Jump to content


Photo

O nekadasnjim prijateljima i poznanicima


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
48 replies to this topic

#31 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 20 September 2009 - 20:22

U ruci drzhim knjigu koju je napisao Gani Ajeti "Sloboda i Fudbal" ili (FK Prishtina 1991-2000)
Autor je licno knjigu poklonio mom bratu a ovaj mome sinu.

strana 41

Kraj Septembra 1991 ..
..fudbaleri su svakodnevno sa terena mogli da vidi tenkove, autoblinde i vojne i paravojne formacije koje su zajedno sa policijskim formacijama zajedno vezhbali i spremali se za nocne akcije....

=================================================

?????
Da li sam lose povezao...1991.g.....autoblinde=blindirani automobili...paravojne formacije 1991?....nocne akcije...?
Ako mozes i ako znas daj jos neku informaciju...

#32 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 20 September 2009 - 20:43

=================================================

?????
Da li sam lose povezao...1991.g.....autoblinde=blindirani automobili...paravojne formacije 1991?....nocne akcije...?
Ako mozes i ako znas daj jos neku informaciju...


gore kod Dragodana (Arberia) nalazila se jedna tkz vojnicka baza gde su ovi kao "vezbali" a u stvari terorisali grad svojom masinerijom i drugim vozilima..

#33 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 20 September 2009 - 20:46

gore kod Dragodana (Arberia) nalazila se jedna tkz vojnicka baza gde su ovi kao "vezbali" a u stvari terorisali grad svojom masinerijom i drugim vozilima..

==========================================
Tu je i kasarna...jel o tome Gani Ajeti pise...ili...?

#34 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 20 September 2009 - 20:58

==========================================
Tu je i kasarna...jel o tome Gani Ajeti pise...ili...?


tada su na snazi bile "izvanredne mere" tako da je sve bilo dozvoljeno. ne znam da li o tome govori ali da je bilo tenkova i drugih oklopnih vozila, bilo ih je. video sam ih svojim ocima. moj otac je popio i gumeni metak u demonstracijama.

Edited by Unbeliever, 20 September 2009 - 21:00.


#35 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 20 September 2009 - 21:03

=================================================

?????
Da li sam lose povezao...1991.g.....autoblinde=blindirani automobili...paravojne formacije 1991?....nocne akcije...?
Ako mozes i ako znas daj jos neku informaciju...


Samo da ti prevodim celu knjigu..
mislim, nije poenta u tim vojnopolicijskim -formacijama po Kosovu, svi smo ih videli i gledali svakodnevno..
nego je vishe u drugarskim, kolegijalnim i prijateljskim odnosima koji su se preko noci promenili..

istini za volju bilo je i onih Srba koji su se nekako opirali toj novonastaloj i po svemu nenormalnoj situaciji..ali hebi ga shta su mogli..rizik je bio preveliki, za njih.

Edited by PRESHEVARI, 20 September 2009 - 21:07.


#36 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 20 September 2009 - 21:18

tada su na snazi bila "izvanredne mere" tako da je sve bilo dozvoljeno. ne znam da li o tome govori ali da je bilo tenkova i drugih oklopnih vozila, bilo ih je. video sam ih svojim ocima. moj otac je popio i gumeni metak u demonstracijama.

====================================
Ok...mozda terminoloski nije precizno..."oklopna vozila" nisu "blindirana vozila"...ali da ne cepidlacim mnogo
Pokusavam da ne relativizujem stvari ali i ujedno pokusavam da napravim i balans izmedju maximizacije i minimizacije stvari (mozda gramaticki nije tacno) i tako dodjem do realne slike dogadjaja.....veruj mi bez zle namere...
Sve dogadjaje koji su se zbili tih godina za prosecnog srpskog gradjanina je i dalje velika nepoznanica...jedina informacija koju je prosecni stanovnik Srbije imao je bila od RTS-a i "hrabrih milicajaca" koji su bili rasporedjeni na odredjeno vreme na teritoriji Kosova i u novije vreme
od "privremeno raseljenih lica" sa Kosova po Srbiji i po nesto od rodjaka i prijatelja takodje zitelja Kosova...koliko su to realni izvori informacija nek svako prosudi sam...moj je utisak da se ponekad u prenosu informacija i opisa pomenutih dogadjaja od strane nekih ljudi sa tih prostora
vrlo cesto pribegava preuvelicavanju.... tako da neki maltene nebitan detalj umetnut u pricu sa ciljem da "podupre" pricu bude sto bi nasi politicari rekli "kontraproduktivan"....

