Jump to content


Photo

ali on je srbin, sigurno nije tacno!!!!!


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
217 replies to this topic

#31 gastarbeiter

gastarbeiter
  • Members
  • 1,942 posts

Posted 10 January 2003 - 00:12

pulsar:
Gastarbeiter, zasto moras pri prvom susretu poslije toliko vremena da me zasipas negativnim emocijama? Sta ima na meni sto te toliko privlaci?! 


Ajde Pulsar uozbilji se! Razmisli pre nego nesto napises. Negativne emocije i privlacnost! Trice i kucine!

#32 otporasica

otporasica
  • Members
  • 191 posts

Posted 10 January 2003 - 01:47

A SADA I SAOPSTENJE EPARHIJEEEEEEEE
BEZ CRVENILA NA OBRAZIMA, NARAVNO



EPARHIJA OSUĐUJE OPTUŽBE NA RAČUN VLADIKE PAHOMIJA
VRANJE 09.01.2003 20:48 (AVP) - Povodom,natpisa u nekim medijima o navodnom seksualnom zlostavljanju trojice dečaka,od kojih je jedan i dalje maloletnik od strane Episkopa vranjskog Pahomija,večeras je Agenciji Vranje Press, dostavljeno saopštenje,Eparhije vranjske koje je potpisao,episkop Pahomije. U saopštenju se navodi:"Ne sumnjamo da će istina izaći na videlo.Sigurni smo da će i državni organi,policija,tužilaštvo,sud,želeti u ime zemaljske pravde da dođu do istine i tu istinu, i samo istinu iznesu pred suda naroda." "Nedopustivo je suditi bez suda,presuđivati bez dokaza i to baš u vreme Božićnih praznika " - stoji u saopštenju u kome se kažei to da objavljeni natpisi " predstavlja pokušaj da neprijatelji Hristovi preuzmu ulogu vrhovnog sudije". Povodom tekstova u medijima o navodnom seksualnom zlostavljanju trojice dečaka iz Vranja, Eparhija je,kako se navodi danas je obavestila Patrijarha Pavla i Sveti Arhijerejski sinod Srpske pravoslavne crkve, uz obrazloženje da se radi o "beskrupuloznoj hajci protiv smernosti koju vode neprijatelji Crkve i njenih institucija". Lokalna Radio televizija Vranje prenela, u međuvremenu izjavu Okružnog državnog tužioca iz Vranja,Milana Božilovića,koji je potvrdio da je podneta krivična prijava protiv, kako je rekao građanina,Tomislava Gačića zbog navodnog seksualnog zlostavljanja troje dečaka i da je u toku provera i prikupljanje dokaza,vezano za prijavu koja je u tužilaštvo stigla 31.decembra prošle godine.

[ Izmena poruke: otporasica na dan 2003-01-10 01:48 ]

#33 cybersrk

cybersrk
  • Members
  • 1,378 posts

Posted 10 January 2003 - 02:16

Ariel Sharon optuzuje javnost za podmetanje da su on i njegovi sinovi drpili 1.5 miliona dolara!

Ne, nego ce da kaze da je stvarno vacario klince.
Idem da spremim disertaciju za Shabat o pederastiji (tojest, sodomiji, preciznije, kod pravoslavnog monastva).

#34 Stoprocentni

Stoprocentni
  • Members
  • 5,096 posts

Posted 10 January 2003 - 02:25

Bog sami zna koliko je ovakvih slucajeva bilo do sada. Ohrabrujuce je sto se ovaj nece precutati vec ce se valjda takvi manijaci smjestiti tamo gdje im je i mjesto (zatvor).

Zamolio bih vas da rijec "otac" ne upotrebljavate vise kada imenujete tog pedofila pa i da vam je svima "bliski" prijatelj.

#35 Brane

Brane
  • Members
  • 1,312 posts

Posted 10 January 2003 - 02:52

hm, izgleda da se stvar zaostrava. U Vranjskoj eparhiji su dobro primetili da stampa danas ne samo sto oblikuje mnenje vec pocinje da bude i sudija.

U svakom slucaju ovo je tezak slucaj. Mislim, ne znam sta je gore. Da li Vladika koji bludnici sa decom ili troje vrenih malisana koji su spremni da lazu protiv Vladike.

#36 cybersrk

cybersrk
  • Members
  • 1,378 posts

Posted 10 January 2003 - 03:15

zbog chega si spreman tako brzo da odbacis ceo slucaj, Braks?

fakat, stampa.
upravo je slobodna stampa u US-u raskrinkala istu stvar sa katolickim popovima, i mada ih je /shtampache/ Vatikan glat optuzio za maloumnu i bolesnu histeriju, posle pritiska javnosti, medija /slobodnih, doduse, nerezimskih/, roditelja, dece i pravosudja, rezultiralo je jednim tektonskim pokretom i osramocenjem Katolicke Crkve u Americi, potpunim hladjenjem odnosa izmedju drzave /ograda od ove/ i javnosti /podrska za ovu/ s jedne i crkve s druge strane.
al je istina kao veshta dama ipak isplivala na povrsinu.
slazem se sa tobom, ipak, da neko histericno divljanje sad nije bas dobro resenje za bilo koga.

