Jump to content


Photo
- - - - -

Strane lige


  • Please log in to reply
1556 replies to this topic

#106 B.B.B

B.B.B
  • Members
  • 112 posts

Posted 01 September 2010 - 13:13

Ti penali su mi bili jako simpatichni,za dinamo od 10 penala 8 izvode juzhnoamerikanci a za sherif isto toliko srbi i crnogorci...chini mi se da imate dosta argentinsko/brazilske bagre koja je placena dosta a veze s'mozgom nemaju...


Upravo to..to nisu igraci kapitalci,to su vecinom mladi i neafirmirani igraci koji se tek moraju dokazati.To smo mogli i iz nase skole..




Salzburg je dobra ekipa..Sherif...pa nesto u rangu Apoela..
Svejedno..vratimo se Maminju :twak:
Znas kad bi on prodao talentovanog klinca od 18 dina za serpu ribe?
Nikad.
A kod nas se to ponavlja iz godine u godinu..ako je uprava u slucaju Sulejmanija bila nemocna da bilo sta uradi jer je bio maloletan bez profi ugovora nije mi jasno zasto nam se desavaju Gulani,Nastasici,itd :) -_-
Maminjo bi Tosica i Jovetica prodao za minimum 20 miliona,a ovi nasi slepci su jedva izvukli 15. :twak:
Maminjo je prodao Modrica,Corluku i Eduarda za novac koji FKP zaradi za 5-6 godina..


Salzburg je dobra ekipa ali imali smo ih na pladnju i opet nista..a Sherif necu da komentiram..Apoel je za njih Manchester...u dvije tekme 3 puta opalili po golu i dali dva gola...zbog nase suplje i jadne obrane...i sad se Mamic sjetio dovesti Tonela iz Sportinga..smrad jedan




Opet ponavljam,zna Mamic jako dobro prodati ali od tog novca je najmanje Dinamo imao koristi..niti jednog jedinog pravog igraca nije doveo.Sve isluzeni starci ili neafirmirani igraci iz Brazila itd..tek sad kad mu zbilja gori pod nogama se sjetio dovoditi prave igrace
  • 0

#107 nlavrnja

nlavrnja
  • Members
  • 31,992 posts

Posted 01 September 2010 - 13:30

Mamic bi malo sutra prodao Jovetica za 20 miliona evra..Jovetic je bio nepoznat igrac i potpuno neiskusan bez 3 bitnija meca u karijeri.
I Dudu i Modric su itekako bili formirani igraci,sa zavidinim iskustvom i za reprezentaciju i za klub.

Za Jovetica smo uzeli 10 miliona evra.Sasvim dovoljno.

1. :) Da nije mozda razlog tome, sto je bio bez bitnijih meceva, nije to sto smo ga prodali sa 18 godina?? Da je npr. igrao jos 2 godine kod nas, mislis da mu ne bi rasla cena?? Ko je formirao Dudua i Modrica, tako sto ih nije prodao za prvu ponudu, a cenu dizao tako sto je galamio kuda god je stigao kako ce njegov Modric bit bolji od Zidana. Prodao bi on Jovetu za 15 miliona dok trepnes, a uveren sam da bi dostigao i 20.

2. Zbog raznoraznih menadzera, agencija itd. mi smo uzeli oko 4 miliona. Da vidim da neko pokusa Maminju da uzme procenat -_-

Druga je prica naravno gde te pare zavrsavaju i zasto ja nikad ne bih voleo Maminja u klubu, al da zna da proda igrace (pogotovu u odnosu na nase neznalice) zna.

Edited by nlavrnja, 01 September 2010 - 13:31.

  • 0

#108 AirBall

AirBall
  • Members
  • 20,451 posts

Posted 01 September 2010 - 13:33

Meni je dobar prijatelj iz Hrvatske rekao da Mamic sa gotovo svim igracima koje je doveo ima privatne ugovore i da su duzni da mu daju jedan odredjeni procenat gde god igraju...

Uz to Modric ili Mandzukic su u Dinamu igrali za ogromnu godisnju platu, a kod nas svi igraju za kikiriki... I cene igraca kod nas bi bile drugacije kad bi se dovodili oni koji se godisnje placaju po milion evra da igraju...

Sve u svemu on je najobicniji mafijas koji ima zaledjinu u politickim krugovima...
  • 0

#109 teoNS

teoNS
  • Members
  • 4,663 posts

Posted 01 September 2010 - 13:38

Plus on dovodi te Brazilce, Argentince za ozbiljnu kintu, a nasi su najvise love (preko 500k) u prethodnih x godina dali za Fejsu i sad za Kamaru.
Dinamo je od 2003. trebalo da prihoduje 80 miliona evra od transfera, a Partizan 65.
E sad na cijim su racunima zavrsile te pare... :)

Edited by teoNS, 01 September 2010 - 13:41.

  • 0

#110 ZvezdaIznadSvega

ZvezdaIznadSvega
  • Members
  • 13,463 posts

Posted 01 September 2010 - 13:43

Sve u svemu on je najobicniji mafijas koji ima zaledjinu u politickim krugovima...


