Jump to content


Photo

E-novine


  • Please log in to reply
2173 replies to this topic

#1 KANDAhar

KANDAhar
  • Members
  • 5,117 posts

Posted 26 August 2009 - 17:37

Akcija pod šifrom „hitno“
Pomoć za e-novine
Redakcija e-novina

Da se e-novinama ne bi ponovio „Feral“, ovim putem pozivamo čitaoce koji su u mogućnosti da nam pomognu novčanim donacijama, svejedno da li je reč o malim ili skromnim ili neskromnim donacijama

Nakon 14 meseci postojanja, e-novine došle su u situaciju da se obrate čitaocima za pomoć: kako bi naš web-portal opstao i ostao ono što je od početka bio – nezavisno glasilo koje ne pomaže država ili neka politička partija – neophodna nam je finansijska podrška. Odmah da objasnimo: nismo hteli da uvodimo nikakvu stalnu nedeljnu ili mesečnu ili godišnju pretplatu koja bi samo pretplatnicima omogućila da čitaju naš sadržaj; nismo hteli da se udružujemo sa drugim medijskim kolektivima; preostalo nam je samo da se obratimo onima zbog kojih e-novine i postoje, a to su naši čitaoci.

* Poslednjih nekoliko meseci bili su prilično turbulentni za redakciju e-novina, ne samo zbog promene dizajna. Dosadašnji vlasnik portala povukao se iz posla; e-novine ostale su u vlasništvu i na upravljanje zaposlenima.

* Medijska situacija u Srbiji u kojoj nekoliko ljudi iz okruženja Borisa Tadića imaju korporativnu moć nad medijima jer njihove agencije poseduju devedeset odsto celokupnog marketinškog tržišta – dovela je e-novine u poziciju u kojoj je bio „Feral Tribune“ uoči gašenja. Bez obzira na veliku čitanost i regionalni uticaj, portal e-novine iz političkih razloga, odlučeno je, ne sme da dobije oglase jer su e-novine vrlo kritične prema režimu Borisa Tadića i njegovim ljudima, svejedno zvali se oni Dragan Đilas ili Srđan Šaper.

* Da se e-novinama ne bi ponovio „Feral“, ovim putem pozivamo čitaoce koji su u mogućnosti da nam pomognu novčanim donacijama, svejedno da li je reč o malim ili skromnim ili neskromnim donacijama.

AKO ŽIVITE U SRBIJI A ŽELITE DA NAM POMOGNETE:

* Najjednostavnije je da običnom uplatnicom (vidi sliku) na naš tekući račun (265-1750310000342-41) uplatite sumu od koje možete bezbolno da se rastavite.

* Još jednostavnije je da lično dođete u redakciju e-novina (Hadži Prodanova 15, Beograd, kod „Vuka“) i uz kafu i piće vašu donaciju ubacite u kutiju na kojoj piše „Donacije“. Razgovor i druženje sa redakcijom – obavezni.

AKO ŽIVITE VAN SRBIJE A ŽELITE DA NAM POMOGNETE:

* Molimo vas da nam se javite mailom na adresu: support@e-novine.com kako bismo se dogovorili o najefikasnijem metodu donacije

link

Krenuli kerovi da stiskaju i guše. Zamolio bih nekoga ko je malo više upoznat sa situacijom u tom glasilu da podeli sa nama višak informacija.
Situacija u medijima je sve crnja i cnja, neki mogu da se zavaraju pričom o ekonomskoj pozadini priče, ja ne verujem. Nekom baš odgovara da ostanu samo Politika, Večernje novosti i RTS, ko u stara dobra vremena. Ej Srbijo, kuda li se krećeš da mi je znati...

Da čujem, ko popunjava uplatnucu?


edit: ja da

Edited by KANDAhar, 26 August 2009 - 17:38.

  • 0

#2 Stalker

Stalker
  • Members
  • 3 posts

Posted 26 August 2009 - 19:54

Krenuli kerovi da stiskaju i guše.


Koji kerovi?
  • 0

#3 Vesko.

Vesko.
  • Members
  • 1,733 posts

Posted 26 August 2009 - 22:28

link
Ej Srbijo, kuda li se krećeš da mi je znati...


