Jump to content


Photo
- - - - -

london


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
107 replies to this topic

#1 kefalo81

kefalo81
  • Members
  • 6 posts

Posted 29 August 2009 - 21:14

dobra vecer, interesuje me da li je neko putova do londona i koje su cjene avio karata, naravno povoljnije i da mi neko preporuci neku kompaniju koja je manje vise povoljna, ako neka ima informacija oko smjestaja cjena hostela i ostalog, molila bih da mi prosljedi, pozzzzzzzzzz :ph34r:

#2 Amsterdamer

Amsterdamer
  • Members
  • 854 posts

Posted 29 August 2009 - 21:22

Jos samo da kazes sa kog kontinenta ili zemlje nameravas da letis za London i mozda ce ti neko napisati cene karata. Do tada pokusaj na www.travelocity.com da potrazis.

#3 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 30 August 2009 - 00:46

Putujem barem svakog meseca za London - ali stvarno moras da odredis odakle...

#4 kaisersosa

kaisersosa
  • Members
  • 752 posts

Posted 30 August 2009 - 11:22

dobra vecer, interesuje me da li je neko putova do londona i koje su cjene avio karata, naravno povoljnije i da mi neko preporuci neku kompaniju koja je manje vise povoljna, ako neka ima informacija oko smjestaja cjena hostela i ostalog, molila bih da mi prosljedi, pozzzzzzzzzz :ph34r:




Hotel trazi preko www.expedia.com a informacije o avio kartama zavisno odakle putujes. Ako ides iz Srbije, JAT zaobidji u najsirem moucem luku i naravno bookiraj sve preko British Airways-a.. u osnovi mozes i preko drugih kompanija ali to znaci presedanje u Parisu, Milanu, Minhenu ili Frankfurtu... ako letis iz Hrvatske proveri Low Cost letove... koliko znam nekoliko low-cost letove imas iz Osijeka i Pule, za Zagreb nisam siguran...

Edited by kaisersosa, 30 August 2009 - 11:23.


#5 kefalo81

kefalo81
  • Members
  • 6 posts

Posted 30 August 2009 - 13:05

Posto nisam dala dobro objasjenje, ja mogu da putujem ili iz Hrvatske ili iz Beograda svejedno, mada bi mi bilo lakse iz bg, ali imam i hr pasos... da li mi neko moze objasniti poroceduru oko viziranja, koliko se ceka i ostalo, ja imam rodjaka tamo kod koga bi odsjela tako da mi informacija o hotelima nece biti potrebna jedino sto mi treba informacija o avio prevozu, cjenama i snalazenju od aerodroma do centra, gledala sam da ima neki prevoz za luton aerodrom koliko i kako od datle stici do centra kako bi me rodjak mogao pokupiti odatle, bila bih vam zahvalna i
ujedno da mi neko objasni kako i na koji nacin najlakse i najeftinije avio prevozom stici do Rima i koji hotel uzeti itd jer to mi je plan da obidjem ova dva grada do nove godine, da li je neko mozda isao o svom aranzmanu za Rim koliko a je to sve kostalo koji hotel ili motel je uzeo, kako se proveo itd.
Volila bih da mi neko odgovori na ova brojna pitanja jer imam namjeru da o svom aranzmanu isplaniram sebi put! pozzzz

Edited by kefalo81, 30 August 2009 - 13:12.


#6 kaisersosa

kaisersosa
  • Members
  • 752 posts

Posted 30 August 2009 - 13:17

Posto nisam dala dobro objasjenje, ja mogu da putujem ili iz Hrvatske ili iz Beograda svejedno, mada bi mi bilo lakse iz bg, ali imam i hr pasos... da li mi neko moze objasniti poroceduru oko viziranja, koliko se ceka i ostalo, ja imam rodjaka tamo kod koga bi odsjela tako da mi informacija o hotelima nece biti potrebna jedino sto mi treba informacija o avio prevozu, cjenama i snalazenju od aerodroma do centra, gledala sam da ima neki prevoz za luton aerodrom koliko i kako od datle stici do centra kako bi me rodjak mogao pokupiti odatle, bila bih vam zahvalna i
ujedno da mi neko objasni kako i na koji nacin najlakse i najeftinije avio prevozom stici do Rima i koji hotel uzeti itd jer to mi je plan da obidjem ova dva grada do nove godine, da li je neko mozda isao o svom aranzmanu za Rim koliko a je to sve kostalo koji hotel ili motel je uzeo, kako se proveo itd.
Volila bih da mi neko odgovori na ova brojna pitanja jer imam namjeru da o svom aranzmanu isplaniram sebi put! pozzzz