Zeko ti li si? :)
  • 0

#111 AirBall

AirBall
  • Members
  • 20,451 posts

Posted 01 September 2010 - 13:46

Zeko ti li si? :)


Koliko bese ono bana ide za otkrivanje identiteta... -_-
  • 0

#112 AleksandarSRB

AleksandarSRB
  • Members
  • 6,081 posts

Posted 01 September 2010 - 13:48

Upravo to..to nisu igraci kapitalci,to su vecinom mladi i neafirmirani igraci koji se tek moraju dokazati.To smo mogli i iz nase skole..






Salzburg je dobra ekipa ali imali smo ih na pladnju i opet nista..a Sherif necu da komentiram..Apoel je za njih Manchester...u dvije tekme 3 puta opalili po golu i dali dva gola...zbog nase suplje i jadne obrane...i sad se Mamic sjetio dovesti Tonela iz Sportinga..smrad jedan




Opet ponavljam,zna Mamic jako dobro prodati ali od tog novca je najmanje Dinamo imao koristi..niti jednog jedinog pravog igraca nije doveo.Sve isluzeni starci ili neafirmirani igraci iz Brazila itd..tek sad kad mu zbilja gori pod nogama se sjetio dovoditi prave igrace


brazilci su naravno macka u dzaku...ali ubosce on opet nekog eduarda.
maminjo,sve da je na drogama sigurno ne bi doveo kao povratnika -spica koji daje gol jednom na 30 utakmica :twak: :twak:

air,ne bi da su ovi nasi bolji :twak:
pa zvezdu vodi blesic,a kod nas dominiraju ljajic,ruzic i sl :)
da ne spominjem kontroverzne bizMismene -_-
  • 0

#113 VMJunior

VMJunior
  • Members
  • 5,491 posts

Posted 01 September 2010 - 13:50

1. :) Da nije mozda razlog tome, sto je bio bez bitnijih meceva, nije to sto smo ga prodali sa 18 godina?? Da je npr. igrao jos 2 godine kod nas, mislis da mu ne bi rasla cena?? Ko je formirao Dudua i Modrica, tako sto ih nije prodao za prvu ponudu, a cenu dizao tako sto je galamio kuda god je stigao kako ce njegov Modric bit bolji od Zidana. Prodao bi on Jovetu za 15 miliona dok trepnes, a uveren sam da bi dostigao i 20.

2. Zbog raznoraznih menadzera, agencija itd. mi smo uzeli oko 4 miliona. Da vidim da neko pokusa Maminju da uzme procenat -_-

Druga je prica naravno gde te pare zavrsavaju i zasto ja nikad ne bih voleo Maminja u klubu, al da zna da proda igrace (pogotovu u odnosu na nase neznalice) zna.


Upravo to..Jovetica smo prodali za maksimalnu cenu imajuci u vidu koliko je mlad,koliko je igrao,koliko je odigrao i koliko pokazao u mecevima u Evropi,rerezentaciji itd...Da je ostao duze verovatno,sigurno, bi ga prodali za mnogo vece pare.

Ja nisam rekao da Jovetica ne bismo kasnije prodali za vece pare vec da smo ga prodali za veliki novac obzirom na okolnosti koje sam naveo.
  • 0

#114 AirBall

AirBall
  • Members
  • 20,451 posts

Posted 01 September 2010 - 13:52

brazilci su naravno macka u dzaku...ali ubosce on opet nekog eduarda.
maminjo,sve da je na drogama sigurno ne bi doveo kao povratnika -spica koji daje gol jednom na 30 utakmica :twak: :twak:

air,ne bi da su ovi nasi bolji :twak:
pa zvezdu vodi blesic,a kod nas dominiraju ljajic,ruzic i sl :)
da ne spominjem kontroverzne bizMismene -_-


Nisi bas u potpunosti u pravu... Ne kazem da su nasi cvece, ali sumnjam da Djuric moze da divlja u Partizanu, ili Vesic u Zvezdi onako kako divlja Mamic u Dinamu... On moze da smeni trenera kako mu se cefne, da dovede koga god hoce, da potpisuje privatne ugovore i slicno...

Mogu da zamislim reakciju kad bi Djura pokusao da smeni Stanojevica... Mislim da sve i da hoce on tako nesto ne bi mogao da uradi...

Dinamo je prosle godine doveo Papadopoulosa da igra za godisnju platu od 750k evra... I pojeo vuk magarca...

Mi kad bi dovodili igrace za platu od 750k evra naravno da bi i kvalitet, a i cena na trzistu bila znatno veca...
  • 0

#115 AleksandarSRB

AleksandarSRB
  • Members
  • 6,081 posts

Posted 01 September 2010 - 13:55

ISKUSNI (30) branič lisabonskog Sportinga koji je ponikao u Portu, došao je u Dinamo kao slobodan igrač nakon što je u prijašnjem klubu dobio "časni otpust" jer više nije bio u planovima trenera.

