Jump to content


Photo
- - - - -

Support to Brice Taton


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
569 replies to this topic

#526 DiplomiraniDuduk

DiplomiraniDuduk
  • Members
  • 42 posts

Posted 24 February 2011 - 11:05

Da li su kazne izrečene huliganima u skladu sa birokratskim tumačenjem zakona? Ne znam! Ako hoćemo pošteno, ne zanima me!
Zanima me ovo: kada moja deca (tu, na neki način, spada i većina forumaša jer sam rođen 1943.!) odu u grad, mogu li da budem siguran da će se vratiti kući zdravi i pravi, kao što su otišli? Ili treba da se trzam na svaki zvuk i očekujem da mi neko javi da je (moje ili bilo čije!) dete u bolnici jer su se neke barabe iživljavale?

Neka kaže ko šta hoće, u ovom su slučaju, stroge kazne jedino pravedne! I trebalo je da budu još strožije!

#527 Massive_Attack

Massive_Attack
  • Members
  • 2,103 posts

Posted 26 January 2012 - 17:19

Prepolovljene kazne ubicama Tatona

Za godinu dve će verovatno i na uslovnu.

Edited by Massive_Attack, 26 January 2012 - 17:19.


#528 medobrundo

medobrundo
  • Members
  • 34,166 posts

Posted 26 January 2012 - 18:42

A dvojica sa najvecim kaznama nisu u zatvoru.. horor

#529 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 27 August 2012 - 21:22

Ajde da se kladimo da ce sve ubice biti oslobodjene:

http://www.b92.net/i...6&nav_id=638066

#530 Pitbull

Pitbull
  • Banned
  • 617 posts

Posted 27 August 2012 - 21:28

Ajde da se kladimo da ce sve ubice biti oslobodjene:

http://www.b92.net/i...6&nav_id=638066


Pa valjda postoje neki snimci nekakvih kamera... TAmo ima pun k***c kafića, nije valjda da nijedna kamera ne vidi to stepenište !? Da budu oslobođeni ne mogu, čak i da je tačno to šta ovaj čovek priča, samo kazne neće biti toliko velike.

#531 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 27 August 2012 - 22:30

Pa valjda postoje neki snimci nekakvih kamera... TAmo ima pun k***c kafića, nije valjda da nijedna kamera ne vidi to stepenište !? Da budu oslobođeni ne mogu, čak i da je tačno to šta ovaj čovek priča, samo kazne neće biti toliko velike.

I sto ne bi mogli da budu oslobodjeni?

(Sad mi samo daj neki argument tipa "zato sto je Srbija pravna drzava", da se svi veselo nasmejemo... Kao da nema dokazanih visestrukih ubica koji su sasvim opusteno na slobodi i vidjaju se po beogradskim splavovima, npr.)

#532 Pitbull

Pitbull
  • Banned
  • 617 posts

Posted 28 August 2012 - 09:07

Srbija je pravna država.
E sad, pošto smo se svi veselo nasmejali, da se malo uozbiljimo.
Da li stvarno misliš da postoji neki sudija sa tolikim mudima koji bi, posle cele frke koja se digla oko "slučaja Taton" pustio na slobodu ove likove? Ja ne verujem. Ako nizašta drugo, a ono zbog izazivanja nereda na sportskoj priredbi (valjda se tako kvalifikuje), a kazne za to nisu naivne koliko znam.
Koje su to dokazane višestruke ubice koje viđaš po bg splavovima? Ja se po splavovima ne krećem, pa bih te zamolio da me prosvetliš. Ako ti je frka da napišeš javno, pošalji mi pp pošto me ta tematika baš interesuje (ozbiljno).

#533 stvorko

stvorko
  • Banned
  • 3,004 posts

Posted 28 August 2012 - 10:35

nisam pravnik, ali logicki ne znam sta menja da li je gurnut ili je sam skocio u pokusaju da se spase od linca bakljama i stanglama. da nije skocio od srece ?