Ovde http://www.visitlondon.com/ moze da pronadjes sve informacije o Londonu kao i bus & metro mape londona pa i kako od Lutona ili bilo kog drugog aerodroma da stignes do centra grada. Cena avio karte (povratna) je oko 250 - 300 EUR ako ides recimo Britishom, Croatia Airlinesom, JAT-om.. ako hoces da letis low-cost kompanijom pravac google i pronadji low-cost kompanije koje lete iz Hrvatske (iz Srbje ne leti ni jedna)

Za vizu zovi Ambasadu ili idi na sajt ambasade gde ces naci sve informacije sta ti treba od doukemenata i sl.

Edited by kaisersosa, 30 August 2009 - 13:18.


#7 Amsterdamer

Amsterdamer
  • Members
  • 854 posts

Posted 30 August 2009 - 15:16

E , a sto se tice Rima pogledaj ovaj sajt
http://www.plusvilla...s-roma/overview

To su kao neki kampovi, imaju interesantne bungalove. Mozes da rezervises ceo bungalov (mislim da je za 3 osobe max) za nekih 15-20 eura po osobi za noc. Bungalovi nisu mnogo veliki , ali imaju tus kabinu, wc i lavabo taako da ti dodje isto kao da si u hotelu. Moj drugar je bio u Aprilu ove godine i kaze da je super , sve je novo i dobro izgleda. Od aerodroma imaju svoje autobuse koji skupe goste i voze u kamp tako da nema maltretiranja po prevozu ili placanja taksija.
Rim je prilicno velik , kamp bas nije u centru , ali je prevoz ok tako da si u gradu za 15-20 minuta , a gradski autobus staje odmah ispred.
Od ostalih stvari kamp ima nekoliko kafica , bazene , restoran , internet cafe i besplatan WiFi net ukoliko imas laptop.
U svakom slucaju za nekoliko dana ako ces obilaziti grad , nije losa varijanta za spavanje ako ne mislis da dajes neke vece pare za hotele.
A ako te zanimaju ponude hotela u Rimu (i u ostalim gradovima Evrope) mozes da vidis na www.booking.com . Ja cesto preko tog sajta nalazim smestaj kad putujem po Evropi.

#8 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 30 August 2009 - 23:25

Posto nisam dala dobro objasjenje, ja mogu da putujem ili iz Hrvatske ili iz Beograda svejedno, mada bi mi bilo lakse iz bg, ali imam i hr pasos... da li mi neko moze objasniti poroceduru oko viziranja, koliko se ceka i ostalo, ja imam rodjaka tamo kod koga bi odsjela tako da mi informacija o hotelima nece biti potrebna jedino sto mi treba informacija o avio prevozu, cjenama i snalazenju od aerodroma do centra, gledala sam da ima neki prevoz za luton aerodrom koliko i kako od datle stici do centra kako bi me rodjak mogao pokupiti odatle, bila bih vam zahvalna i
ujedno da mi neko objasni kako i na koji nacin najlakse i najeftinije avio prevozom stici do Rima i koji hotel uzeti itd jer to mi je plan da obidjem ova dva grada do nove godine, da li je neko mozda isao o svom aranzmanu za Rim koliko a je to sve kostalo koji hotel ili motel je uzeo, kako se proveo itd.
Volila bih da mi neko odgovori na ova brojna pitanja jer imam namjeru da o svom aranzmanu isplaniram sebi put! pozzzz


Sta ces na Lutonu? Jel to neka Low Cost leti iz HR?
JAT i BA lete ne Heatrow - sa Heathrowa do centra kupis kartu za voz, Heathrow Express i izadjes na Paddingtonu - odatle mozes gde hoces, u centru si. Ili mozes da uhvatis metro do centra samo to traje dugo, HE stize za 15tak minuta ako se dobro secam karta (povratna) je oko GBP 21, imas ja mislim 10 dana da je iskoristis u drugom pravcu, a u jednom pravcu je opet ako se dobro secam 18 funti.
Taxi je ja mislim oko 40-50 funti do centra.
Od Lutona imas autobus - nisam ga koristila osim kao satl pa ti nemogu mnogo reci i to je bilo davno posto uglavnom rentiram kola. Znam i da ima voz takodje nikad ga nisam koristila.