Antonio Leonel Vilar Nogueira Sousa, poznatiji kao Tonel, bogatim iskustvom u Sportingu (osam sezona portugalske prve lige i europski kupovi), više je nego dobrodošlo pojačanje Dinamove obrane koja je u dosadašnjem dijelu prvenstva, ali i u Europi, pokazala zabrinjavajući nedostatak sigurnosti i kvalitete, pa je uz gomilanje napadača (još jednog segmenta momčadi koji je vapio za kvantitativnim i kvalitativnim pojačanjem) i obrambeni bedem, načet greškama, ozljedama i godinama, dobio nužno pojačanje.

Mamić: Između Tonela i nas je od početka vladala kemija

Predstavljajući Tonela, sportski direktor Zoran Mamić istaknuo je kako je on upravo tip igrača na kojem je inzistirao trener Halilhodžić, ali i još nešto što daje naslutiti idilu između kluba i njegovog nov og braniča:

"Od Tonelovog dolaska u Zagreb i pregovora u Plavom salonu na maksimirskom stadionu, između nas i njega bila je prisutna takva kemija i pozitivna vibra kakva se iznimno rijetko susreće i njegov menadžer (prekaljeni Danko Đikić, op.a.) rekao je tada kako ne pamri da je neki posao zgotovljen praktički dvije minute nakon što su pregovori započeli, kao što je bio slučaj s Toenlom i Dinamom".

Mamić je dodao kako su uspješno okončani posao i obostrana simpatija proslavljeni na večeri tijekom koje su "dva kluba na mobitel zvala menadžera Đikića nakon što su saznali da je Tonel na pregovorima u Zagrebu kako bi ga privolili da pristupi njima".

Tonel: Dinamo je klub velike povijesti i sjajnih igrača

Nasmijani Portugalac je i na predstavljanju odisao pozitivom koju je istaknuo prvi Dinamov kadrovik a rekao je kako su ga Dinamo pored mnoštva klubova koji su ga željeli dovesti privukli bogata povijest i veličina kluba.


e djuro,djuro...
  • 0

#116 AirBall

AirBall
  • Members
  • 20,451 posts

Posted 01 September 2010 - 13:58

e djuro,djuro...


Jel ti mozes da prepostavis kolika je njegova godisnja plata?
  • 0

#117 AleksandarSRB

AleksandarSRB
  • Members
  • 6,081 posts

Posted 01 September 2010 - 14:01

Jel ti mozes da prepostavis kolika je njegova godisnja plata?


a jel mi imamo predsednika?
jel on u stanju da unovci igranje u LS?
jel imamo generalnog sponzora?
zasto u shopu nema dresova?
jel pokrenuo neku kampanju kako bi napunio stadion,prodao sezonske?
:)
  • 0

#118 AirBall

AirBall
  • Members
  • 20,451 posts

Posted 01 September 2010 - 14:03

a jel mi imamo predsednika?
jel on u stanju da unovci igranje u LS?
jel imamo generalnog sponzora?
zasto u shopu nema dresova?
jel pokrenuo neku kampanju kako bi napunio stadion,prodao sezonske?
:)


Pricali smo vec o tome na PDF-u kosarka kada je KK Partizan u pitanju... Ukoliko jedan igrac igra za milion evra, onda se moraju podici srazmerno plate i Maricu i Veselom i ne znam ni sam kome...

Dinamo ima godisnji budzet od 20 miliona evra, dok Partizan nema ni 8... To je ogromna razlika... A pitas zasto je to tako?

Zato sto njihova drzava vise pomaze njih, nego nasa nas... A oba kluba su drzavna...
  • 0

#119 VMJunior

VMJunior
  • Members
  • 5,491 posts

Posted 01 September 2010 - 14:03

a jel mi imamo predsednika?
jel on u stanju da unovci igranje u LS?
jel imamo generalnog sponzora?
zasto u shopu nema dresova?
jel pokrenuo neku kampanju kako bi napunio stadion,prodao sezonske?
:)

Dobijamo ga uskoro..
RASPRODATO! -_-
  • 0

#120 AleksandarSRB

AleksandarSRB
  • Members
  • 6,081 posts

Posted 01 September 2010 - 14:07

Pricali smo vec o tome na PDF-u kosarka kada je KK Partizan u pitanju... Ukoliko jedan igrac igra za milion evra, onda se moraju podici srazmerno plate i Maricu i Veselom i ne znam ni sam kome...

Dinamo ima godisnji budzet od 20 miliona evra, dok Partizan nema ni 8... To je ogromna razlika... A pitas zasto je to tako?

Zato sto njihova drzava vise pomaze njih, nego nasa nas... A oba kluba su drzavna...


koliko znam svi su im smanjili sponzorstva ove godine..
btw..od LS minimalna zarada 7,1 milion evra :)
gde su ulaznice?
generalni sponzor?
prodaja igraca?
-_-

ne,razlika je u tome sto maminjo proda jebenog mandzukica za pare za koje djura proda pola tima...a to je nesposobnost i nema nikakve veze sa tim sto grad zagreb pomaze nk dinamo
  • 0