Jump to content


Photo
- - - - -

Biometrijski pasos - gde ga izvaditi u BG?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
30 replies to this topic

#1 conspiracy

conspiracy
  • Members
  • 344 posts

Posted 09 September 2009 - 23:49

Trebalo bi da izvadim nov pasos u narednim nedeljama i koga god da pitam u kojoj beogradskoj opstini da predam papire svi me redom upozoravaju da su guzve nenormalne, da treba da se ceka od rane zore (5h) da bi se dobio nekakav broj sa kojim se narednih dana stoji u redu za apliciranje. Ako imate preporuku u vezi sa odredjenim opstinama i znate kako izgleda citava procedura, molim vas recite da mogu da prenesem i svojim poznanicima, jer ih ima puno koji to moraju da obave. Unapred zahvalna :)

p.s. Nisam sigurna da je topik na pravom PDF-u :ph34r:

#2 bubika

bubika
  • Members
  • 115 posts

Posted 10 September 2009 - 00:19

Ja sam relativno dobro prosla u SUP-u kod opstine Novi Beograd, dosla sam "tek" oko pola 7, bila sam pedeseta. Oko 7 otvaraju i dele brojeve i zakazuju ljudima za predavanje dokumentacije. Meni su zakazali za 12, dosla sam tad i zavrsila sve za sat vremena. (Rade im cak 3 saltera, zato tako "brzo" ide... :ph34r: )
No, zato sam se napatila za 20 dana kad sam dosla po pasos. Sve bi bilo ok da im nije pao famozni "sistem" (u prevodu, neki kljakavi Telekomov softver koji prsava na svakih sat vremena), pa sam se nacekala i dobila pasos, na jedvite jade, za neka tri sata.

#3 conspiracy

conspiracy
  • Members
  • 344 posts

Posted 10 September 2009 - 00:23

Ja sam relativno dobro prosla u SUP-u kod opstine Novi Beograd, dosla sam "tek" oko pola 7, bila sam pedeseta. Oko 7 otvaraju i dele brojeve i zakazuju ljudima za predavanje dokumentacije. Meni su zakazali za 12, dosla sam tad i zavrsila sve za sat vremena. (Rade im cak 3 saltera, zato tako "brzo" ide... :ph34r: )
No, zato sam se napatila za 20 dana kad sam dosla po pasos. Sve bi bilo ok da im nije pao famozni "sistem" (u prevodu, neki kljakavi Telekomov softver koji prsava na svakih sat vremena), pa sam se nacekala i dobila pasos, na jedvite jade, za neka tri sata.


hvala bubika :D ....ako nema problema prilikom apliciranja, onda bude prilikom podizanja. odnosno, ako ne platis na mostu, platices na cupriji..uzas!!! :)

Edited by conspiracy, 10 September 2009 - 00:23.


#4 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 10 September 2009 - 00:36

hvala bubika :) ....ako nema problema prilikom apliciranja, onda bude prilikom podizanja. odnosno, ako ne platis na mostu, platices na cupriji..uzas!!! :ph34r:


Ja preporucujem Sopot, dosla u 8 i nesto (u 8 se otvara MUP) kad sam dosla na red nakon oko pola sata bila 17ta - dobijes karticu sa vremenom, ispred ulaza ima mala kucica za koju prvu sacekas da platis taxe. E sad mali problem je bio sto je moja kartica rekla recimo 1.30 pa ako si dosla sa strane ima da cekas jedno 5 sati sto je dovoljno da upoznas sve stanovnike varosice :D naravno mozes negde na kafu ili sl i vratis se u odredjeno vreme i dobijes svojih 20 minuta, zavrsis i dobijes broj tel gde zoves nakon odredjenog vremena dal je stigao pasos...

Cula sam i da dobro ide u Ljermontovoj ali je moje iskustvo s njima lose te ne preporucujem...

#5 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 10 September 2009 - 00:37

na starom gradu mora da se ode rano, oko pola 6. dnevno primaju sedamdesetoro. ljudi sami prave spisak kad je ko došao, u pola osam se po tom spisku podele termini za taj dan, dodješ u zakazano vreme, prozovu te, procedura traje dvadesetak minuta. ako doneseš pismo (molbu) od firme da ti pasoš treba za službeni put dobija se u toku od tri dana. i nema gužvi kod podizanja.

ujedno, sa istom dokumentacijom, možeš da podneseš i zahtev za ličnu kartu. svu dokumentaciju vraćaju, takse se plaćaju na šalteru u samom mup-u, nema šetanja do banke ili pošte.

#6 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 10 September 2009 - 01:29

a kako to da mozes aplicirati u bilo kojoj opstini? ovde u laznoj drzavi (tacnije, prishtini) moras da apliciras na centru koji pripada tvojoj gradskoj regiji. za mene je to u ulpijani, centar prishtine.

Edited by Unbeliever, 10 September 2009 - 01:30.


#7 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 10 September 2009 - 01:35

ovde možeš gde hoćeš, kažu da u sopotu nema gužve, al ima 60 km do tamo. :ph34r:

#8 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 10 September 2009 - 01:53

ovde možeš gde hoćeš, kažu da u sopotu nema gužve, al ima 60 km do tamo. :ph34r:

Zato mi juce majka rekla da SUP Palilula izgleda kao da dele besplatne akcije Berkshire Hathaway

Edited by MAGRIPA65, 10 September 2009 - 01:53.