Ako odes na sajtove aerodroma mozes dobiti sve informacije o prevozu.

#9 BlackXS

BlackXS
  • Members
  • 3 posts

Posted 02 September 2009 - 10:36

Ja ti preporučujem da ideš JAT-om. Jer za te male destinacije JAT ima jedne od najsređenijih i najboljih aviona.

Od drugih avio kompanija jedino vredi Swiss Air i to je od prilike to što se tiče moje preporuke za male destinacije, ostale avio kompanije su jako jako loše što se tiče manjih aviona i rasporeda sedišta u avionu, najgori je BritishAir njih izbegavaj koliko budeš mogla.

#10 kaisersosa

kaisersosa
  • Members
  • 752 posts

Posted 02 September 2009 - 13:03

Ja ti preporučujem da ideš JAT-om. Jer za te male destinacije JAT ima jedne od najsređenijih i najboljih aviona.

Od drugih avio kompanija jedino vredi Swiss Air i to je od prilike to što se tiče moje preporuke za male destinacije, ostale avio kompanije su jako jako loše što se tiče manjih aviona i rasporeda sedišta u avionu, najgori je BritishAir njih izbegavaj koliko budeš mogla.




:ph34r: :) :D

#11 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 02 September 2009 - 15:32

Ja ti preporučujem da ideš JAT-om. Jer za te male destinacije JAT ima jedne od najsređenijih i najboljih aviona.

Od drugih avio kompanija jedino vredi Swiss Air i to je od prilike to što se tiče moje preporuke za male destinacije, ostale avio kompanije su jako jako loše što se tiče manjih aviona i rasporeda sedišta u avionu, najgori je BritishAir njih izbegavaj koliko budeš mogla.


Stvarno ce ljudi popadaju od smeha - koliko ti letis Britishom :ph34r: ? Ne znam koliko poznajes avio kompanije ali BA vazi za jednu od najboljih u svetu. Uostalom letela sam i jednim i drugim za BG i uvek cu uzeti BA ako mogu - sad mi cesto ne odgovara vreme zbog konekcija ali covece ....
Uporedio si JAT sa BA i nekako preporucio JAT :) Cak i moj klinac se zali kad leti JATom nego oce "one lepe avione sto imaju sve" ... :D
JAt ima "najbolje avione" :D :D - svaki put se pitam dal cu da sletim na odrediste, mislim besmisleno je i pominjati sta im sve fali...

#12 BlackXS

BlackXS
  • Members
  • 3 posts

Posted 02 September 2009 - 21:44

Ujak moj radi u JAT tehnici i British održava avione kod nas... veruj mi JAT-ovi su najbolji za takve destinacije, tj najpouzdaniji. Da si čula priča kakve je meni ujak pričao šta im je sve od Britisha dolazilo na remont... nebi British pogledala ni na internetu više.

Inače nemoj pričati da su British avioni najbolji na svetu kada nisu, zna se koje su kompanije najbolje i koje su vrh ponuda a to je Emirati, SingapurAir, ThaiAir, SwissAir, Lufthansa... pa još 5 kompanija pa tek Biritsh, oni ubedljivo najneudobnije avione imaju sa debilnim razmacima medju ekonomskom klasom, zato su pre dve godine bili kažnjeni od svetske avio federacije od 3,2 milijardi dolara zbog ne bezbednosti aviona i prenaguranosti sedišta.

Edited by BlackXS, 02 September 2009 - 21:47.


#13 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 03 September 2009 - 00:02

Ujak moj radi u JAT tehnici i British održava avione kod nas... veruj mi JAT-ovi su najbolji za takve destinacije, tj najpouzdaniji. Da si čula priča kakve je meni ujak pričao šta im je sve od Britisha dolazilo na remont... nebi British pogledala ni na internetu više.

Inače nemoj pričati da su British avioni najbolji na svetu kada nisu, zna se koje su kompanije najbolje i koje su vrh ponuda a to je Emirati, SingapurAir, ThaiAir, SwissAir, Lufthansa... pa još 5 kompanija pa tek Biritsh, oni ubedljivo najneudobnije avione imaju sa debilnim razmacima medju ekonomskom klasom, zato su pre dve godine bili kažnjeni od svetske avio federacije od 3,2 milijardi dolara zbog ne bezbednosti aviona i prenaguranosti sedišta.


