Jump to content


Photo

ali on je srbin, sigurno nije tacno!!!!!


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
217 replies to this topic

#16 pulsar

pulsar
  • Members
  • 1,721 posts

Posted 09 January 2003 - 22:11

Ja se poznajem sa ocem Pahomijem veoma dugo i bili smo bliski prijatelji jos kad je bio iguman u manastiru Papraca. On i njegova sestra koja je bila monahinja u istom manastiru su me naucili starocrkveno pismo. Veoma cesto sam konacio u manastiru. Posljednje sto bih ikada rekao za oca Pahomija je da je peder ili pedofil. O njemu sam imao izuzetno dobro misljenje i ovakve vijesti me toliko ne iznenadjuju koliko me ponovo razocaravaju. Pedofilija je ocigledno bolest koja je zahvatila cio kristijanski svijet. Bilo je samo pitanje dana kada ce se pokazati da nisu samo katolicki kardinali pederi i pedofili nego i pravoslavni monasi pacak i vladike. Zao mi je sto se to desilo ( ako se uopste desilo) mom prijatelju i duhovnom ucitelju Pahomiju.

#17 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 09 January 2003 - 22:46

De Pulsar, razjasni koliko ste bili "bliski prijatelji" . Mislim, ono kad si nocio. :grin:

#18 gastarbeiter

gastarbeiter
  • Members
  • 1,942 posts

Posted 09 January 2003 - 23:06

pulsar:
Ja se poznajem sa ocem Pahomijem veoma dugo i bili smo bliski prijatelji jos kad je bio iguman u manastiru Papraca. On i njegova sestra koja je bila monahinja u istom manastiru su me naucili starocrkveno pismo. Veoma cesto sam konacio u manastiru. Posljednje sto bih ikada rekao za oca Pahomija je da je peder ili pedofil. O njemu sam imao izuzetno dobro misljenje i ovakve vijesti me toliko ne iznenadjuju koliko me ponovo razocaravaju. Pedofilija je ocigledno bolest koja je zahvatila cio kristijanski svijet. Bilo je samo pitanje dana kada ce se pokazati da nisu samo katolicki kardinali pederi i pedofili nego i pravoslavni monasi pacak i vladike. Zao mi je sto se to desilo ( ako se uopste desilo) mom prijatelju i duhovnom ucitelju Pahomiju. 


Malo si mi konfuzan. Sta si ustvari hteo da kazes o bliskom prijatelju?
Ako ti je stvarno bliski prijatelj najpametnije je da nista ne pricas dok se ne uveris sta je od svega istina.

#19 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 09 January 2003 - 23:13

A da se obojica ostavite bljutavih i neukusnih aluzija?

#20 gastarbeiter

gastarbeiter
  • Members
  • 1,942 posts

Posted 09 January 2003 - 23:16

vladan:
A da se obojica ostavite bljutavih i neukusnih aluzija?

Na koje (moje) aluzije ciljas i gde si ih pronasao?

#21 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 09 January 2003 - 23:19

pulsar:
Posljednje sto bih ikada rekao za oca Pahomija je da je peder ili pedofil.

Pulsare, nije bitno sto je covek peder da ne kazem homoseksualac. To nije zlocin, ili barem ne bi trebalo da bude. Bitno je sto je (navodno) pedofil - a da li su zrtve decaci ili devojcice nema nikakve veze.

PS. Sad cu k'o neka strina da pustam glasine, ali za Filareta se odavno prica... odavno. Ne znam da li se matoriji svet seca (navodne) afere Amfilohija i jedne 18-godisnje makedonke od pre jedno 15-tak godina? Nju su roditelji "izvukli" na silu iz manastira gde se, kao, zamonasila. Posle se, medjutim, pricalo da je sluzila Amfi-ju za neke druge aktivnosti (vise, onako, tantricke prirode :grin:). (Ovo su sve nepotvrdjene glasine)

#22 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 09 January 2003 - 23:26

To gastarbeiter:
"Sta si ustvari hteo da kazes o bliskom prijatelju?
Ako ti je stvarno bliski prijatelj najpametnije je da nista ne pricas dok se ne uveris sta je od svega istina."

Treba li vise od ovoga?

#23 pulsar

pulsar
  • Members
  • 1,721 posts

Posted 09 January 2003 - 23:31

Lun:
De Pulsar, razjasni koliko ste bili "bliski prijatelji" . Mislim, ono kad si nocio.  :grin:


Iskreno nisam ni jednom spavao u konaku kad je on tu. Otac Pahomije je tada bio veoma cesto na putovanjima i ja sam u to vrijeme bio u manastiru da se njegeova rodjena sestra i monahinja ne bi plasila. Imali su povjerenja u mene. Ja nisam, kao sto je velikom broju korisnika ovog foruma poznato, bas neki veliki kristijanin i moj stav o pravoslavnim talibanima je takodje poznat mnogima, ali sam imao povjerenje oca Pahomija. Moja uloga u manastiru nije bila duhovne priride. Nisam udarao u zvona da smetam komsijama niti sam nosio kandila na bogosluzenjima. Jednostavno smo razgovarali o temama koje su me interesovale, a najvise sam zelio nauciti citati starocrkveno pismo. Otac Pahomije je, za razliku od mnogih koji ga ovdje kritikuju, veoma obrazovan. Odlicno govori najmanje sedam jezika, izmedju stalog i japanski!