B92.Net Estimated Worth $659051.3 USD
Daily Pageview 300054
Daily Ads Revenue $902.81


Blic.Rs Estimated Worth $537718 USD
Daily Pageview 244716
Daily Ads Revenue $736.6


Kurir-Info.Rs Estimated Worth $147343.2 USD
Daily Pageview 66465
Daily Ads Revenue $201.84


Rts.Rs Estimated Worth $124107.3 USD
Daily Pageview 55854
Daily Ads Revenue $170.01


E-Novine.Com Estimated Worth $31229.4 USD
Daily Pageview 13442
Daily Ads Revenue $42.78

  • 0

#4 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 26 August 2009 - 22:30

heh, da se zna ko kosi a ko vodu nosi. :ph34r:
  • 0

#5 KANDAhar

KANDAhar
  • Members
  • 5,117 posts

Posted 26 August 2009 - 22:31

dobro, i?
  • 0

#6 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 26 August 2009 - 22:34

nema i. samo konstatujem.


doduše, ne bez osobitog zadovoljstva.
ali ćeš mi dozvoliti lične razloge, nadam se?
  • 1

#7 KANDAhar

KANDAhar
  • Members
  • 5,117 posts

Posted 26 August 2009 - 22:48

ah, nismo se razumeli, ubacila si mi se preko reda :ph34r: Moje i? se odnosilo na one podatke... Htedoh reći - nisam pristalica tržišnog principa funkcionisanja kada je u pitanju nezavisna kritička misao, nekako se u sebi ne mirim sa tim. Naročito ukoliko se na tkavim mestima mogu negovati potiskivane teme od šireg društvenog značaja. U tom slučaju mi donji citat, pod pretpostavkom tačnosti, zvuči vrlo, vrlo mračno:

Medijska situacija u Srbiji u kojoj nekoliko ljudi iz okruženja Borisa Tadića imaju korporativnu moć nad medijima jer njihove agencije poseduju devedeset odsto celokupnog marketinškog tržišta – dovela je e-novine u poziciju u kojoj je bio „Feral Tribune“ uoči gašenja. Bez obzira na veliku čitanost i regionalni uticaj, portal e-novine iz političkih razloga, odlučeno je, ne sme da dobije oglase jer su e-novine vrlo kritične prema režimu Borisa Tadića i njegovim ljudima, svejedno zvali se oni Dragan Đilas ili Srđan Šaper.


  • 0

#8 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 26 August 2009 - 22:56

uh, pa neće baš biti tako. izdavačka kuća u kojoj radim ispušta dušu iz istog razloga, i to nema veze ni sa borisom tadićem ni sa agencijama. rejting je presudan, a rejting e-novina možeš da vidiš u podacima koje je preneo vesko.
  • 0

#9 KANDAhar

KANDAhar
  • Members
  • 5,117 posts

Posted 26 August 2009 - 23:02

Kao što to i sama verovatno bolje znaš od mene, ni rejting nije garancija finansijske stabilnosti - eto ti primer 92ke.

Drugo, sloboda informisanja je po meni "socijalna kategorija" koja potrebuje negu i kad para nema.

Negde između ove dve misli treba tražiti i rešenje za E-novine.
  • 0

#10 Stalker

Stalker
  • Members
  • 3 posts

Posted 26 August 2009 - 23:07

Sada će Petar Luković pokazati na ličnom primeru omrženom Veranu Matiću kako se u Srbiji pravi i kako opstaje medijska kuća koja ne razmišlja tržišno i koja hrabro stoji nasuprot vetrovima koji duvaju. E-novine su uživale u kritici svakog komercijalnog poteza B 92, ismevali su popularne serijale "Veliki brat" i "Operacija Trijumf", nazivali su to izdajom ideala. Odlično, sad je prilika da pokažu kako se to drugačije radi. Dosledni bi bili kada bi skinuli i reklamu za "Stars" žvake Lukovićevog prijatelja i Miloševićevog tajkuna Željka Mitrovića, koja odavno trepće na tom sajtu. Sada čak ni Mitrovićeve "sjajne žvake" nisu dosta, nego traže i pomoć od čitalaca.

