemo komshijama. I oni su Kanadi pomagali kad je trebalo. Kako njima tako ce biti i nama.


ne brinem ja za kanadu. ne brinmem ni za SAD. sto bih?
tesko da im mozete mnogo pomoci - ima ona basna u kojoj mis pomogne lavu, ali to je samo basna - tesko da se nesto slicno moze desiti u realnom zivotu. a kanada je otprilike mis u odnsu na SAD - lava. (imace u toj basni lav je upao u mrezu iz koje se nije moga izvaditi)
a imas ti srecu, kanada je zaista dobra i perspektivna zemlja. dogadjanja u SAD ne bi trebalo da uticu mnogo na nju, mada ko zna - nisam ja prorok :ph34r:

a i to za aziju rekoh da nije moje - prica se..., mada bih i sam mogao da smislim niz scenarija u kojim aziji bas i ne cvetaju ruze.


koji scenarijo je pravi ne znam ni za sebe, a kamoli za druge. mozemo da se za*ebavamo ovde koliko 'ocemo - dzaba je, pa sto ne bi :)


a sto se tice ekonomije - iznenadio si me - ocekivao sam neku tvoju mudrost na temi o dolaru u odgovoru na moj post... vec sam predvidjao koje zemlje i reči ćeš u postu upotrebiti kao "argumente" :D

#15 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 24 September 2009 - 14:15

ne brinem ja za kanadu. ne brinmem ni za SAD. sto bih?
tesko da im mozete mnogo pomoci - ima ona basna u kojoj mis pomogne lavu, ali to je samo basna - tesko da se nesto slicno moze desiti u realnom zivotu. a kanada je otprilike mis u odnsu na SAD - lava. (imace u toj basni lav je upao u mrezu iz koje se nije moga izvaditi)
a imas ti srecu, kanada je zaista dobra i perspektivna zemlja. dogadjanja u SAD ne bi trebalo da uticu mnogo na nju, mada ko zna - nisam ja prorok :)

a i to za aziju rekoh da nije moje - prica se..., mada bih i sam mogao da smislim niz scenarija u kojim aziji bas i ne cvetaju ruze.


koji scenarijo je pravi ne znam ni za sebe, a kamoli za druge. mozemo da se za*ebavamo ovde koliko 'ocemo - dzaba je, pa sto ne bi :D


a sto se tice ekonomije - iznenadio si me - ocekivao sam neku tvoju mudrost na temi o dolaru u odgovoru na moj post... vec sam predvidjao koje zemlje i reči ćeš u postu upotrebiti kao "argumente" :D


Ako mozesh da shvatish poentu ..... chovek je postavio konkretno pitanje i mislim da je dobio zadovljavajuce odgovore. Nije pitao za nichije mishljenje o perspektivama pojedinih zemalja u okvirima svetske ekonomije.

i onda ti padash sa nebesa :ph34r: i to bez padobrana, sa "propalom Amerikom" traaaassss...... mislim, razumem ja, ako ti pri tome osecash izvesnu seksualnu uzbudjenost i zadovoljstvo, tebi je milo, ali velikoj vecini forumasha to nije, naprotiv, to se zove trollovanje.