_________________
Cuvaj dobro svoju zenu sve dok imas samo je'nu

[ Izmena poruke: pulsar na dan 2003-01-09 23:47 ]

#24 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 09 January 2003 - 23:34

pulsar:
Otac Pahomije je, za razliku od mnogih koji ga ovdje kritikuju, veoma obrazovan. Odlicno govori najmanje sedam jezika, izmedju stalog i japanski!

Svaka cast, ali ovde njegovo obrazovanje nije tema nego njegovo navodno seksualno zlostavljanje dece.

#25 pulsar

pulsar
  • Members
  • 1,721 posts

Posted 09 January 2003 - 23:42

Indy, ne branim ja njega. Vec sam rekao da je pedofilija bolest kojom je zarazeno cijelo kristijanstvo. Ova afera se moze pozitivno odraziti na svijest gradajna da ne prihvataju slijepo autoritete crkvenijh otaca. Vjerovatno se mnogi sjecaju mojih postova od prije nekoliko mjeseci u vezi sa SPC. I vladika Pahomije (koji je i dalje moj prijatelj) je u "svetom" sinodu SPC a tamo nesto gadno smrdi vec duze vremena. Mislim, bas duze vremena. Bar dva vijeka!

#26 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 09 January 2003 - 23:47

"Indy, ne branim ja njega. Vec sam rekao da je pedofilija bolest kojom je zarazeno cijelo kristijanstvo."
pulsar

Budalastina!!!

#27 pulsar

pulsar
  • Members
  • 1,721 posts

Posted 09 January 2003 - 23:49

Vladane, ako izbacimo hiperbolu "cijelo" reci sta je budalasto u citiranom tekstu?

#28 gastarbeiter

gastarbeiter
  • Members
  • 1,942 posts

Posted 09 January 2003 - 23:52

vladan:
To gastarbeiter:
"Sta si ustvari hteo da kazes o bliskom prijatelju?
Ako ti je stvarno bliski prijatelj najpametnije je da nista ne pricas dok se ne uveris sta je od svega istina."

Treba li vise od ovoga?

Totalno si promasio Vladane. Poslao sam ti i PP, valjda ce ti biti jasnije, mada sam iskren da budem, iznenadjen.
Izgleda da treba i vise od onoga sto si gore citirao i zbog tebe i zbog drugih a i zbog mene.
Kad neko za nekoga kaze da mu je bliski prijatelj (pa bio to i Pulsar) onda to ima (bar za mene) sasvim odredjeno znacenje. Oni koji su moji bliski prijatelji su ljudi (i zene) za koje bih ucinio maksimalno moguce kao i oni za mene. To su pre svega ljudi koje dobro poznajem toliko dobro da prakticno znamo "kako ko dise i sta ko misli". I kad neko za bliskog prijatelja kaze :"Posljednje sto bih ikada rekao za oca Pahomija je da je peder ili pedofil." pa u sledecoj recenici :
"O njemu sam imao izuzetno dobro misljenje i ovakve vijesti me toliko ne iznenadjuju koliko me ponovo razocaravaju. i zavrsi sa :"Zao mi je sto se to desilo ( ako se uopste desilo) mom prijatelju i duhovnom ucitelju Pahomiju.",
sta drugo reci takvom nego da je konfuzan i da je najbolje da ako mu je Pahomije zaista prijatelj (i to bliski!) ne truca kojesta.
Zao mi je ako je i tebe i mozda jos nekoga upotreba boldova navela na pogresne zakljucke.

#29 pulsar

pulsar
  • Members
  • 1,721 posts

Posted 09 January 2003 - 23:57

Gastarbeiter, zasto moras pri prvom susretu poslije toliko vremena da me zasipas negativnim emocijama? Sta ima na meni sto te toliko privlaci?!

_________________
Cuvaj dobro svoju zenu sve dok imas samo je'nu

[ Izmena poruke: pulsar na dan 2003-01-09 23:58 ]

#30 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 10 January 2003 - 00:11

Sudeci po Vladanovoj opomeni bice da sam preterao.

Bila je to samo sala na racun Pulsara. Pride je trebalo da bude bezazlena.

Iako nisam primetio da se Pulsar uvredio, svejedno, upucujem izvinjenje.