Nema nikakvih kerova koje spominje KANDAhar. Napravljeni su zahvaljujući parama svog vlasnika i kada je vlasnik prestao da plaća, gase se. Sada se pozivaju na Feral, ali nisu naučili ništa iz Feralovog iskustva, a B 92 su ismevali. Šteta postoji zbog nekih dobrih novinara, bivših Feralovih autora, ali lud je svako ko uplati pare na račun.
  • 0

#11 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 26 August 2009 - 23:07

Kao što to i sama verovatno bolje znaš od mene, ni rejting nije garancija finansijske stabilnosti - eto ti primer 92ke.



govorila sam isključivo o oglašivačima, ne o problemu "mnogo hteo, mnogo započeo". :ph34r:
  • 0

#12 zecov

zecov
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 26 August 2009 - 23:24

Sada će Petar Luković pokazati na ličnom primeru omrženom Veranu Matiću kako se u Srbiji pravi i kako opstaje medijska kuća koja ne razmišlja tržišno i koja hrabro stoji nasuprot vetrovima koji duvaju. E-novine su uživale u kritici svakog komercijalnog poteza B 92, ismevali su popularne serijale "Veliki brat" i "Operacija Trijumf", nazivali su to izdajom ideala. Odlično, sad je prilika da pokažu kako se to drugačije radi. Dosledni bi bili kada bi skinuli i reklamu za "Stars" žvake Lukovićevog prijatelja i Miloševićevog tajkuna Željka Mitrovića, koja odavno trepće na tom sajtu. Sada čak ni Mitrovićeve "sjajne žvake" nisu dosta, nego traže i pomoć od čitalaca.

Nema nikakvih kerova koje spominje KANDAhar. Napravljeni su zahvaljujući parama svog vlasnika i kada je vlasnik prestao da plaća, gase se. Sada se pozivaju na Feral, ali nisu naučili ništa iz Feralovog iskustva, a B 92 su ismevali. Šteta postoji zbog nekih dobrih novinara, bivših Feralovih autora, ali lud je svako ko uplati pare na račun.



što reče sada banovani forumas kada je mauris otvorio topic o predsednikovim savetnicima:

kandahare,mnogo ti dobra tema,evo čovek se samo zbog nje javi,da sam iznese svoj veoma objektivan i veoma argumentovan stav u kome nema ni traga pristrasnosti... :ph34r:
još je čovek toliko divan i dobronamaeran da nam svima daje besplatne finansijske savete...i sad će verovatno svojim indetitetom da garantuje da ova dva prva dva posta nisu samo pražnjenje ličnog besa prema e-novinama u kombinaciji sa radom dopamina zbog mogućnosti da će e-novine uskoro pod zemlju... :)

e vesna,jeste radili neko istraživanje,zbog čega ovaj forum privlači toliko ljudi sa kompleksom mesije koji od prvog posta kreću sa "apsolutnom istinom"? :D

Edited by zecov, 26 August 2009 - 23:24.

  • 0

#13 KANDAhar

KANDAhar
  • Members
  • 5,117 posts

Posted 26 August 2009 - 23:24

govorila sam isključivo o oglašivačima, ne o problemu "mnogo hteo, mnogo započeo". :ph34r:


Pa ni tu nisi na safegroundu :) Tek je 92ka upoznata sa raznim oblicima finansijskih pritisaka...
  • 0

#14 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 26 August 2009 - 23:27

ne bih da tvrdim, ali ako već razgovaramo, mislim da je kod b92 pre u pitanju situacija "video (TV) killed the radio star" :ph34r:
  • 0

#15 David Gilmour

David Gilmour
  • Members
  • 5,374 posts

Posted 27 August 2009 - 13:53

Vjerujem da ce Srbija dobije prave novine koje ce kriticki da se odnose prema vlasti, kriminalu, korupciji itd Medijskog sredstva koje propada, a uredjuje ga Petar Lukovic, nije mi najmanje zao. On pise za jednu malu grupu ljudi ono sto oni zele da cuju. To nema veze sa promjenama u drustvu, niti je njemu cilj da se one dogode. Efekat njegovog pisanja je u sustini kontraproduktivan.

Pored toga E-novine su se ponijele izuzetno neprijateljski prema bosanskim Srbima, tako da je ovo u stvari jedna dobra vijest za sve Srbe preko Drine. Jedan neprijatelj manje.
  • 0