#37 comandante

comandante
  • Banned
  • 6,688 posts

Posted 20 September 2009 - 21:33

====================================
Ok...mozda terminoloski nije precizno..."oklopna vozila" nisu "blindirana vozila"...ali da ne cepidlacim mnogo
Pokusavam da ne relativizujem stvari ali i ujedno pokusavam da napravim i balans izmedju maximizacije i minimizacije stvari (mozda gramaticki nije tacno) i tako dodjem do realne slike dogadjaja.....veruj mi bez zle namere...
Sve dogadjaje koji su se zbili tih godina za prosecnog srpskog gradjanina je i dalje velika nepoznanica...jedina informacija koju je prosecni stanovnik Srbije imao je bila od RTS-a i "hrabrih milicajaca" koji su bili rasporedjeni na odredjeno vreme na teritoriji Kosova i u novije vreme
od "privremeno raseljenih lica" sa Kosova po Srbiji i po nesto od rodjaka i prijatelja takodje zitelja Kosova...koliko su to realni izvori informacija nek svako prosudi sam...moj je utisak da se ponekad u prenosu informacija i opisa pomenutih dogadjaja od strane nekih ljudi sa tih prostora
vrlo cesto pribegava preuvelicavanju.... tako da neki maltene nebitan detalj umetnut u pricu sa ciljem da "podupre" pricu bude sto bi nasi politicari rekli "kontraproduktivan"....


nije uopste tesko prosuditi kada se radi o istom izvoru koji svaki dan davao informacije o desetinama oborenim nato avionima '99

#38 Celtic Vukovar

Celtic Vukovar
  • Members
  • 238 posts

Posted 20 September 2009 - 21:50

Samo da ti prevodim celu knjigu..
mislim, nije poenta u tim vojnopolicijskim -formacijama po Kosovu, svi smo ih videli i gledali svakodnevno..
nego je vishe u drugarskim, kolegijalnim i prijateljskim odnosima koji su se preko noci promenili..

istini za volju bilo je i onih Srba koji su se nekako opirali toj novonastaloj i po svemu nenormalnoj situaciji..ali hebi ga shta su mogli..rizik je bio preveliki, za njih.


Većinski ALbanci su tih godina bili građani drugog reda i "niža rasa",normalno da će se odnosi promjeniti...

Edited by Celtic Vukovar, 20 September 2009 - 21:51.


#39 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 20 September 2009 - 22:49

====================================
Ok...mozda terminoloski nije precizno..."oklopna vozila" nisu "blindirana vozila"...ali da ne cepidlacim mnogo


pa i obicna kola mogu da budu blindirana tako da ne znam sta nije precizno ovde.

#40 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 21 September 2009 - 07:32

U ruci drzhim knjigu koju je napisao Gani Ajeti "Sloboda i Fudbal" ili (FK Prishtina 1991-2000)
Autor je licno knjigu poklonio mom bratu a ovaj mome sinu.

strana 41

Kraj Septembra 1991 ..nozhevi, kame, hangjaret? ukrasheni xhelatima i opisani crkvenom ikonografijom su sve vishe zauzimala mesta po zidovima FK Prishtina.
Po vitrinama fudbalera Albanaca stavljeni su krstovi, poglavari raznih falanga, paramilitaraca i srpskih drzhavnika.Provokacije su postale svakodnevne i nepodnoshljive.
Srpski treneri su otvoreno govorili da je Prishtina srpski klub.
Krajem Marta 1991 odlukom Srbije je obustavljeno financiranje sporta u gradu Prishtina.
Pocetkom Maja 1991 suprimiran je Sportsi Savez grada Prishtine(Lidhja per Kulture fizike e Prishtines) i sa radnigh mesta su udaljeni svi radnici albanske nacionalnosti.