#9 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 10 September 2009 - 03:46

Joj, 'di me nadje, i ja hteo da otvorim slicnu temu... Vec mesecima nemam pasos (jos od aprila :)) i sve odlazem u stilu - eto sad kad svi povade pasose za odmor opasce guzve i trt-mrt, ali nista... Kako je krenulo, pre cu na odmor nego sto cu stici da izvadim soshku. Plus sto treba da vadim i novu licnu... Dodje mi da pojurim vezicu ( :ph34r: ) samo da ne moram da cekam ispred SUP-a kao krava pred klanicom...
Ja inace cuo da je stanje prilicno ok u SUP-u na B. Kosi - znam coveka koji je otisao u 8am (bez ikakvih veza i vezica) i sve zavrsio za par sati.

Inace, kako moram da vadim i novu LK, koliko znam ista se mora vaditi u SUP-u koji je nadlezan za registrovano mesto prebivalista, tako da tesko da cu moci da biram. A ako vec cekam za LK, mogu o istom trosku i za pasos. Ili moze i LK da se vadi gde god pozelis? :D

#10 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 10 September 2009 - 03:49

ovde možeš gde hoćeš, kažu da u sopotu nema gužve, al ima 60 km do tamo. :D


I primaju samo 36 ljudi dnevno po dokumentu - tolko ima brojeva :) ali funkcionise ... sta je 60 km kad ti trebaju papiri :ph34r:

#11 conspiracy

conspiracy
  • Members
  • 344 posts

Posted 10 September 2009 - 12:14

Ja preporucujem Sopot, dosla u 8 i nesto (u 8 se otvara MUP) kad sam dosla na red nakon oko pola sata bila 17ta - dobijes karticu sa vremenom, ispred ulaza ima mala kucica za koju prvu sacekas da platis taxe. E sad mali problem je bio sto je moja kartica rekla recimo 1.30 pa ako si dosla sa strane ima da cekas jedno 5 sati sto je dovoljno da upoznas sve stanovnike varosice :D naravno mozes negde na kafu ili sl i vratis se u odredjeno vreme i dobijes svojih 20 minuta, zavrsis i dobijes broj tel gde zoves nakon odredjenog vremena dal je stigao pasos...

Cula sam i da dobro ide u Ljermontovoj ali je moje iskustvo s njima lose te ne preporucujem...



na starom gradu mora da se ode rano, oko pola 6. dnevno primaju sedamdesetoro. ljudi sami prave spisak kad je ko došao, u pola osam se po tom spisku podele termini za taj dan, dodješ u zakazano vreme, prozovu te, procedura traje dvadesetak minuta. ako doneseš pismo (molbu) od firme da ti pasoš treba za službeni put dobija se u toku od tri dana. i nema gužvi kod podizanja.

ujedno, sa istom dokumentacijom, možeš da podneseš i zahtev za ličnu kartu. svu dokumentaciju vraćaju, takse se plaćaju na šalteru u samom mup-u, nema šetanja do banke ili pošte.



Joj, 'di me nadje, i ja hteo da otvorim slicnu temu... Vec mesecima nemam pasos (jos od aprila :D) i sve odlazem u stilu - eto sad kad svi povade pasose za odmor opasce guzve i trt-mrt, ali nista... Kako je krenulo, pre cu na odmor nego sto cu stici da izvadim soshku. Plus sto treba da vadim i novu licnu... Dodje mi da pojurim vezicu ( :ph34r: ) samo da ne moram da cekam ispred SUP-a kao krava pred klanicom...
Ja inace cuo da je stanje prilicno ok u SUP-u na B. Kosi - znam coveka koji je otisao u 8am (bez ikakvih veza i vezica) i sve zavrsio za par sati.

Inace, kako moram da vadim i novu LK, koliko znam ista se mora vaditi u SUP-u koji je nadlezan za registrovano mesto prebivalista, tako da tesko da cu moci da biram. A ako vec cekam za LK, mogu o istom trosku i za pasos. Ili moze i LK da se vadi gde god pozelis? :D


Pre svega, hvala svima na preporukama....Stavicu ih na listu :krsta: Sto se Starog grada tice, je l` to skroz bezbedno, mislim na to sastavljanje spiska? Nekako mi cudno zvuci mogucnost da se ljudi negde u Srbiji dogovore oko necega bez upotrebe fizickog ili verbalnog nasilja :D

Inace, dokle je bese rok za zamenu licne karte? nemam pojma da li mora da se vadi u opstini u kojoj ti je registrovano prebivaliste :)

p.s. cula sam da su se pojavile nekakve "agencije" koje nabavljaju broj za predaju pasosa za 30EUR :D

#12 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 10 September 2009 - 12:42

Pre svega, hvala svima na preporukama....Stavicu ih na listu :D Sto se Starog grada tice, je l` to skroz bezbedno, mislim na to sastavljanje spiska? Nekako mi cudno zvuci mogucnost da se ljudi negde u Srbiji dogovore oko necega bez upotrebe fizickog ili verbalnog nasilja :)

Inace, dokle je bese rok za zamenu licne karte? nemam pojma da li mora da se vadi u opstini u kojoj ti je registrovano prebivaliste :ph34r:

p.s. cula sam da su se pojavile nekakve "agencije" koje nabavljaju broj za predaju pasosa za 30EUR :D


potpuno bezbedno i savršeno funkcioniše. probala. :D

rok za zamenu lk je 27.07.2011.

#13 Scubius

Scubius
  • Banned
  • 1,555 posts

Posted 10 September 2009 - 13:12

Da li negde moze da se zakaze sa 6-7 meseci unapred?

#14 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 10 September 2009 - 13:18

Da li negde moze da se zakaze sa 6-7 meseci unapred?


Aha u nekim ambasadama :ph34r: samo sto nisu sigurni da ce moci da ispostuju datum.

#15 maara

maara
  • Members
  • 1,465 posts

Posted 10 September 2009 - 13:18

u ulpijani, centar prishtine.



Ulpijana je centar Prištine, ukoliko je Banjica, centar Beograda.