Jump to content


Photo
- - - - -

Vesti B92


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
43 replies to this topic

#16 maara

maara
  • Members
  • 1,465 posts

Posted 02 September 2009 - 22:00

Vrlo verujem da je vest prenaduvana,


Deca nastavila sa "igrom"

#17 cider

cider
  • Members
  • 299 posts

Posted 05 November 2009 - 21:06

...

Edited by cider, 06 November 2009 - 19:18.


#18 harmonija

harmonija
  • Members
  • 1,086 posts

Posted 20 November 2009 - 17:04

"Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić kazao je da tekstovi u kojima se govori o nasilju podstiču nasilje i pozvao novinare da ne daju veliki medijski prostor onima koji vrše nasilje nad decom.

Dačić je rekao da se zbog senzacionalizma i tiraža stvara slika da je nasilje među mladima u drastičnom porastu i dodao da to dovodi do toga da javnost ne bude adekvatno informisana, a da se deca na taj način zloupotrebljavaju."

Vesti foruma B92


Poslednja su vremena došla, da moram Dačića da citiram :ph34r:
ali pošto potkrepljuje moju tezu iz prve poruke na ovoj temi, nisam odoleo grešan...

#19 CTPAX

CTPAX
  • Members
  • 10,503 posts

Posted 20 November 2009 - 17:34

"Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić kazao je da tekstovi u kojima se govori o nasilju podstiču nasilje i pozvao novinare da ne daju veliki medijski prostor onima koji vrše nasilje nad decom.

Dačić je rekao da se zbog senzacionalizma i tiraža stvara slika da je nasilje među mladima u drastičnom porastu i dodao da to dovodi do toga da javnost ne bude adekvatno informisana, a da se deca na taj način zloupotrebljavaju."

Vesti foruma B92


Poslednja su vremena došla, da moram Dačića da citiram :ph34r:
ali pošto potkrepljuje moju tezu iz prve poruke na ovoj temi, nisam odoleo grešan...


Ima još.

:)

Kometarišući podatak iz istraživanja da su u 70 odsto tekstova o deci i nasilju izvori državni organi, najčešće policija, Dačić je kazao da bi novinari trebalo da se ograniče na zvanične izvore.

"Novinari imaju često otvorenu komunikaciju sa ljudima koji rade u policiji i veoma često se informacije tako nalaze. Treba napraviti jasnu razliku između onoga što predstavlja izveštavanje o događaju i onoga što je kršenje prava deteta", rekao je Dačić.

Konvenciju o pravima deteta potpisale su 192 zemlje, a ratifikacija se čeka jedino u SAD i Somaliji. Srbija, odnosno tada Savezna Republika Jugoslavija, konvenciju je ratifikovala 1991. godine.



#20 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 20 November 2009 - 19:01

Moram da cinkam Vesti B92: dosadno i morbidno, uglavnom. Uhvate se neke teme pa o njoj drze slovo po 20 minuta+gost u studiju jos toliko + ono sto novinar kaze, procitam i na telopu koji "puzi" na dnu ekrana. I, sta smo imali kao vesti?imali smo jedan iscrpan redakcijski stav na 1vest +sport+vremensku prognozu (kad smo vec tu, prognoza im je talicna, kako ko pocne sa tom temom, ostane trudan sto mi je bas slatko). I tako, da ne verujete, gledam Dnevnik TV Pink, obilje kratkih vesti i to sa lica mesta a i sa gostima se mnogo ne bakcu, cca 5 minuta i - dovidjenja.

#21 harmonija

harmonija
  • Members
  • 1,086 posts

Posted 20 November 2009 - 21:37

Ima još.

:)


Video sam da ima još teksta, ali ko će Dačića da čita do kraja.
Ipak, treba imati obzira i prema samom sebi :ph34r:

#22 harmonija

harmonija
  • Members
  • 1,086 posts

Posted 20 November 2009 - 21:49

Moram da cinkam Vesti B92: dosadno i morbidno...

Ajd kad smo već krenuli sa konstruktivnom kritikom, meni još jedna stvar zapala za oko,
pa bih molio nekog da mi objasni, možda nisam u toku sa savremenim trendovima u TV spikerisanju.
Naime, zašto se neki spikeri na vestima B92 (Konstantinović, Dimitrijević) toliko beče i prave nekakve grimase dok čitaju vesti.
Ponekad pomislim da sam u pozorištu. Kao nešto se mršte, spuštaju glas, naglašavaju, ističu, akcentuju, podcrtavaju... rečju, stresiraju :)
I sve je kao nešto dramatično, dok ne dođe do vremenske prognoze. Tek se tu malo opuste, izofiraju devojku koja govori vreme,
jer unapred kažu kakvo će biti, uz ležeran osmeh, kao: super, pregrmesmo i ovaj dan :ph34r:

Ne znam, možda su im ovi iz svetskih medija što su im držali kurseve rekli da se to sad tako radi, ali meni je skroz bez veze dramski program u vestima.