Na zapadu stadiona je Arberijski visoravan..fudbaleri su svakodnevno sa terena mogli da vidi tenkove, autoblinde i vojne i paravojne formacije koje su zajedno sa policijskim formacijama zajedno vezhbali i spremali se za nocne akcije....


ništa nam novo nisi ukazao ovom knjigom(koju bih inače voleo da pročitam)barem ne nama koji smo živeli na Kosovu i pratili sport,tačno je da je usled političkih promena koje su nastale na Kosovu došlo na red da se menjaju i sportske strukture,i ranije su politički postavljeni direktrori i predsednici klubova pa je tako umesto nekadašnjih fudbalskih radnika došlo do toga da se brže bolje pronalaze neki novi naravno podobni.U to vreme FK Priština je koliko se ja sećam ostala sa nekih 5-6 igrača i snalazili su se kako znaju da popune igrački kadar čak sam i ja dobio poziv da se vratim u klub svog detinjstva ali nisu to više bile moje ambicije(ili mančester ili k.polje)tako da se svako muvao po klubu nekih godinu i više,kasnije se pojavio Arkan i preuzeo klub ali je nakon nekog sukoba sa vrhom kosovskog SPS-a napustio i grad i klub i preuzeo Obilić u Beogradu.
Da sam cinik kao fahox i pojedini mogao bih sad da napišem da je ipak bilo igrača nesrpske nacionalnosti koji su ostali u klubu(Bardhi,Koljenović,Ajdinović,Maliqi) i da nije tačno da su ostali oterani iz kluba nego da su sami potpisali izjave i otišli sa sve ispisnicama...

#41 brass

brass
  • Members
  • 339 posts

Posted 21 September 2009 - 09:32

Da sam cinik kao fahox i pojedini mogao bih sad da napišem da je ipak bilo igrača nesrpske nacionalnosti koji su ostali u klubu(Bardhi,Koljenović,Ajdinović,Maliqi) i da nije tačno da su ostali oterani iz kluba nego da su sami potpisali izjave i otišli sa sve ispisnicama...

Verovatno im je "sugerisano" da sa otpishu iz kluba "legalno" da bi mogli kasnije da igraju za neki stranski klub bez proceduralnih smetnji.
Pa mene su "ispratili" iz Kosova tako da sam morao da platim depozit za mene i chlanove moje porodice, ako da danas mozhe da kazhe da sa ja napustio SRJ kao turista.
Pa one prodaje kuqa i stanova sa uperenom cevi ili nozhem ispod grla deteta, i onda se ugovor potpisuje i sve je legalno? Samo mi nemoj reqi sa nisi imao pojma o tome

#42 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 21 September 2009 - 09:59

Verovatno im je "sugerisano" da sa otpishu iz kluba "legalno" da bi mogli kasnije da igraju za neki stranski klub bez proceduralnih smetnji.
Pa mene su "ispratili" iz Kosova tako da sam morao da platim depozit za mene i chlanove moje porodice, ako da danas mozhe da kazhe da sa ja napustio SRJ kao turista.
Pa one prodaje kuqa i stanova sa uperenom cevi ili nozhem ispod grla deteta, i onda se ugovor potpisuje i sve je legalno? Samo mi nemoj reqi sa nisi imao pojma o tome


od tebe sam očekivao da malo bolje shvatiš poentu ali verovatno si prevido ono"da sam cinik ka fahox"u mom komentaru
odlično znam kako su fudbaleri FK Priština otišli iz kluba i kako su dobili papire,amo upozoravam kako bi neki od forumaša da su na mom mestu to napisali

Edited by perkos, 21 September 2009 - 09:59.


#43 brass

brass
  • Members
  • 339 posts

Posted 21 September 2009 - 15:59

od tebe sam očekivao da malo bolje shvatiš poentu ali verovatno si prevido ono"da sam cinik ka fahox"u mom komentaru
odlično znam kako su fudbaleri FK Priština otišli iz kluba i kako su dobili papire,amo upozoravam kako bi neki od forumaša da su na mom mestu to napisali

Dobar si Perkose, svaka chast. Zaboravio sam kako se zove ova tehnika korishqenja tudjih rechi i misljenja kao svojih ali sa ogradom: - "nisam to ja napisao veq....", "ja samo prenosim xxx rechi" ili kao ovo tvoje "da sam cinik kao ...".
U svakom sluchaju razumeli smo se :ph34r:.

#44 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 21 September 2009 - 18:31

pa i obicna kola mogu da budu blindirana tako da ne znam sta nije precizno ovde.

===========================================
Oklopna vozila
[attachment=65284:800px_BOV_M.jpg]
[attachment=65285:tab_milicija.jpg]

Blindirano je bilo nesto ovako npr.

[attachment=65286:gaz.jpeg]

#45 brass

brass
  • Members
  • 339 posts

Posted 21 September 2009 - 20:02

===========================================

I bilndirana i oklopna vozila . Nije shija nego vrat. Osim ako su ti termini pomoqu kojih se razlikuju u nameni?