Ah da superiorno odrzavanje JATa, svaka njima cast ali bila dovoljno u obe vrste aviona, svaki put cu birati British, sve radi, usluga super, sedista BOLJA nego u JATu. Emirati su stvarno dobri, SIngapur i Thai ne znam ali bi menjala svaki swiss i Lufthansu za BA.
Nisam expert svako ima ukus, ali ja to smatram sa preko 100,000 milja godisnje. Ako cemo pravo El Al je jedan od najboljih kao i VA.
Inace pogledaj unutra JATove avione, TV ne radi, sedista ima razvaljenih, cak je i oplata razvaljena ili busna (unutrasnja da se razumemo), uslugu necu pominjati (svaki put kad vidim onaj sendvic zaboli me stomak). Nadam se da su povukli one ATR iz saobracaja jer je ono bilo tragicno - nisam ih videla na liniji za London ali su mi jako poznati sa drugih relacija...

Inace ovo nije ni tema, izvinjavam se ostalima...

#14 kaisersosa

kaisersosa
  • Members
  • 752 posts

Posted 03 September 2009 - 07:20

Ah da superiorno odrzavanje JATa, svaka njima cast ali bila dovoljno u obe vrste aviona, svaki put cu birati British, sve radi, usluga super, sedista BOLJA nego u JATu. Emirati su stvarno dobri, SIngapur i Thai ne znam ali bi menjala svaki swiss i Lufthansu za BA.
Nisam expert svako ima ukus, ali ja to smatram sa preko 100,000 milja godisnje. Ako cemo pravo El Al je jedan od najboljih kao i VA.
Inace pogledaj unutra JATove avione, TV ne radi, sedista ima razvaljenih, cak je i oplata razvaljena ili busna (unutrasnja da se razumemo), uslugu necu pominjati (svaki put kad vidim onaj sendvic zaboli me stomak). Nadam se da su povukli one ATR iz saobracaja jer je ono bilo tragicno - nisam ih videla na liniji za London ali su mi jako poznati sa drugih relacija...

Inace ovo nije ni tema, izvinjavam se ostalima...


Gde da povuku ATR iz saobracaja, pa onda bi im ostala samo dva Boinga sto im Tito kupio '71

#15 kaisersosa

kaisersosa
  • Members
  • 752 posts

Posted 03 September 2009 - 07:31

Ujak moj radi u JAT tehnici i British održava avione kod nas... veruj mi JAT-ovi su najbolji za takve destinacije, tj najpouzdaniji. Da si čula priča kakve je meni ujak pričao šta im je sve od Britisha dolazilo na remont... nebi British pogledala ni na internetu više.

Inače nemoj pričati da su British avioni najbolji na svetu kada nisu, zna se koje su kompanije najbolje i koje su vrh ponuda a to je Emirati, SingapurAir, ThaiAir, SwissAir, Lufthansa... pa još 5 kompanija pa tek Biritsh, oni ubedljivo najneudobnije avione imaju sa debilnim razmacima medju ekonomskom klasom, zato su pre dve godine bili kažnjeni od svetske avio federacije od 3,2 milijardi dolara zbog ne bezbednosti aviona i prenaguranosti sedišta.



Kompanija Singapore Airlines jeste okarakterisana kao najbolja svetska airline kompanija tri puta u poslednjih 10 godina, ali isto tako BA je poslednjih 30 godina konstantno u Top 5 svetskih airline kompanija zajedno sa Emirates, Air France, Lufthansom... zavisno od toga ko formira listu u taj Top 5 se povremeno umesaju i n.pr. Delta, Swiss...etc.

Ne znam gde si nasao da prozivas BA za ne beznednost. Pa sta bi onda trebalo da se desi JAT-u? Iskreno se nadam da ce ovima iz vlasti doci iz dupeta u glavu te da ce JAT biti ili ugasen ili prodat. Male i siromasne drzave poput Srbije ne mogu da imaju avio kompanije, obzirom da nema sredstava za investiranje u iste.

Ja vec godinama letim sa Air France i BA, a JAT sam batalio nakon povratka iz Francuske pre nekoliko godina kada mi je stjuardesa onako satro nabacila "nije ti ovo numerisano" nakon molbe da podigne "gospodina" koji mi je seo na mesto.

Edited by kaisersosa, 03 September 2009 - 14:43.