Jump to content

Photo
- - - - -

Kako da skinem zaštitu sa diska

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
18 replies to this topic

#1 shampiona

shampiona
  • Members
  • 6 posts

Posted 06 September 2009 - 13:00

Kako da skinem zaštitu sa diska(za rezanje)

#2 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 06 September 2009 - 17:04

Kupi copy-right. :ph34r:

#3 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 07 September 2009 - 05:03

Kako da skinem zaštitu sa diska(za rezanje)

Zavisi kakva je vrsta zastite u pitanju, ima vise generacija toga. Ali moram da priznam da doista sa vremenom imam za to sve manje razumevanja - predji (bre) na open source softver, a sto se filmova i igrica tice, kupi originale.

#4 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,278 posts

Posted 07 September 2009 - 10:11

A možda čovek hoće samo da napravi backup svoje originalne igrice, što ste takvi :ph34r:.
Imaš programe kao što su DeamonTools i Alcohol koji skidaju zaštitu sa diska i prave virtuelni, a onda taj virtuelni možeš da narežeš na običan. Doduše, nisam to odavno radio pa ne znam da li to više tako ide.

#5 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 07 September 2009 - 10:14

A mozda covek misli na onaj celofan oko diska (za rezanje) - mini skalpel odlicno pomaze ako ne mozes da uhvatis onaj kurcic od tracice :ph34r:

#6 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 07 September 2009 - 15:23

A mozda covek misli na onaj celofan oko diska (za rezanje) - mini skalpel odlicno pomaze ako ne mozes da uhvatis onaj kurcic od tracice :)

To mi nije palo na pamet, usporilo se.
Da li shvatate da je svaka vrsta piraterije kriminal, cak je gore nego da udjes u prodavnicu i ukrades pantalone jer si go. Neko je ulozio svoj mozak u proizvod koji posle kriminalci koriste i prodaju kao da je to njihovo vlasnistvo, a nije.

Opet kazem: "Kupi copy-right®". :ph34r:

#7 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 07 September 2009 - 15:43

A sta ako je levoruk? Je l' moze onda copy-left? Mislim ima na tom dekadentnom zapadu i shopova za levoruke...

#8 joakimvitriol

joakimvitriol
  • Members
  • 3,313 posts

Posted 07 September 2009 - 15:53

Sad ispade da multinacionalne korporacije nisu najveći mogući lopovi. Piraterija mu u neku ruku dođe robinhudovski plemenita rabota (naravno pod uslovom da se i sam pirat ne ugrađuje za procenat).

Edited by joakimvitriol, 07 September 2009 - 15:54.

#9 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 07 September 2009 - 15:55

A sta ako je levoruk? Je l' moze onda copy-left? Mislim ima na tom dekadentnom zapadu i shopova za levoruke...

ima ali strane moraju da se spoje:
Spoiler! --Click here to view--
Bio levoruk ili desnoruk isto ti se hvata, postuju i cene tvoje delo. :ph34r:

#10 drmr

drmr
  • Members
  • 667 posts

Posted 09 September 2009 - 12:22

ukucaj dvd rip u gugl pa biraj sta ces i kako ces

#11 drmr

drmr
  • Members
  • 667 posts

Posted 09 September 2009 - 12:24

To mi nije palo na pamet, usporilo se.
Da li shvatate da je svaka vrsta piraterije kriminal, cak je gore nego da udjes u prodavnicu i ukrades pantalone jer si go.

ma da, sta nego kriminalac, gore je to i od ubistva... na vesala sa zlocincem

Edited by drmr, 09 September 2009 - 12:24.

#12 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 09 September 2009 - 18:26

Sad ispade da multinacionalne korporacije nisu najveći mogući lopovi.

Nisu. Najveci moguci lopovi su bili i ostali oni koji se na sav glas bore za prava siromasnih. A ovamo trpaju kod sebe u dzep plodove te "plemenite borbe"... (recimo srpski komunjisti i nacionalsocijalisti)

Piraterija mu u neku ruku dođe robinhudovski plemenita rabota (naravno pod uslovom da se i sam pirat ne ugrađuje za procenat).

Kazi to momcima iz nekog benda (nekoliko mojih prijatelja, npr.) koji su krvavim radom objavili prvi cd i radi toga se odrekli mnogo toga u zivotu, placali i studio i opremu i kojesta od svojih para, da bi mu sad neki takav "robin hud" (isto prilicno idiotski lik, setimo se sta je posle bilo kad se vratio kralj) poput tebe solio pamet i uzimao iz dzepa... Ili nekome ko je godinama pisao knjigu.

A o tome da ima pirata koji ne uzima procenat...pa to je otprilike realisticno kao da Srbija bude svetski prvak u fudbalu, pa malo manje od toga.

Edited by Schrodinger, 09 September 2009 - 18:28.

#13 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 09 September 2009 - 19:50

ma da, sta nego kriminalac, gore je to i od ubistva... na vesala sa zlocincem

Nije gore od ubistva. Sledeci put kad ti bude trebao ekser ili cekic da nesto zakucas. Idi u prodavnicu i uzmi sta ti treba. Nemoj da platis, ako te uhvate zbog kradje reci im da to nije kriminal pa nisi ubio nikoga.

Nema potrebe da se mnogo raspravlja oko autorsikih prava. Svako ko moze da odsvira neku kompoziciju, neka je snimi na svoj disk i slusa. Ono sto je neko smislio i objavio treba da se ceni. Na zalost na Balkanu u bivsim drzavama na teritoriji bivse Jugoslavije, nikada niko nije cenio tudji rad. Potpuno razumem tvoju frustraciju po pitanju kradje intelekta.
Mogu da budem fleksibilan u pogledu piraterije kad covek sam napise program koji ce da krekuje neki disk ili programsku zastitu, ali za svoju personalnu upotrebu. Onog trenutka kada pocne da prodaje plod svoje kradje je kriminalac. Nije ubica, tako da ne treba da ide na dozivotnu robiju, ali par milinona evra bi trebalo da plati kaznu. :ph34r:

#14 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,278 posts

Posted 09 September 2009 - 22:14

Na zalost na Balkanu u bivsim drzavama na teritoriji bivse Jugoslavije, nikada niko nije cenio tudji rad.

Da, samo na Balkanu je tako, u normalnom svetu ni ne znaju šta je piraterija :ph34r:.

#15 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 09 September 2009 - 23:12

Da, samo na Balkanu je tako, u normalnom svetu ni ne znaju šta je piraterija :ph34r: .

Da Kinu sam zaboravio. Zapravo taj podatak je sad napravio kradju postenom. :)