#534 Cooltywattor

Cooltywattor
  • Members
  • 5,505 posts

Posted 28 August 2012 - 10:39

Biće na kraju da je čovek došao u Bg da se samoubije, a naša deca htela da ga odvrate od tog nauma.

#535 Pitbull

Pitbull
  • Banned
  • 617 posts

Posted 28 August 2012 - 11:03

nisam pravnik, ali logicki ne znam sta menja da li je gurnut ili je sam skocio u pokusaju da se spase od linca bakljama i stanglama. da nije skocio od srece ?

Menja kvalifikaciju krivičnog dela. Ovi su osuđeni za teško ubistvo (!), a koliko sam shvatio trebalo bi da budu osuđeni za teške telesne povrede sa smrtnim ishodom . A da li ga je neko gurnuo/bacio ili je u strahu od linča sam skočio dole menja puno toga.


Teška telesna povreda
Član 121
(1) Ko drugog teško telesno povredi ili mu zdravlje teško naruši,
kazniće se zatvorom od šest meseci do pet godina.

(2) Ko drugog teško telesno povredi ili mu zdravlje naruši tako teško da je usled toga doveden u opasnost život povređenog ili je uništen ili trajno i u znatnoj meri oštećen ili oslabljen neki važan deo njegovog tela ili važan organ ili je prouzrokovana trajna nesposobnost za rad povređenog ili trajno i teško narušenje njegovog zdravlja ili unakaženost,
kazniće se zatvorom od jedne do osam godina.

(3) Ako je usled dela iz st. 1. i 2. ovog člana nastupila smrt povređenog lica,
učinilac će se kazniti zatvorom od dve do dvanaest godina.

(4) Ko delo iz st. 1. i 2. ovog člana učini iz nehata,
kazniće se zatvorom do tri godine.

(5) Ko delo iz st. 1. do 3. ovog člana učini na mah, doveden bez svoje krivice u jaku razdraženost napadom, zlostavljanjem ili teškim vređanjem od strane povređenog,
kazniće se za delo iz stava 1. zatvorom do tri godine, za delo iz stava 2. zatvorom od tri meseca do četiri godine, a za delo iz stava 3. zatvorom od šest meseci do pet godina.

(6) Ako je delo iz stava 1. ovog člana učinjeno prema maloletnom licu ili bremenitoj ženi ili licu koje obavlja poslove od javnog značaja,
učinilac će se kazniti zatvorom od jedne do osam godina, za delo iz stava 2. ovog člana zatvorom od dve do dvanaest godina, a za delo iz stava 3. ovog člana zatvorom od pet do petnaest godina.

Edited by Pitbull, 28 August 2012 - 11:21.


#536 Pitbull

Pitbull
  • Banned
  • 617 posts

Posted 28 August 2012 - 11:04

Teško ubistvo
Član 114
Zatvorom najmanje deset godina ili zatvorom od od trideset do četrdeset godina kazniće se:
1) ko drugog liši života na svirep ili podmukao način;
2) ko drugog liši života pri bezobzirnom nasilničkom ponašanju;
3) ko drugog liši života i pri tom sa umišljajem dovede u opasnost život još nekog lica;
4) ko drugog liši života pri izvršenju krivičnog dela razbojništva ili razbojničke krađe;
5) ko drugog liši života iz koristoljublja, radi izvršenja ili prikrivanja drugog krivičnog dela, iz bezobzirne osvete ili iz drugih niskih pobuda;
6) ko liši života službeno ili vojno lice pri vršenju službene dužnosti;
7) ko liši života sudiju, javnog tužioca, zamenika javnog tužioca ili policijskog službenika u vezi sa vršenjem službene dužnosti;
8) ko liši života lice koje obavlja poslove od javnog značaja u vezi sa poslovima koje to lice obavlja;
9) ko liši života dete ili bremenitu ženu;
10) ko liši života člana svoje porodice kojeg je prethodno zlostavljao;
11) ko sa umišljajem liši života više lica, a ne radi se o ubistvu na mah, ubistvu deteta pri porođaju ili lišenju života iz samilosti.