#23 uros3g

uros3g
  • Members
  • 1,173 posts

Posted 21 November 2009 - 16:13

Posted Image

#24 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 21 November 2009 - 16:32

Posted Image

:)

Ispravili su u medjuvremenu :ph34r:

#25 rory

rory
  • Members
  • 2,989 posts

Posted 21 November 2009 - 16:45

Mislim da su vesti dosadne i bljutave jer nam je stvarnost takva. Profesionalizam je naravno u skladu sa ovdašnjim standardima.

#26 Massive_Attack

Massive_Attack
  • Members
  • 2,103 posts

Posted 21 November 2009 - 22:30

Ne.
Ovo je vest nad vestima i predlažem je za vest godine.

Uhapšen prevarant "Mihail Putin"
20. novembar 2009. | 16:35 | Izvor: Beta
Novi Sad -- Novosadska policija uhapsila je Mirka G. (28) iz Žablja, zbog sumnje da je prevario više građana lažno se predstavljajući kao suvlasnik "Gasproma".

Kako se navodi, osumnjičeni se predstavljao kao ruski državljanin Mihail Putin, a dovodio je ljude u zabludu da im može nabaviti poljoprivrednu mehanizaciju marke "Džon Dir" po povoljnoj ceni. On je od jednog Novosađanina i jedne žiteljke Šajkaša unapred uzeo novac, stekavši tako nezakonitu korist od oko 7.000 evra.

Mirko G. se sumnjiči i da je od jednog Novosađanina uzeo, navodno, na probu kombi za koji je trebalo da plati 6.000 evra u roku od tri meseca, ali je vozilo, uz doplatu, zamenio za drugo vozilo.

Policija je pozvala građane koji su bili žrtve prevare ili imaju informacije o prebivalištima ili boravištima Mirka G. da o tome obaveste kriminalističku policiju pozivom na broj: 063/527393.

Link
Taj u komentarima koji se potpisao kao Vladimir Gorbačov i što se :ph34r: od smeha kad je ovo pročitao, sam ja.

#27 nehljudov

nehljudov
  • Members
  • 70 posts

Posted 15 March 2011 - 20:10

уопште ми се не допадају водитељи на вестима!
онај црни и она плава... не знам им имена. имају лепо тониран глас, не фулају акценте ко они с ртс-а, али...! карактеристично се керебече када читају. глуме глуму.
или је то нека мимика гађења (када се помене коштуница, нпр), или какав фацијални грч, кисео осмех (на десничарске организације, гадафија), ма свега има- од сажаљивих до саблажњивих гримаса.
тон искључим, довољно је са њихових лица да очитам вест... у супротном на садржај не могу да се фокусирам, много се керебече и одвлаче пажњу. почео сам и сам да се кривим...

ето. ако има места критици. био сам слободан. а, ви праштајте!

Edited by nehljudov, 15 March 2011 - 20:12.


#28 justiceforall

justiceforall
  • Members
  • 9 posts

Posted 16 March 2011 - 07:13

уопште ми се не допадају водитељи на вестима!
онај црни и она плава... не знам им имена. имају лепо тониран глас, не фулају акценте ко они с ртс-а, али...! карактеристично се керебече када читају. глуме глуму.
или је то нека мимика гађења (када се помене коштуница, нпр), или какав фацијални грч, кисео осмех (на десничарске организације, гадафија), ма свега има- од сажаљивих до саблажњивих гримаса.
тон искључим, довољно је са њихових лица да очитам вест... у супротном на садржај не могу да се фокусирам, много се керебече и одвлаче пажњу. почео сам и сам да се кривим...

ето. ако има места критици. био сам слободан. а, ви праштајте!


Некада су најтежи облици грчева еквивалентни вишедневном затвору били резервисани за Томислава Николића, али данас то очигледно није случај.

Можда је неприхватљиво да се име будућег коалиционог партнера изговара са гађењем?

#29 nehljudov

nehljudov
  • Members
  • 70 posts

Posted 16 March 2011 - 23:25

покушао сам да се сетим имена, нашао и налетео на ово:

link

:)

Edited by nehljudov, 16 March 2011 - 23:28.


#30 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 18 March 2011 - 16:20

Kapiram ja tu potrebu autoritaraca da se sve saopstava zvanicnim ravnim glasom, a i lice "Velikog Brata" mora da bude kao kamena maska, ozbiljne su to stvari, da se ne naljuti drug Koba pa ce glave urednicke da lete... :rolleyes:
Samo sto je to napusteno kod prezentera vesti odavno, bar tamo gde su diktatori poslati na djubriste. Konsultanti sa BBC-a su savetovali da se tako radi, kome se ne svidja tu je proverena mrtvacka RTS skola, okamenjena u sedamdesetim godinama proslog veka.