[ Izmena poruke: cybersrk na dan 2003-01-10 03:18 ]

#37 otporasica

otporasica
  • Members
  • 191 posts

Posted 10 January 2003 - 03:20

"A koji sablaznu jednoga od ovijeh malijeh koji vjeruju mene, bolje bi mu bilo da se objesi kamen vodenicni o vratu njegovu, i da potone u dubinu morsku".

(Mat.18,6; Luka 17, 1,2)

#38 Brane

Brane
  • Members
  • 1,312 posts

Posted 10 January 2003 - 03:46

cybersrk:
zbog chega si spreman tako brzo da odbacis ceo slucaj, Braks?


Cuj ovoga/ovu ?! :lol:

#39 cybersrk

cybersrk
  • Members
  • 1,378 posts

Posted 10 January 2003 - 03:47

i ako moze malo kreativne slobode

"i dok tonu u dubinu, da se istijem tim kamenom udaraju hrkljusom po glavurdi"

#40 cybersrk

cybersrk
  • Members
  • 1,378 posts

Posted 10 January 2003 - 03:56

Brane:
Cuj ovoga/ovu ?! 


Majstore,
jel' to jedini nacin da se nosis sa izazovom?
jedna, nejasna replika, na vrlo jasno formulisano i upuceno pitanje.
mala me nervira te pravoslavna relativna "savesnost".
let's go further.

kazes, lazu klinci.
sta tacno imaju ti klinci od tog laganja?
dobice koju paricu od djindjica, antihrista, ili ne znam koga vec?
ako nastavite tim tempom, progutace vas vlastito zlo, mnogo pre no sto ce antihrist i imati vremena da se pozabavi vama.
misli o tome, dechko.

#41 Brane

Brane
  • Members
  • 1,312 posts

Posted 10 January 2003 - 04:09

pffff, ponavljam:

ne znam sta je gore !

#42 cybersrk

cybersrk
  • Members
  • 1,378 posts

Posted 10 January 2003 - 04:13

daj, bre, bratishe, nemoj mi odgovarati u anagramima.

znachi, ne verujesh u celu prichu i mislish da je demonski atak na vladichansku lichnost
(iskushenje odozdo, udarac djavola u glavu)?

crno/belo?

mislis da je pricha: a)fake;
B) ili je Gace prolupao, pa te samim tim ne interesira vishe?

#43 Brane

Brane
  • Members
  • 1,312 posts

Posted 10 January 2003 - 04:18

ne ja samo hocu da kazem da sam potpuno sokiran ! ovim postom.

Ovako.

Imamo vladiku koji prica/tvrdi jedno i decu koja pricaju drugo. Sta god da izadje iz toga i bilo sta da se dokaze mene ce rastuziti.

#44 cybersrk

cybersrk
  • Members
  • 1,378 posts

Posted 10 January 2003 - 04:32

Brane:
ne ja samo hocu da kazem da sam potpuno sokiran ! ovim postom.

Ovako. 

Imamo vladiku koji prica/tvrdi jedno i decu koja pricaju drugo. Sta god da izadje iz toga i bilo sta da se dokaze mene ce rastuziti.

Stari,
i ja sam sokiran kojecime, za srazmerno mali broj godina zivota. Ne budi sokiran, vec stavi glavu brzinom od 1500 cvorova u pogon.
Zadovoljan sam tvojim odgovorom, i preostaje nam samo isihia.
Pozdrav iz zatvorskog kruga.

#45 Diskutant

Diskutant
  • Members
  • 8,262 posts

Posted 10 January 2003 - 05:11

Pa, nakon ovog eparhijskog saopstenja, naziv topc-a potpuno dobija smisao.

Nekoliko stvari mi nije jasno - koja je zakonska granica za pedofiliju (mislim da je 14 ili 16 godina), zato i nema mnogo smisla tvrditi da je u pitanju pedofilija. Ovde je po sredi klasicno zlostavljanje, tj. prisiljavanje na sex.

SPC je jedna dosta kurvinska organizacija - secamo se kako je SPC reagovala na, u poredjenju sa ovim, KRAJNJE benigna desavanja u nastavnom kampu, kad je podigla frku zbog toga sto je neka klinka skinula javno brushalter. Sta vise, Sveti sinod LICNO se oglasio zvanicnim saopstenjem, sto je neverovatno, jer je van njenih nadleznosti u svakom smislu. A sto se tice homoseksualizma koji se tamo javlja, pa - za ocekivati je da se pojavljuje u svim institucijama zatvorenog tipa gde postoji razvrstanost po polnoj osnovi, i to vise nego u 'slobodnoj' populaciji, to nebi trebalo da nas iznenadjuje. Ono sto svaki put iznenadjuje je kolicina pokazanog licemerja.

Pulsar
Kako to mislis Pedofilija je ocigledno bolest koja je zahvatila cio kristijanski svijet??? Nije pedofilija nastala juce pa da se danas siri... To sto se u 21. veku slobodnije govori o tim stvarima ne znaci da ih je u 18. veku bilo manje. Pogledaj samo srpske velikase kroz istoriju, kime su se zenili, sve go pedofil do pedofila po danasnjim standardima.
_________________
~~~~~~~[budimo ljudi i ako smo srbi]~~~~~~~

[ Izmena poruke: Diskutant na dan 2003-01-10 05:46 ]