#537 Pitbull

Pitbull
  • Banned
  • 617 posts

Posted 28 August 2012 - 11:28

U krajnjoj liniji za ovo MORAJU da odgovaraju:

Nasilničko ponašanje na sportskoj priredbi ili javnom skupu
Član 344a
(1) Ko fizički napadne ili se fizički obračunava sa učesnicima sportske priredbe ili javnog skupa, vrši nasilje ili oštećuje imovinu veće vrednosti prilikom dolaska ili odlaska sa sportske priredbe ili javnog skupa, unese u sportski objekat ili baca na sportski teren, među gledaoce ili učesnike javnog skupa predmete, pirotehnička sredstva ili druge eksplozivne, zapaljive ili škodljive supstance koje mogu da izazovu telesne povrede ili ugroze zdravlje učesnika sportske priredbe ili javnog skupa, neovlašćeno uđe na sportski teren ili deo gledališta namenjen protivničkim navijačima i izazove nasilje, oštećuje sportski objekat, njegovu opremu, uređaje i instalacije, svojim ponašanjem ili parolama na sportskoj priredbi ili javnom skupu izaziva nacionalnu, rasnu, versku ili drugu mržnju ili netrpeljivost zasnovanu na nekom diskriminatornom osnovu usled čega dođe do nasilja ili fizičkog obračuna sa učesnicima,
kazniće se zatvorom od šest meseci do pet godina i novčanom kaznom.
(2) Ako je delo iz stava 1. ovog člana izvršeno od strane grupe,
učinilac će se kazniti zatvorom od jedne do osam godina.
(3) Kolovođa grupe koja izvrši delo iz stava 1. ovog člana,
kazniće se zatvorom od tri do dvanaest godina.
(4) Ako je izvršenjem dela iz stava 1. ovog člana došlo do nereda u kome je nekom licu naneta teška telesna povreda ili je oštećena imovina veće vrednosti,
učinilac će se kazniti zatvorom od dve do deset godina.
(5) Službeno ili odgovorno lice koje pri organizovanju sportske priredbe ili javnog skupa ne preduzme mere obezbeđenja kako bi se onemogućio ili sprečio nered, pa usled toga budu ugroženi život ili telo većeg broja ljudi ili imovina veće vrednosti,
kazniće se zatvorom od tri meseca do tri godine i novčanom kaznom.
(6) Učiniocu dela iz st. 1. do 4. ovog člana koje je izvršeno na sportskoj priredbi obavezno se izriče mera bezbednosti zabrane prisustvovanja određenim sportskim priredbama.

#538 KANDAhar

KANDAhar
  • Members
  • 5,117 posts

Posted 28 August 2012 - 11:56

Dačićevska igranka. Pošto sad država treba da plati milione odštete porodici Taton, Ivica Preispitivač i Spasitelj je skontao da mu se više isplati da menja činjenično stanje. Što bi plaćali ako ne moramo, budžet iznad svega.

Edited by KANDAhar, 28 August 2012 - 11:57.


#539 Hill Bill

Hill Bill
  • Banned
  • 7,389 posts

Posted 28 August 2012 - 12:25

Srpsko sudstvo je jedna totalna lakrdija, diskutabilno jedino da li veća ili manja od ostalih segmenata "vlasti". Od prekršajnih do ustavnih, sudije su obični konobari i konobarice; "plata je nikakva, ali je bakšiš sjajan".

#540 Pitbull

Pitbull
  • Banned
  • 617 posts

Posted 28 August 2012 - 12:33

Dačićevska igranka. Pošto sad država treba da plati milione odštete porodici Taton, Ivica Preispitivač i Spasitelj je skontao da mu se više isplati da menja činjenično stanje. Što bi plaćali ako ne moramo, budžet iznad svega.

U pitanju je trista hiljada, da budemo precizni.