Jump to content


Photo

ali on je srbin, sigurno nije tacno!!!!!


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
217 replies to this topic

#211 otporasica

otporasica
  • Members
  • 191 posts

Posted 04 March 2003 - 02:51

Sa žaljenjem sam primila vest o pretnjama koje su upućene Vukasinu Obradovicu,gl.uredniku "Vranjskih" i novinaru koji je pratio ceo slucaj, da ga tako nazovem, vezan za vranjskog vladiku.. Medjutim žaljenje se mnogo više odnosi na nedostatak mog iznenadjenja povodom ovih pretnji kao i na konstatovanje da se ovakvi i slični incidenti dešavaju u 21. veku i u postmiloševićevoj Srbiji, nego na čudjenje što su "Vranjske" ovo pismo-pretnju uošte dobile.
Samo obraćanje Njegovog Preosveštenstva Pahomija javnosti i saopštenje Sinoda Srpske pravoslavne crkve predstavljalo je svojevrstan poziv na linč, kako na Vukasina tako i na same novine. Nedostatak jače podrške javnosti i javne osude svega što se prethodnih nedelja dešavalo indikator je da u našoj zemlji nešto ozbiljno ne funkcioniše. Državni organi, nosioci bitnih funkcija i vodeći političari ove zemlje nisu preduzeli potrebne mere da se čitav slučaj vezan za vladiku Pahomija svede na sudski, već je kalkulisano i manipulisano, kako patritizmom tako i podilaženjem onim institucijama koje nisu bile u stanju da otpadnike iz svojih redova odstrane i time odvoje dobro od zla, a sve u cilju jeftinih političkih poena.
Anonimni pritisci i pretnje primitivnih grupa ili pojedinaca nisu slučajnost i vrlo su karakteristični za područje u kome Vukasin i ja živimo. Oni ne treba da predstavljaju kočnicu u radu, ali nas upućuju na zaključak da samo zajedničkom aktivnošću i solidarnošću možemo istrajati u borbi za pravdu.
U toj borbi Vranjske novine uvek mogu da računaju ne samo na mene vec i na sve one koji su etiketirani kao, za juznosrbijanske prilike, "cudnomisleci".

#212 Tromotorac

Tromotorac
  • Members
  • 5,480 posts

Posted 04 March 2003 - 05:27

A posle mene Gastarbajter ubedjuje kako nema institucionalnog autoriteta...

#213 otporasica

otporasica
  • Members
  • 191 posts

Posted 04 March 2003 - 08:43

Mozda smo ja i ti u zabludi, volela bih da nas valjanim argumentima razuveri. Mozda bi mi tada zasjao onaj poslednji tracak nade da ima neceg i sivog u ovoj zemlji.

#214 sonjal

sonjal
  • Banned
  • 3,375 posts

Posted 04 March 2003 - 15:07

otporasica:
Mozda smo ja i ti u zabludi, volela bih da nas valjanim argumentima razuveri. Mozda bi mi tada zasjao onaj poslednji tracak nade da ima neceg i sivog u ovoj zemlji.

sonjal:
Danas citam u novinama "Suocili se vladika Pahomije i mladici".Decaci do tancina opisivali dogadjaje, vladika sve negirao.Suocavanje je bilo zatvoreno za javnost.Naredno suocavanje zakazano za 31.03.2003. kada ce pred sudijom da izadju i svedoci.

#215 Tromotorac

Tromotorac
  • Members
  • 5,480 posts

Posted 04 March 2003 - 15:10

Medjutim, nismo u zabludi. Uopste nemam neko zadovoljstvo sto sam u pravu, ali bar sam svestan na cemu smo. Nista nije kako treba, i nema nikakvog pomaka skupa sila cija rezultanta bi vukla u smeru na bolje.

Bar ne zivimo u iluzijama. Ovo je ovde Kolumbija sa balkanskim melosom.

#216 Hromi Daba

Hromi Daba
  • Members
  • 5,761 posts

Posted 04 March 2003 - 16:33

Uporan si ti Tromotorac :smile: Ajde da se nadjemo na Cikagu iz vremena prohibicije? Da ne bude da ti se to ne svidja jer iz Cikaga ima izlaz (tananana Eliot Nes), dok je Kolumbija glib bez kraja?

#217 Tromotorac

Tromotorac
  • Members
  • 5,480 posts

Posted 04 March 2003 - 16:39

Pokazi mi na Eliota, i tu valjda ne mislis na Ulemeka, i prvi pristajem na to poredjenje.

#218 Hromi Daba

Hromi Daba
  • Members
  • 5,761 posts

Posted 04 March 2003 - 17:16

Pa nije se Eliot pojavio dok nije dogorelo do nokata :smile: Bitno je samo da ima prostora za njega ako ga vec nema trenutno. Kolumbiji sa druge strane ni sto Eliota ne bi pomoglo.